» »

Smart watch, kaj kupiti?

Smart watch, kaj kupiti?

««
«
1 / 22
»»

mat11 ::

Trenutno uporabljam Xiomi band 2, ki nekaj stvari dobro dela, pri nekaterih me pa kaj moti oziroma pogrešam.Recimo na soncu ne vidiš nič.
Rad bi imel , da je na soncu vidna, jutranji alarm (vibracije), da vidim na uri notifokacije oziroma kdo me kliče. Obvezno waterprof(plavanje) Gps ni nujen. Da ima nekaj spomina, za predvajanje glasbe preko BTja. In da je ni treba polniti vsak dan. Gledal sem Xiaomi https://www.gearbest.com/smart-watches/... pa mislim da ni za plavanje. Ta mi je že prevelika : https://www.gearbest.com/smart-watches/... . Ta bi bila odlična pa nima spomina za glasbo. https://www.gearbest.com/smart-watches/...
Gledam tudi to oblika mi je všeč, cena pa sploh ne: https://www.amazon.de/dp/B075716XZV/ref...

Kakšni nasveti?
mat

GupeM ::

Jaz imam približno en mesec Gear Fit2 pro. Zelo zadovoljen s praktično vsem. Vidljivost na soncu je odlična, povezlivost tudi. GPS lepo dela. Od vsega me najbolj moti to, da baterija zelo hitro gre, če poslušam glasbo z ure. Težko bi rekel, koliko časa zdrži, ampak pomoje niti 2 uri. Brez music playbacka ni problema, z glasbo pa je kar naenkrat prazna. Cena pa je, kakršna je ja. Tukaj je nekoliko cenejša.

mat11 ::

Sem jo našel še ceneje. Samo če ne vzdrži niti dve ure poslušanja glasbe to ne bo zamene. Kakšen drug predlog?
mat

mat11 ::

GupeM :
Takrat ko poslušašmuziko imaš prižgan tudi GPS? Malce sem po netu gledal in berem da lahko poslušaš 4-6h? Ali je to samo nakladanje?
Koliko ti zdrži kot normalna ura z notifikacijami?
mat

Karen ::

Huami Amazfit; imam dobre pol leta... gps in muzika + kontinuirana maeritev srčnega utripa, tek uro in pol, porabi cca. 50% baterije, če bi bila samo glasba pa nisem nikoli probal, ampak računam da bi šla na ene 4-5 ur (kot rečeno nisem preizkusil), tako da je to le groba ocena. Standby z BT s telefonom konektan sicer ene 4-5 dni zdrži. Je pa zdaj nova verzija 2 prišla ven, ki je 50m waterproof, kar tale ni.

mat11 ::

Gledam tudi to novo(Huami Stratos), po obliki všeč malce velika, se jo pa da dobiti relativno ugodno iz Španije (Aliexpres). Kako si pa zadovoljen z delovanjem, bi jo še enkrat kupil?
mat

BOCo. ::

Tudi jaz imam Amazfit in sem več kot zadovoljen. Razmišljam, da bi si v kratkem omislil Huami Stratosa (Amazfit 2).

Baterija ob normalnem delovanju, brez Bluetooth povezave, zdrži tudi do 11 dni delovanja. GPS precej natančen, prav tako merilec srčnega utripa. Zaenkrat več kot zadovoljen.

mat11 ::

Hvala, se nagibam kar k Stratos, mal me moti veličina. Bom še malo premislil.
mat

49106 ::

BOCo. je izjavil:

Tudi jaz imam Amazfit in sem več kot zadovoljen. Razmišljam, da bi si v kratkem omislil Huami Stratosa (Amazfit 2).

Baterija ob normalnem delovanju, brez Bluetooth povezave, zdrži tudi do 11 dni delovanja. GPS precej natančen, prav tako merilec srčnega utripa. Zaenkrat več kot zadovoljen.


S čim si primerjal hrm? Zanimivo se mi zdi, da razmišljaš o nakupu Stratosa, čeprav si z Amazfitom več kot zadovoljen.

SendID ::

To bo za probat, nima muzke ampak ideja je OK:
https://www.powerwatch.com/

mat11 ::

Po vseh reviewih sem se odločil za Stratos, precej ugodna cena 140 evrov, sicer z Aliexpresa, warehouse Španija. Če koga zanima:
https://www.aliexpress.com/item/-/32853...
Prodajalec ponuja še kupon(popust) za 8 dollarjev, ki ga lahko vnovčiš takoj ob nakupu.
mat

abyssus ::

Iz Španije ni nobenega stroška, razen poštnine, drži? :)

Invictus ::

Razen, če je skladišče v Španiji v mednarodni coni :D.

