» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
14 / 16
»»

koyotee ::

Uveljavljaj stvarno napako in kupi beko.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Rias Gremory ::

Ali pozna kdo https://www.ehisa.si in je bil zadovoljen z njimi?
Sem našel pralni stroj pri njih 20€ ceneje kot v Mimovrste.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hbgqzR ::

Fajn, dodano k ostalim N trgovinam. Ampak glede nakupov na MV, je dobro upoštevati obdobne akcije in preverjati zgodovino cene, dostavo itn. Včasih je bolj praktično na prevzemnem mestu kot naročati brezplačen prevoz domu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Cru32 ::

Odločam se za pralni stroj, trenutno gledam dve opciji, rang max. 550EUR:
- Bosch (cena 540EUR): https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...
- Samsung z avtomatskim dozirnikom detergenta(na petrolu se ga dobi za 550EUR) https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...

Gorenje sem nekako izločil zaradi lsabih komentarjev na prejšnjih straneh in izkušenj iz preteklosti. Prove me wrong.

Ima kdo katerega izmed naštetih in je zadovoljen? Ima še kdo kakšen predlog? Katerga bi izbrali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cru32 ()

NejcSSD ::

Samsung ma 5 let s spletno registracijo, dotični Bosch pa 2 (prosim popravite če ne drži).

Jaz sem vzel potem Boscha za malo več (590) k je bla linija Exclusive in sem s spletno registracijo dobil 5let:

WAU28T90BY


Zgleda da sedaj velja za vse:

5 let garancije na vse pralne, sušilne in pralno-sušilne stroje Bosch
5 let garancije (poleg 2-letne garancije proizvajalca še 3 leta podaljšane garancije). Pogoj za pridobitev podaljšane garancije je poleg nakupa kateregakoli pralnega, sušilnega ali pralno-sušilnega stroja Bosch v času od 16. 9. 2022 do 15. 1. 2023 še registracija aparata v portalu MyBosch v roku 30 dni od nakupa aparata. Po opravljeni registraciji v portalu MyBosch je potrebno natisniti garancijski certifikat, ki je skupaj z računom osnova za uveljavljanje podaljšane garancije.

V času mojega nakupa je tole veljalo in sem vzel oba iz serije Exclusiv

Na pralne in sušilne stroje Bosch premium linije Exclusiv vam v času od 16. 1. 2022 do 15. 1. 2023 podaljšamo
garancijo še za dodatna 3 leta
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

bastadu ::

Na firmi kupujemo nov pralni stroj, morda ve katera firma ponuja največ garancije tudi za nakup aparata na firmo? Ker sklepam da tista podaljšanja/registracije za 5 let ne veljajo če ga kupiš za firmo ...

Seba982 ::

Nobena. Za firmo je 1 leto. Mogoče če jo dokupiš? To je pa treba vprašat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba982 ()

Kapitan Jack ::

Odlocam se med:
Bauknecht B8 W946WB
AEG L8FED70690 Wifi
Samsung WW91T956ASE

To je kar se tice pralnih strojev.

Smo pa sploh v dilemi ali kupiti samo pralni stroj ali kombinirani. Susimo dosti, ampak sedaj imamo novo stanovanje z ogromnim balkonom in smo mislili susiti tam, pozimi sicer ne bo pomagalo, ampak poleti zagotovo.

Za isti denar se dobi tudi kombinirana varijanta, ampak vsi so tudi nekako glasni. Recimo tale samsung je kot urca tih.

phnj90 ::

Kombinirani za pozimi in slabo vreme pa še prelagati ni potrebno kot pri potratnih ločenih :-) Kako glasni - inverterski je ja tišji od ščetkarja? Kapaciteta sušenja je menda nižja od pranja, verjetno zaradi učinkovitosti, zaradi teže same najbrž ne.

Kapitan Jack ::

Ne znam izbrati pravilnega. Pa da stima poraba elektrike. Problem pri kombiniranih je, da je cas susenja daljsi od normalnega susilca.

