» »

Pametna ura

Pametna ura

Toxic ::

Lp!

Kupujem pametno uro v vrednosti od 250-300e. Meni se sanja ne kaj se splača kupit, zato bi prosil vas za pomoč. Ura bo za darilo tak da funkcije ure niso tolko važne, sam to me zanima kaj se splača najbolj kupit v tej vrednosti.

Hvala!

Nesta ::

Je trenutno verjetno najboljse kar se da kupit za Android Galaxy Watch Active 2 za 240€? Ali se splaca pocakat na Galaxy Watch 2?

https://www.samsung.com/si/wearables/ga...

perlhelp ::

Kot darilo sem dobil Garmin Fenix 5 sapphire.

Rad bi jo zamenjal za neko bolj lightweight pametno uro... po nekaj brskanja sem dobil nek final verdict in sicer za HUAWEI WATCH GT 2, polar, apple 5...

Športam nekaj, nisem pa nek nor športnik, potrebujem jo pa
- razno (hribi, voda, bicikl, tek, indoor stuff, durability(tukaj mislim da fenix zmaga), če ima autostart bi blo sploh top)
- srčni utrup accurate as possible (garmin baje to ni, HUAWEI in polar bojda prevladujeta)
- dokaj "smart" (garmin nima touchscreen, tak "trd" vmesnik)
- "dobra" baterija (apple watch 5 totalno odpade)

Skratka, zamenjal bi za nekaj price/performace, kar fenix zagotovi ni - se mi vsaj zdi no :/.

Ima kdo kake ideje, priporočila, HVALA !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: perlhelp ()

severjug ::

Sam sem bil v podobni dilemi. Omislil sem si Samsung Active uro.
Za športanje je smešna. Slab GPS, srčni utrip še slabše. Ker laufam
sem iskal uro, ki bi v osnovi podpirala to. Brez nekih fensi dodatkov.
Tako sem pristal na Garmin FR 245. Odlična ura za tek. Garmin Fenix 5 sapphire
je za športanje vrhunska ura. Sploh all around. Za samo tek je že predobra - predraga.
Da zaključim. Če hočeš dobro kombinacijo pametne in športne ure je ne boš našel.
Odločit se moraš kaj ti je pomembneje. Če je to dober in lep zaslon, veliko aplikacij,
zaslon na dotik, povezovanje z mobilnim tel. potem se odloči za uro Samsung,Apple, Xiaomi..
Če ti je pomembnejša športna ura oz. vzdržljivost baterije, stabilen GPS, zaznavanje srčnega
utripa potem se odloči za Garmin (FR serija predvsem za tek), Suunto (gorski tek) ali Polar in mogoče
še Coros.

J.McLane ::

Obujam temo, ker sem se malo poglobil v tole področje, ampak veliko dilem še vedno ostaja. Zanimivo mi je tudi da ni ene bolj široke debate o pametnih/športnih urah, ali je samo jaz ne najdem?

V glavnem imam tri leta eno cheap Samsung Gear Fit 2, ki sem jo takrat kupil za ugodnih 130 €. To je en tak tipičen primer Feature-rich naprave, ki pa v praksi nima neke natančnosti (HR senzor, barometer, GPS) in ki ji baterija med vadbo počepne po dobri uri. Vseeno na zadevo sem se navadil in je na moji roki ves čas, razen na dopustu, kjer se mi je ne da vsak polnit, pa še vodotesna ni najbolj.

Zdaj pa če gledam kandidate, za nekih 200€ dobiš uro z vsemi mogočimi senzorji, torej bolj kot ne ostajajo pomisleki, ki jih ne zaslediš ravno v vsakem You Tube testu:
- Natančnost vseh mogočih senzorjev, želja da bi HR senzor kolikor toliko deloval tudi med plavanjem
- Software, dodatne aplikacije me ne ganejo preveč, deluje naj vse out of the box, raise to wake mora biti odziven, connection s telefonom mora biti brez napak.
- rad bi hitro tipko za "ne moti", aktivna pa mora ostati budilka na vibriranje
- način polnjenja (konektor, magnetni dock, wireless) in kako dolgo traja. Zdaj uro dam na polnilec zvečer za kakšno uro in jo vedno dam nazaj na roko preden grem spat. Če se polne 3 ure je to zame čisti deal braker.
- avtomatsko prilagajanje svetlosti glede na zunanjo svetlobo, sploh nujno če je OLED ekran. (tega danes nimam in močno pogrešam)
- avtomatsko zaznavanje vadbe, nisem več tak geek da bi vedno za vsak sprehod aktiviral vadbo, naj ura to sama zazna (GearFit to opravlja dokaj dobro)
- aplikacija v ozadju in kam v oblak gredo moji podatki? Je kaj kontroverznosti glede kitajskih proizvodov (Huawei, Huami)? Obstaja strah da se proizvajalec enostavno odloči, da ne bo več podpiral določenega modela ure in imaš čez 2 leti samo še drag nakit na roki? Ali da uvedejo naročnino in določenih funkcij, ki si jih prej imel enostavno ni več (baje je Fitbit že šel v tej smeri)?
- sinhronizacija s Stravo naj bo kolikor toliko OK. S Samsungom je tako da App na Tizen ni vredno nalagat (skuri baterijo, bugast), ima pa Samsung Health sinhronizacijo, ampak podatki o vadbi niso 1:1, razdalja striže za 5%, višina je tudi malo Off, verjetno še kaj.

