» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
4 / 16
»»

BorutO ::

buttcrack je izjavil:

btw ima kdo zadnji ZPS test PS na voljo in bi slikal?




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

dominuspro ::

marjan_h je izjavil:

Zanima me kakšen električen priključek imajo pralni stroji, ki jih danes kupiš? Jaz imam priključno mesto in ne na šuko vtičnico. Kaj se potem naredi, se odreže priključek in priključi na mestu?

Bi želel, če kakšen električar ali oseba ki ima podobno znanje odgovori na moje vprašanje. Hvala.


Moja zadnja 2 stroja imata šuko.
Samo 2 varianti imaš. Ali namontiraš šuko vtičnico ali pa cvikneš original kabel od stroja in priklopiš na obstoječi priključek. Nobene znanstvene fantastike ni ;)

Ganon ::

BorutO je izjavil:

buttcrack je izjavil:

btw ima kdo zadnji ZPS test PS na voljo in bi slikal?






In zakaj je Miele več kot dvakrat dražji od konkurence? Težko me bo kdo prepričal, da upraviči to ceno.

Konlov ::

Kupiš tisti stroj in tam, kjer dobiš najdaljšo garancijo...

D3m ::

Sodelavka ima Miele in ji je žal. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mancini ()

user4683 ::

Jaz imam Miele in ni mi žal. :)

darkolord ::

Ganon je izjavil:

In zakaj je Miele več kot dvakrat dražji od konkurence? Težko me bo kdo prepričal, da upraviči to ceno.
Stvar je enostavna. Miele je najboljši oz. zelo pri vrhu.

Če hočeš najboljše, potem boš vzel Miele.

Če hočeš best bang for the buck, Miele to definitivno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

D3m ::

Če hočeš uradne servise vzameš Miele. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

starfotr ::

Tudi jaz imam Miele, je super.

In vidi se, da je inverter motor ena modna muha, mile ga nima.

49106 ::

darkolord je izjavil:

Ganon je izjavil:

In zakaj je Miele več kot dvakrat dražji od konkurence? Težko me bo kdo prepričal, da upraviči to ceno.
Stvar je enostavna. Miele je najboljši oz. zelo pri vrhu.

Če hočeš najboljše, potem boš vzel Miele.

Če hočeš best bang for the buck, Miele to definitivno ni.


Drži. Miele je najboljši.

Ganon ::

V redu, na prvem mestu je po testih, ampak bistvene razlike ni. Bi pričakoval nekaj vesoljskega, glede na to, da lahko za ceno njihovega pralnega stroja dobim tri konkurenčne.

kjut ::

Eh servis je cheap, kupis malo rabljenga Z SUŠILCEM z odpiranjem na vrhu! dbest pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

gruntfürmich ::

Takoj ko ni govora o avtih, ljudje ne vedo več zakaj je neka stvar dražja od druge...

Miele je pač miele, z vsemi pomanjkljivostmi navkljub. Za mojega sumim da pere pri višjih temperaturah in zna uničit poceni cote na ta način. Pa tudi na testih to velikokrat ugotavljajo, da ktir pralni stroj dobro opere na primerjalnih programih, verjetno pere pri višjih temperaturah!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Konlov ::

Mi smo Liebherr zamenjali z Beko. Nikoli več ne plačam znamke.

starfotr ::

Dejstvo je, da stroji, ki zdržijo 5 let in še malo, ko poteče garancija, slabše perejo, bolj poškodujejo oblačila ipd. kot stroji, ki so dražji.

Miele tudi danes obljublja, da stroj deluje 20 let. Kar je bistvu poceni, v primerjavi z cenejšimi stroji. To je recimo manj kot 100 eur na leto za stroj.

Če kupiš stroj, ki ni ravno najcenejši (200 eur), pač pa je tam nekje 400-500 eur, potem je cena ista, če kupiš 3 stroje v 20 letih ali pa kupiš enega orng in ti zdrži 20 let.

