» »

Hrvaška dobila Google Pay

Hrvaška dobila Google Pay

Slo-Tech - Hrvaška je prva izmed naših sosed, ki je dobila Google Pay. Storitev, ki jo je Google pred tremi leti ponudil v ZDA in se je do danes razširila v 19 držav, na Hrvaškem ponujajo v sodelovanju s Privredno banko Zagreb (PBZ). Google Pay za delovanje potrebuje pametni telefon ali drugo napravo z Androidom, ki podpira NFC. Naprava je sparjena s kreditno ali debetno kartico in uporabnika identificira bodisi s prepoznavanjem obraz ali po prstnem odtisu, v nasprotnem primeru pa zahteva vpis PIN-a. Deluje na vseh brezstičnih plačilnih terminalih, torej praktično povsod.

Google Pay se je šele lani začel resno širiti po Evropi. Po Veliki Britaniji in Irski leta 2016 so ga lani dobili še Španci, Ukrajinci in Čehi, letos pa Slovaki, Nemci in sedaj še Hrvati. V številnih bogatih evropskih državah, denimo na Švedskem, v Franciji, Italiji, Avstriji in drugod Google Paya še nimajo. Omenimo, da je PBZ del italijanske skupine Intesa San Paolo, ki ima v Sloveniji Banko Koper. Za letos sicer Google obljublja, da bo Pay prispel do Francije in Romunije. Pri postavitvi tega sistema ne igra glavne vloge razvitost države ali velikost trga, temveč predvsem pripravljenost lokalnih bank na sodelovanje.

Nekaj podobnega v Sloveniji na primer ponuja NLB, ki ima aplikacijo NLB Pay za Android in tudi uporablja NFC. Analogno rešitev predstavljata Mbills (bivši Hal Mbills), ki ga je razvil Halcom, in Wave2Pay, ki ga je Banka Koper dobila od skupine Intesa San Paolo. Mbills sedaj trži Petrol, deluje na vseh bankah in deluje s skeniranjem kode QR na računu.

60 komentarjev

«
1
2

OK.d ::

Zdaj samo še čakam, da bodo dobili še svoj store, mi pa spet še vedno nič.
LPOK.d

Glugy ::

Nič ne pogrešam da nimamo tega. Ne čutim da bi karkol zamujal.

WaterBoy ::

A-banka tudi omogoča plačevanje preko telefona...

shadeX ::

Glugy je izjavil:

Nič ne pogrešam da nimamo tega. Ne čutim da bi karkol zamujal.


Umm.. welcome to the future? Imaš telefon pri sebi, ga v trgovini približaš POS terminalu, vržeš prst na fingerprint reader in si plačal. Fizične denarnice so s tem zgodovina.

A-banka tudi omogoča plačevanje preko telefona...


Da. App Abadenarnica, ki pa ne obstaja na iOS-u. Slovenci smo na Applu ujeti v kotu, ker Apple Pay v Sloveniji še ni podprt. Upam da bo kmalu, kajti tole bi jaz že kdaj uporabljal. Izredno uporabna zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

#000000 ::

super še ena pijavka več ki bi rada nek procent od vsakega mojega nakupa, keš je svetinja, kake kartice, pol pa še kej ne dela in si kje na poti obstal k papak ker ne moreš plačat goriva al pa motela ipd. samo keš je zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

korenje3 ::

#000000 je izjavil:

super še ena pijavka več ki bi rada nek procent od vsakega mojega nakupa, keš je svetinja, kake kartice, pol pa še kej ne dela in si kje na poti obstal k papak ker ne moreš plačat goriva al pa motela ipd. samo keš je zakon.


ravno to sem hotel napisat. s temi storitvami, ki so popolnoma brezvezne, trgajo samo % delež. kar je dobesedno čisti nateg. To je tako kot če bi banka vzela 1,5% za vsako plačilo s kartico.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

3p ::

Glej glej. Mogoče do 2025 dobijo še merchant accounte pri Googlu, potem pa do 2030 še mi.

roli ::

shadeX je izjavil:

Glugy je izjavil:

Nič ne pogrešam da nimamo tega. Ne čutim da bi karkol zamujal.


