» »

Zajtrk

Zajtrk

««
«
1 / 10
»»

avtek ::

Zanima me koliko časa namenite zajtrku, ter kaj navadno zajtrkujete?

Tisti ki ne zajtrkujete, zakaj?


Lp

Kurzweil ::

Osebno se zbudim 2 uri pred začetkom službe, saj imam rutino, da opravim vse v miru in da pridem tudi v službo mirno, buden, pripravljen. Ta rutina vsebuje tuširanje, WC, hiter pregled maila, novic in podobnega na netu, kar pa se samega zajtrka tiče, pa je tako, da si običajno nastavim jutranja poročila (radio ali TV) in potem zraven lepo v miru začnem s pripravo zajtrka, kjer se zavedam, da pretiravam z toasti/toplimi sendviči, saj recimo v zadnjem letu v 90% primerih praktično jem isti zajtrk, zraven sodi potem še kava in pa od 0,5 - 1l vode. Se zavedam, da bi moral za zajtrk pojesti več sadja, kdaj kakšen mlečni izdelek s kosmiči, corn flakes, kakšen med, ampak žal je tako. Moram pa povdarit, da pa sem potem pri kasnejših obrokih precej bolj pazljiv, da se ne prehranjujem z junkom, da je čim več zelenjave in obroki vsaj približno zdravi.

TheBlueOne ::

Sam pecem polnovredni bio kruh, ki ga vsako jutro pojem s tremi jajci ali dvema jajcema in avokadom. Meni se izide s tem, katera hraniva in koliko kalorij potrebujem za zajtrk. Torej vlaknine in OH dobim s svojim kruhom, beljakovine in esencialne mascobe z jajci in olivnim oljem na katerim jih pecem.

Razni kosmici so praviloma presladki in imajo premalo beljakovin, mleko pa ima prevec mascob glede na ostala hraniva. :)

harmony ::

Kurzweil je izjavil:

Osebno se zbudim 2 uri pred začetkom službe, saj imam rutino, da opravim vse v miru in da pridem tudi v službo mirno, buden, pripravljen. Ta rutina vsebuje tuširanje, WC, hiter pregled maila, novic in podobnega na netu, kar pa se samega zajtrka tiče, pa je tako, da si običajno nastavim jutranja poročila (radio ali TV) in potem zraven lepo v miru začnem s pripravo zajtrka, kjer se zavedam, da pretiravam z toasti/toplimi sendviči, saj recimo v zadnjem letu v 90% primerih praktično jem isti zajtrk, zraven sodi potem še kava in pa od 0,5 - 1l vode. Se zavedam, da bi moral za zajtrk pojesti več sadja, kdaj kakšen mlečni izdelek s kosmiči, corn flakes, kakšen med, ampak žal je tako. Moram pa povdarit, da pa sem potem pri kasnejših obrokih precej bolj pazljiv, da se ne prehranjujem z junkom, da je čim več zelenjave in obroki vsaj približno zdravi.

Dobra rutina. Predvidevam, si v postlji ze ob 22:00? Namrec jaz, ce bi zelel taksno rutino bi moral ob 22:00 ze trdno spati.

Vazelin ::

nikoli ne jem zajtrka, pravzaprav sploh ne jem pred 12. uro:D
če bi si vzel lagano še za zajtrk pol ure, bi imel pol ure manj spanja. :P

fx3zRejSz0cS ::

Sam raje spim še tistih 15 minut kot, da bi se najedel... Bi se pa rad naučil oziroma osvojil to rutino, da bi zjutraj pojedel par jajčk, domači kruh in spil kavico...

Vazelin ::

Bi pa verjetno zajtrkoval, če bi imel otroke, da mi jih ne bi socialna služba vzela, češ da jih kao mučim, ker jim ne pripravim zajtrka.

feryz ::

Ne jem pred 17 00 (razen če so službene obveznosti ali kaj podobnega).
Zadnjih 25 let. Prej se pa ne spomnim.

Šmorn ::

Občasno malicam na šihtu, ko ni ravno ena in ista omaka iz vrečke na sporedu (redko). Drugače pa pred 17h nič.

#AzZey ::

Imam bolj kot ne dva zajtrka. Ali skuše v konzervi z česnom, limoninim sokom in zraven čaj/limonada. Ali pa dve jajce z česnom na olivnim oljem + limonada/čaj. Zraven jem domači pirin kruh.

