» »

WD vs IBM

WD vs IBM

CCD ::

Ja, vem da je blo verjetno že predelan pa da sliči na nVidia vs 3dfx ampak vseen. Povejte, kaj mislite o kvalieti, prednostih, slabostih, če je komu ker crknu lahk pa tut napiše, ampak temu ta tema nej ne bi bila namenjena.:)
  • spremenilo: CCD ()

MATiCEK ::

Res se mi zdi brezvezna tema, kr bo itak vsak pisal za nasprotn disk !!! Gdo ma IBMa bo rekel da WD crkuje, gdo pa ma WD pa da IBM crkujejo...... !!!>:D;((>:D

MadMax ::

Jaz mam Quantuma, pa navijam za IBM (upam, da bo en moj se pred poletjem8-))

CCD ::

MATiCEK, če ti to delaš, prav, jaz ne. Dobro bi bilo pregledati zdajšnje stanje ker pri IBM-u kot se zadnje čase kaže glede kvalitete ni nobene stalnice. Še pred dvema mesecema je bila IBM DTLA serija opevana do nebes, sedaj začenja nekaterim nekaj crkavat. Take teme so ob poštenosti udeležencev še kako koristne da se prediskutira prednosti in pomanjkljivosti (saj ni treba govorit samo o sfentavanju) produktov obeh podjetij. Nisem hotel, da se zdaj Slo-tech razcepi v dva tabora in se meri v kateri je več folka, to se da storiti v anketi. Mogoče je bil sam uvodni tekst malo čuden, sem ga spremenil, no harm done yet.:D

JLP ::

Jest sm imu 4 IBMe (3 mam še zej, enga prodav pa še kr dela) pa vsi delajo k urca.
Mel sm pa tud WD nekej cajta nazaj pa tud ni blo nobrnih problemov z nimi.
Edin s kermi sm probleme mu so bli Seagate. Teh ne kupim nkol več.
Live long and prosper!

~Panter~ ::

Ja sm meu wd caviar 4.3 ene 2 let nazaj, pa je dokej dobr delou,a sam kt sm ga zamenou, na konc, je meu ene bad sectorje gor. Pol sm meu Fujitsuja 8.4, kt je deolu kt urca 1 let, zdej mam pa IBM 41 en teden pa dela b.p. :D

whatson ::

Jaz mam že 2. WDja po vrsti in sem z njim zelo zadovoljen.. sicer pa kot kaže tudi IBMi niso slabi

Wolverine ::

jst imam se zdej 4 leta star WD disk(1.6), in leto star ibm 10.5 in oba delata b.p. verjetno je ibm imel kasno serijo diskov z napako oz so se poskodovali pri prevozu(mislim da se tako tudi lahko). pac moras imeti sreco, da dobis disk, ki ti bo delal dolg casa...
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Freak ::

jah zadnje čase sem sližal veliko pritožb, da se IBM-jevi diski sesipajo. Če je res nevem, ker nimam IBM-ovega diska! :O

Tr0n ::

Dosedaj sem vedno uporabljal WD diske in me niso se nikoli razocarali. Nameravam pa v bliznji prihodnosti kupiti IBMovega, ker ga vecina folka na tem forumu priporoca :).

CCD ::

Kakor ste lahko prebrali v novicah je znan vzrok za izgubljanje podatkov na IBM diskih. Pravzaprav je bil problem znan že prej a je zanj vedel redko kdo, kar se vidi iz pomoči in nasvetov ljudem, ki se jim je to dogajalo.
In če pogledate pravi vzrok, boste razumeli moj podpis, če ga že zdaj ne.:D>:D

yjj ::

Jaz uporabljam že od začetka WD in prisežem da me še ni razočaral in tudi nobenega kupca ne bo. Všeč mi je predvsem zvok, masivnost, ki zagotavlja brezskrbno hrambo. Včasih je težava WDjev le cena, a splača se počakati kakšen mesec in kupiti WDjev disk:D

hatch ::

Vsak izdelovalec diskov je ze imel kako falirano serijo... imate dolocene serije Fujitsu diskov, ki v svojem ranku mocno prekasajo WD in IBM skupaj...
Nesmisel je diske kupovat zaradi firme... Pogledas kak disk rabis (size, RPM, interface) si pogledas teste in izberes najboljsega...(ne glede na proizvajalca)

Seveda se pa dogaja, da (kot sedaj) se problemi pojavijo sele po dolocenem casu uporabe...

Pretorijanec ::

Jz mam WD-ja pa mi je delu ene probleme, pa sm pognau WD DIAG tool pa je use spet uredu.:D
A ma kdo URL kjer bi tocn pisal katere verzije pa serijske stevilke so pr keri firmi "mal zblojene"?

Alec999 ::

jst mam WD 8,4GB edina stvar k me mot ... je da je zlo glasen:\ ... jst bi rabu en disk k je zlooo tih .. k mam racunalnik skoz prizgan zraven postle :| ... v mislih sm imel IBM 30GB ...kaj mi pa vi priporocate?

Igor ::

ibm majo en progi (mogoce majo tut ostale firme) ki disk upocasni ampak ga z tem mocno utisa (moj je bil pol prakticno neslisen)
tko da bi lahko probal z tem

element ::

Jest mam pa še zmer WDja 4.1GB 4 leta starga. Škrta ko svinja, počasn je, probleme ma... Kupu bom IBMa! :D

sb ::

Kr se diskov tiče mam kr neki izkušenj in vse ki so povezane z WD so na žalost zelo slabe - to velja predvsem za tiste do 2,1GB. Opazil sem , da je glavni problem, če mašino (disk) mal premikaš, recimo da jo neseš iz ene sobe v drugo al pa kej podobnega. Predlani mi je od cca 30WDjev , ki so bili na servisu v nekem podjetju samo med nadgradnjami PCov crknilo 7 kar ni tako malo. Potem sem mislim da lani zasledil, da WD zameja cca. 400.000 diskov zaradi možnosti izgube podatkov - to je blo pr poročilih na SLO1. Ne bom hvalil nobene firme, ker je po mojem odvisno od serije in če je slučajno kej narobe se itak pokaže , čez neki cajta (ponavadi 2 leti.)

yjj ::

Ne me jebat, WD rulez. Tvoje izkušnje so povezane z naznanjem>:D>:D

Mitja 34 ::

Mam dva IBM diska(3.2 in 1.7),sta stara 4 lete pa mi še stalno lepo delata. 8-)

CCD ::

Ej mitja34, a prodaš 1.7? Znanc bi ga rabu, ti da 5 kSit zanj.:D

Morpheus ::

Jst mam Ibm-ovo 30-tko, pa mi cist ql dela ze en let. Ceprou nism pa tut nc slisu cez WD-je tko da mislm da sta si oba diska brblizn enakovredna.:D
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

Pretorijanec ::

Ti, Morpheus, ker disk maš ti u resnici? Ker tuki si pa govoru, da maš IBM 307045! Odloč se človek, odloč! Drgač so pa WD diski strašno nepriljubljeni, ker je njihova zanesljivost tako-tako. Če dobite dobrga, ni bolšga diska na svetu, tut IBM-a ne! Sam problem je k ponavadi ne dobite dobrga!

Morpheus ::

30g mam, 45 bom pa kupu. Maybe sm nerazumljiv napisu.:8)
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD ali Maxtor ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583234 (2504) Caligula
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310396 (7581) Keyser Soze
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311316 (6944) ChiefThunder
»

Western digital diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
141394 (1184) Muflon1
»

rabim nov disk, kaj kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
191362 (1075) Yohan del Sud

Več podobnih tem