» »

Katero športno uro?

Katero športno uro?

Temo vidijo: vsi
««
10 / 26
»»

otago ::

Garmin serverji dol. Ne mores uparit z Garmin Connect, kakor ne uploadat/snycat na Stravo.

https://connect.garmin.com/status/

Cestitke vsem proizvajalcem, ki so se odlocili, da je app/cloud edina mozna tehnicna resitev.

Skyman ::

Garnin serverji so ze 4 dni down.. ne samo danes

Gone ::

Gre danes na bolje - activities so se pravkar posyncale. Tako da po moje bo kmalu povsem operativno.

buttcrack ::

A gre kdo v morje plavat s temi urami? Je lahko kaj narobe a je treba nujno splakovat ko prides ven?

Skyman ::

Gone je izjavil:

Gre danes na bolje - activities so se pravkar posyncale. Tako da po moje bo kmalu povsem operativno.


Ja.. sem danes dop ze sinhronizacijo naredu.So poporodne tezave ampak je bolse kot prejšne 3 dni

Jerry000 ::

buttcrack je izjavil:

A gre kdo v morje plavat s temi urami? Je lahko kaj narobe a je treba nujno splakovat ko prides ven?

Jaz grem v slano in v bazen. Ko pridem iz vode ob priliki sperem z vodo, to je pa to :)

Kvinta ::

Jaz grem z Garmin instinct tud ene 10m pod vodo po ježe al pa še več pa ni nič narobe.
A.C.A.B

buttcrack ::

Sej globina načeloma ne bi smela bit problem, sploh 10/15m če piše da je do 50m OK.
Sam sem z vsemi vedno šel v slano vodo, niti pomislil nisem, včeraj pa me je kolega vprašal če se mi je ne zdi škoda za par zamahov...
Računam na to da bi ura za 200€+ morala biti "salt proof"...
Mnenje me je kljub temu zanimalo. Hvala.

Gone ::

Ehm, metri v urarstvu niso tapravi metri. Tule si slikco poglej:

https://www.genevawatchgroup.com/unlist...

weasel ::

Saj švic je tudi slan :P

Kvinta ::

včeraj pa me je kolega vprašal če se mi je ne zdi škoda za par zamahov...


Mojmu svaku so uro vkradli na plaži ker mu je blo žal jo met na roki med plavanjem.
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

Jerry000 ::

buttcrack je izjavil:

Sej globina načeloma ne bi smela bit problem, sploh 10/15m če piše da je do 50m OK.
Sam sem z vsemi vedno šel v slano vodo, niti pomislil nisem, včeraj pa me je kolega vprašal če se mi je ne zdi škoda za par zamahov...
Računam na to da bi ura za 200€+ morala biti "salt proof"...
Mnenje me je kljub temu zanimalo. Hvala.

Švicaš nič? Tud tam je sol ;)

buttcrack ::

Dvomim da je taka gostota kot v morju, poleg tega pa švic lih ne leze sam od sebe v uro...

Kvinta je izjavil:

včeraj pa me je kolega vprašal če se mi je ne zdi škoda za par zamahov...


Mojmu svaku so uro vkradli na plaži ker mu je blo žal jo met na roki med plavanjem.

Ouch, lepa šola ja :)

Se pravi nauk vprašanja je, da naj bo kolobar okoli zapestja čim bolj viden, kogar je pa strah, naj jo pa splakuje.

Mikkii ::

Ribicija je izjavil:

Mikkii je izjavil:

Hvala! Super za odgovor! Torej bi bil Garmin Fenix 5x Safir dobra odločitev za mene?

Kaj pa baterija? Nekateri pravijo, da po zadnjem updatu (sicer ne vem kdaj je bil) zdrži mnogo majn časa! Seveda je fajn, da ura zdrži celi dan v GPS delovanju! Imam namen kolesarit 8h po poti, ki je ne poznam, vmes bi imel tudi kakšno pavzo tako, da bi bila ura na pavzi in res ne bi bilo fajn, da se ura sprazni!