Netrunner ::

avtek je izjavil:

Zanima me koliko časa namenite zajtrku, ter kaj navadno zajtrkujete?
Tisti ki ne zajtrkujete, zakaj?
Lp


Nič, ker ko se vstanem vsaj ene 2 uri ne morem jest ... enostavno ne gre. Bi rad vendar ne rata. Po 2h urah pa sem že v službi ali nekje kjer zajtrka ne morem več imet :(

Imam pa plan navadit telo da bi nekaj pojedel zjutro :)

Jerry000 ::

Ne jemlem zajtrka resno. V smislu, naredim za jest in kar stoje pojem ponavadi pred pultom (ne da se mi vsega nosti za mizo, ker zelo hitro jem - nasploh). Naredim pa ali kak šejk ali marmelado + kruh + mleko, ali kake 3 jajce, ali pa kaj drugega. Večinoma so prvi dve stvari. Za zajtrk imam ene 10min dovolj. Ni mi obred.

MisterM ::

Vstanem malce pred peto in imam klasični francoski zajtrk, torej kava, maslen rogljič in cigaret. Nato si naredim še eno kavo za na pot, saj me do službe čakata slabi dve uri vožnje z vlakom.

kingsix ::

Odvisno od ciljev. Načeloma zajtrka ne jem. Tu pa dam je obdobje ko jem..to je takrat, ko delam na tem da pridobim na teži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Stari89 ::

Od alarma do vžiga avta za na šiht porabim 15 minut. """Zajtrk""" imam v avtu v obliki tekočega jogurta.
Med vikendom se malo bolj potrudim.

shintaro ::

avtek je izjavil:

Zanima me koliko časa namenite zajtrku, ter kaj navadno zajtrkujete?

Tisti ki ne zajtrkujete, zakaj?


Lp

še en razlog da ne bom živel čez 70 leto (več k 80 res ne bi v nbenem primeru).. Ne jem zajtrka.

Ne gre mi hrana zjutraj. Pol pa kr naenkrat gromozanska lakota.

Lahko počasi že grem zbirat plac na pokopališču in barvo krste. :))

FireSnake ::

Zajtrka ne jem. Zvečer si pripravim hrano, ki jo v službi pojem za malico.
Vodo pijem pa že ob 6:15 zjutraj :)

TheBlueOne je izjavil:

Sam pecem polnovredni bio kruh


Sorry za off: kje dobiš moko?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Zmelješ jo sam. Proso pa kupiš. Za kaj pa so mlinčki?

pegasus ::

Po nekaj desetletjih eksperimentiranja sem se ustalil na angleškem zajtrku. Vstaneš uro prej, se izdatno podkrepiš z jajci, putrom, šunko in kadar mi zapaše še kak fižol in zelenjava. Za kosilo najdeš kako zelenjavo s koščkom mesa, za večerjo pa kako solato ali kos sira. Poleg tega na dan stankaš še najmanj 3 litre vode. Pomembno je, da se znebiš vsega sladkorja in večine OHjev in ko enkrat "padeš not", lahko mirno preživiš par dni samo na vodi, ne da bi bil lačen.

avtek ::

fx3zRejSz0cS je izjavil:

Sam raje spim še tistih 15 minut kot, da bi se najedel... Bi se pa rad naučil oziroma osvojil to rutino, da bi zjutraj pojedel par jajčk, domači kruh in spil kavico...


Temo sem odprl ravno zaradi tega, ker imam sam isti "problem".

Mi pa zelo ustreza, da bi zjutraj jedel...nič, bo treba probat :)

MostWanted ::

bogi ste, reveži! bogi vaši otroci ko majo take starše ko jih ne naučijo da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva! s tem bi jih tudi naučili reda in dicipline. rajši spite še 15 min ko pa da si naredite omleto?? rajši spijete kavo pa čik požrete ko pa da si naredite kašo oz ovsenih kosmičev? ne bote dolgo živeli na tak način.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

feryz ::

Ti to resno!? Potem si pravkar izumil način za doživeti 100 let. Takoj letim v štacuno in si ubodem te tvoje kosmiče.
Čeprav 100 let žrtja otrobov vsako jutro, ni nekaj, po čemer bi človek hrepenel ali si želel.

avtek ::

Ne moreš vse v isti koš metat :). Otrok nimam, kadim pa tudi ne, ker se polprofesionalno ukvarjam s športom. Ravno zaradi tega ne utegnem zjutraj jest, saj prihajam domov po 22.00, za službo se pa (brez zajtrka) zbujam ob 5.15.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

shotalick ::

Kurzweil je izjavil:

