» »

Kolesarjenje!

Kolesarjenje!

«
1
2 3

eomer ::

Ahoj!

Res da je daleč nova kolesarska sezona, oziroma se taše ni končala. Sma je treba trenirat in se pripravljat na take zadevšne. Sem ravno med članki našel tistega k se je nekaj Slo-Tech-avcev potepalo z biciklom lani v okolici Ljubljane. Pa sem dobil idejo da bi se naslednjo leto udeležil kakega maratončka(Franja, ...) kot ekipa SLo-Tech.
Sej je sam za v razmislek!!!!

Tko da bi se Slo-Tech promoviru še na takih masovnih prireditvah.

Lucas ::

V kolikor bo podlaga primerna za moje cestno kolo, sem zdraven. :D
I was here...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucas ()

TribesMan ::

Jest sem tud cestak... tako da dokler smo na asfaltu sem zraven :D

Jest bom zdejle pocasi moj trenazer povlekel izpod pojstle pa gasa...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

Asfalta nikar! :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Lucas ::

@TM
Ko ravno omenjaš trenažer...kako se to obnese?
Namreč, tud sam razmišljam v to smer da bi ga nabavil.
Kolk si dal za njega, ga vpneš samo zadaj al tud spredaj, a se kej obroči al pa kej drugega lahko z*eba?
I was here...

ali3n ::

owca - gladke gume na mtb, pa gas...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

STASI ::

Owca: Sem celo franjo, pa maraton Črnuče pa še kaj prevozu z MTB. Malce več energije porabš. Res pa kar je ali3n napisu zameni gume z gladkimi, se obnese.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

SnakeBite ::

Sam OwcA ve kva je najbulš. FreeRide al pa kšn DownHill, to je tprava stvar:))

STASI ::

Ej se strinajm da je kak DownHill+UpHill iz Velike planine, Kofc, Katarine, Krvavca cool. Sm so mi lani ukradl kolo>:D ;(( in sem za spremembo cestno kupil!!!
V bistvu bi rabu oba MTB in Cestno
:\
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

OwcA ::

Ne gre za to, da bi mislil, da se ne da (na nečem MTB-ju podobnem vsako leto po mestu naredim 3000+ km), le bolj uživaško se mi zdi voziti po gozdnih stezicah.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Stampl ::

jst bi tud sel sm raj videm ce je downhill>:D >:D
k se po cesti malo vozm razen do bliznjih gricev in gozdov>:D :D

OwcA ::

DH ni ravno zelo skupinska oblika vožnje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

Lucas... moj trenažer je bil 50kSIT... model Swing od Tacx-a Kupil sem ga pri Maxisport Čerin... sam ga moreš prej naročit, ker jih nimajo bogvekaj na zalogi, kar pa dobijo, gre pa takoj, ker je že vse rezervirano.

Vpne se samo zadnje kolo, sprednje kolo pa samo postavis na en tak podstavek, da se višina izenači. Sicer ni najbolj fajn, ker malo sprednji lagar trpi, sam ni problema, pač vsakič malo zamakneš kolo, tako da ni vedno v isti poziciji (da ne bi jajčast postal, pa da so lagarji bolj enakomerno obremenjeni)... jest po eni sezoni nisem opazil nobenih težav s sprednjo pesto ob taki uporabi... je pa bolj najebal lagar od balance, in se čuti en mali "utor" ko premikaš balanco levo desno... ko je balanca naravnost se čuti da je malo "neravne površine" zgleda da se zažrejo kuglce v tekalno površino, sam na vodljivost kolesa med sezono nima nobenega vpliva, se sploh ne pozna. Bolj pa najebe zadnja guma... ki jo po eni "sezoni" zimske vožnje lahko samo stran vržeš, jest sem imel na zalogi ene stare plašče in sem jih gor namontiral za na trenažer... ker kakšne dobre gume je škoda, ker je uniči totalka, meni je plašč dobesedno razpadel po štirih mescih gonje...

No z treningom je pa tako. Zadeva je super, sam moreš met ogromno volje... jest sem treniral štirikrat na teden po uro in pol na trening. Ponavadi sem zadevo prinesel pred računalnik, sem si zavrtu en film, ali kaj podobnega... tako da sem 1.5h imel nekaj za gledat. In zadeva zelo hitro mine. Če pa nimaš ene zabave je pa težka, se vleče k kurja čreva. Aja pa vedno furaj v prevetrenem prostoru, jest sem ponavadi odprl okno samo zgoraj, pol sem pa še en sobni ventilator naštimal da je malo pihal vame, ker drugače ti je vroče da kar teče od tebe... pa še tako sem moral po vadbi vedno pobrisati po tleh, ker je blo vsaj ene 3 dl švica pod kolesom :D... aja pa pit moraš tud velik, ker drugače te lahko sam zmanjka :)