Malo mešaš. Fenix 5 obstaja v stari verziji in v novi 5 plus. Ne kupuj starega 5 x safire modela, ampak glej da kupiš 5x plus safire model, ki je novejši z nekaj izboljšavami. Tule imaš lepo inforgrafiko razlik.

Mogoče še kot dodatek glede baterije. Pred mesecem sem prečil Pohorje. Ura je delala 12 ur s kratkimi vmesniki standby postanki, GPS sem imel vklopljen na polno t.j. GPS in Glonass pa je bilo zvečer še okrog 50% baterije. Tudi safirno steklo je iz mojega vidika nepotrebno. Že na prejšnji stari Garmin FR 410 se mi v 9 letih uporabo steklo ni pretirano porisalo, pa je tisto svetlobna leta za temi "stekli", ki jih danes vgrajujejo v ure...



Hvala! Bom še malo premislil!

Mikkii ::

Mikkii je izjavil:

Ribicija je izjavil:

Mikkii je izjavil:

Hvala! Super za odgovor! Torej bi bil Garmin Fenix 5x Safir dobra odločitev za mene?

Kaj pa baterija? Nekateri pravijo, da po zadnjem updatu (sicer ne vem kdaj je bil) zdrži mnogo majn časa! Seveda je fajn, da ura zdrži celi dan v GPS delovanju! Imam namen kolesarit 8h po poti, ki je ne poznam, vmes bi imel tudi kakšno pavzo tako, da bi bila ura na pavzi in res ne bi bilo fajn, da se ura sprazni!


Malo mešaš. Fenix 5 obstaja v stari verziji in v novi 5 plus. Ne kupuj starega 5 x safire modela, ampak glej da kupiš 5x plus safire model, ki je novejši z nekaj izboljšavami. Tule imaš lepo inforgrafiko razlik.

Mogoče še kot dodatek glede baterije. Pred mesecem sem prečil Pohorje. Ura je delala 12 ur s kratkimi vmesniki standby postanki, GPS sem imel vklopljen na polno t.j. GPS in Glonass pa je bilo zvečer še okrog 50% baterije. Tudi safirno steklo je iz mojega vidika nepotrebno. Že na prejšnji stari Garmin FR 410 se mi v 9 letih uporabo steklo ni pretirano porisalo, pa je tisto svetlobna leta za temi "stekli", ki jih danes vgrajujejo v ure...



Hvala! Bom še malo premislil!




Verjetno kupim Fenix 6X Sapphire :)

twom ::

Vidim da so začeli proizvajalci (Suunto, Polar, in verjetno tudi drugi) tlačit na svoje ure Wear OS by Google. Je to za kej?

kriko1 ::

Jaz sem ravno gledal da kupim uro brez Wear-OS. Ker zelim sportno uro, ki zdrzi vec kot 6 ur trackinga, da ne polnem vsak dan ter brez kakrsnihkoli notificakij od telefona.
Zato Wear-OS ni zame.

vilonja ::

Zanima me, ali je garmin vivoactive 3 še vedno dober nakup za 130 eur?

GupeM ::

Nov z garancijo za 130 €? Zagotovo.

SmeskoSnezak ::

Gone je izjavil:

Ehm, metri v urarstvu niso tapravi metri. Tule si slikco poglej:

https://www.genevawatchgroup.com/unlist...


Amm, what?
Garmin Forerunner 945 - waterproof to 5ATM (50m ) - this multisport watch designed for triathlon...

nekdo torej zavaja. Kdo?
@ Pusti soncu v srce... @

weasel ::

Na moji Vantage V pise celo WR 30m, pa na uradni strani pise, da je za plavanje.

nekikr ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Gone je izjavil:

Ehm, metri v urarstvu niso tapravi metri. Tule si slikco poglej:

https://www.genevawatchgroup.com/unlist...


Amm, what?
Garmin Forerunner 945 - waterproof to 5ATM (50m ) - this multisport watch designed for triathlon...

nekdo torej zavaja. Kdo?