Potem carinjenje še ni bilo opravljeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat11 ::

Drži, sem ga kontaktiral, naj bi bila v ca. 5 delovnih dnevih pri meni. Poročam. Preberi reviewe na njegovi strani, da se še bolj prepričaš.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

cresh ::

Jaz bom kupil Amazfit2, ko bo cena padla pod 100€

Dixidoov ::

Sem zadovoljen uporabnik Stratosa že kakšen mesec in kdor želi pametno, športno uro, ki pa "paše" tudi k bolj poslovnemu imidžu ne bo razočaran. :) Moja edina želja pri uri je, da bi lahko odgovarjal na notificatione (zakar pa sem vedel že pred nakupom, da ni možno).

Sem si pa preko GB naročil še usnjen in kovinsko pašček.

lp

Spock83 ::

BOCo. je izjavil:

Tudi jaz imam Amazfit in sem več kot zadovoljen. Razmišljam, da bi si v kratkem omislil Huami Stratosa (Amazfit 2).

Baterija ob normalnem delovanju, brez Bluetooth povezave, zdrži tudi do 11 dni delovanja. GPS precej natančen, prav tako merilec srčnega utripa. Zaenkrat več kot zadovoljen.


Ima pa precej slab ekran in slabo svetilnost. Kupil na gearbeastu. Tudi meniji so mi preveč nelogični. Možno pa je, da sem se preveč navadil na gear S3. Je pa baterija super

Sem pa kupil za kolega in je zelo zadovoljen. Drugi kolega je tudi videl uro in se je takoj zagrel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

GupeM ::

mat11 je izjavil:

GupeM :
Takrat ko poslušašmuziko imaš prižgan tudi GPS? Malce sem po netu gledal in berem da lahko poslušaš 4-6h? Ali je to samo nakladanje?
Koliko ti zdrži kot normalna ura z notifikacijami?

Seveda. Kadar poslušam glasbo imam vključen GPS oz. zagnano aktivnost za tek, tako da mi še srčni utrip meri neprestano. Samo z glasbo nisem nikoli probal. Verjetno bi šlo nekoliko dlje, vendar ne pretirano. Tudi, ko sem pogledal, katera stvar mi je požrla največ baterije, je bil po dveh dneh na prvem mestu števec korakov (ta pač dela ves čas, 2 dni skupaj), na drugem mestu pa že music player, pa je delal samo dobrih 30 minut. Trenutni podatki so pa sledeči:

Since last charge: 1d 22h 23m
Estimated battery life: 16h 14m (trenutno je na 30%)
Včeraj sem 2 uri imel vključeno aktivnost (stalno merjenje utripa + GPS, brez glasbe).
Zadeva je stalno povezana s telefonom, na vsake 10 minut mi meri srčni utrip. Lokacijo imam stalno vključeno, vendar GPS ni povezan, dokler ne zaženeš aktivnosti. Lokacijo verjetno dobiva preko telefona.

Polniti jo dam vsak drug dan, ker praktično vsak dan zaženem aktivnost za kakšni dve uri. Polnim jo pa pred spanjem, ko gledam TV. Tako, da jo imam čez noč lahko na roki, ker meri tudi spanje ...

Kot normalna ura z notifikacijami, bi verjetno zdržala kakšne 4 dni (brez lokacije, brez wi-fi, brez merjenja utripa (mogoče tudi z), brez samodejnega zaznavanja aktivnosti), vendar bi se za takšno rabo verjetno dobilo kaj cenejšega.

Načeloma je tako: Ponavadi več kot 2 uri ne tečem, tako da mi je 2 uri baterije načeloma dovolj, kadar grem teč. Problem je le, ker mora biti kolikor toliko polna. Če je baterija nekje na polovici, mi je lahko prej zmanjka in moram ugasniti glasbo, da odtečem do konca in mi posname celo aktivnost. Za hojo/kolesarjenje/hiking in ostale stvari, ki lahko trajajo več ur, pa imam tako ali tako pri sebi telefon in glasbo predvajam s telefona.

cresh ::

GPS signal je pa kul? Pa kaj potem se povežeš na Stravo? Ali ver.2 omogoča povezavo tudi z drugimi sports apps?

mat11 ::

GupeM :
Hvala za informacije, po obliki mi je precej všeč, oziroma mi je vse všeč samo baterija je pa res precej porazna za namene katere naj bi uporabljal uro. Pa še dobil bi jo lahko za okoli 130 evrov.....
mat

GupeM ::

GPS signal je zelo v redu. Primerjava poti na Google Maps in razdalje glede na gps, mi pri eni od 5 km aktivnosti kaže ~100 m razlike. Verjetno na GMaps nisem povsem točno postavil starta in/ali cilja, verjetno malo napake v GPS-u...