No se pa zadeva vsekakor splača, saj je ob rednem treningu napredek zelo viden. Še posebej potem, ko se spraviš na prvo cestno furo po zimskem treningu... vse gre tako zlahka... ne moreš verjeti. Jest sem ubistvu na račun trenažerja pridobil ene 5km/h v povprečni hitrosti med poletno sezono... Na začetku kar nisem mogu verjet... Ubistvu najslabša povprečna hitrost med letošnjo sezono je bila višja kot najvišja v lanski sezoni... tako da je napredek viden. Sam moreš met voljo... pa čas... kar to gre ogromno enga časa...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

@OwcA DH se da v skupini... Nas je šlo 12 en za drugim dol, mal razmaka... Je pa res da morajo met vse popolno opremo.. Ker če se ti zgodi tko ko nam, prvi je šel mimo enga kamna, drugi pa se je zabil notr in potem še ostalih 10 zadaj... ni lepa.. Sicer pa bi lah v LJ se dobili, na dirtih od elana, tisti ki furajo(mo) dual/4X in dirt. Sicer pa mal offtopic. Kake bajke pa mate in kaj furate? Js mam trenutno DaBomb molotov za dual/4X, bom pa kmal nabavu B1 Team DH pro za DH>:D .
Točno tega na sliki...
 DH pro.jpg

DH pro.jpg

I'm back

OwcA ::

Kakorkoli obrneš DH (mišljeno kot karakterizacija proge, ne koles, ki jih udeleženci pripeljejo) ni po skupinskem duhu primerljiv s turo (lahko FR tura, ampak v vsakem primeru nekaj, kar voziš dlje kot par minut). Niti ne dual/4x. Oboje je tekmovalno/individualistično in družabno le v posedanju pred in po vožnji. Če najdeš dovolj ljudi, ki jih to navdušuje, karsno, dvomim pa da jih je na tem forumu toliko (pripravljenih priti), da bi se splačalo organizirati kaj takšnega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ali3n ::

Tisti z MTB ste vabljeni na tabline mesečne ture... ne prezahtevno, dobri ljudje, jedača in pijača (na koncu),... sploh pa predbožična....
Za cestarje pa ne vem - na bicikl.com so bolj cestarski...

Novembrska tura by Tomo a.k.a. Grozni

Jubilejna - četrta predbožična tura
fotke z lanske jubilejne predbožične
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

SnakeBite ::

Tom DeLonge: Tega si pa na tabli najdu. Jest sm tut zdej bl dirt pelu (na progi za Bežigradom, na Elan progi ga še nism sprobu). Pa tut zdej nabavlam DH bike. Ta tedn grem pugledat dva Elan DH PRO pa mugoče še GrossMan Project, tko da bom začel mal z DH. To pa sam zato ker sm se vozu na progi od Elana v KG (s sposojenim Able 1 in 4). Drgač je pa tole dobra izbera tale B1 (a je slučajn tale k ga prodaja zmagu letos na BikeFightu ker prodaja tut čist istega Elana A4 kt je biu tm za prvo mesto)

STASI ::

Kaj pa drugi vozite ene bicikle, k je DeLonge
ženekako načel predstavitev svojga MTB.
Aja jest vozm Bulls
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

ali3n ::

kako se obnesejo tele "redkozobe" feltne STASI? teren....

aja - mam scott fx25 (ne najdem nobene slike..), pa enga fronst susp. za nabirat kilometre (1996- mal posodobljen).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

TribesMan ::

Jest mam pa Pinarello Angliru... Slike nimam druge razen tele... iz časov ko sem začel lani furat trenažer... Se vidi sam zadnji del...



Ja bicikl je usran :D nism glih najbl prindna čistilka. Aja pa odmislite sekiro in bombo... je blo pač slikano v kurilnici :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Stampl ::

jst vozm wheeler 2900
nimam slikce:O
pa DH se da skupinsko vozt sm morjo bit usklajeni
nas je vozilo 6 zmerej in ni prislo do poskodb, razen kak padec
vozili smo pa tako, tist k je prvi dol zmaga...in smo sli:D

Boki_ ::

@SnakeBite Jap, tisti k ga prodaja na tabli sm ga klical in sm reku da ga kupim 100%, mislim da ga špara zame, sam zdej čakam da gre bajk, še zadnji deli... in pa še neki komponent od kompa, potem pa letim v Velenje... in ja ta B1 prodaja Vauh, ma tut tistga eelana, prej je prodajal Grossmala A235 pa mi ga je pred nosom prodal :(.. Na tabli pa en ponuja res odličnga grossmana, sm mislu najprej tistga, sam se B1 bl splača... Kam greš pogledat Elana, a v Avče, k ga prodajata Madon in Levpušček... Če greš tja pogledat, piši ZS...
I'm back