Drugace sem ready dat jurja za dobro kombinirano varijanto, ampak da tudi vem zakaj je vredn tega jurja, ker kombi varijante se dobijo tud za 500€.

phnj90 ::

Mi imamo vse te šmente zoprno ločene, sušilci so s TČ, menda bi to naj bilo precej bolj varčno kot kondenzacijski (ali kako se reče). Neka ocenjena poraba mora biti na tisti energetski tablici. Pri nas izgleda, da 0,5-1,0 kWh na sušenje, pralec pa nekje 0,3-0,7 kWh na pranje (gledajoč shelly statistiko), odvisno pač od vrste pranja in navlečene vode. Navadno kupimo gorenje zaradi 'lokalnosti' servisov v času 5l garancije, leto ali dve izven garancije hitro zamenjamo, če kaj odpove, da ne ratamo živčni zaradi čakanja na mojstre, ko blagovoljijo priti, in računa za obrabljene dele in elektroniko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

tony1 ::

Kupi navadnega in poleti susi cunje zunaj. Jeseni bos ze izgubil zivce in kupil se susilca, nato pa kmalu ugotovil, da je izjemno fajn poleti in pozimi.

Sam imam kombiniranega zaradi manka placa, pa bi raje imel dva, ker lahko delata vzporedno...

b_bobika ::

Kupujem pralni stroj zmogljivost 9kg
Cena max 600€

Gledam BOSCH serija 4 in serija 6

wan28291by ali WGG14403BY

Djole ::

b_bobika je izjavil:

Kupujem pralni stroj zmogljivost 9kg
Cena max 600€

Gledam BOSCH serija 4 in serija 6

wan28291by ali WGG14403BY

Imam serijo 4, wan24063by, ne vem kako je s tema dvema modeloma, ampak ce bi se enkrat kupoval, bi vzel bosch visjo serijo, torej vsaj 6, ker mi tu pri 4ki manjka par stvari oz bi lahko bil stroj bolj "prilagodljiv" :)

darkolord ::

Pri Bosch se načeloma vedno splača "stegniti" do serije 6, ker 4 je res basic ...

b_bobika ::

Djole je izjavil:

b_bobika je izjavil:

Kupujem pralni stroj zmogljivost 9kg
Cena max 600€

Gledam BOSCH serija 4 in serija 6

wan28291by ali WGG14403BY

Imam serijo 4, wan24063by, ne vem kako je s tema dvema modeloma, ampak ce bi se enkrat kupoval, bi vzel bosch visjo serijo, torej vsaj 6, ker mi tu pri 4ki manjka par stvari oz bi lahko bil stroj bolj "prilagodljiv" :)


Kaj manjka seriji 4 da bi izbralo serijo 6. Wgg14403by je serija 6. Sam kako se odnese nenajem nikjer da bi kdo pisal.

Djole ::

Ja serija 4 je tako kot je rekel darkolord res basic. Najbolj pogresamo take stvari kot so prilagodljive temperature pranja na posameznih programih, pri meni so fiksne recimo, potem moznost dodatnega izpiranja ze ko zalaufas program. Tu moras cakati da konca, pa potem dodatno izpirati. Pa tudi ta opcija skrajsanega casa pranja je ze fiksno nastavljena, nimas npr moznosti prilagoditve za 1/4 krajsi cas, 1/2 krajsi cas, itd. Se ena stvar, ki sem jo imel na pol cenejsem electroluxu, ki jo sicer imas tudi tu moznost brez centrifuge, tam je bila moznost se moznost brez centrifuge za nocno pranje, kjer se je boben vseeno malo obracal, proti meckanju perila. Nic zivljensko pomembnega, a vseeno smo se nekako navadili na tiste stvari. Ce ti to ne igra nobene vloge potem ni razloga za visjo serijo :)

b_bobika ::

Djole je izjavil:

Ja serija 4 je tako kot je rekel darkolord res basic. Najbolj pogresamo take stvari kot so prilagodljive temperature pranja na posameznih programih, pri meni so fiksne recimo, potem moznost dodatnega izpiranja ze ko zalaufas program. Tu moras cakati da konca, pa potem dodatno izpirati. Pa tudi ta opcija skrajsanega casa pranja je ze fiksno nastavljena, nimas npr moznosti prilagoditve za 1/4 krajsi cas, 1/2 krajsi cas, itd. Se ena stvar, ki sem jo imel na pol cenejsem electroluxu, ki jo sicer imas tudi tu moznost brez centrifuge, tam je bila moznost se moznost brez centrifuge za nocno pranje, kjer se je boben vseeno malo obracal, proti meckanju perila. Nic zivljensko pomembnega, a vseeno smo se nekako navadili na tiste stvari. Ce ti to ne igra nobene vloge potem ni razloga za visjo serijo :)



Očitno je tale model 4 EXCLUSIV serije in ima tote programe ki si jih napisal.


 wan28291by

wan28291by

Cru32 ::

Na mimovrste je možno s kodo za popust dobiti
Bosch wgg14403by za 557€.


