» »

Ali čistite klimatsko napravo sami?

Ali čistite klimatsko napravo sami?

techuser ::

Zanima me, če vsi plačujete po 40 EUR letno za čiščenje klimatske naprave ali jo kdo čisti tudi sam? Namreč me zanima, če je veliko dela za to, da očistiš klimo doma? Običajne filtre itak samo ven vzameš in ni problema ampak glede glavnega ventilatorja pa kolikor vem, nekateri razdrejo nekateri pa kar na steni očistijo.

Če ima kdo izkušnje in to dela sam, naj pove, kaj je najboljša varianta? Imam namreč dve napravi in se mi zdi 80 EUR malo visoka cena, raje naredim kar sam, kar lahko.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

techuser ::

To ni vse skupaj nič, ker ni očistil glavnega dela, le filtre in malo zunanje dele.

djabi ::

Nimam klimatske naprave = ni stroškov

Tilen ::

Zanima me, če vsi plačujete po 40 EUR letno za čiščenje klimatske naprave ali jo kdo čisti tudi sam?

3 eur na mesec vendar ja ni nek strošek za strokovno vzdrževanje? Kam smo prišli...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zee ::

Plačujem za servisiranje na nekaj mesecev. 40€ na enoto je odiranje. Pri nas je cena približno pol tega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Master_Yoda ::

Ko smo mi prvo leto naredili "reden" servis smo zanj placali 50-60 eur, naredili pa nicesar drugega kot vzeli ven filtre, jih nesli v naso kopalnico in jih tam spucali, ter vklopili klimo, ter z nekim cistilom oz. dezinfekcijskim sredstvom pospricali hladilna rebra za filtri. Nato pa se samo preverili ce je dovolj plina noter in nato sli. 5-10 minut dela. Ce bi bilo treba plin dopolniti bi stalo verjetno se enkrat toliko.

Od takrat naprej to delamo sami, ce pa je treba plin dopolniti (Klima vec ne hladi) pa poklicemo.

techuser ::

Sej ni odiranje samo pri klimah, povsod je podobno, ampak youtube po svetu rešuje te probleme z raznimi DIY video posnetki. Pri nas je vsaj razgradil klimo in vzel glavni ventilator ven v katerem se nabere svinarija. Jaz bom verjetno tako naredil kot sosed, ki ima nek turbo razpršilnik in potem spere vse kar na steni, vmes pa da zaščitne folije in spodaj vedro. Včasih mi ni bilo problem plačevati po 1000-2000 EUR na mesec za vse možne nakupe, ampak potem ko je denarja zmanjkalo in ga imaš toliko, da normalno živiš, raje opraviš vse stvari sam če le lahko. Včasih so bila popravila poceni in je bil material in orodje drago, danes je obratno. Ponavadi si sam lahko kupiš material in orodje poceni in potem raje sam narediš vse. Najbolj zanimivo je, da se spomnim še časov, ko sem hodil na faks in mislil, da imaš potem kar na lepem dobro plačo, pa sem ugotovil, da imajo nekateri ljudje z osnovno šolo desetkrat višje plače kot pa diplomiranci. Trend se je res obrnil. Zato rad rešujem vse stvari sam, da mi ni potrebno plačevat za oderuške storitve, ki so ponavadi še slabo izvedene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

c00L3r ::

Vzameš filtre dol in jih očistiš z ne preveč agresivnim čistilom npr. za steklo. Potem jih daš na sonce, da jih UV prežarči. Ko ni filtrov v klimi še lahko spihaš ven prah z zrakom v pločevinki.

Če klima slabo hladi pa pokličeš mojstra, da preveri plin.

6151 ::

Jaz z asepsolom pošpricam (ne šparam z njim) rebra 2krat na sezono, filtre pa 1x na 2 tedna sčistim.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

MadMax ::

Za DIY je edino valj ventilatorja problem spucat, to pa je tudi zadeva ki jo "profesionalci" največkrat niti ne pogledajo... Se pa zadeva rešuje zgolj "na mokro", torej ali z demontažo, ali s podstavljanjem vreče kamor se zbira odpadna voda.

Filtre in rebra oprat ni problem.

Pihanje z zrakom pa... kdo pri zdravi si želi plesen razpihat po celi bajti?

/edit: aja, še ontopic: delam sam.
Glede "kar lahko" pa: če ne spucaš valja, nisi naredil dosti za svoje zdravje.
Mrežice spihat/oprat je narejeno toliko da dela (hladi). Rebra in predvsem valj pa so gojišče plesni, katere trose ventilator veselo razpihava po bajti...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

techuser ::

Točno to. Plesen je v naši hiši zelo pribljubljena, ker doma nočejo zračit in še klimo uporabljajo poredkoma. Zato pa sem opazil, da če spucaš samo filtre res hladno piha ampak je potrebno še valj očistit. Verjetno bo tista varianta, da na steni spereš še najbolj enostavna.

nsa_ag3nt ::

Enaka težava kot pri avto klimi.
PO hlajenju naj klima 5-10 minut deluje v ventilatorskem načinu, da se enota posuši.
Oz vklopiš funkcijo, ki to počne avtomatsko, ko pritisneš na OFF tipko.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

msms ::

Legenada Scotty je pokazal kako najlažje in najceneje očistit avtoklimo. Kje bi dobil tak antibakterijski spraj?

janezvalva ::

techuser je izjavil:

Zanima me, če vsi plačujete po 40 EUR letno za čiščenje klimatske naprave ali jo kdo čisti tudi sam? Namreč me zanima, če je veliko dela za to, da očistiš klimo doma? Običajne filtre itak samo ven vzameš in ni problema ampak glede glavnega ventilatorja pa kolikor vem, nekateri razdrejo nekateri pa kar na steni očistijo.