Kaboom ::

TribesMan sem enako slišal da ti trenažer da veliko moči v novi sezoni - ampak po besedah kar izkušenega mojstra kolesarjenja samo na začetku sezone ker se ne moreš upret temu da se zaženeš kot nor ker čutiš energijo potem pa na sredini sezone omagaš ...


jaz sem pa letos nabavil Author Airline model pa imam komaj 200km z njim tako da ga šparam za drugo leto, vmes pa bom mogo na fitnessu delat kilometre.

Samo sporočite kdaj bo vožnja pa se narišem nekje blizu ljubljane :))
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

TribesMan ::

Kaboom meni je zadeva uplivala 100% samo pozitivno. Res je da nisem v kaki ultra hudi pripravljnosti, sam sem med "hitrejšimi" kolesarji... Kar se pa tiče utrujenosti med sezono, se pri meni ni pojavila... ubistvu sem tekom sezone postavljal samo še boljše rezultate... Pa ponavadi vozim tako ene štirikrat na teden po 60 do 100km... odvisno od časa in vremena... Sicer je možno, da če si v kakšni iber kondiciji, da te potem proti koncu sezone zmanjka... ker telo definitivno rabi počitek... in je zelo težko gonit eno leto na full.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

STASI ::

kako se obnesejo tele "redkozobe" feltne stasi? Teren.


Ja zaenkrat kar v redi(sem pozabil odgovoriti). Drugač a je kdo za kako tako spomladansko turo ljubljana-kranj-škofjeloka) za spomladansko ogrevanje, seveda ko bo vreme za to(ne bo deževalo)?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: STASI ()

gzibret ::

Jaz imam mountain bike. Lani sem šel z njim prvič na morje (od Celja do Zadra) pa moram rečt, da mi je bilo kar ušeč.

Tale zadeva z maratonom bi tudi mene zamikala, samo če ni preveč km. Tam nekje do 120-150 km (brez kakšnih gorskih prelazov seveda) še gre, kar pa je več, pa ni več užitek.
Vse je za neki dobr!

OwcA ::

Drugač a je kdo za kako tako spomladansko turo ljubljana-kranj-škofjeloka)

Ja! 8-)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

Jest sem takoj za... kaksno soboto ali nedeljo... po moznosti soncno :) Sam bi blo pa zelo fajn ce bi eno krozno turo vsekal... :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

STASI ::

TribesMan: LJ-KR-ŠL-LJ0:) pa itak v soboto al pa nedeljo.

gzibret: Franja je dolga okoli 150km s tem da ima en vzpon(Cerkno-Kladje) in par hribčkov(Vrhnika-Logatec; Logatec proti Idriji).
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

OwcA ::

Bi se lahko zmenili za kak XC kompromis, ali ste sami cestaki?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

STASI ::

Če mi kolega bo posodil gorca pol ni panike drugače pa bl ne kot ja.0:)
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

TribesMan ::

Jest sem vezan na asfalt... 18mm gume se ne gredo rade XC :)

Sicer mam tud "gorca" sam je tud zelo na ozko obut, pa vzmeti sem mu zamenjal z navadno vilico...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

rfmw ::

Jaz sem za gorsko v bližnji okolici LJ (rašica, toško,...)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Tomay ::

Sem celo sam hotel odpret podobno temo ala računalništvo in kolesarjenje, ker poznam kar nekaj ljudi, ki so računalniški in kolearski freaki. Dejstvo je, da če dosti sediš za računalnikom potrebuješ malo rekreacije, samo cajt he težko najt :)

Sam pa vozim scott boulder z gladkimi gumami (nokian 26x1,5), tudi offroad sem probal samo se bojim, da se bom razbil. Lani sem si končno nabavil čelado po 10 letih kolesarjenja in dveh bolj ali manj hudih padcih. Še na cesti je prenevarno, spoh, če so prometne. Lepo videt, da tudi drugi Slo-techovci kolesarijo :)

No chain no gain.
Voodoo 4Ever

francka45 ::

jest sem zdele že cez celo zimo vsak jutr u šolo kolesaru, useen u kakšenu vremenu-in ta z vremenom je kruta|O zadjič ko je zlo veter pihal je nekaj etrov za mano cegu dol z strehe priletel8-O
če bi šel malo bolj počasi ne bi bilo lepo:|

sicer kolo imam pa že nekaj mesecev brez levega pedala:D
ampa vseeno gre:D
samo u breg je težko gonit>:D

Zgodovina sprememb…

Jakka ::

Ko je ravno fajn tema. :D
Kupuem novo gorsko kolo za tam 120-140k, pa me zanima kaj se kej splača. Sem gledal pri Vebu recimo Kona kolesa. Kaj pa Elan kolesa? Pa ne rabim disk zavor pa zadnjih amortizerjev.

