» »

30 dnevna prepoved vožnje

30 dnevna prepoved vožnje

Tero ::

Pač leta 2009 sem naredil neko neumnost na cesti in komaj zdaj je zadeva pravnomočna, zato sem dobil 30 dnevno prepoved vožnje. To pošto ker me to obveščajo pa sem danes dobil, ampak piše pa da ne smem vozit od 4.2 2012 do 4.3 2012.
Kaj bi se zgodilo če bi me policist ustavil med 4.2 in današnjim datumom?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

lonz ::

Ja na pir te ziher ne bo povabil ;). po moje je v igri kaka kazen za vožnjo brez izpita.
...arrrrrr, shiver me timbers...

St235 ::

Imel bi celo sranje in bi se moral pritožit, da nisi bil pravočasno obveščen o izreku sankcije, kar bi dokazoval s tem, da ti sodba/odločba ni bila pravočasno uročena.

;-) ::

To je vedno tako da dobiš obvestilo šele potem ko si že kak teden/14 dni vozil brez izpita...

AndrejS ::

Pravno zna bit problem ,realno pa niti ne. Če imaš izpit pri sebi in nimaš pod opombe nič vneseno ni sile. Ker verjetno ne bo preveril. Drugo pa je če boš storil prekršek ali prometno nesrečo. Potem pa bo veliko sranje

;-) ::

Mene še 1x niso ustavili da nebi preverili dokumentov.

ShowDown ::

Ne sekiraj se, čez dva tedna boš že lahko legalno vozil. :P

St235 ::

AndrejS je izjavil:

Pravno zna bit problem ,realno pa niti ne. Če imaš izpit pri sebi in nimaš pod opombe nič vneseno ni sile. Ker verjetno ne bo preveril. Drugo pa je če boš storil prekršek ali prometno nesrečo. Potem pa bo veliko sranje


ja, celo sranje zna bit. Nikakor pa ne moreš bit odgovoren, če ti obvestilo ni bilo pravočasno vročeno. Bi pa blo precej papirologije, če bi se to zgodilo.

Tero ::

Hm mogoče ve kdo če ta prepoved velja le na ozemlju Slovenije? Lahko recimo vozim avto v Avstriji?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Yohan del Sud ::

Kakšna drznost pa sploh sproži takšno kazen, če lahko malo firbcam ...
www.strancar.com

fosil ::

Mimogrede, če voziš brez izpita ti ne velja zavarovanje.
Torej, če povzročiš nesrečo boš plačal iz lastnega žepa. To zna bit sploh luštno če so zraven še kakšne telesne poškodbe.
Tako je!

amigo_no1 ::

Tero
Velja samo za državo, ki ti je izdala prepoved.


fosil
Zato se je od novega zvcp-ja uveljavila praksa, da avta v takem primeru pač ne zavaruješ več.

Avenger ::

Yohan del Sud je izjavil:

Kakšna drznost pa sploh sproži takšno kazen, če lahko malo firbcam ...


Recimo vožnja 90-100 v naselju kjer je 50. MNZ svoja ljubezenska pisma pošilja priporočeno in je prejem dokumentiran in dokazljiv, zato torej ni prav nobenega razloga za "veliko sranje" če bi v času, ko si pravno imel prepoved, dejansko pa o tem nisi mogel nič vedeti, ugotovili, da imaš prepoved vožnje. Policaj, ki bi vodil postopek, bi ugotovil prepoved in ti prepovedal nadaljno vožnjo itd itd, nakar bi ti lepo dostavil dokazilo kdaj ti je bila pošta vročena in drugih kazni ne bi dobil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Ashrack ::

amigo_no1 je izjavil:

Tero

Zato se je od novega zvcp-ja uveljavila praksa, da avta v takem primeru pač ne zavaruješ več.

daj malo vec povej o tem...
....

fosil ::

Ashrack je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Tero

Zato se je od novega zvcp-ja uveljavila praksa, da avta v takem primeru pač ne zavaruješ več.

daj malo vec povej o tem...

Očitno se poleg tega da je brez vozniške, vozi še z neregistriranim avtom.
Tako je!