Ura prenaša podatke o aktivnostih na Samsung Health, ta pa zna zadeve prenesti na Stravo. Žal traja kar nekaj časa, meni ponoči enkrat prenese z S Health na Stravo. Lahko pa uporabljaš Endomondo, ki ima svojo aplikacijo za uro. Nato na Endomondu na uri zaženeš aktivnost. Po končani aktivnosti se zadeva samodejno sinhronizira z Endomondom na telefonu. Dobijo pa vsi Gear userji brezplačen 1 year premium account za Endomondo.

Sam uporabljam kar samsungov activity tracker, ker sem že pred tem uporabljal Stravo. Endomonda pa ne poznam, niti ga še nisem preveč testiral.

Tudi meni je všeč, najbolj me jezi trajanje baterije, če z ure streamam glasbo na BT, drugače pa solidna ura.

Machete ::

SendID je izjavil:

To bo za probat, nima muzke ampak ideja je OK:
https://www.powerwatch.com/


Saj nima nimč praktično. Za 300€ (kolikor bo verjetno EU cena) je to malo premalo :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GupeM ::

Machete je izjavil:

SendID je izjavil:

To bo za probat, nima muzke ampak ideja je OK:
https://www.powerwatch.com/


Saj nima nimč praktično. Za 300€ (kolikor bo verjetno EU cena) je to malo premalo :D

Prav res. Bolje vzeti Mi Band 2 za 20€, pa ga na vsake 3 tedne filat. Imata namreč skoraj enako funkcionalnost.

Alessio983 ::

Na kratko, kolega ima amazfit 2 oz. stratusa. Lepa ura, ekran pač tako tako, proti s3 ki ga imam je kr razlika. Baterija pri s3 je pač ob normalni uporabi do 3 dni. Stratos zmore več ... samo mene ne moti če polnim na 3 dni. Je pa vrjetno nebi uzel če je nebi dobil za ugodno ceno (240 €)

cresh ::

GupeM je izjavil:

GPS signal je zelo v redu. Primerjava poti na Google Maps in razdalje glede na gps, mi pri eni od 5 km aktivnosti kaže ~100 m razlike. Verjetno na GMaps nisem povsem točno postavil starta in/ali cilja, verjetno malo napake v GPS-u...

Ura prenaša podatke o aktivnostih na Samsung Health, ta pa zna zadeve prenesti na Stravo. Žal traja kar nekaj časa, meni ponoči enkrat prenese z S Health na Stravo. Lahko pa uporabljaš Endomondo, ki ima svojo aplikacijo za uro. Nato na Endomondu na uri zaženeš aktivnost. Po končani aktivnosti se zadeva samodejno sinhronizira z Endomondom na telefonu. Dobijo pa vsi Gear userji brezplačen 1 year premium account za Endomondo.

Sam uporabljam kar samsungov activity tracker, ker sem že pred tem uporabljal Stravo. Endomonda pa ne poznam, niti ga še nisem preveč testiral.

Tudi meni je všeč, najbolj me jezi trajanje baterije, če z ure streamam glasbo na BT, drugače pa solidna ura.



ahaaa kul, jaz pa glih endomondo in sportstracker uporabljam. Fajn da to vem. No sam še cena more it dol.
Kako je pa z uporabo HR pasov? Jih prepozna?

GupeM ::

Ne, HR pasov ne prepozna.

mat11 ::

Dobil Stratos in zaenkrat precej zadovoljen. Razen ene stvari, ki me pa že ob živce spravlja. Ko dobim klic, se mi na uri prikaže samo številka ne pa ime klicočega. Kasneje v notifikacijah mi pa pokaže kdo me je klical. V imeniku imam vse številke vpisane z +386.
Komu kaj jasno?
mat

Tomson ::

Moralo bi delovat. Tisti, ki so imeli podobne težave omenjajo rešitve:

- grant your Amazfit Watch app on your phone a permission to Read SMS
- You have to logut from your google account and login again or then conet to smartwatch
- On my xiaomi i make contact/setting/rebuild index data
- I notice my huami pace will display caller name if i put number with country code at my phone contact list

Poizkusi in poročaj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat11 ::

make contact/setting/rebuild index data

Tegale na telefonu ne najdem. LG V30

Ostalo sem vse naredil pa še vedno nič.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

BOCo. ::

mat11 je izjavil:

make contact/setting/rebuild index data

Tegale na telefonu ne najdem. LG V30

Ostalo sem vse naredil pa še vedno nič.