Nihče, tako neumne oznake so. 10ATM pomeni, da greš z njo lahko šnorkljat, potapljanje z jeklenko pa odpade.

SmeskoSnezak ::

nekikr je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Gone je izjavil:

Ehm, metri v urarstvu niso tapravi metri. Tule si slikco poglej:

https://www.genevawatchgroup.com/unlist...


Amm, what?
Garmin Forerunner 945 - waterproof to 5ATM (50m ) - this multisport watch designed for triathlon...

nekdo torej zavaja. Kdo?

Nihče, tako neumne oznake so. 10ATM pomeni, da greš z njo lahko šnorkljat, potapljanje z jeklenko pa odpade.

Genevawatch group spletna je ze izbrisala tisto spletno stran.
Garmin se vsaj potrudo, link: https://www.garmin.com/en-US/legal/wate...
@ Pusti soncu v srce... @

ciril ::

Isce se nova zenska sportna ura do 300 eur. Se v tem rangu priporoca kaksna specificna ura?

weasel ::

Polar Ignite ali kak Garmin Vivoactive.

J.McLane ::

Imam tri leta eno cheap Samsung Gear Fit 2, ki sem jo takrat kupil za ugodnih 130 €. To je en tak tipičen primer Feature-rich naprave, ki pa v praksi nima neke natančnosti (HR senzor, barometer, GPS) in ki ji baterija med vadbo počepne po dobri uri. Vseeno na zadevo sem se navadil in je na moji roki ves čas, razen na dopustu, kjer se mi je ne da vsak polnit, pa še vodotesna ni najbolj.

Zdaj pa če gledam kandidate, za nekih 200€ dobiš uro z vsemi mogočimi senzorji, torej bolj kot ne ostajajo pomisleki, ki jih ne zaslediš ravno v vsakem You Tube testu:
- Natančnost vseh mogočih senzorjev, želja da bi HR senzor kolikor toliko deloval tudi med plavanjem
- Software, dodatne aplikacije me ne ganejo preveč, deluje naj vse out of the box, raise to wake mora biti odziven, connection s telefonom mora biti brez napak.
- rad bi hitro tipko za "ne moti", aktivna pa mora ostati budilka na vibriranje
- način polnjenja (konektor, magnetni dock, wireless) in kako dolgo traja. Zdaj uro dam na polnilec zvečer za kakšno uro in jo vedno dam nazaj na roko preden grem spat. Če se polne 3 ure je to zame čisti deal braker.
- avtomatsko prilagajanje svetlosti glede na zunanjo svetlobo, sploh nujno če je OLED ekran. (tega danes nimam in močno pogrešam)
- avtomatsko zaznavanje vadbe, nisem več tak geek da bi vedno za vsak sprehod aktiviral vadbo, naj ura to sama zazna (GearFit to opravlja dokaj dobro)
- aplikacija v ozadju in kam v oblak gredo moji podatki? Je kaj kontroverznosti glede kitajskih proizvodov (Huawei, Huami)? Obstaja strah da se proizvajalec enostavno odloči, da ne bo več podpiral določenega modela ure in imaš čez 2 leti samo še drag nakit na roki? Ali da uvedejo naročnino in določenih funkcij, ki si jih prej imel enostavno ni več (baje je Fitbit že šel v tej smeri)?
- sinhronizacija s Stravo naj bo kolikor toliko OK. S Samsungom je tako da App na Tizen ni vredno nalagat (skuri baterijo, bugast), ima pa Samsung Health sinhronizacijo, ampak podatki o vadbi niso 1:1, razdalja striže za 5%, višina je tudi malo Off, verjetno še kaj.

Zaključek, ker želim čim manjšo in lahko uro sta kandidata bolj kot ne samo dva:
- Samsung Galaxy Watch Active 2
- Garmin Vivoactive 4S

Morda še kakšno priporočilo?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Badwolff ::

Galaxy watch 3? Sem čist zadovoljen in ustreza temu kar iščeš, razen v ceni.