Tero ::

WTF? Od kod vam ideja da jaz ne spoštujem moje prepovedi? Zgolj prej nisem vedel in zanima me če lahko vozim v tujini. Avta drugač sploh nimam nobenega v lasti.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

šernk ::

;-) je izjavil:

Mene še 1x niso ustavili da nebi preverili dokumentov.


pa vsakič preverijo v računalniku? mene so 3x sedaj ustavili v roku pol leta. pa le 1x dejansko v računalniku preverili vozniško.

ps: zgleda da so policaji te dni pod powerjem (lovijo decembersko plačo? :D), včeraj mi je pregledal popolnoma cel avto in iskal dlako v jajcu, tako da odpiralcu teme priporočam, da se ne vozi te dni po cesti, glede nato da ima le še par dni kazni :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Isotropic ::

da niso bili cariniki?

šernk ::

če je vprašanje namenjeno meni, so bili policaji (nisem bil pijan, tudi alkotest pokazal 0,00). samo podroben pregled profila gum (+7°C in ob morju) in rezervnih žarnic, ter vtikanje nosu v privarjeni nastavek na izpuhu (tako že kupljeno, tako da nima kaj), ter povdarjeno vprašanje, če privoljujem v alkotest po tem, ko sem že prvič rekel, da ni problema, kaže na provociranje in iskanje dlake v jajcu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

Privolitev v alkotest ??
Ni še 1 april...
Spet ena njihova bolana fora.
Očitno takrat še niso izpolnili norme in so iskali kot si napisal na koncu (kaj & kje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Sriple Tix ::

Prijatelja so pred leti ustavili med voznjo s kolesom in na vprasanje policaja, ce bo pihal, je odgovoril: "Kaj bom pihal, saj nisem pijan!"
Kazen je znasala 90.000 SIT, saj je odklonil alkotest.

Ashrack ::

Sriple Tix je izjavil:

Prijatelja so pred leti ustavili med voznjo s kolesom in na vprasanje policaja, ce bo pihal, je odgovoril: "Kaj bom pihal, saj nisem pijan!"
Kazen je znasala 90.000 SIT, saj je odklonil alkotest.

saj imas pravico odklonit alkotest na mestu. Pac gres potem na odvzem krvi
....

pac1 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Kakšna drznost pa sploh sproži takšno kazen, če lahko malo firbcam ...


Lahko ti podam primer... Povzročitev nesreče mladega voznika zaradi NEPRILAGOJENE hitrosti na zasneženi cesti brez drugih udeležencev in brez telesnih poškodb!

Looooooka ::

Driftanje a :P

šernk ::

Ashrack je izjavil:

Sriple Tix je izjavil:

Prijatelja so pred leti ustavili med voznjo s kolesom in na vprasanje policaja, ce bo pihal, je odgovoril: "Kaj bom pihal, saj nisem pijan!"
Kazen je znasala 90.000 SIT, saj je odklonil alkotest.

saj imas pravico odklonit alkotest na mestu. Pac gres potem na odvzem krvi


odklonitev alkotesta je danes avtomatskih 1000€ + odvzem izpita, če se ne motim.

ne sme se mešat odklonitev alkotesta in nestrinjanje z rezultatom alkotesta (slednje ti šele daje pravico do odvzema krvi, oz. imaš pravico odklonit alkotest, če si določene vrste bolnik). meni je policist namreč prvič rekel da bomo opravili alkotest in sem rekel, v redu, na poti do njegovega avta, pa se je obrnil in me še enkrat vprašal če se s tem strinjam (ali privoljujem, ne vem točno njegovih besed) in kar vem, če v tem primeru rečeš ne...ti avtomatsko pobere izpit zaradi odklonitve alkotesta. drugo je pa potem ko pihaš in da rečeš da se z rezultatom ne strinjaš, takrat imaš šele pravico zahtevat odvzem krvi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pihanje 0,0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
769680 (7143) destroyer2k
»

Kontrola prometa, "pustite telefon v vozilu" (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9812177 (8958) St235

Kontrolni zdravniški pregled zaradi vožnje pod vplivom substanc (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7424465 (23056) leonmojca
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313837 (12873) gzibret
»

Alko+kolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
748065 (6992) Izak

Več podobnih tem