Konlov ::

Ne poškoduje oblačil ob rednem vzdrževanju. Pozna kdo koga, ki enkrat letno pelje pralni stroj na tehnični pregled?

darkolord ::

Dejstvo je, da stroji, ki zdržijo 5 let in še malo, ko poteče garancija, slabše perejo, bolj poškodujejo oblačila ipd. kot stroji, ki so dražji.
Ni glih res.

Miele tudi danes obljublja, da stroj deluje 20 let.
Miele nič ne obljublja. Oni mogoče to trdijo, se pa te obljube ne držijo - garancija je 1 ali 2 leti.

Če kupiš stroj, ki ni ravno najcenejši (200 eur), pač pa je tam nekje 400-500 eur, potem je cena ista, če kupiš 3 stroje v 20 letih ali pa kupiš enega orng in ti zdrži 20 let.
Je ista, s tem da imaš tam dejansko garancijo, pri Miele pa ne. Poleg tega boš imel čez 10+ let novejšo tehnologijo.

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Tudi jaz imam Miele, je super.

In vidi se, da je inverter motor ena modna muha, mile ga nima.

Inverter je tih.

Če lahko naredijo enako tihega s staro tehnologijo, seveda ni nič narobe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

darkolord je izjavil:

Dejstvo je, da stroji, ki zdržijo 5 let in še malo, ko poteče garancija, slabše perejo, bolj poškodujejo oblačila ipd. kot stroji, ki so dražji.
Ni glih res.

Miele tudi danes obljublja, da stroj deluje 20 let.
Miele nič ne obljublja. Oni mogoče to trdijo, se pa te obljube ne držijo - garancija je 1 ali 2 leti.

Če kupiš stroj, ki ni ravno najcenejši (200 eur), pač pa je tam nekje 400-500 eur, potem je cena ista, če kupiš 3 stroje v 20 letih ali pa kupiš enega orng in ti zdrži 20 let.
Je ista, s tem da imaš tam dejansko garancijo, pri Miele pa ne. Poleg tega boš imel čez 10+ let novejšo tehnologijo.


Si mi vzel z jezika. Najbolj smešna je tista o 20-letnem delovanju, tovarniška garancija pa znaša 2 leti. Ne moreš, da se ne bi od srca nasmejal.

starfotr ::

Saj za večino izdelkov velja garancija najmanj eno leto, pa po tem času še vedno delajo.

Edino bela tehnika je problem, ker oni imajo pa res načrtovano, da crkne kmalu po garanciji.

WhiteAngel ::

darkolord je izjavil:

Poleg tega boš imel čez 10+ let novejšo tehnologijo.


:))

Konlov ::

Evo. Doma teden dni star Gorenje pri centrifugiranju močno piska(ležaj predvidevam).
Me zanima, kako bo potekalo uveljavljanje garancije...

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Saj za večino izdelkov velja garancija najmanj eno leto, pa po tem času še vedno delajo.

Edino bela tehnika je problem, ker oni imajo pa res načrtovano, da crkne kmalu po garanciji.

Potem pa slabo načrtujejo, ker moj je crknil tam 10 let po nakupu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

diNero ::

Pozdravljeni,

mi lahko kdo iz prve roke pove kako se obnese funkcija i-DOS pri Boschu? Moraš vseeno še biti pozoren na kaj ali naliješ in lahko pozabiš na vse skupaj in stroj res učunkovito sam dozira? Zanima me predvsem, ker cena kar poskoči, ko izbereš to funkcijo in ali je vredno tega? Hvala, lp.

gruntfürmich ::

Ganon je izjavil:

Si mi vzel z jezika. Najbolj smešna je tista o 20-letnem delovanju, tovarniška garancija pa znaša 2 leti. Ne moreš, da se ne bi od srca nasmejal.

če bi razumel ne bi bilo smešno.
iz nekaterih drugih branž je znano, da če je proizvajalec slab in dela poceni izdelke lahko da dolgo garancijo, ker ti v primeru reklamacije kar novi izdelek podari. kdor pa dela drago in kvalitetno pa ne da tako dolgo garancijo.
torej se za dolgo garancijo skriva zelo poceni izdelek in masovna potrošnja da gre to skozi.
in glede izdelkov miele so velikokrat najvišje glede zadovoljstva kupcev; nizki garanciji navkljub...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Miele razvija drugi sledijo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

scorpio5 ::

zdravo!