Active2 ima žena in je načeloma tudi ok, samo precej bolj plastik fantastic, ampak ženski modeli so res cute.

M.B. ::

Kaj pa kaj cenejšega Mi band 3,4,5? Meni bi se namreč zdelo čudno imet 100+EUR na roki.

Sam imam Mi band 3. Stal je ~25EUR. Baterija res zdrži 14-20 dni. Z sleep trackingom, kjer meri srčni utrip vsako noč. Če bi mero še teke čez dan z GPSom na telefonu bi verjetno samo teden dni zdržal. Kar me malo moti je da se malo slabše ekran vidi na močnem soncu, kar je baje boljše v novejših verzijah. In pa šumnikov ne podpira, kar malo otežkoči branje SMSov na njem. In pa če imam v eni sobi telefon, ne dobim notification na uro če sem dve sobi stran. Kaže tudi vremensko napoved in pa vremenske alarme od meteoalarma.

Pride pa zlo prav, ko si v kinu pa si posabo dat telefon na tiho, lahko to nerediš kr z uro. Al pa če pozabiš kje telefon, pa je dovolj blizu uri, ga lahko pokličeš z ure. Plaval sem tudi že z njim v morju pa mu nič ni. Edino po dveh letih sem moral menjat pašček. Pa ni mi še uspelo izvozit podatkov iz Mi Fita. Teoretično baje gre.

Sam ga imam večinoma za merjenje korakov pa spanja.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Badwolff ::

Sam sem imel prej amazfit gtr. Super ura, nora baterija. Nima sicer avtomatskega zaznavanja vadbe.

GupeM ::

Imam Garmin Vivoactive 3 music, pa sem zelo zadovoljen (prej gear fit 2). Predvsem zaradi baterije (brez vadb 7 dni, z vadbami 3-4 dni, odvisno od tega koliko in kako dolge imam vadbe) in pa zaradi ekrana. Ampak pazi, ekran ni niti približno tako lep, kot OLED ekrani. Je pa always on (skoraj ne porablja baterije, oz je največ porablja kadar na zaslonu spreminja prikaz. Podobno kot Kindle). Na soncu se vidi odlično, saj bolj ko je svetlo, bolje vidiš. Za temo pa ima lučko, ki je zame povsem dovolj na svetilnosti 20%. Vidiš tudi v temi povsem normalno. Ampak kot sem rekel, ne zgleda niti približno tako lepo, kot OLED zasloni.

Plus pri garminu je tudi GarminPay. Ne vem, kako je s Samsung pay pri nas, lahko da tudi dela.

Kar se tiče vivoactive 4 pa vsi reviewi pravijo, da je boljša kot 3, ampak ne toliko, da bi se jo splačalo za vsako ceno menjati. Torej, če kupuješ novo, vzameš 4.

Badwolff ::

Ne dela

J.McLane ::

Cool, dobro slišat komentar nekoga, ki je prej imel Gear Fit 2 tako kot jaz. Ali kakšno malenkost pogrešaš na Garminu, ki je bila na Samsungu nekaj samoumevnega?

Lep OLED ekranček je res kar najprej opaziš, ampak funkcionalno pa res nima nekega velikega vpliva.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

GupeM ::

Pogrešam polnilec, kjer sem pri gear fit 2 samo položil na stojalo, pa se je polnila, Garmin ima pa svoj kabel in ga je treba vtakniti v uro. Verjetno zaradi vodotesnosti ni USB-C, ampak je proprietary. Po drugi strani pa je to plus, ker med polnjenjem v avtu zadeva ne pade narazen pri zaviranju, luknjah ali če kakšen ovinek hitreje zvoziš.

Pa zaradi ekrana Gear Fit 2 deluje veliko bolj odzivno (lepše, tekoče animacije, ko slajdaš med ekrani recimo).