Imaš številke s predpono +386? Zbriši slednje in bo delovalo, težava je znana, vendar še ni bilo popravka.

mat11 ::

Sem že probal pa ni delovalo. Edino če dam kontakt na sim brez pripone +386.
mat

BOCo. ::

Če imaš shranjene na Google Stikih je težava tudi presledek med številkami, npr. 040 xxx yyy.

Poskusi brez presledkov 040xxxyyy.

mat11 ::

Vidiš tole pa še nisem probal. Hvala, javim popoldan.
mat

Konlov ::

Kaj pa tole https://youtlet.net/collections/electro...

Ali pa 45 dni standby: Original English Version Xiaomi Amazfit Huami Smart Watch Youth Bip Lite IP68 GPS Heart Rate Mi Smartwatch For Android & iOS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

BOCo. ::

mat11 je izjavil:

Dobil Stratos in zaenkrat precej zadovoljen. Razen ene stvari, ki me pa že ob živce spravlja. Ko dobim klic, se mi na uri prikaže samo številka ne pa ime klicočega. Kasneje v notifikacijah mi pa pokaže kdo me je klical. V imeniku imam vse številke vpisane z +386.
Komu kaj jasno?


Tole si naročil preko Aliexpressa? V kolikšnem času si prejel pošiljko?

mat11 ::

BOCo. je izjavil:

mat11 je izjavil:

Dobil Stratos in zaenkrat precej zadovoljen. Razen ene stvari, ki me pa že ob živce spravlja. Ko dobim klic, se mi na uri prikaže samo številka ne pa ime klicočega. Kasneje v notifikacijah mi pa pokaže kdo me je klical. V imeniku imam vse številke vpisane z +386.
Komu kaj jasno?


Tole si naročil preko Aliexpressa? V kolikšnem času si prejel pošiljko?


Ja, v petih dneh iz Španije.

BOCo. je izjavil:

Če imaš shranjene na Google Stikih je težava tudi presledek med številkami, npr. 040 xxx yyy.

Poskusi brez presledkov 040xxxyyy.


Če jih prestavim na Telefon in brez +386 dela. Komplicirajo.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

mat11 ::

Konlov je izjavil:

Kaj pa tole https://youtlet.net/collections/electro...

Ali pa 45 dni standby: Original English Version Xiaomi Amazfit Huami Smart Watch Youth Bip Lite IP68 GPS Heart Rate Mi Smartwatch For Android & iOS


Tukaj ne vidim nobene ure od Xiaomija.
mat

Konlov ::

mat11 ::

To pa je.
Tukaj je še ceneje, tudi iz Španije: https://mbest.aliexpress.com/detail/328...
mat

Konlov ::

45 Days Battery :))

Konlov ::

Tale je kar všečna. Prosil za dejansko življensko dobo baterije. Upam, da na roki ni to prevelika reč.

robertus23 ::

Konlov
Imam to uro cca 10 dni ,pa sem jo že enkrat polnil:)
ja men je zdržala nekaj več kot 7 dni.Moram pa povedat da nisem bil kaj dosti aktiven:)

Konlov ::

OK. Počakam kak kupon in gasa...

abyssus ::

Ali ta Amazfit samodejno šteje korake?

mat11 ::

Ja, koliko je pa točen pa ne vem. Danes jih imam zaenkrat 5089. ;)
mat

abyssus ::

@mat11, hvala za hiter odgovor. :)

@Konlov, trenutno je 25% off, še za 13 ur.

Konlov ::

abyssus je izjavil:

@mat11, hvala za hiter odgovor. :)

@Konlov, trenutno je 25% off, še za 13 ur.

Sorry, kje že?

OK.d ::

Ali ima kdo to uro?Edini minus je pomanjkanje NFC-ja, drugo je vse odlično.
https://www.amazon.de/dp/B077NSBVFN/?sm...
LPOK.d

mat11 ::

Pa baterija. če sem prav razumel,je potrebno polniti vsak dan.
mat

OK.d ::

Telefon tudi polniš skoraj vsak dan, tako da pri tem ne vidim težave.
LPOK.d
««
«
1 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112087 (303) enemon
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441490 (2260) GupeM
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310301 (7792) Sharp999
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
213148 (2202) Jst

Več podobnih tem