» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
18 / 18
»
»»

MrStein ::

tomzzi je izjavil:

Pa še da pranje bombaža skrajšat na vsaj uro pri 60c?

Sem gledal en video predstavitve in nisem videl časa krajšega pod 1 uro in pol za bombaž.

Sem še bolj zbegan. Ali pa imajo vsi novejši nenormalno dolge programe po novem.


bombaž 60 gre na najmanj 1:50
sintetika 60 pa 1:00

Jeans 60 pa 4:30 !!!! :O

Ja, novi imajo daljše programe. Baje ker manj vode in energije porabi.
Ker živimo v puščavi in nimamo elektrarn... *rolleyes*
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

blaz5 ::

Gorenje nov stroj pralno-sušilni. Bombaž 40C ali 60C traja 3h29min standardno. Prejšnji Bosch je imel 2h30.

dunda ::

Kako pa se obnese ta kombinirani pralno-sušilni? Vem, je že bilo nekaj debate, ampak mogoče ima blaz5 čisto sveže informacije :-)
https://www.kacnje.eu

Twixz ::

dunda je izjavil:

Kako pa se obnese ta kombinirani pralno-sušilni? Vem, je že bilo nekaj debate, ampak mogoče ima blaz5 čisto sveže informacije :-)


Daš noter 8 kg oblačil, ko opere so napite in težke 10 kg, pa ne posuši vredu :D

Okapi ::

Jaz imam 20+ let star Electroluxov pralno-sušilni, in ko bom kupoval novega, bo prav tako pralno-sušilni. Že ta stari dela čisto OK, novi predvidevam, so samo še nekaj boljši.

Pač moraš dati vanj ustrezno manj robe, kot če samo pereš, ampak če ti taka zmanjšana količina zadošča (meni zadošča), je to mnogo bolj praktično od prekladanja v ločen sušilni stroj (ki po možnosti niti nima priklopa na kanalizacijo in moraš ročno odlivati vodo), da ne govorim o sušenju na vrvi.;)

Večinoma uporabljam oblačila, ki se ne mečkajo, niti niso zelo občutljiva, tako da me kakšna pomanjkljivost kombiniranega stroja glede teh reči ne skrbi.

blaz5 ::

dunda je izjavil:

Kako pa se obnese ta kombinirani pralno-sušilni? Vem, je že bilo nekaj debate, ampak mogoče ima blaz5 čisto sveže informacije :-)


Za brisače in posteljnino ok. Drugače pa suši mislim da lahko tam polovico toliko kot opere. Traja še dodatne 3h. To je bolj za občasno sušenje v prehnodnem obdobju.

Ganon ::

krho je izjavil:

S temi časi za pranje 8kg so čist prtegnjeni 3,5h za 8k cunj, Ma jebo*te.. sedajle jeseni pa spomladi ne moreš dveh žeht oprat, čez dan, da bi se posušili. To sam operem prej na roke ;((:P


Nimajo že praktično vsi stroji opcije skrajšanja programa? Jaz nikoli ne perem na daljšem, ker nimam oblačil, polnih madežev, ampak so samo prepotena. Zakaj bi jih vrtelo tri ure? Nesmiselno.

Pri mojem je za bombaž, za tri programe, ki so največkrat v uporabi, tako:

90°C 2h 35min > 1h 39min
60°C 2h 35min > 1h 06min
40°C 2h 58min > 1h

To je pa že znosno.

Okapi ::

Moj 20+ let star Elektrolux lahko vsak program skrajša. Recimo 40 stopinj bombaž skrajša iz 122 na 54 minut.
Poleg tega ima tudi miniprogram - 30 minut pri 30 stopinjah - ravno za stvari, ki v bistvu niso umazane. Za prepotene majice več kot dovolj.

Pat_MaGroin ::

Jaz sem vzel en:

AEG serije 7: zaradi pranja s paro in več programov.
Sušilec pa serija 8: sem hotel 7, ampak 7 ne garantira sušenja volne in svile, serija 8 pa izrecno garantira, da lahko sušiš volno in svilo. Je 150 eur razlike, ampak na 5+ let rok se izplača.

krho ::

Jest lahko skrajšam na Boschu serije 6 bombaž na 60 iz 2:35 na 1:05, vendar moram dat potem noter 5kg, vsaj tak opravi stroj,
Enako velja za bomaž na 90, lahko skrajšam na 1:40 ampak zopet samo 5kg.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

link_up ::

kako krajsat program? Nastavlja se ponavadi splahnjevanje, ne pa program....
In and Out

Ganon ::

link_up je izjavil:

kako krajsat program? Nastavlja se ponavadi splahnjevanje, ne pa program....