Star pralni stroj ima neke težave (izklopi se sam od sebe med pranjem). predvidevam da je elektronika ampak nimam praktično nič znanja glede pralnih strojev. Ker je že dokaj star (nekje 7 let, majhen candy), mislim da ni poante v dragih popravilih.

mimovrste ima ravno akcijo : https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...

naj me nekdo popravi da tole ni odličen deal (dodaten 10% popust na ta stroj s promocijsko kodo).

Me zanima ali je ok če pereš recimo 5/6kg konstantno , čeprav je boben za 9kg? torej stroškovno me zanima in kako je bolje za stroj (skoraj poln boben ali je ok tudi če je na pol prazen)? Vem da je malo smešno vprašanje, ampak ne vem kako pralni stroji funkcionirajo najbolje.

hvala za odgovor

connel ::

Samo čisto napolnit ga ne smeš, brez problema lahko pereš na polovici kapacitete. Če se ne motim imaš še nastavitev če pereš manj, da manj porabi.

starfotr ::

Danes delajo stroje z nenormalnimi kapacitetami za pranje. Kar je povsem zgrešena logika. Pride prav, če pereš npr. večje količine, po dopustu ali posteljnino ali podobno. Za vsakdanje pranje so pa to preveliki bobni.

gruntfürmich ::

kupit čim manjše bobne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Karen ::

Tale Beko ima res dobro ceno. Tako po specifikacijah na prvi pogled edina slabost je da ima samo 1200 obratov ožemanje (kar pomeni da boš dlje sušil perilo oz. bo ostalo bolj mokro... jaz recimo prodajam 9kg Hoover-ja, brezhibnega, če koga zanima (pod privat), pa ima že 1400 obratov centrifugo), samo če hočeš recimo novega Hooverja bo ta slabih 500 eur s 1600 obrati. Za 200 EUR razlike je pa resno za premislit če se sploh splača.
Drugače pa glede Miele pogovora prej: v Italiji v Mediamarketu sem zadnjič gledal Miele-je: cena tam od 1800-2000 EUR 8kg, napram 9kg strojem za 500 EUR ki so jih imeli; je pa zanimivo da so imeli Miele napisano izrecno da imajo 10-letno garancijo (in to ne samo na motor), tako da 1-2 leti podatek nisem prepričan če drži - mogoče pri nas...

radmannsdorf ::

Indesit, inverter, 8kg, 1600 obratov za 300€. Hitri gumb za dnevni program. Dela kot urca in ni glasen.

gruntfürmich ::

ni vse v obratih pri ožemanju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

starfotr je izjavil:

Danes delajo stroje z nenormalnimi kapacitetami za pranje. Kar je povsem zgrešena logika. Pride prav, če pereš npr. večje količine, po dopustu ali posteljnino ali podobno. Za vsakdanje pranje so pa to preveliki bobni.
Nam 9kg Indesit pride prav že vsaj 6 let, od kar so mali otroci. Skoraj vedno je boben poln, sicer pa ima naš lepo senzor in prilagodi količino vode ustrezno, lahko pereš tudi 1,5kg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Karen ::

Že mogoče; kot rečeno, za to ceno je Beko no-brainer kar se mene tiče. Stroja nisem imel, sem pa imel sušilca in s to garancijo je best buy verjetno.

zmaugy ::

Nikoli ne bi kupil Beko stroja, ker je to turško podjetje. S tem podpiraš Erdogan mafijo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

Pomiri se. 22% cene gre Šarcu. 10% Big Bang-u itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

gruntfürmich je izjavil:

ni vse v obratih pri ožemanju.