Ali se lahko Haier HW80-B14979-S kosa s tem?

Cilj je čim tišji stroj, nevem pa kako zanesljive so Haierjeve mašine. Nemški komentarji niso najboljši.

undertacker ::

Jaz imam enak Haier kot je na linku in samo lahko priporočam. Pri 1200 obratih skoraj neslišen. Ampak cena v Sloveniji napihnjena. Amazon ima za 500€ oz jaz sem ga dobil za 450€. Za ta denar ful zadovoljen.

pierch ::

Kakšna priporočila za top loader? Prostorska stiska žal ne omogoča običajnega.
Na prejšnjih straneh sem našel AEG LTN7E272E. Je OK?

Kaj pa je dejanska razlika med temi dvemi:
AEG LTN7E272E
AEG LTN7E273E

Hvala!
Pierch

darkolord ::

Izgleda OK. Po specifikacijah ni nobene razlike med tema dvema.

Boobiz ::

pierch je izjavil:

Kakšna priporočila za top loader? Prostorska stiska žal ne omogoča običajnega.
Na prejšnjih straneh sem našel AEG LTN7E272E. Je OK?

Kaj pa je dejanska razlika med temi dvemi:
AEG LTN7E272E
AEG LTN7E273E

Hvala!


mam prehodnika ltx7e272e 4 leta zdaj in nimam pripomb. Opravlja svoje delo.
I'm drunk, what's your excuse?

dominuspro ::

Tudi jaz imam LTX7E272E od septembra 2019 in je zaenkrat vse ok.

pierch ::

No super potem, hvala vsem za odgovore.
Pierch

MrStein ::

Sem primerjal navodila teh dveh in še dveh skoraj istih in so razlike v porabi vode in elektrike ter mogoče kaka malenkost.

Sicer je OK, pripombe imam predvsem glede glasnosti:

- zaklep in odklep vrat naredi dva glasna klika
- na začetku pranja in vmes brni precej glasno
- centrifuga na začetku močno (in glasno) trese kako sekundo

A zvok (pisk) ob koncu pranja se da izklopiti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

Zakaj se mi je stroj med centrifugo začel premikati? Še bolj je čudno, ker se to ne zgodi pri vsakem pranju. Stroj je stabilen, nogice pravilno nastavljene, vse je enako od prvega dneva.

Rias Gremory ::

Si pral bolj malo perila?
Lahko se je uničil blažilec.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ganon ::

Sem najprej na to pomislil, ampak ni to razlog. Včasih se premakne samo med vmesno centrifugo, med končno pa ne. Med zadnjimi parimi pranji se ni nič premaknil. Čudno.

Rias Gremory ::

Še enkrat preveri z "vaservago", da je ustrezno niveliran.
Probaj še v spletnem iskalniku z angleškimi ključnimi besedami poiskati, če se to dogaja tudi drugim.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

darck ::

Pri meni so se čez kako leto nogice od vibracij odvijačile saj so samo na dveh nogicah še dodatne matice za fiksiranje na drugih dveh pa ne. Tudi, če je pralni stroj na tistih gumijastih proti vibracijam podstavkih je možno,da bo pralni stroj se premikal pri meni se je pa sem imel ga v vasorvago postavljenega. Problem nastane tudi, če se pravilno ne pere perila,da preveč natlačiš v stroj.

PunkDude ::

Iščem pralni stroj okoli 300 eur, 60x40x85.

Pač nič posebnega, da ni lih največji šit pa vsaj 5 let garancije.

Hvala lepa :)

MH0 ::

Poslovila se je legenda WA65205 :-(. 2000 obratov na minuto je pustilo svoj davek v obliki raztrganega bobna. Naj s vsemi svojimi 98kg počiva v miru.

D3m ::

Ufffff 2000 rpm.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tony1 ::

Pa toliko obratov nič bolj ne uničuje perila? (Je sploh kaj na tem?)