Na mojem lahko naknadno pritisneš "SpeedPerfect".

tomzzi ::

Ganon je izjavil:

krho je izjavil:

S temi časi za pranje 8kg so čist prtegnjeni 3,5h za 8k cunj, Ma jebo*te.. sedajle jeseni pa spomladi ne moreš dveh žeht oprat, čez dan, da bi se posušili. To sam operem prej na roke ;((:P


Nimajo že praktično vsi stroji opcije skrajšanja programa? Jaz nikoli ne perem na daljšem, ker nimam oblačil, polnih madežev, ampak so samo prepotena. Zakaj bi jih vrtelo tri ure? Nesmiselno.

Pri mojem je za bombaž, za tri programe, ki so največkrat v uporabi, tako:

90°C 2h 35min > 1h 39min
60°C 2h 35min > 1h 06min
40°C 2h 58min > 1h

To je pa že znosno.


Kater stroj?

Ganon ::

Bosch serije 8. Ampak to imajo tudi drugi.

Twixz ::

Ganon je izjavil:

Bosch serije 8. Ampak to imajo tudi drugi.


Za koliko ljudi pa je ta stroj?

Ganon ::

9kg je. In ima, zanimivo, funkcijo čiščenja z ozonom. Pride prav pri nižjih temperaturah.

Twixz ::

Ganon je izjavil:

9kg je. In ima, zanimivo, funkcijo čiščenja z ozonom. Pride prav pri nižjih temperaturah.


To sem predvideval.

Vprašanje je bilo, za koliko ljudi se uporablja v gospodinjstvu?

korodani ::

Lahko prosim kdo deli rezultate ZPS testov ali pa vsaj copy / paste modelov od zgoraj navzdol?

darkolord ::

Djole ::

 pralni stroji

pralni stroji

MrStein ::

MrStein je izjavil:


bombaž 60 gre na najmanj 1:50
sintetika 60 pa 1:00

Pozabil: to je z opcijo extra rinse, sicer so še malo krajši.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tony1 ::

"Jaz imam 20+ let star Electroluxov pralno-sušilni, in ko bom kupoval novega, bo prav tako pralno-sušilni. Že ta stari dela čisto OK, novi predvidevam, so samo še nekaj boljši."

Zelo bodi pozoren, kaj boš kupil, ker se je kvaliteta na splošno zelo poslabšala. Večino p-s strojev dela vse ena in ista Italijanska fabrika (sam sem to videl na AEG in Whirlpoolu (ta stane skoraj pol manj kot AEG)), in oba pri višjih temperaturah pranja (oz. vedno pri sušenju) smrdita po zažgani plastiki... Uradni servis pride in reče: "vse je normalno... dajte mal počakat". :))

Skratka, pred nakupom se pozanimaj, da ne bo Made in Italy (to ni sedež izdajatelja potrdila Declaration of Conformity, ta je lahko na čisto drugem koncu Evrope!). Če je, vzemi karkoli drugega.

Pat_MaGroin ::

tony1 je izjavil:

"Jaz imam 20+ let star Electroluxov pralno-sušilni, in ko bom kupoval novega, bo prav tako pralno-sušilni. Že ta stari dela čisto OK, novi predvidevam, so samo še nekaj boljši."

Zelo bodi pozoren, kaj boš kupil, ker se je kvaliteta na splošno zelo poslabšala. Večino p-s strojev dela vse ena in ista Italijanska fabrika (sam sem to videl na AEG in Whirlpoolu (ta stane skoraj pol manj kot AEG)), in oba pri višjih temperaturah pranja (oz. vedno pri sušenju) smrdita po zažgani plastiki... Uradni servis pride in reče: "vse je normalno... dajte mal počakat". :))

Skratka, pred nakupom se pozanimaj, da ne bo Made in Italy (to ni sedež izdajatelja potrdila Declaration of Conformity, ta je lahko na čisto drugem koncu Evrope!). Če je, vzemi karkoli drugega.


A niso vsi AEG made in germany?

Pol je boljse candy, tisto ne pa RES ugodno glede na funkcije.

Twixz ::

Djole je izjavil:

 pralni stroji

pralni stroji



Boscha sploh ni na testu, bravo ZPS :))

Djole ::

Ja sele zdaj opazim, da tu v reviji ni, ceprav na spletu je.

 online test

online test

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djole ()

Twixz ::

Djole je izjavil:

Ja sele zdaj opazim, da tu v reviji ni, ceprav na spletu je.

 online test

online test



Ne odpre mi nič.

MrStein ::

Pat_MaGroin je izjavil:


Pol je boljse candy, tisto ne pa RES ugodno glede na funkcije.

Candy je kitajski že nekaj let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Djole ::

Twixz je izjavil:

Djole je izjavil:

Ja sele zdaj opazim, da tu v reviji ni, ceprav na spletu je.

 online test

online test



Ne odpre mi nič.

 online test

online test



Ne vem kako drugace prilepiti sliko :|
««
18 / 18
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265450 (4944) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358158780 (7032) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj je crknil

Oddelek: Kaj kupiti
244673 (3707) darkolord
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5931019 (25541) anjabebler

Več podobnih tem