Osebno se zbudim 2 uri pred začetkom službe, saj imam rutino, da opravim vse v miru in da pridem tudi v službo mirno, buden, pripravljen. Ta rutina vsebuje tuširanje, WC, hiter pregled maila, novic in podobnega na netu, kar pa se samega zajtrka tiče, pa je tako, da si običajno nastavim jutranja poročila (radio ali TV) in potem zraven lepo v miru začnem s pripravo zajtrka, kjer se zavedam, da pretiravam z toasti/toplimi sendviči, saj recimo v zadnjem letu v 90% primerih praktično jem isti zajtrk, zraven sodi potem še kava in pa od 0,5 - 1l vode. Se zavedam, da bi moral za zajtrk pojesti več sadja, kdaj kakšen mlečni izdelek s kosmiči, corn flakes, kakšen med, ampak žal je tako. Moram pa povdarit, da pa sem potem pri kasnejših obrokih precej bolj pazljiv, da se ne prehranjujem z junkom, da je čim več zelenjave in obroki vsaj približno zdravi.


Zelo podobno pri meni. Zbudim se cca. 2h pred službo, včasih kakšne pol ure prej/kasneje. Vse rad v miru opravim, brez kakšnega jutranjega "rusha". Zajtrk je ponavadi kakšna pašteta, hrenovke, maslo + marmelada, zelenjavni namaz + kos ali 2 kruha, poleg pa šalca mrzlega mleka. Preden začnem jesti oz. karkoli vnašati v telo, vedno spijem 2dcl mlačne vode. Seveda kava obvezna, črna, brez sladkorja.

Dober zajtrk, dober dan, IMO.

FTad ::

Vcasih sem vsako jutro jedel jajca, dokler se jih nisem prenajedel (menjal iz trdo kuhanih jajc, omlet, jajca na oko). Trenutno pojem nekaj salame... iscem pa nove ideje za zajtr, s cim manj OH.

The Player ::

Med sezono jem predvsem stvari, ki so mi dostopne, npr. domače pridelane marmelade in sadje (namesto, da bi kupoval iz trgovin, ki so prepotovale dolgo razdaljo).

Pozimi ko pa nič ne raste pa potem ali tisto kar ostane od poletja/ozimnica ali pa si privoščim kak čoko namaz ali ovsene kosmiče.

Drugače pa zelo paše tudi slovenski zajtrk: Kruh z medom in maslom, jabolko, namesto mleka pa kakav, vodo ali pa ginsengov čaj. Odvisno kaj mi tisti trenutek najbolj paše.

Zajtrka ponavadi ne spuščam, razen če se mi kdaj zelo mudi.

MostWanted ::

avtek je izjavil:

Ne moreš vse v isti koš metat :). Otrok nimam, kadim pa tudi ne, ker se polprofesionalno ukvarjam s športom. Ravno zaradi tega ne utegnem zjutraj jest, saj prihajam domov po 22.00, za službo se pa (brez zajtrka) zbujam ob 5.15.


polprofesionalni? hehe kvazi ane. še rekreativni športniki pa fitneserji dajo več na glavni obrok v dnevu.

feryz je izjavil:

Ti to resno!? Potem si pravkar izumil način za doživeti 100 let. Takoj letim v štacuno in si ubodem te tvoje kosmiče.
Čeprav 100 let žrtja otrobov vsako jutro, ni nekaj, po čemer bi človek hrepenel ali si želel.


ne prevajajo si po svoje, preberi kar sem napisal, na stare lete se takšno življenje brez zajtrka zelo pozna! in pa tudi da vsako jutro ješ eno isti zajtr nisem ciljal. saj sem prvo omenil omleto (jajca se da pripravit na več načinov kajne) pa ovsene kosmiče, tudi njih se da napravit na več načinov.

Zgodovina sprememb…

avtek ::

MostWanted je izjavil:

avtek je izjavil:

Ne moreš vse v isti koš metat :). Otrok nimam, kadim pa tudi ne, ker se polprofesionalno ukvarjam s športom. Ravno zaradi tega ne utegnem zjutraj jest, saj prihajam domov po 22.00, za službo se pa (brez zajtrka) zbujam ob 5.15.


polprofesionalni? hehe kvazi ane. še rekreativni športniki pa fitneserji dajo več na glavni obrok v dnevu.


Torej, če da kdo več na sebe kot jaz zjutraj, ne smem vprašat kako drugi zajtrkujejo, da vidim, če imam samo jaz takšno navado?