Če ima kdo izkušnje in to dela sam, naj pove, kaj je najboljša varianta? Imam namreč dve napravi in se mi zdi 80 EUR malo visoka cena, raje naredim kar sam, kar lahko.

nimam klimatske oz. ne uporabljam
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Ganon ::

msms je izjavil:

Kje bi dobil tak antibakterijski spraj?


Če ti kaj pomaga, za klimo v stanovanju uporabljam sledeče:



Spray Tecnosystemi 11132016 (500 ml), ideal for sanitizing the filters of the indoor units, to eliminate odors and reduce the spread of fungi, molds, germs and bacteria.


Posesam, očistim filtre in napršim s sprejem. Klima je čista in ni nikoli smrdela. Na začetku sem imel pri sebi serviserja, ki je imel s seboj te spreje in mi ga je priporočil. Od takrat naprej čistim sam.

janezvalva ::

dober dan

kako grem v edit?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

msms ::

Hvala Ganon to bi bilo super kje si ga kupil? Google ne najde nič.

xseki ::

Ganon je izjavil:

msms je izjavil:

Kje bi dobil tak antibakterijski spraj?


Če ti kaj pomaga, za klimo v stanovanju uporabljam sledeče:



Spray Tecnosystemi 11132016 (500 ml), ideal for sanitizing the filters of the indoor units, to eliminate odors and reduce the spread of fungi, molds, germs and bacteria.


Posesam, očistim filtre in napršim s sprejem. Klima je čista in ni nikoli smrdela. Na začetku sem imel pri sebi serviserja, ki je imel s seboj te spreje in mi ga je priporočil. Od takrat naprej čistim sam.

Enakega uporabljam jaz. Super izdelek. +1

celje ::

Kje kupite to zadevo? Hvala. Lp

jshadlsa232 ::

techuser je izjavil:

Zanima me, če vsi plačujete po 40 EUR letno za čiščenje klimatske naprave ali jo kdo čisti tudi sam? Namreč me zanima, če je veliko dela za to, da očistiš klimo doma? Običajne filtre itak samo ven vzameš in ni problema ampak glede glavnega ventilatorja pa kolikor vem, nekateri razdrejo nekateri pa kar na steni očistijo.

Če ima kdo izkušnje in to dela sam, naj pove, kaj je najboljša varianta? Imam namreč dve napravi in se mi zdi 80 EUR malo visoka cena, raje naredim kar sam, kar lahko.

Servis je pogoj za 5 letno garancijo

Invictus ::

Tilen je izjavil:


3 eur na mesec vendar ja ni nek strošek za strokovno vzdrževanje? Kam smo prišli...

To je bil sarkazem, upam? Kako ti lahko nekdo s komaj narejeno OŠ in jebivetraskim odnosom strokovno očisti klimo ?!?!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

A to je trol tema? Ali je mislil, če klimo instaliramo sami?
Seveda jo, kot tudi toplotno in tako dalje.

Pucajo jo pa punce ali 12 letni mulc. Brez tube.

Cowboy6 ::

celje je izjavil:

Kje kupite to zadevo? Hvala. Lp


Jaz jo vsako leto kupim v ETISu v Ljubljani.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

AndreAS ::

celje ::

Cowboy6 in AndreAS hvala

darkolord ::

feryz je izjavil:

A to je trol tema? Ali je mislil, če klimo instaliramo sami?
Seveda jo, kot tudi toplotno in tako dalje.

Pucajo jo pa punce ali 12 letni mulc. Brez tube.
Punce ali 12 letni mulc sami poberejo ven ventilator?

feryz ::

Zakaj pa da ne? Znajo še mnogo več.
Kdor se poščije na spolno in drugo diskriminacijo, to dobro ve. Da ne obstajajo dela po spolih, starostih, barvah itd.
Tukaj pa, očitno, prevladuje mnenje, da so ženske in mulci nesposobni.

c3p0 ::

Jaz sem po 10 letih vzel vse narazen, ventilator ven (Mitsubishi). Razen nekaj mikroprahu, nepotrebno delo. Največ poca je bilo še v kanalčku za odvod vode, to pa je manjši poseg za sčistit.

Plesni oz. smradu pa ni bilo nikoli, ker klima v prehodnih obdobjih občasno ogreva, poleti pa hladi, tako da nikoli ne mine dosti časa od zadnjega delovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

darkolord ::

Kje si pa diskriminacijo našel?

Samo vprašal sem, ali dejansko razstavijo klimo ali samo malo spucajo prah iz uparjalnika, kar večina smatra kot "čiščenje".

Pri moji klimi moraš odklopiti kar nekaj električnih terminalov in odstraniti uparjalnik, da prideš do ventilatorja.

Ni nobenega razloga da tega otroci ne bi zmogli, a večinoma še nimajo toliko znanja iz fizike/matematike/elektrotehnike, da bi razumeli, kaj počnejo, kaj lahko pokvarijo, in kakšne so možne nevarnosti.

matobeli ::

Delavci ki sestavljajo iPhone tudi nimajo niti najmanjšega pojma kako točno deluje karkoli kar sestavljajo.

Ker pa klima ni blazno kunštna naprava lahko dejansko tudi delovanje razložiš v nekih 15min, skupaj z videom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59791162408 (2276) darck
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34865248 (5445) edi123
»

Klima slabo hladi v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310631 (4168) FoxKnox
»

KATERI in KJE kupiti čistilo za notranjo enoto klime v stanovanju.

Oddelek: Loža
3628926 (6836) easyrider3
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655472 (30591) facepalm

Več podobnih tem