Ko bom mel kolo sem pa gotovo za kakšno cestno in tudi bolj offroad turo, recimo kakšna Rašica ali pa Toško čelo, enkrat moram še na Šmarno goro it. 8-)

OwcA ::

Elana iz vsega srca priporočam. Če ne rabiš diskov, potem bi bil zate Rumbler, ravno zdaj imajo neko akcijo in ga dobiš za 120k. Geometrija je dokaj agresivna (podobno kot Kone), ampak ne toliko, da bi bil prisiljen v hude kompromise. Zaradi širokih balaNi mi žal ne za enega (Jester), ne za drugega (Able One).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Damjan Jagar ::

Da se še sam malo pohvalim :)
Nasa Freeride Mix:


Slike
http://jagar.si

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

ali3n ::

:D Cyb3r - si prerastel unga?

sem takoj za kako turco takoj ko mi v službi "ketno podaljšajo" (ene 14 dni mam še paniko);
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

d0rK ::

En ma mau prevec dnarja anede 8-O .Un Scott od ali3na je hud. Mam clo se sliko na kompu.

Myth ::

Jaz pa ravno lani zajebo situacijo ko sn htel it sam na en potep po SLO z maratoncem. Upam, da bo letos šlo lažje skozi , pa da se nem poleti matral z izpiti. Sicer pa mam kar nekaj km za seboj. Avstrijski maraton Wid... kaj te vem, zaj se ne spomnim , pozna ura , pa še matematiko mam v glavi... pol 150km okol pohorja pa kakšni ptujski maraton pa te variante. Sn kr z očetom se vozo pa to, ko ma 1*2m "tabelo", pa celo z medaljami obešeno v garaži, tak da če odpreš vrata pa veter pihne, misliš da čuješ zvonce , ko not prideš. :D

Lahko se zmenimo za kako turo, ja. Samo prej povejte dva , tri dni, da jaz prvo dol pridem. :\ :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Damjan Jagar ::

ali3n: prerasel v enem mesecu in po dveh mesecih nabavu Naso. Tega imam zdaj že skoraj leto. Takrat bi te moral poslušati in nabaviti kaj boljšega. Na srečo sem ga takoj prodal in izgubil samo 5 kSIT. ;)
http://jagar.si

Trubadur ::

Evo še en bajker8-)

Trenutno: GIANT Xtc 4
Želje: YETI ASX + Marzocchi 66RC :)
Berite Thomasa!

d0rK ::

Pa se en =).

Trenutno:



Zelje:

Trek 8500 + komplet XTR + Hope Mono 6ti

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

STASI ::

A ste pol to nedeljo okoli 14-ih za turco do Kranja v primeru lepega vremena(da ne bo dežja in cesta kolikor toliko suha)?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

d0rK ::

Ce bo lep vreme grem jz nazalost na Blad mahat travo...

Drugac pa taka je napoved:

V nedeljo bo na vzhodu še delno jasno. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, v zahodni in osrednji Sloveniji bo proti večeru začelo rahlo deževati. Še bo pihal jugozahodni veter.

strictom ::

Moj Sintesi Jade wam pwna vse Scotte pa Treke !
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

OwcA ::

... sam kaj, ko vsi ostali zato pwnajo rajderja. >:D :P
Otroška radovednost - gonilo napredka.

strictom ::

Lej ti dam en dober primer. Če pregoniš iz Dobje vasi na Iverčko jezero čez Naverški vrh v 14 minutah si me pwnal. To je pa dobri 10 km v nekaj stopinjski breg. Malo ljudi poznam ki imajo tak čas. Res če me dobiš ti dam za gajbo pira(kupit si jo morš sam :)).
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

TribesMan ::

Ce je cesta asfaltna te pwnam 200% ;) Ce pa ni bi si moral pa gorca sposodit da te pwnam ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech z bicikli čez drn in strn (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35227721 (12909) overman
»

Nova anketa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
576815 (5645) Nejc Pintar
»

A ste tukej kej kolesarji??

Oddelek: Šport
141233 (1027) Kaboom
»

F1 sezona 2003 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119238203 (22864) balocom
»

Kolesarjenje

Oddelek: Šport
352704 (1949) ali3n

Več podobnih tem