Zanimivo, zakaj se nekateri vpletajo/vpletate v zadeve drugih. Če poznaš koga, ki ima otroke in vsi skupaj ne zajtrkujejo kot v filmih, ga prijavi socialni, ane? :)

GabrieLeo ::

exam 4 jajce in liter surovega mleka.
Marlyn Monroe je jedla podobno in moram priznati da baba ni zastonj zgledala tako kot je...

MIHAc27 ::

Jaz zajtrk obvezno pojem, preden zapustim hišo.
Čez teden je to skoraj izključno kosmiči (80% tega Čokolino), ker se pač vedno mudi (porabim max 10 minut za zajtrk) mi pa tudi še ne paše jesti kaj drugega, ker je še prezgodaj. Če ne jem, sem ob 9h že lačen in steška dočakam malico (običajno ob 11-12h)

Čez vikend pa obvezno kaj drugega. Največkrat hrenovke, jajčka, omleta. Ponavadi naredim tudi svež kruh, pa se da gor kaka marmelada, salama, med,... kar pač zapaše.

predi ::

Zajtrk me stane nekje 15 minut. Vedno imam na meniju isto zadevo: kruh, maslo, marmelada in kakav. Prišlo je že tako daleč, da imam točno prešteto število itemov, ki morajo biti prisotni na mizi (deset): kruh, nož za kruh, nož za maslo, žlica, kakav, skodelica mleka, maslo, marmelada, kozarec vode in krožnik. Vedno jih preštejem in gruntam kaj manjka, ko se število ne ujema. Zajtrka nikoli ne izpustim. Mleko segrejem v mikrovalovki. Opisano rutino prakticiram že kakšnih dvajset let.

rozman ::

Od 4.55 do 5.15 imam zajtrk. Če so pri hiši kosmiči in mleko, jem to dan za dnem, če tega ni, najdem tuno, če tune ni, grem na mleko in kruh.
Fun fact: Za izrek Zajtrk je najpomembnejši obrok dneva se lahko zahvalite podjetju Kellogg, ki proizvaja žitarice. Tipu se je malo zmešalo, verjel je, da lahko zdrava hrana pozdravi/ustavi masturbiranje. Na koncu je bil razlog za njegova razmišljanja zastrupitev z živim srebrom. Fun times. Rek se je pa še vedno obdržal :D

jype ::

GabrieLeo je izjavil:

Marlyn Monroe je jedla podobno in moram priznati da baba ni zastonj zgledala tako kot je...
A mrtva pri 36?

shintaro ::

MostWanted je izjavil:

bogi ste, reveži! bogi vaši otroci ko majo take starše ko jih ne naučijo da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva! s tem bi jih tudi naučili reda in dicipline. rajši spite še 15 min ko pa da si naredite omleto?? rajši spijete kavo pa čik požrete ko pa da si naredite kašo oz ovsenih kosmičev? ne bote dolgo živeli na tak način.


in zakaj bi mogel dolgo živet, če pa nimam otrok. Da gledam ta psihopatski folk v sloveniji .. Drugače ne bo to v vsakem primeru prezgodna smrt

Lej tega
https://www.digitalmusicnews.com/2018/0...

74 let, mnogo kave in cigaret PLUS Trde droge cel lajf.
In ma 74 let , kar je že nekaj. Zdej če ima še recimo nekaj let bolezni, je pa živel 74 let normalno.

Ruleta je pri zdravju dost faktor

zmaugy ::

Pol žemlje, rezina pršuta, en paradižnik, malenkost majoneze ali masla. Voda ali čaj. Namesto pršuta lahko kakšna puranja šunka, panceta,... Kava je upokojena že kakšen mesec.

Vazelin ::

a to o zajtrku in dolgem življenju je znanstveno dognano ali je na nivoju "če preveč masturbiraš lahko oslepiš"?:D

Aquinas ::

Vazelin je izjavil:

a to o zajtrku in dolgem življenju je znanstveno dognano ali je na nivoju "če preveč masturbiraš lahko oslepiš"?:D


Pravzaprav je nasprotno. Delni post v dnevu ima številne pozitivne lastnosti.

shintaro ::

Ma kakšne... Jaz ne jem zajtrka, ker hrana zjutraj mi je ogabna. Pa da bi mel super drago hrano, bi jo zjutraj ignoriral. Ne ker sem se tako odločil al ker bi rad več spal.

