» »

rabim nov disk, kaj kupiti ?

rabim nov disk, kaj kupiti ?

mjmm ::

Ker se na diske ne spoznam prav nič sprašujem vas. Kupil bi kaj v rangu velikosti 40-45GB. Predvidevam, da bom zaradi "zastarelosti" svojega motherboarda (Asus p2b-f) moral kupiti se nov MB za popolni izkorisek ATA 100 ?

vsak predlog bo zelo dobrodošel.

hvala..

M.



bastadu ::

Kupi IBM DTLA-307045. Disk imam tut sam. Je 46.1GB, je dost pocen glede na 15GB. Stane okoli 50kSIT, 15GB pa okol 35kSIT. Itak ti bojo zdaj vsi IBM predlagal, ker trenutno prevladuje na sceni...

AndrejX ::

IBM, IBM, IBM. Preizkusil - priporočam.

MadMax ::

Definitivno IBM. Ce tega ne dobis, pol pa IBM:D

Tr0n ::

Western Digital.

whatson ::

WDji so baje sila nezanesljivi.. sicer ga imam sam in se ne pritožujem..
kupi IBM...

andrej ::

jaz mam tudi IBM DTLA 45 GB ta novo serijo z UltraATA 100, 2 MB predpomnilnika, 7200 obratov in sem zelo zadovoljen.

G[e]c ::

Jest ti tud IBM 45GB model priporocam mam ga ze par mesec dela super z unim toolsom sm ga dal da mi dela cist potihem res super zadeva. Cena je pa 47k sit v mlacomu.

mjmm ::

Hvala za nasvete..rezultat je že viden v denarnici ter v računalniku. Tole res seka.

Miro.:))

Muflon1 ::

disk je disk med IBM in WD ni velke razlike
vsi hvalte sam IBM js mam Western Digital prej sm mel Seagate pa ni neke vlke razlike dokler ne daš na ATA100>:D

MadMax ::

bizi: ce bi ti vedel, koliko WDjev je pocrkalo lani (in predlani), ne bi take neumnosti klatil...
Pa se teste si preberi prej.
Proti morskim gatam pa nimam nic, ampak IBM je se vedno hitrejsi, ceprav jurja al pa dva drazji.

Muflon1 ::

MadMax: lani sm mel dva WDja pa fotr tud enga pa mi ni nič pocrkalo pa kaj to vi z diski delate žeblje zabijate al kaj:D

vsekakor pa ne moreš rečt zato kr so lani diski crkal jih pa ne bom kupu zdej so vzuni novi modeli ki so v rangu IBMa pa nism reku da IBM ni boljši saj je vendar so razlike minimalne
lp

Jinxy ::

IBM diski so predvsem zanesljivi, zarad tega sem ga jest tud kupu...rajsi dam 2 jurja vec, pa imam stvar ki bo lepo delala tud na visjih FSB-jih, pa delala tud kej vec kot 3 mesce (kot npr. moj tastar seagate)

danielka84 ::

jas mam WD 30,7 ATA66 5400rpm, pa sem čisto zadovoljen!
Moj kolega ma pa IBM 30,7 ata100 7200 rpm, pa v praxi niti malo ne opaziš razlike, na papirju že za tistih 5%, samo v praxi pa ne!!

Mel sem WD 1,2(crknil), Segate 4,3(crknil), IBM 8,4(crknil), zaj pa mam WD-ja, ki mi bo tud enkrat crknil!

tak da ne govorit keri diski crkujejo , keri pa ne!?!
KAPIŠ?!?!?!

LP

Macos19 ::

Angel: Tak se govori drgač mam pa jst tud 2 Western Digitala enga novga pa enga mal starejšega pa oba delata brezhibno

classic ::

Glede na to, da delam v rač. firmi in prodamo največ pc-jev z WD-ji, ti lahko zagotovim, da ti diski niso več pogosto na servisu! Je pa res, diski se vrtijo...in obstaja večja možnost za okvaro, kot pri raznih karticah zapicenih v plati.

Torej WD - 7200 rpm!

MadMax ::

In ker tudi jaz delam v rac. firmi, vam povem, da smo imeli od vseh HDD firm najvec problemov prav z WDji, torej ne govorim na osnovi enega pokvarjenega WDja.
Sploh pa je to moje mnenje in ne 100% trditev, zato mi tega ni potrebno argumentirati, toda zal je potrebno nekatere razsvetliti...
Zaradi mene lahko kupite tudi en "cinga-conga" disk, in ker bo nekaterim delal celo 2 leti, bo za njih Najboljsi disk na svetu.

danielka84 ::

Torej...
Kupi disk po svoji želji!!!

LP

jRk0 ::

Doma imam v starih racunalnikih se dva WD diska in sicer 2,1 in 4,3 giga. 2,1 je star 5 let, pa mi še nikol crkno, 4,3 pa je kako leto mlajši in tudi še vedno dela. Nasplošno še meni ni noben disk crkno. Zdaj pa mam 20,4gb Fujitsu. (ne vem kolko obraov, ker ga nisem jaz kupo:()

Yohan del Sud ::

Hja, še nikol v življenju nisem vidu crknjenga diska, še bad sectorja ne, tko da... A folk igra vaterpolo z njimi... Mam pa zato doma štiri crknjene disketarje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater disk 40gb kupt

Oddelek: Kaj kupiti
12892 (754) freejack
»

Kateri Disk?

Oddelek: Kaj kupiti
181756 (1463) Quake
»

Nakup novega diska-prosim za mnenja

Oddelek: Kaj kupiti
141129 (836) Pretorijanec
»

Kateri HD je zdaj IN?

Oddelek: Kaj kupiti
211125 (825) MadMax
»

najboljsi disk v deželi tej! :-)

Oddelek: Pomoč in nasveti
161259 (1083) Jinxy

Več podobnih tem