Umm.. welcome to the future? Imaš telefon pri sebi, ga v trgovini približaš POS terminalu, vržeš prst na fingerprint reader in si plačal. Fizične denarnice so s tem zgodovina.

In brezstične kartice so toliko bolj težavne za uporabo? Vržeš kartico na terminal in po potrebi vpišeš pin (odvisno od zneska in banke seveda). Še veliko hitreje in enostavneje od tehle mobile pay rešitev. Pri meni je sicer veliko bolj verjetno, da bom imel s sabo denarnico kot pa telefon. Ker, če grem v trgovino nekaj kupit pogosto pustim telefon doma, ker se mi ga ne da vlačit s sabo - sploh poleti. Sploh, ker denarnico rabim zaradi vozniškega dovoljenja, če ne kaj drugega.

Sicer vsekakor pozdravljam te rešitve in upam, da se razširijo - ker več opcij nikoli ne škodi. Ampak na koncu je klasična kartica še vedno moj najljubši način plačevanja. Ali pa Paypal kar se tiče online zadev.
http://www.r00li.com

St235 ::

Bogi revez, in zdaj ko bo google pay se bo zate kaj spremenilo? Tolk jamranja za neakj kar te nihce ne sili uporabljat.

RuskiSnajper ::

gotovina po povzetju, deluje vsakokrat, kartice mi še niti enkrat ni požrlo

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Tudi jaz tole nestrpno pričakujem. Odkar imam N26 brestično, gotovine skoraj nimam pri sebi razen nekaj malega, pred tem sem pa vedno dvigoval in plačeval z gotovino.

kod ::

Meni pa ni jasno zakaj N26 ter Revolut ne naredijo nfc plačil kar iz njihove aplikacije. Res ne vem zakaj bi tu rabil še google imet vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kod ()

Phantomeye ::

roli je izjavil:

shadeX je izjavil:

Glugy je izjavil:

Nič ne pogrešam da nimamo tega. Ne čutim da bi karkol zamujal.


Umm.. welcome to the future? Imaš telefon pri sebi, ga v trgovini približaš POS terminalu, vržeš prst na fingerprint reader in si plačal. Fizične denarnice so s tem zgodovina.

In brezstične kartice so toliko bolj težavne za uporabo? Vržeš kartico na terminal in po potrebi vpišeš pin (odvisno od zneska in banke seveda). Še veliko hitreje in enostavneje od tehle mobile pay rešitev. Pri meni je sicer veliko bolj verjetno, da bom imel s sabo denarnico kot pa telefon. Ker, če grem v trgovino nekaj kupit pogosto pustim telefon doma, ker se mi ga ne da vlačit s sabo - sploh poleti. Sploh, ker denarnico rabim zaradi vozniškega dovoljenja, če ne kaj drugega.

Sicer vsekakor pozdravljam te rešitve in upam, da se razširijo - ker več opcij nikoli ne škodi. Ampak na koncu je klasična kartica še vedno moj najljubši način plačevanja. Ali pa Paypal kar se tiče online zadev.


brezstičnost ni glih lastnost klasične kartice ... je tudi novost.

so pa brezstične kartice toliko nezanesljive... čista loterija. Enkrat gre skozi, drugič ne ... namesto, da bi pohitrilo postopek, ga včasih časovno podvoji.

shadeX ::

Sploh, ker denarnico rabim zaradi vozniškega dovoljenja, če ne kaj drugega.


V prihodnosti bo to vse na telefonu ali pa podobni alternativi. Vozniško, zdravstvena itd. Mogoče tebi res ne bo še potrebno tega imet v digitalni obliki, bo pa zagotovo potrebno to tvojim potomcem oz naslednji generaciji. Če mislite da se to ne bo nikoli zgodilo, pomislite v kakšni obliki imate shranjen vaš denar :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

JN ::

kod je izjavil:

zakaj N26 ter Revolut ne naredijo nfc plačil kar iz njihove aplikacije. Res ne vem zakaj bi tu rabil še google imet vmes.

Ja, to tudi meni ni jasno.

