» »

Dvig kun na hrvaškem bankomatu (Banka koper)

Dvig kun na hrvaškem bankomatu (Banka koper)

P=LN ::

zanima me, kakšna je provizija oz. ali se bolj splača iti zamenjat na banko.

L.P.

ToniT ::

P=LN ::

Torej če prav razumem, z activo maestro, bom na dvig plačal 53 centov, koliko pa dobiš na bankomatu kun za eur?

steev ::

Mislim, da menjajo po trenutnem tečaju na banki.
:|

b4d ::

Itak dvigni na bankomatu PBZ, ki je v skupini Intesa, pa je zastonj dvig.
b4d.sablun.org

kixs ::

Navadno ti banka za dvig izven Euro zone zaracuna dodatno provizijo. Pri moji je to 1.8Eur za dvig, zato se splaca dvigniti enkrat vecjo vsoto. Tecaj za Maestro placilno kartico, je pa po Mastercardovi tecajni listi - google it.

ToniT ::

P=LN je izjavil:

Torej če prav razumem, z activo maestro, bom na dvig plačal 53 centov, koliko pa dobiš na bankomatu kun za eur?

Po podatkih na linku boš na dvig plačal 2,65 EUR, ker Hrvaška ni v EUR območju. (Je samo v EU).

Tear_DR0P ::

Pa nekateri bankomati te vprašajo a hočeš konverzijo po tečajnici njihove banke ali svoje - tipično imajo slovenske banke malo boljši menjalni tečaj.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

wompaone1985 ::

Jaz v tujini vedno dvigujem na bankomatu. Ravno letos sem računal kako se mi splača to na hrvaškem.

Banka mi je zaračunala srednji menjalni tečaj (cca 7,6kun/eur). To pomeni da sem z dvigom na bankomatu za en evro dobil 0,2 kune več, kot če bi jih razmenjal v menjalnici (7,4 kun/eur). Menjalni tečaj v menjalnici je bil enak v Sloveniji in na Hrvaškem (otok Pag). Ker mi je banka zaračunala 2eur za dvig preračunano pomeni, da se ti bolj splača dvig na bankomatu, če dvigneš za več kot 75 eur kun.

Upam da ti je odgovor pomagal.

nastyboy ::

Zakaj pa sploh rabiš dvigniti denar. V restavracijah in trgovinah sem vedno plačeval kar s kreditno kartico in je bilo vse OK. Pa hkrati nimaš problemov z menjalnicami, provizijami....

LP

Ales ::

Tear_DR0P je izjavil:

Pa nekateri bankomati te vprašajo a hočeš konverzijo po tečajnici njihove banke ali svoje - tipično imajo slovenske banke malo boljši menjalni tečaj.

Toplo priporočam upoštevanje tega nasveta. Vedno izberite dvig brez konverzije oz. po tečaju vaše lastne banke.

Nekatere banke v tujini oz. njihovi bankomati (v poslovalnicah tega nisem zasledil) imajo oderuška menjalna razmerja, ki so IMHO namenjena lahkemu zaslužku na nič hudega slutečih obiskovalcih.

Enkrat sem naletel na cca. 20% (!) razliko v tečaju, v mojo škodo, seveda. Če ne bi dobro pogledal cifer pri ponujeni konverziji in če ne bi vedel za to foro, bi bil s pritiskom na eno tipko ob cca. 40 EUR (dvigoval sem protivrednost cca. 200 EUR v kosu)...

To je sicer bil ekstremen primer, ampak še nikoli nisem doživel, da bi tuj bankomat ponujal ugodnejšo konverzijo, kot moja domača banka. Vedno je bila vsaj majhna razlika v mojo škodo. Tako da... pazljivo.

erkgheoruugh ::

Za OP.

Če imaš novo VISA inspire debetno kartico Banke Koper, je dvig na bankomatih skupine Intesa SAn Paolo brezplačen, se pravi brez privizije. Samo izbrati moraš brez konverzije.
Je pa bankomatov te skupine na hrvaškem ogromno. Vsaj po mojih izkušnjah. Npr. Zagrebačka banka mi pride najprej na pamet.

A ja in še odgovor tistemu, ki je predlagal direkten nakup v trgovini s kartico. Tam pa. Provizija je, konkretno 0,32EUR.