Ampak glede na to, da po uri načeloma ne drkam, mi je za to "netekoče delovanje" vseeno. Tudi vidnost ekrana na soncu mi je bolj pomembna od polnih in lepih barv.

Ni mi niti malo žal, da sem zadevo zamenjal za Garmina. Tudi Garmin Connect app je zelo fajn za analizo Workoutov, sinhronizacija s Stravo pa deluje bolje kot na Samsungu.

Edit: Mogoče ima Garmin nekoliko šibkejši vibra. Pozabil sem že, kako je bilo s tem na Samsungu. Preden kupiš, bi ti priporočal, da si nekje sposodiš, pa kakšen teden testiraš. Ali pa jo vsaj v živo poglej pri komu. Nekatere ta ekran na Garminih zelo moti. Jaz prej nisem sprobal, in ko sem jo dobil po pošti in jo prvič prižgal, sam bil kar malo razočaran nad ekranom, ker sem bil navajen lepega ekrana in živih barv na Gear Fit 2 pro. Prav kmalu pa sem ugotovil, da je ta ekran na Garminu v bistvu zelo fajn, predvsem zaradi vidljivosti na soncu in always on.

Še en velik plus pri Garminu je tudi pašček, saj ima standardni pašček (na štifte) in lahko daš praktično kakršenkoli pašček za navadno uro, če se ti original uniči.

Sem pa še sprobal Do not disturb, pa alarmi delajo, ostalo pa sklepam da ne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

J.McLane ::

Hvala, sem že bolj kot ne odločen za Garmina.

Sedaj pa še za ženo tuhtam, bolj v smislu, lepe pametne ure, ki ima še kak "fitness" bonbonček zraven. Sem ji leta 2013 kupil Garmin Forrunnenr 110 uro z GPS, pa je bila bolj kot ne ves čas na polici, ker se ji ne da ukvarjat z njo, za dnevno rabo je bila pa preveč okorna in grda.
- Fitbit Versa Lite
- Huami Amazfit GTS
- Huami Amazfit GTR 42mm 100€ ???
- Honor MAGIC WATCH 2
- Samsung Galaxy Watch Active
- Huawei Watch GT 2 Sport 42mm
- Fitbit Versa 2
- Samsung Galaxy Watch Active 2 40mm
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Badwolff ::

Men je najlepša za ženske Galaxy Active2. Dobiš pod 200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

J.McLane ::

Je res, ampak avtonomija je pa daleč najslabša, sploh pri 40 mm verziji.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Badwolff ::

to je res, skor vsako noč je treba dat polnit.

buttcrack ::

ravno danes sem naročil Amazfit Pace za 45€ iz eu skladišča za ženo.

za malo teka + hribov bo GPS ok s 4GB prostora za glasbo.

GupeM ::

Hja, moja si je tudi kupila Galaxy active 2. Prvih nekaj mesecev jo je še kar nosila, potem jo je občasno, od nekje marca naprej je pa še ni dala polniti. Enostavno preveč drekanja s tem polnjenjem praktično vsako noč, zjutraj jo pa pozabi na polnilcu. Ali pa jo zvečer pozabi dat na polnilec, pa je zjutraj prazna.

Takšnim, ki se jim s tem ne da ukvarjat, bi bolj priporočal nekaj v stilu MiBand, kjer filaš na 14 dni in ima nek ftness tracking (žal brez GPS). Še bolj pa bi priporočal navadno zapestno uro, ki dela več let z eno baterijo. Nima pa fitness trackinga in notificationov.

polde66 ::

https://www.gearbest.com/smart-watches/...
Tole ima moja, nosi nonstop, ima gps, ni nek presežek tehnike polni se pa na kakih 20 dni. Kmalu bo eno leto pa ni nič slabša. Enkrat ali 2x je malce zaštekala da je bil potreben tovarniški reset in to je to. Luštna urca za malo denarja. Dobi se jih tudi na aliexpresu preko eu skladišč in na geeku. Zadnjič je bila v akciji okoli 54 eur s poštnino. PS sam povem
polde

J.McLane ::

Za žensko je to kos nakita, tudi če ji je všeč, kdaj pa kdaj ne bo šlo skupaj z obleko in bo ura ostala doma pozabljena in ravno prazna za takrat ko se spomne nanjo.