Drugače pa s tujimi karticami že lahko (neuradno) uporabljaš Google Pay v Sloveniji.
Instaliraš GPay iz www.apkmirror.com in dodaš kartico iz države, ki ima GPay (jaz uporabljam Revolut).
Preverjeno dela povsod, kjer imajo NFC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JN ()

Unknown_001 ::

Najlepš je bit posrednik. Za praktično nič dela v primerjavi z ostalimi stroški verige od kupca do izdelka... kasiraš velike pare.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zee ::

so pa brezstične kartice toliko nezanesljive... čista loterija. Enkrat gre skozi, drugič ne ... namesto, da bi pohitrilo postopek, ga včasih časovno podvoji.


Če trgovec uporablja 3G omrežje namesto wirelessa, potem lahko traja malenkost dlje, sicer je pa hipno.

Brezstično plačevanje v Singapurju uporabljam že kar nekaj let in nisem še imel težav. Podobno z Apple Pay. Dela brez težav. Pred kratkim sem začel uporabljati še storitev PayNow, ki omogoča hipna nakazila malih vrednosti kar preko QR kode. Krasna zadeva. Posledično zdaj obiščem bankomat enkrat na mesec, obenem mi tudi ni treba nosit s sabo sto kartic.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

korenje3 ::

roli je izjavil:

shadeX je izjavil:

Glugy je izjavil:

Nič ne pogrešam da nimamo tega. Ne čutim da bi karkol zamujal.


Umm.. welcome to the future? Imaš telefon pri sebi, ga v trgovini približaš POS terminalu, vržeš prst na fingerprint reader in si plačal. Fizične denarnice so s tem zgodovina.

In brezstične kartice so toliko bolj težavne za uporabo? Vržeš kartico na terminal in po potrebi vpišeš pin (odvisno od zneska in banke seveda). Še veliko hitreje in enostavneje od tehle mobile pay rešitev. Pri meni je sicer veliko bolj verjetno, da bom imel s sabo denarnico kot pa telefon. Ker, če grem v trgovino nekaj kupit pogosto pustim telefon doma, ker se mi ga ne da vlačit s sabo - sploh poleti. Sploh, ker denarnico rabim zaradi vozniškega dovoljenja, če ne kaj drugega.

Sicer vsekakor pozdravljam te rešitve in upam, da se razširijo - ker več opcij nikoli ne škodi. Ampak na koncu je klasična kartica še vedno moj najljubši način plačevanja. Ali pa Paypal kar se tiče online zadev.


definitivno hitreje s kartico. Že zdej imajo nekateri neko kopijo kartice, ki prek telefona simulira brezstično plačilo, sam moraš čakat da telefon prižge, da aktivira aplikacijo, potem pa še da 3x proba, da mu prime.
po ameriško se remu reče "FED". trenutno moderno, čez par let bo v pozabi zaradi nepraktičnosti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Jackass ::

mBillsa ne trži Petrol, ampak je Petrol kupil mBills, torej je sedaj to Petrolova blagovna znamka. Tudi ni več smo mBills, ampak se sedaj imenuje "mBills Petrol".

lp
jAcKaSS

Dr_M ::

Pod drugi strani, pa kljub vsem tem pripomockom, ogromno ljudi placuje izkljucno z gotovino.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RuskiSnajper ::

DePalmo je izjavil:

Tudi jaz tole nestrpno pričakujem. Odkar imam N26 brestično, gotovine skoraj nimam pri sebi razen nekaj malega, pred tem sem pa vedno dvigoval in plačeval z gotovino.


Lepo. zdaj bo google vedel za vsaki sladoled, ki ga nabaviš in kje, in te informacije za mastni dnar prodal oglaševalcem, ti pa zato ne boš dobil nič razen malo lenuharske priročnosti.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Tud sam ne vidim nobene prednosti in praktičnosti v tem, da je treba jemat telefon ven, ga odklepat in po možnosti še kaj klikat po njem.

