» »

Kako vedeti ali je telefon varen ?

Kako vedeti ali je telefon varen ?

klofutaric ::

Pozdravljeni,

Na SMS sem iz tel. št. 0788049096 prejel sporočilo, da sem prejel novo fotografijo na naslov http://tyur.xyz/crBf. Ko sem odprl stran, sem izpolnil nekakšno anketo trgovine Spar, nato pa mi je javilo, da sem na telefon dobil virus in da naj naložim avast app, da se rešim virusa. Na računalniku mi tega naslova ne odpre. Danes sem naložil free avast app preko trgovine, ki pa ni našel virusov. Na telefonu imam tudi mobilno banko in zaradi tega me tudi skrbi, da nisem dobil kašen virus, ki bo komu poslal podatke za dostop do mobilne banke.

Hvala in LP, Boštjan

gusto ::

Malo za šalo, tvoj telefon ni varen, ker ima takšnega uporabnika.:P Zakaj bi odpiral linke iz random številk? Smo pa tele sms-e dobivali tudi drugi, je že tema o tem na slo-tech. Ti samo ignoriraj in bo vse ok.

Stari89 ::

1. Zakaj bi nekdo odprl link iz neznane številke?
2. Zakaj bi izpolnil neko anketo kar tako?
3. Zakaj bi verjel oglasu, ki ti pravi, da ima tvoj telefon virus?
Tvoj telefon ni varen, ker ima takšnega uporabnika.

AndrejS ::

Izklopi podatkovne podatke na tvojem telefonu in bo varen.

_Denny_ ::

Pripravi se na prejemanje plačljivih smsov, ker si šel kar nekaj izpolnjevat in verjetno tudi potrdil "sodelovanje"...to NI bilo od Spara.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Ozric ::

Nevaren si sam sebi.

Furbo ::

In ker si nam povedal model in znako telefona, ti sploh lahko vrhunsko svetujemo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

filip007 ::

Nekdo ti ponuja krjolo in ti jo sprejmeš, potem na spletu tudi verjameš vsem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MIHAc27 ::

Vsaka šola nekaj stane. Upam da boš v prihodnje previdnejši. Lopovi za zbiranje podatkov zelo radi uporabijo bolj znana imena (Spar, Lidl, Mercator,...).
Na neznane telefonske ne odgovarjaj, še manj pa hodi na linke v sms-ih. Tokrat mogoče ni bilo virusa, bo pa naslednjič kaj več.
In ja, lahko da bo sedaj še več sms-ov ali celo čudnih klicov. Neznanih številk jaz nikoli ne kličem nazaj. Kdor me rabi bo že še enkrat poklical ali poslal SMS.

Aja še to, če si v anketi dal tudi svojo telefonsko, čisto lahko da si se prijavil v kak klub, kjer ti bodo sedaj pošiljali SMS in jih drago računali 2-5EUR. Bodi pozoren!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578513723 (26439) MrStein
»

SMS Žeton NKBM in "Varno" geslo

Oddelek: Loža
497308 (5415) SeMiNeSanja
»

Telefonski klic neznane številke - prevara?

Oddelek: Pomoč in nasveti
258897 (7016) seba-beba
»

Vdor v gmail (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7420411 (19168) Joze_K
»

Na pomoč - vsi, ki o mobilcih in prenosu podatkov veste več od nas, navadnih smrtniko

Oddelek: Mobilne tehnologije
242013 (1604) NupY

Več podobnih tem