» »

eagle shema problem

eagle shema problem

julah ::

Hotel sem narisati shemo za tole vezje:

Problem je, da pri čipu 4017 v eaglu schematic pripne manj nogic kot jih ima. 8., 16. nogice sploh ni na shemi.

Ko pa hočem dat v board mi vedno izriše dvostransko ploščico;((

Mi naredi kdo uslugo in mi zriše to vezje?


če se mu da, pa naj še tole:D

Ali pa mi vsaj naj pomaga.


Aja, pa še to:
ko dam add, za dodajanje elementa, se prav nič ne spoznam na oznake elementov, ki so v eaglu.
  • zavaroval slike: Azrael ()

VolkD ::

Hmm ... odloči se kaj bi rad.
Če želiš imeti narisana vezha, potem ti povem, da jih lahko tudi zjedkam in zvrtam luknje, povej koliko plačaš!

Če pa bi se rad naučil risanja tiskanih vezij v enem od programov, ki so za to namenjeni, se boš moral pa malo bolj potruditi. Preko foruma bo to bolj težko. Sam obvladam protel. Če si vzameš eno celo popoldne lahko prideš do mene in bova skupaj narisala obe vezji, pa še zjedkala jih bova. Slednja opcija je free.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

nastyboy ::

Če poznaš kakšen čip imaš (širina, št nogic) potem lahko vzameš tudi podonožje, ki bi pasalo namesto tega čipa in ga povežeš kot ga pač moraš na shemi.. pač ne bo v shemi čip ampak podnožje ki bo imelo isto število nogic. V vezju boš na njegovo mesto seveda prilotal šip in ne podnožja.. lahko pa seveda tudi podnožje in čip potem le vstaviš v podnožje


Glede dvoplasnega je pa tako...

1. Če uporabljaš autoroute moraš izklopiti (zgornji/spodnji layer) odvisno pač katerega boš uporabljal pa ti bo vezje naredilo oziroma poskusilo narediti enostransko.. če ni prezakomplicirano ti ga zna.. sicer ti ga pa v veliki večini izriše.. le tu pa tam kakšno povezavo izpusti in jo moraš potem ročno narediti.

2. Če je shema že izrisana in je dvosplastna lahko popravljaš na takšen način da spremeniš layer (change.. in izbereš layer-recimo top ) potem pa klikaš na povezave ki jih hočeš spremeniti. Pazi da kakšnih povezav s tem ne povežeš.. ne smejo se križati. (biti istih barv, če ni tudi v shemi tako narejeno.... zdi se mi da te na te napake ne opozori.)


Upam da sem pomagal.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nastyboy ()

julah ::

Hvala. Saj zjedkat že znam. Bom probal zdaj naredit.

Brane2 ::

Eagle ne poznam, a domnevam da ti tako kot mnogi drugi programi skriva napajalne nogice, ker zanje privzema da so itak pri vseh elementih povezane skupaj ( nogice z istim imenom, jasno) zato da ti ne bi napajalne linije, ki jih ni malo, delale "gužvo" na shemi.

Ponavadi je tako,d a lahko za vsak element posebej te nogice spremeniš v vidne in takrat je njihovo povezovanje tvoja odgovornost...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

zcetrt ::

Tudi pri nekaterih logičnih vezjih ne pokaže naenkrat vseh vrat, ki jih lahko manualno dodajaš, če jih porabiš več.
4.

julah ::

kako pa jih odprem?

julah ::

http://www.freefilehosting.net/download...


Mi lahko kdo pove, če je ta shema vredu?

Ker sem dal, da mi doda še dve nožici na čipu, vendar jih je dalo posebej.

Hvala. naj preveri še vse drugo.

julah ::

Zakaj ko hočem iz sheme narediti ploščico-board, mi iz par led diod da več povezav kot iz drugih?

nastyboy ::

Ko razporediš določene elemente na boardu ti program sam poveže povezavo na najbližjo mesto... sicer lahko povezavo tudi sam spelješ kje drugje.... delovati pa bi moralo v vsakem primeru.

Npr: GND imaš prkiljučen na več elementov... povezavo ti bo pač naredilo tako da bo povezalo npr LED diodo na najbližji element, ki ima povezano maso.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transformator iz napajlnika, predelava za ojačevalnik tda7294

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163323 (2899) jjedat
»

Knight rider led (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17615433 (10224) T0RN4D0
»

Doma narejen EKG

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
284281 (3070) atasmrk
»

DS18B20, meritve v mraziščih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
828392 (6907) TESKAn
»

gif v sch

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111123 (1000) __wacko

Več podobnih tem