Zgodovina sprememb…

Cooler ::

erkgheoruugh je izjavil:

Za OP.

Če imaš novo VISA inspire debetno kartico Banke Koper, je dvig na bankomatih skupine Intesa SAn Paolo brezplačen, se pravi brez privizije. Samo izbrati moraš brez konverzije.
Je pa bankomatov te skupine na hrvaškem ogromno. Vsaj po mojih izkušnjah. Npr. Zagrebačka banka mi pride najprej na pamet.

A ja in še odgovor tistemu, ki je predlagal direkten nakup v trgovini s kartico. Tam pa. Provizija je, konkretno 0,32EUR.


Zagrebačka banka je v skupini UniCredit ne Intesa SAn Paolo, zato je brezplačen dvig le v primeru če imaš na UniCredit račun (Maestro kartica). Je pa dugače v skupini Intesa Sanpaolo na hvaškem Privredna banka Zagreb.

Steinkauz ::

Nikoli ne vzameš konverzije.
Na hrvaškem mi je recimo en bankomat ponujal 7.3, drugi 7.0.
Banka mi je pa s 7.61. Je pa res 2,63 provizije (Delavska Hranilnica).
Tko da če vse dvigneš naenkrat je pomoje bolš kot menjalnice.

Je pa ta bankomat, k je mel razmerje 7.0, mel še foro, da si dvignil največ 2000 kun naenkrat.
Tako da če bi recimo rabu 6000 kun, bi mogu 3x dvignt, 3x provizija, s konverzijo bi te pa še tko olupu.

Je blo pa kul, ker če bi apartma plačal z evri bi plačal 300eur, ker sm pa s kunami, mi je računala s 7.3 koverzijo.
Tak da sm že tle 10eur prišparal.

wanderer ::

Na Google Play imaš aplikacijo Intesa Sanpaolo Group ATM, ki ti poišče najbližje bankomate na katerih lahko dvigaš brez provizije.

erkgheoruugh ::

Cooler je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:

Za OP.

Če imaš novo VISA inspire debetno kartico Banke Koper, je dvig na bankomatih skupine Intesa SAn Paolo brezplačen, se pravi brez privizije. Samo izbrati moraš brez konverzije.
Je pa bankomatov te skupine na hrvaškem ogromno. Vsaj po mojih izkušnjah. Npr. Zagrebačka banka mi pride najprej na pamet.

A ja in še odgovor tistemu, ki je predlagal direkten nakup v trgovini s kartico. Tam pa. Provizija je, konkretno 0,32EUR.


Zagrebačka banka je v skupini UniCredit ne Intesa SAn Paolo, zato je brezplačen dvig le v primeru če imaš na UniCredit račun (Maestro kartica). Je pa dugače v skupini Intesa Sanpaolo na hvaškem Privredna banka Zagreb.

Ma ja sem vedel da je nekaj z Zagrebom v zvezi. Itak imajo pa bankomati tisti intesa logo, da ga vidiš takoj.

Tarzan ::

erkgheoruugh je izjavil:

Za OP.

Če imaš novo VISA inspire debetno kartico Banke Koper, je dvig na bankomatih skupine Intesa SAn Paolo brezplačen, se pravi brez privizije. Samo izbrati moraš brez konverzije.
Je pa bankomatov te skupine na hrvaškem ogromno. Vsaj po mojih izkušnjah. Npr. Zagrebačka banka mi pride najprej na pamet.

A ja in še odgovor tistemu, ki je predlagal direkten nakup v trgovini s kartico. Tam pa. Provizija je, konkretno 0,32EUR.


AFAIK pri plačevanju ni prav nobene provizije za kupca, ima pa provizijo prodajalec, ta pa je ponavadi odvisna od tega, kakšen deal imajo s ponudniki Mastercard, visa, AmExpress....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038355 (16511) sbawe64
»

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Oddelek: Loža
163335 (2393) krneki
»

Katero banko izbrati

Oddelek: Pomoč in nasveti
83289 (2833) XLapse
»

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Oddelek: Loža
326710 (4510) OvCa77
»

Katero banki izbrati?

Oddelek: Loža
93249 (2804) uxbal

Več podobnih tem