Tako je. So testi pralnih strojev, kjer merijo tudi učinkovitost ožemanja.
Pa na nalepki je tudi, če se ne motim (vprašanje sicer, koliko temu zaupati).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

energetik je izjavil:

starfotr je izjavil:

Danes delajo stroje z nenormalnimi kapacitetami za pranje. Kar je povsem zgrešena logika. Pride prav, če pereš npr. večje količine, po dopustu ali posteljnino ali podobno. Za vsakdanje pranje so pa to preveliki bobni.
Nam 9kg Indesit pride prav že vsaj 6 let, od kar so mali otroci. Skoraj vedno je boben poln, sicer pa ima naš lepo senzor in prilagodi količino vode ustrezno, lahko pereš tudi 1,5kg.


Daj ne seri. Pranje in poraba vode ter energije in pralnega sredstva ne more biti enako učinkovito, ce peres poln boben ali pa na pol prazen. Ne mi s senzorji, ker to je bullshit.

monikav ::

Kako glasne pralne stroje imate? Pri nas večkrat peremo ponoči in se čisto preveč sliši. V tem članku pravijo, da je treba izbrati pralni stroj s stopnjo hrupa do 73 dB

D3m ::

Candy Bianca

55 dB(A) med pranjem.
77 dB(A) med ožemanjem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

PunkDude ::

gruntfürmich je izjavil:

ni vse v obratih pri ožemanju.

Res je. Zmeraj perem pri 700 kar močno podaljša dobo pralnega stroja. Za sušenje mi je vseeno. Se mi nikoli ne mudi.

c3p0 ::

Zdaj je kar glasen, ker ležaji grejo h koncu, drugače pa se ga sliši le iz kopalnice.

c3p0 je izjavil:

Zdaj je kar glasen, ker ležaji grejo h koncu, drugače pa se ga sliši le v kopalnici, razen ob centrifugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

gruntfürmich ::

monikav je izjavil:

Kako glasne pralne stroje imate?
kako pa naj to vemo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Ima še kdo Whirpool top loader?
Kje bi jih lahko našel online?
Imam nekaj vprašanj o izkušnjah in uporabi.

Sicer med pranjem tu in tam zabrni (neka vibracija, morebiti rele).

Servis, kot ponavadi nima pojma (glej sosednjo temo....).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Clone ::

Pred tednom dni je najinem v 6 in pol let starem Electroluxovem pralnem stroju pričel ropotati ležaj. Nažalost notranji, kad je lepljena brez vijakov. Na servisu pravijo da je potrebno kupiti komplet kad, boben ter ležaje. Cca 200€. Pralni stroj je takrat stal 350€. Ležaji s tesnilom pa stanejo cca 20€.

Sedaj stane boljši pralni stroj 230€, amapk se mi zdi škoda menjati stroj zaradi tega. Tako da, ko bo ropotaje postalo preglasno grem, v DIY akcijo, rezanje kadi in nato lepljenje. Če pa ne bo šlo pa novi stroj. Zaenkrat je na 400 obratih še znosno.



Je kdo že počel kaj takega? Stoj sem že popravljal, uspešno sem menjal črpalko, ter motor.

Ganon ::

Pri 6 let starem pralnem stroju si menjal že črpalko, motor, zdaj pa je odpovedal še ležaj?

Clone ::

Ne 🙂 Pri drugem stroju, hotel sem samo reči da sem že popravljal te stvari. Lezaj je prva stvar ki je odpovedla.

Karen ::

Če koga zanima: prej imel Hooverja 1400obratov 9kg, vmes vzel tega Beko-ta zgoraj (cena dobra, 1200 obratov), pa se mi je moja ful pritoževala da so cunje opazno trše po sušilcu - več vode ostrane in očitno ko suši ostane več mineralov ali kaj jaz vem, ampak dejstvo je da se res opazi razlika. Dal Bekota naprej in vzel Hooverja 1600 obratov, pa je spet ok. Drugače kar se tiče funkcionalnosti Beko-ta nisem imel pripomb, cena je tudi top shit, galsnost ful nizka, ampak obrati pa... tista trditev "ni vse v obratih" zgoraj - očitno ne drži. Višji obrati so pač boljše ožemanje, pa ni moja kaprica; boljša polovica že ve.

Dimnik ::

««
4 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14152817 (5390) darkolord
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262071 (1565) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154941 (3193) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930125 (24647) anjabebler

Več podobnih tem