Med bolj elegantnimi in da sedejo skoraj povsod so mi (po cenovni lestvici):

Amazfit GTR White:


Fitbit Versa 2/Lite


Samsung Galaxy Watch Active


Huawei GT 2 Frosty White:


Garmin Vivomove 3s


Upam da izbor pomaga še komu drugemu :)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Bantani ::

Mene zanima sem tik pred nakupom te ure Polar Grit X pa me samo zanima,če si jo slučajno kdo lasti in če je zadovoljen? Ali je kaj boljšega v tem rangu?

J.McLane ::

Se mi zdi kar konkurenčna za to ceno (430€), pa še ni tako glomazno velika.

V tem cenovnem rangu so še:
- Suunto 9 Baro (pri Majdiču 440€) ampak je res velika in že kar stara
- Garmin Instinct Solar 370€ - old school monochrome non-touch display, nov hardware glede na star Instinct (GPS, HR)
- Garmin Fenix 6s 462 €
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Kvinta ::

Edino kar mene moti pri večini teh ur je to ,da so senzorji recimo za merjenje srčnega utripa in podobni full nenatančni na Instinctu praktično neuporabni. Kolkor sem čital drugje in gledal primerjave ma Fenix 6 še najbolj natančna merjenja.
A.C.A.B

jocoj ::

Trenutno top shit pure športna ura do 200 EUR. Če ne rabiš glasbe, nfc plačevanja, fitness zadev in ostalih nepotrebnosti, nima konkurence. Vsi senzorji na precej visokem nivoju natančnosti.

Čisto nov Coros Pace 2

https://www.dcrainmaker.com/2020/08/cor...

mikhaair ::

Zelo zanimiva ta Coris.
Jaz vsake tolk časa precekiram subito.it, se pojavijo grit x tam okoli 300 EUR, z računom seveda. In če je dovolj blizu, bi šel iskat. Sedaj pa ta coros, zelo zanimivo.

Bantani ::

Nič šel bom v štacuno pa sprobal obe uri Fenix 6s pa Polar Grit X pa bom potem vidu:)
Sem gledal subito.it ampak to je rabljena za 300-320eur.

Kvinta ::

Jaz bom si kupo pred novo uro še prsni pas to naj bi blo najbolj natančno.
A.C.A.B

J.McLane ::

Pas je res bolj natančen, ampak tudi manj praktičen. Optični senzorji za utrip imajo ponavadi težave pri kakšnem intervalnem treningu, preveč gladijo špice na grafu. Pomembno je tudi kako imaš uro tesno na koži, kakšne težje ure imajo več problemov. Slišal sem tudi, da so problemi če imaš tatuje na roki, pa verjetno tudi kakšne in koliko dlak imaš na roki.

Je bilo pa z zadnjo generacijo ur manekaj napredka na tem področju, sedaj se hvalijo da optični HR senzorji delujeo tudi med plavanjem. Testi sicer kažejo da je tam zanesljivost še vedno zelo slaba oz. na meji uporabnega.

Za kolesarjenje in tek so pa hitro dobri.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

nekikr ::

Za enakomerno kolesarjenje in tek, če nisi profesionalni športnik v teh disciplinah, HR sploh ne rabiš. Optical HR pa odpove točno tam, kjer bi bilo zanimivo videti utrip. Je pa res, da tudi tam amaterji ne rabimo merilca utripa, da nam pove, da smo povsem brez sape, ker smo ravno naredili 50 burpeejev.
««
10 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1071158987 (795) buttcrack
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112102 (318) enemon
»

Apple predstavil svojo prvo fitnes uro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
628230 (3138) Mr.B
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310339 (7830) Sharp999
»

Fenix 5X

Oddelek: Šport
193039 (1798) keba

Več podobnih tem