Zaključek, ker želim čim manjšo in lahko uro sta kandidata bolj kot ne samo dva:
- Samsung Galaxy Watch Active 2
- Garmin Vivoactive 4S

Morda še kakšno priporočilo?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bluefish ::

J.McLane ::

Hvala, bom še tam malo povprašal, očitno te teme nisem našel ker sem iskal pametno uro in/ali Samsung, tam so pa bolj predstavniki športnih ur (Garmin, Polar, Suunto...)

Je pa tako da so se v zadnjih letih športne, pametne in fitness ure bolj kot ne združile, so odstopanja v raznih modelih ampak posamezen proizvajalec, pa ni več tako ozko usmerjen kot nekoč. Danes je težko reči da ima Garmin zgolj športne ure, Samsung pa zgolj pametne ure.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Za hčerko kupujem pametno uro in se prav nič ne spoznam nanje. Iščem eno za tam okrog 150,00EUR. Ne rabi biti ravno hodo "športna". Želja je, da ima GPS, da ti ob sprehodu oziroma pohodu posname track. Pa da ob povezavi s telefonom prikazuje sporočila z whatsup, viber...
Gledam spodnjo. Ali ima kdo kakšen komentar na njo?

AMAZFIT GTS 3 Ivory White pametna ura

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Mene je Amazfit zelo navdušil, trenutno imam GTR Mini (kvadratne ure so meh).

Je pa res da ne uporabljam fitnes funkcij veliko tak da težko komentiram ta del. Kar se tiče phone notification, alarm, hearth rate, baterija, udobje na roki pa vse top. Funkcija da lahko za notificatione in alarme custom vibra moč/trajanje/interval nastaviš je sploh fajn.

Freakylion ::

Hvala za odgovor. Kaj pa povezljivost s telefonom. Samo pri teh urah zsznavam opis, da imajo Zepp operacijski sistem. Kako je povezljivo z android telefonom? Ali imajo istale ure vecinoma android operacijski sistem?

Lonsarg ::

Nobena ura nima Android sistema. Imajo pa googlov Wear OS.

Wear OS je bolj razsirljiv in imas vec 3rd party aplikacij, medtem ko Amazfit/Zepp je fokus na 1rd party vgraviranih aplikacijah (obstajajo tudi 3rd party sam ni neke ponudbe).

Ima pa Wear OS grozno slabsi battery life od Amazfit, govorimo o 1 dan vs 5 dni za majhne Amazfit ure, velike imajo celo 10 dni.

Kar se integracij z Android telefoni tice je Zepp OS super zadeva, nic slabsi od Wear OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

enemon ::

Lonsarg je izjavil:

Nobena ura nima Android sistema. Imajo pa googlov Wear OS.

Wear OS je bolj razsirljiv in imas vec 3rd party aplikacij, medtem ko Amazfit/Zepp je fokus na 1rd party vgraviranih aplikacijah (obstajajo tudi 3rd party sam ni neke ponudbe).

Ima pa Wear OS grozno slabsi battery life od Amazfit, govorimo o 1 dan vs 5 dni za majhne Amazfit ure, velike imajo celo 10 dni.

Kar se integracij z Android telefoni tice je Zepp OS super zadeva, nic slabsi od Wear OS.


Tudi Garmin Venu 2 ima super čas baterije, do deset dni, če nimaš GPS trackanja vklopljenega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078162376 (2849) GupeM
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441950 (2720) GupeM
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310467 (7958) Sharp999
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
213194 (2248) Jst

Več podobnih tem