» »

Klima slabo hladi v avtu

Klima slabo hladi v avtu

1
2
»

Ganon ::

lolipop2 je izjavil:

Menda bi serviser to videl, če bi delal servis klime, ha?


Ni izgovorov, da ni preveril delovanja klimatske naprave. Zapelji avto nazaj.

lolipop2 ::

A če je šel kompresor, klima ne bi nič hladila, ali bi na full še kaj hladilo?
Kakšne so pa cene menjave kompresorja?

Horas ::

okoli 350€.

zdaj če se ti klima niti vžge ne potem je kompresor. če se ti vžge klima, potem kompresor dela. potem je kaj drugega.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

lolipop2 ::

Horas je izjavil:

okoli 350€.

zdaj če se ti klima niti vžge ne potem je kompresor. če se ti vžge klima, potem kompresor dela. potem je kaj drugega.


Mislim, da se vžge, ker cukne mašina, ko vklopim. Bom v prihodnjih dneh malo testiral, pa bom bolj pozoren, kaj se dogaja. Danes se mi je res zdelo, da nič ne hladi.

Hvala zaenkrat.

Ganon ::

Ko je pri meni slabo hladilo, je puščal kondenzator.

Mare2 ::

lolipop2 je izjavil:

Horas je izjavil:

okoli 350€.

zdaj če se ti klima niti vžge ne potem je kompresor. če se ti vžge klima, potem kompresor dela. potem je kaj drugega.


Mislim, da se vžge, ker cukne mašina, ko vklopim. Bom v prihodnjih dneh malo testiral, pa bom bolj pozoren, kaj se dogaja. Danes se mi je res zdelo, da nič ne hladi.

Hvala zaenkrat.


Pred nekaj leti je meni tudi slabo hladila klima. Na dveh servisih so mi hoteli menjati kompresor. 800 EUR neoriginalni, originalni okoli 1.200 EUR.

Sem izvedel za majstra v Zadobrovi (Ljubljana), ki je takoj ugotovil kaj je in zrihtal. Zgolj zamenjal nek ventil. Še danes vse deluje kot mora. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Horas ::

potem je hladilnik slab, ali puščajo cevi, ali ventil kot je rekel Mare2.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

t3hn0 ::

Ganon je izjavil:

Ko je pri meni slabo hladilo, je puščal kondenzator.

Tudi jaz sem lani imel isti problem, 5 let star avto.
^.^

energetik ::

lolipop2 je izjavil:

Horas je izjavil:

okoli 350€.

zdaj če se ti klima niti vžge ne potem je kompresor. če se ti vžge klima, potem kompresor dela. potem je kaj drugega.


Mislim, da se vžge, ker cukne mašina, ko vklopim. Bom v prihodnjih dneh malo testiral, pa bom bolj pozoren, kaj se dogaja. Danes se mi je res zdelo, da nič ne hladi.

Hvala zaenkrat.
Zakaj si potem dal servisirat klimo, če je prej hladilo, zdaj pa po tvoje ne več?

Sicer pa vzemi termometer in ga vtakni v reže, vklopi klimo in izmeri kaj ven piha. Da se sploh vidi, ali ti kaj narobe čutiš ali res ne hladi.
vires in numeris

lolipop2 ::

energetik je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Horas je izjavil:

okoli 350€.

zdaj če se ti klima niti vžge ne potem je kompresor. če se ti vžge klima, potem kompresor dela. potem je kaj drugega.


Mislim, da se vžge, ker cukne mašina, ko vklopim. Bom v prihodnjih dneh malo testiral, pa bom bolj pozoren, kaj se dogaja. Danes se mi je res zdelo, da nič ne hladi.

Hvala zaenkrat.
Zakaj si potem dal servisirat klimo, če je prej hladilo, zdaj pa po tvoje ne več?

Sicer pa vzemi termometer in ga vtakni v reže, vklopi klimo in izmeri kaj ven piha. Da se sploh vidi, ali ti kaj narobe čutiš ali res ne hladi.



Klimo sem dal servisirat, ker ni hladilo in že nekaj let nisem filal plina. Zapeljal na servis, menjal gume + še nekaj malenkosti in obenem rekel, naj klimo naredi. Zato. :)

energetik ::

Ja potem očitno ni nič naredil, morda zamenjal filter. Pelji nazaj.
vires in numeris

lolipop2 ::

energetik je izjavil:

Ja potem očitno ni nič naredil, morda zamenjal filter. Pelji nazaj.


Rekel je, da je manjkalo kar nekaj plina in je dofilal, pa filtre zamenjal in očistil. Menda :)
Grem jutri na vožnjo in bom testiral klimo, če kaj hladi. Če ne, ga v ponedeljek pokličem in preverim, kaj in kako. ;)

energetik ::

Ni treba na vožnjo, pravim ti vzami termometer in ga vtakni v reže, drži nekje na 2k RPM, ventilator na max in odčitaj temperature izpiha in temp. zunaj.
vires in numeris

FoxKnox ::

lolipop2 je izjavil:

energetik je izjavil:

Ja potem očitno ni nič naredil, morda zamenjal filter. Pelji nazaj.


Rekel je, da je manjkalo kar nekaj plina in je dofilal, pa filtre zamenjal in očistil. Menda :)
Grem jutri na vožnjo in bom testiral klimo, če kaj hladi. Če ne, ga v ponedeljek pokličem in preverim, kaj in kako. ;)

A si avto peljal na SERVIS ali k " serviserju" ki šraufa avte v domači garaži,menja olje, gume, filtre in še naredi servis na klimi ?
Po mojem je lahko plina celo preveč, previsoka kondenzacija ali pa napaka na krmiljenju, če dela zgolj na višjih stopnjah ventilatorja.Zapelji nazaj k serviserju ali pa celo bolje na pravi servis.Ni zadosti dofilat plin in očistiti filter.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje šip od znotraj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720988 (7979) bambam20
»

Polnenje avtoklime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8126947 (9600) WizzardOfOZ
»

Avto-rosenje šip-diy

Oddelek: Loža
293199 (2416) gruntfürmich
»

Polnjenje avtoklime

Oddelek: Loža
2910653 (9784) tx-z
»

Polnjenje klime pri avtu

Oddelek: Loža
4819497 (18106) MadMax

Več podobnih tem