» »

Tablični računalniki v ga. vozilih

Tablični računalniki v ga. vozilih

okna ::

Za intervencijsko vozilo imamo namen nabaviti tablični računalnik z SIM kartico. Uporabljali bi ga za navigacijo do morebitne nesreče. Ali obstaja kakašna varijanta aplikacija, da v primeru intervencije, ko je sprožen SMS preko ReCO kjer vsebuje naslov kraja, ta naslov avtomatsko prekopira na google map in prikaže pot na zaslonu tablice. Prosim za pomoč.

Hvala
Mare
  • poskusilo klonirati: okna ()

AnotherMe ::

Sicer samo ugibam, ampak verjetno bi se dalo kaj narediti z IFTTT servisom?

okna ::

kaj to pomeni

connel ::

Si že kdaj slišal za google? :)
https://ifttt.com/

okna ::

nevem nič o tem

slodreamer ::

SMS bi lahko dobil na tablico (ali samo na telefon - moraš potem posredovat na tablico)?
Kaj točno piše v SMS, gps koordinate ali ulica in hišna številka?

connel ::

Varianto imaš še Send to GPS app za android, ali lahko pošlješ koordinate iz sms-a ne vem, boš moral sam preizkusit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

okna ::

hvala
zamišljeno je tako
iz ene xxx št dobiš na tablico ali telefon SMS recimo požar koroška ulica 2 Maribor. Ta naslov bi se moralo avtomatsko prilepiti v google map da te lahko pelje na kraj nesreče. nekaj takega kak se to uredi ali kaj takega kot že imajo eni urejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: okna ()

slodreamer ::

Nisem našel nič kaj ustreznega obstoječega, mislim pa, da bi se dalo kaj takšnega hitro sprogramirat - sicer se ukvarjam z razvojem hibridnih mobilnih aplikacij, ampak sem za vikend projekt malo na hitro raziskal Android.
Nisem še našel možnosti kako zagnat aplikacijo (če ta ni aktivna) na podlagi prejetega SMS iz določene številke - poleg tega takšna akcija tudi ni ponovljiva (recimo v primeru da nehote zapreš navigacijo vmes...), tako da se mi zdi najbolj primerna naslednja rešitev:


  • App dostopa do vseh SMS iz inboxa, filtrira po pošiljatelju in zlista tiste, ki ustrezajo filtru.

  • Če je aplikacija odprta (v ozadju), se novi prejeti SMS doda na seznam na vrhu

  • Klik na SMS v aplikaciji odpre Google Navigacijo (za zdaj vedno za test samo do Ptuj, Slovenija)


Rabil bi vedet, kakšna je številka, po kateri je treba filtrirat in pa kakšno je besedilo, da lahko napišem nek filter za izločanje naslova ...

Link do testnega apk: https://www.dropbox.com/s/o6fohj90rfvnx...
Razvijal/testiral sem samo na Android 8.0, možno da so težave na kakšni drugi verziji :)

Zgodovina sprememb…

okna ::

slodreamer je izjavil:

Nisem našel nič kaj ustreznega obstoječega, mislim pa, da bi se dalo kaj takšnega hitro sprogramirat - sicer se ukvarjam z razvojem hibridnih mobilnih aplikacij, ampak sem za vikend projekt malo na hitro raziskal Android.
Nisem še našel možnosti kako zagnat aplikacijo (če ta ni aktivna) na podlagi prejetega SMS iz določene številke - poleg tega takšna akcija tudi ni ponovljiva (recimo v primeru da nehote zapreš navigacijo vmes...), tako da se mi zdi najbolj primerna naslednja rešitev:


  • App dostopa do vseh SMS iz inboxa, filtrira po pošiljatelju in zlista tiste, ki ustrezajo filtru.

  • Če je aplikacija odprta (v ozadju), se novi prejeti SMS doda na seznam na vrhu

  • Klik na SMS v aplikaciji odpre Google Navigacijo (za zdaj vedno za test samo do Ptuj, Slovenija)


Rabil bi vedet, kakšna je številka, po kateri je treba filtrirat in pa kakšno je besedilo, da lahko napišem nek filter za izločanje naslova ...

Link do testnega apk: https://www.dropbox.com/s/o6fohj90rfvnx...
Razvijal/testiral sem samo na Android 8.0, možno da so težave na kakšni drugi verziji :)

Pa ti si car. Hvala ti bo m poskusil. SMS je sledeč: NENAPOVEDANA VAJA -GORI STANOVANJSKO-GOSPODARSKI OBJEKT KMETIJE VANOVSEK-CANC, PLESIVEC 6, 3320 VELENJE. JAVI SE V GASILSKI DOM -VAJA --Posilja: ReCO-112, RIC:0190849, IL: 059074870 ali pa
AED ENOTA NA TURNU, AEKALE --Posilja: ReCO-112, RIC:0190849, IL: 059074870
Vse je poslano iz številke 29290543
Ali je kakšna možnost, da se filtrira SMS po številki 29290543 in besedi ReCO-112
Pa da klikneš, da se odpre besedilo v iskalnem polju google map, ročno zbrišeš ostali text naslov pa pustiš in ga poiščeš.
Hvala vam za trud!

Invictus ::

Seveda se da.

Samo tega ne bo nihče delal za 50 EUR ali gajbo piva ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dunda ::

Mogoče bi šlo s Taskerjem?
https://www.kacnje.eu

okna ::

dunda je izjavil:

Mogoče bi šlo s Taskerjem?

Sem že poizkusil vendar mi ne grata

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: okna ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13124318 (345) ToniT
»

Sistem za prejem SMSov na mail ali v aplikacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
5999 (888) Invictus
»

Uporaba SMS podatkov v PC aplikaciji

Oddelek: Programiranje
81540 (1306) alexa-lol
»

Klic na številko 112 - kako to poteka?

Oddelek: Loža
112026 (1579) hellomania
»

Gmail zna pošiljati SMS

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2910550 (7383) Ice-Heki

Več podobnih tem