» »

Altium Designer - razlikovanje diod

Altium Designer - razlikovanje diod

Parkelj ::

Spostovani!

Malo se spogledujem z Altium Designer-jem in delam na enemu enostavnemu projektu in me zanima, kako se na nivoju shematskega dela projekta "oznaci/poimenuje" LED in diode, da imajo designator "LED?", da jih lahko razlikujem od Zenner (in ostalih) diod in da se ta projektna sprememba odrazi tudi na PCB delu projekta?

Vnaprej se zahvaljujem ter opravicujem za neumno vprasanje,
Parkelj

VolkD ::

Nobeno vprašanje ni neumno, taki so le odgovori.

Vprašanja imajo lahko druge probleme. Tvoje vprašanje je tako, da pravzaprav ne razumem kaj si vprašal.

Vsi elemeti so shranjeni v knjižnicah, ki so sestavljene iz dveh delov; schematskega in pcb dela, ki opisuje footprint, lahko pa tudi celo 3d telo. Oba dela knjižnic sta povezana med seboj. Vsak del narisan v SCH delu je lahko povezan na več delov v pcb delu. Velja tudi obratno, a je malo drugače,...
Primer: Več smd tranzistorjev ima lahko enak footprint.

Zdaj pa moje vprašanje tebi: Kaj si s tvojim vprašanjem mislil ? O katerih knjižnicah se lahko pogovarjava ?
Altium jima namreč ogromno knjižnic. Za povrh pa lahko narediš še kakšno svojo.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Jirzy ::

Schematic library, notri poisces tvojo diodo. Dvoklik, spremenis Designator iz (predvidevam da) D? v LED?.

Parkelj ::

Ahaaa, library poeditiras, tudi tako se da. Ampak misljeno je bilo tako: Imam schematic, v kateri nacrtu je, recimo 50 diod. In za boljse razumevanje schematica bi rad locil designatorje za LED in ostale tipe (naprimer Zenner). Nato sem po nasvetu Jirzija poeditiral library, reanotate in stvar dela. Zanima pa me, ker se ucim Altiuma, je se kaksni drugi mozni nacin za "batch" spreminjane designatorjev komponent, tako da jih poisces znotraj Aliuma in nato nadjeni mnozici spremenis designatore?

Hvala lepa za odogovor/a/e.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri TV?

Oddelek: Loža
191531 (1345) Ales
»

Kakšna dioda je to? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
936384 (4544) boset
»

Linux je počasnejši od Windows (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
33323065 (12680) Brane2
»

eagle shema problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91850 (1658) nastyboy
»

board editor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151633 (1326) Brane2

Več podobnih tem