Približaš kartico in naklofaš pin.
S čim manj posredniki seveda.

perci ::

Praktično je, ker včasih pozabiš denarnico doma (recimo jaz včeraj, ko sem šel na fuzbal), telefon imam pa vedno s sabo. Sem si moral sposodit, sicer bi pa častil rundo. No, v bistvu imaš prav - čist v redu, da nimamo gpay :).

zavajon ::

Kot jaz poznam razmere na Hrvaškem, tam ni problem, kako plačevati, ampak s čim plačevati ;)

feryz ::

Torej ne pojdi na Hrvaško, če nimaš s čim plačevati.

MonoPattern ::

Dokler je obvezno imeti pri sebi osebni dokument in s tem tudi denarnico so vseeno boljša opcija brezstične kartice.

perci ::

Nisem vedel, da vsem uporabnikom Gpay avtomatsko izklopijo NFC na brezstičnih karticah. To je pa jeba, ja.

zavajon ::

feryz je izjavil:

Torej ne pojdi na Hrvaško, če nimaš s čim plačevati.

Sem mislil na Hrvate.

feryz ::

Aja, Hrvate si mislil.

Tisti, ki jih jaz poznam in se družim z njimi, nimajo nikakršnih problemov s plačevanjem.
Kakšne pa ti poznaš, lahko pa samo ugibam. Verjetno gliha vkup štriha.

perci je izjavil:

Nisem vedel, da vsem uporabnikom Gpay avtomatsko izklopijo NFC na brezstičnih karticah. To je pa jeba, ja.
Kako je to mišljeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

perci ::

Kako je to mišljeno?

Kot sarkastičen odziv na to izjavo:

Dokler je obvezno imeti pri sebi osebni dokument in s tem tudi denarnico so vseeno boljša opcija brezstične kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

feryz ::

Jaz imam NLB. Če imam denarnico, raje uporabim kartico.
Je pa res, da poleti denarnice ne nosim s sabo naokrog. In telefon prav pride. Dostikrat.
Zajeb... je le, ker telefon rabi povezavo za plačevanje. Če ni signala, šmrk. Ni mi pa jasno, zakaj jo pravzaprav rabi.

zavajon ::

feryz je izjavil:

Aja, Hrvate si mislil.

Tisti, ki jih jaz poznam in se družim z njimi, nimajo nikakršnih problemov s plačevanjem.
Kakšne pa ti poznaš, lahko pa samo ugibam. Verjetno gliha vkup štriha.


Tudi jaz lahko samo ugibam, kakšne ti poznaš ;)
Ampak se mi zdi, da gre na srečo hrvaškemu pravosodju (sicer počasi, a vendarle) na bolje.

amacar ::

feryz je izjavil:

Jaz imam NLB. Če imam denarnico, raje uporabim kartico.
Je pa res, da poleti denarnice ne nosim s sabo naokrog. In telefon prav pride. Dostikrat.
Zajeb... je le, ker telefon rabi povezavo za plačevanje. Če ni signala, šmrk. Ni mi pa jasno, zakaj jo pravzaprav rabi.

Za apple pay ne rabiš povezave. SKlepam, da za GPay enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Val202 ::

Unknown_001 je izjavil:

Najlepš je bit posrednik. Za praktično nič dela v primerjavi z ostalimi stroški verige od kupca do izdelka... kasiraš velike pare.


Če dobro razumem, na Google Pay povežeš lahko druge plačilne kartice in potem plačuješ iz katerekoli? Podobno kot PayPal?
Ker pa ima Google Pay tudi provizijo za izvedeno plačilo, pa to pomeni, da če si prej plačeval z Mastercardom brezplačno, moraš sedaj za vsak nakup plačati nekaj Google-u?
V čem je potem prednost sploh plačil tipa Apple Pay, Google Pay, PayPal in podobno? Baje, da naj bi v kratkem DBS omogočil tudi plačevanje preko NFC-ja, tako da boš Maestro kartico lahko povezal z aplikacijo.

modelno1 ::

Za uporabnika je GPay brezplačen, če so kakšne provizije, jih Google dobi drugje.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

dotomaz ::

shadeX je izjavil:

Slovenci smo na Applu ujeti v kotu, ker Apple Pay v Sloveniji še ni podprt. Upam da bo kmalu, kajti tole bi jaz že kdaj uporabljal. Izredno uporabna zadeva.