MH0 ::

Nikoli ni ničesar uničil, no razen samega sebe. :-)

MrStein ::

Kako glasne imate sušilne stroje?

Moj je kar glasen, pa po nalepki bi naj bil med tišjimi.

Precej glasnejši od pralnega stroja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Imamo Bekota in Gorenje s toplotno črpalko in enega Gorenje brez TČ, in so vsi trije glasni, ja. Pri Bekotu je že TČ precej glasna, pri vseh se pa sliši dumdum-dumdum-dumdum ko se boben vozi čez koleščka.

Za ponoči izjemoma gre z zaprtimi vrati, če ni notri perila s kovinskimi zadrgami ali gumbi.

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MH0 ::

Kovinski oz. trdi deli so v strojih res zoprni. Rešijo te velike vreče za pranje parila.

MrStein ::

Nadaljujmo v oni drugi temi. Ne vem, zakaj sem sem pisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

predi ::

Če kupujete Gorenje: zmogljivost v kilogramih predstavlja zmogljivost motorja, ne predstavlja prostornine bobna. Smo bili ravno prisiljeni zamenjati starejši 7 kg stroj z novim 8 kg, pa gre not manj perila - stroj je tudi po globini krajši za 5,5 cm. Za vertikalno namestitev sušilnega stroja je bil potreben dodaten "nosilec" (dve platformici za zadnji vakuumski nogici), ki se v nov pralni stroj privijači z rezalnimi vijaki.

Dodatno jamstvo (+3 pri 2+3) velja samo za osebo, ki je aparat kupila, in ni prenosljivo. Enako velja za 10 let na motor.

Merkur nima odvoza starega aparata z mesta dostave, tudi če doplačaš za vnos. Mora biti stari stroj pred objektom, v katerega se opravi vnos. To velja za naročila preko spletne trgovine. Za naročila v fizičnih poslovalnicah pa ne... Kdo je tu nor?

Buggy ::

Fasal E7 na Gorenje pralnem stroju, voda v bobnu, tako da sem vodo stoceno cez filter z vreco znosu ven.
Dal troj iz stroma, scistil odvodno cev, prebrbal tisto kuglico v odtoku (nasel zobotrebec) ter nalil alkoholni kis in sodo v boben ter zalaufal. Zdej kobajagi spet dela, sem pa zeno vprasal ce je to se v garnaciji 5 let...pa pravi da ga imamo ze 13-to leto :D
Sicer zadeva zdej dela, bo pa po 13-tih letih pocas za zamenjat zato zdej malo gledam za stroji in obvezno spet Gorenje.

Kaksen nasvet Tale WS168LNST je pol latest greatest (parni program, ki ga verjetno ne rabim) ali je to ta WNS1X4ARTWIFI...na ZPS in tudi v tujini so pobirali nagrade pred 3 leti za novo dizajnirane bobne...ter inverter motorje. Kako pa je to kej v praksi s temi modeli ce ima kdo... kaksen info?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

kamion600t ::

https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...

tale stroj gledam ker so ekstra tihi in 7 let garancije ... ker se veliko pere, tudi zvecer/ponoci. kaksne izkusnje? kaksna je podpora servisa?

kuglvinkl ::

Sam sem.tolk dal za Bosch serija 6.
Your focus determines your reallity

kamion600t ::

daj potem povej kje, da kupim se jaz

kuglvinkl ::

Tri leta nazaj v BB. A tut to je slo gor?
Your focus determines your reallity

nokia6310 ::

Pozdravljeni, tudi pri meni je prišel počasi čas za zamenjavo pralnega stroja. Ne potrebujem nekih ekstra dodatnih funkcij bi pa bilo fino, da ima stroj vsaj 5 let garancije in da je A razred. Do maks 500 eur.

Klemenn ::

darkolord ::

Gorenje WNEI82B pralni stroj ima 8 kg in B razred (zgornji Beko je D).

Nimam nič proti Beko (imamo tudi dva njihova pralna stroja), ampak najboljša izbira so bili pred 5-10 leti, ker so bili občutno cenejši od ostalih. Sedaj stanejo enako ali več kot Gorenje, kakšnih prednosti pa nimajo.
««
14 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14152834 (5407) darkolord
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262082 (1576) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154949 (3201) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930130 (24652) anjabebler

Več podobnih tem