» »

Električni avtomobil sploh ima kakšne prednosti?

Električni avtomobil sploh ima kakšne prednosti?

FiReFTW ::

Moral sem odpret to temo, z kolegom sva se pogovarjala o avtomobilih in mi je razlagal da bo začel zdaj za naslednji avto gledat malo električne, da je to prihodnost in da so dosti boljši, imajo super pospešek, tihi, itd...

Priznam da nimam dosti pojma o električnih avtomobilih ker še nisem nekaj dosti gledal v tej smeri, danes pa sem si malo vzel čas in pregledal malo skoz.

Zdaj pa mi naj nekdo pove v keri galaksiji se vsaj malo splača kupit električni avto? Ker glede na to kaj sem vse ugotovil zdaj, je en vlki dr*k.

Cene za neke normalne se samo začnejo pri že 25.000-30.000€ kar se mi zdi izjemno drago.
Razdaljo imajo izjemno malo, 200-400km, če greš na daljšo pot morš polnit, baje pa se baterija polni zelo dolgo..
Hitrost in pospešek (glede na to kaj sem prej slišal o električnih avtomobilih) me je prav šokirala, ogromno jih ima max hitrost tam 130kph in pa pospeške konkretno prek 10sekund do 100, wtf?

Mavrik ::

Tale topic je vse to obdelal na veliko in široko: Zakaj so električni avtomobili prava stvar

A boš tule prispeval kaj več? :)
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dizl izguba moči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6816964 (14471) Twixz
»

Električni avto z najhitrejšim pospeškom na svetu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18328027 (25546) vorantz

Boste menjal avto zaradi podražitve goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
629102169 (91269) Ziga Dolhar
»

Chebela - mobilnost prihodnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8215507 (13925) Matako
»

Who killed the electric car - je kdo gledu ?

Oddelek: Problemi človeštva
252722 (1999) robert512

Več podobnih tem