Plačujem z ApplePay že kar nekaj časa. Dela brez problema na vseh brezkontaktnih POSih. Vse kar rabiš je kartico, ki podpira ApplePay. Obstaja aplikacija Boon, ki ti naredi predplačniško kreditno kartico in z njo lahko plačuješ preko ApplePay.

zmaugy ::

Hmm, za kaj bi bile te opcije kot so Apple pay, Google pay itd. tako nujno potrebne v mojem življenju? Vprašam, brez heca.
Uporabljam brezstične kartice, zadnje čase se mi še posebej za drobne nakupe ne da šteti gotovine - daš gor kartico in brez pina se plačilo izvrši.
Telefon imam vedno s sabo in v sili lahko plačam tudi z Moneto, kreditne kartice so tudi vedno zraven, v čem je prednost Apple pay in Google pay?

Miki N ::

Google ima napačno mentaliteto za finance, kjer naj bi bilo pravilo, da se čimmanj sprašuje ne pa da se gre zraven še nekakšen aktivizem in kdo ve še kaj. So bili že primeri, ko je Google Pay zadrževal transakcije in zahteval "pojasnila", ki so vsebovale namen nakazila s tekstom "ammo" ali določene kemične spojine (ne droge) - in to v deželah, kjer je bil nakup 100% legalen. So se sicer kasneje opravičili in je šlo čez ampak vseeno ... slab občutek.

Na splošno so vsa ta elektronska sredstva (mikro-) plačil, vključno kripto, še vedno nepopolna zamenjava za gotovino. PRAVO gotovinsko poslovanje je po moji definiciji:
- popolnoma pod nazorom plačnika in prejemnika in nikogar drugega (to implicitno vsebuje anonimnost, razmislite zakaj).
- z ničelnimi stroški transakcije za obe stranki (vključno letni pavšali in podobni triki)
- izravnano nemudoma (v smislu: ko plačaš v gotovini X evrov hipoma zamenja "lastnika" - pozor: to ni enako temu, da sistem nemudoma POTRDI plačilo. Izravnava je dokončna.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

feryz ::

zmaugy je izjavil:

Hmm, za kaj bi bile te opcije kot so Apple pay, Google pay itd. tako nujno potrebne v mojem življenju? Vprašam, brez heca.
Uporabljam brezstične kartice, zadnje čase se mi še posebej za drobne nakupe ne da šteti gotovine - daš gor kartico in brez pina se plačilo izvrši.
Telefon imam vedno s sabo in v sili lahko plačam tudi z Moneto, kreditne kartice so tudi vedno zraven, v čem je prednost Apple pay in Google pay?
Zakaj pa uporabljaš brezstično!? Mar bi na navadni ostal oz. kar na gotovini.
Itak je vse, kar ti ne uporabljaš, brez veze, mar ne!? Vprašam, brez heca.

zavajon je izjavil:

feryz je izjavil:

Aja, Hrvate si mislil.

Tisti, ki jih jaz poznam in se družim z njimi, nimajo nikakršnih problemov s plačevanjem.
Kakšne pa ti poznaš, lahko pa samo ugibam. Verjetno gliha vkup štriha.


Tudi jaz lahko samo ugibam, kakšne ti poznaš ;)
Ampak se mi zdi, da gre na srečo hrvaškemu pravosodju (sicer počasi, a vendarle) na bolje.
Kakšno natolcevanje oz. brezvezno posploševanje!
Pravzaprav so uspešni podjetniki in niti malo se mi ne sanja, kaj ima to veze z izboljšanjem hrvaškega pravosodja. Razen da mu taki podjetniki posredno dvigujejo plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

zmaugy ::

feryz je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Hmm, za kaj bi bile te opcije kot so Apple pay, Google pay itd. tako nujno potrebne v mojem življenju? Vprašam, brez heca.
Uporabljam brezstične kartice, zadnje čase se mi še posebej za drobne nakupe ne da šteti gotovine - daš gor kartico in brez pina se plačilo izvrši.
Telefon imam vedno s sabo in v sili lahko plačam tudi z Moneto, kreditne kartice so tudi vedno zraven, v čem je prednost Apple pay in Google pay?
Zakaj pa uporabljaš brezstično!? Mar bi na navadni ostal oz. kar na gotovini.
Itak je vse, kar ti ne uporabljaš, brez veze, mar ne!? Vprašam, brez heca.



No, jaz sem vprašal, ker me zanima in sem vedno odprt za nove reči, ki so koristne v primerjavi z obstoječim stanjem. Predvidevam, da nimaš tehtnega odgovora, tako da bi moje vprašanje lahko tudi prezrl.

Jerry000 ::

Slovenija spet nič...bravo

shadeX ::

dotomaz je izjavil:

shadeX je izjavil:

Slovenci smo na Applu ujeti v kotu, ker Apple Pay v Sloveniji še ni podprt. Upam da bo kmalu, kajti tole bi jaz že kdaj uporabljal. Izredno uporabna zadeva.


Plačujem z ApplePay že kar nekaj časa. Dela brez problema na vseh brezkontaktnih POSih. Vse kar rabiš je kartico, ki podpira ApplePay. Obstaja aplikacija Boon, ki ti naredi predplačniško kreditno kartico in z njo lahko plačuješ preko ApplePay.


Hm ja sam očitno so neke mahninacije s tem. Denar dobim na TRR, kar pomeni, da bi ga potem moral skoz prenašat na predplačniško.

Mogoče je za probat, hvala za informacijo :)

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

Hmm, za kaj bi bile te opcije kot so Apple pay, Google pay itd. tako nujno potrebne v mojem življenju? Vprašam, brez heca.
Uporabljam brezstične kartice, zadnje čase se mi še posebej za drobne nakupe ne da šteti gotovine - daš gor kartico in brez pina se plačilo izvrši.
Telefon imam vedno s sabo in v sili lahko plačam tudi z Moneto, kreditne kartice so tudi vedno zraven, v čem je prednost Apple pay in Google pay?


Ja namen Apple, Google Pay-a je da ti ni potrebno s sabo imet denarnice. Praktično tvoj telefon je denarnica. Zdej če ti ustreza brezstična kartica, jo pač uporabljaš. Vsak si pač izbere tisto kar mu ustreza.

Men je ta ideja - telefon/denarnica bombastična in sicer iz razloga, ker mi teži nosit skoz denarnico okol, sploh odkar so €, je denarnica še bolj debela zaradi kovancev. Če na hlačah nimam zadnjega žepa moram to ogromno denarnico nosit v levem, desnem žepu kar je popolnoma nepraktično, ker je zraven še telefon, ključi, itd.

zmaugy ::

Ok, sem mislil da je še kakšna dodatna prednost na primer varnost. Sam telefona ne nosim v žepu, tako da je nekakšna torba vedno del opreme, denarnica s karticami in ostala krama vedno notri.
Za plačevanje računov uporabljam abanet na telefonu in je zelo priročen, ni pa to isto.

[D]emon ::

Telefon namesto bancne, osebne, vozniske, zdravstvene... ostanes brez telefona, ostanes brez vsega. No bueno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

SimplyMiha ::

Vse imaš v denarnici... Ostaneš brez denarnice, ostaneš brez vsega. Muy bueno.

matter ::

Jst mam pa kartico kar v ovitku telefona in imam ApplePay skos v uporabi :P
Plačujem s "telefonom" že dolgo :D
Pa ne rabm denarnice s sabo nosit.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

[D]emon ::

SimplyMiha je izjavil:

Vse imaš v denarnici... Ostaneš brez denarnice, ostaneš brez vsega. Muy bueno.


S seboj jemljem kar v tistem trenutku nucam. Denarnice ne uporabljam.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

zmaugy ::

A je treba pri uporabi Apple pay/Google pay pri vsakem plačilu odtipkat pin ali pritisniti prst na senzor prstnega odtisa?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943518 (16090) Excavator
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204621 (3084) LitralSM
»

Hrvaška dobila Google Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6017950 (13265) Jerry000
»

Kje vzeti 30k kredita?

Oddelek: Loža
183974 (3557) krneki0001
»

Dvig kun na hrvaškem bankomatu (Banka koper)

Oddelek: Loža
167052 (6423) Tarzan

Več podobnih tem