Pro_moted ::

Ma kakšen zajtrk.
Jem prvič ob 11.00 in potem še enkrat ob 16.00 . V tem času vnesem v sebe vse kalorije, ki jih rabim za en dan. Ostale ure v sebe ne dam nič, razen vode in nesladkanega čaja.
Ko enkrat navadiš telo na tak ritem, potem je to to. Zjutraj maksimalno energije, zvečer greš spat brez problema.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

shintaro ::

Aquinas je izjavil:

Vazelin je izjavil:

a to o zajtrku in dolgem življenju je znanstveno dognano ali je na nivoju "če preveč masturbiraš lahko oslepiš"?:D


Pravzaprav je nasprotno. Delni post v dnevu ima številne pozitivne lastnosti.

haha, važno da je tisti vseh nas k ne jemo zajtrk grobo napizdil, na koncu še pa v zmoti. Eeee ignoranca ljudi je največji nasprotnik !

jype ::

S kolesom en krog je najboljši možen zajtrk.

MostWanted ::

shintaro je izjavil:

Aquinas je izjavil:

Vazelin je izjavil:

a to o zajtrku in dolgem življenju je znanstveno dognano ali je na nivoju "če preveč masturbiraš lahko oslepiš"?:D


Pravzaprav je nasprotno. Delni post v dnevu ima številne pozitivne lastnosti.

haha, važno da je tisti vseh nas k ne jemo zajtrk grobo napizdil, na koncu še pa v zmoti. Eeee ignoranca ljudi je največji nasprotnik !


ti si kr misl, da sem jaz v zmoti.


v bistvu je tako, da tako kot ste v otroštvu jedli, tako tudi danes jeste. izjeme izvzete, kijih je komajda 1% maybe.

jype je izjavil:

S kolesom en krog je najboljši možen zajtrk.


na tešče nikakor! razn če se pripravljaš na mr. olympia.

Zgodovina sprememb…

jype ::

MostWanted je izjavil:

na tešče nikakor! razn če se pripravljaš na mr. olympia.
Vseen je kako, važn da se gre ven.

jb_j ::

jaz ponavadi jem ko sem lačen.
ko bom 1x samostojen, mi ne bo treba mislt, kdaj je kosilo in kdaj večerja.
najbrž pa mora bit en dober obrok na približno sredini budnega cikla. (mogoče malo prej)

sicer promovirajo dober zajtrk.
moje mnenje: 1dober (kuhan,pogret.....) obrok in malice kadar je potrebno.

pol3ni ::

Moj zajtrk

Kozarec mlačne limonade
Kos ali dva sadja
2-3 stroke česna

zmaugy ::

MostWanted je izjavil:

shintaro je izjavil:

Aquinas je izjavil:

Vazelin je izjavil:

a to o zajtrku in dolgem življenju je znanstveno dognano ali je na nivoju "če preveč masturbiraš lahko oslepiš"?:D


Pravzaprav je nasprotno. Delni post v dnevu ima številne pozitivne lastnosti.

haha, važno da je tisti vseh nas k ne jemo zajtrk grobo napizdil, na koncu še pa v zmoti. Eeee ignoranca ljudi je največji nasprotnik !


ti si kr misl, da sem jaz v zmoti.


v bistvu je tako, da tako kot ste v otroštvu jedli, tako tudi danes jeste. izjeme izvzete, kijih je komajda 1% maybe.

jype je izjavil:

S kolesom en krog je najboljši možen zajtrk.


na tešče nikakor! razn če se pripravljaš na mr. olympia.


V otroštvu nikoli nisem mogel jesti zajtrka. Mi je šlo na bruhanje ob hrani zjutraj.

Furb ::

Mislim, da bi blo dobro omeniti kdaj zajtrkujete. Nekako mi deluje, da nekdo vse to lazje opravi, ce vstane po sesti uri, kot nekdo, ki ob sestih ze zacne z delom.
Sluzba ob sestih, ura voznje, vstajanje ob stirih? Postelja pa 22ih?

next3steps ::

Pol ure pred pričetkom šihta se zbudim, prvič jem pol ure po koncu šihta.
Obilen zajtrk zjutraj je pa ena velika marketinška propaganda, ki sega tja 30 let nazaj.

martincek1 ::

Če s službo začenjaš ob šestih, potem si verjetno ob dveh/treh konec in tudi ne hodiš spat ob desetih, ampak prej. Razen, če delaš 10+ ur, v tem primeru pa zna bit res zajebano skrbeti za dober balance.

Jaz sem ravno zdaj v privajanju na vstajanje ob 5ih zjutraj. Najprej pol ure sprehoda/telovadbe/raztegovanja, potem tuš in priprava zajtrka. Od 6-6:30 pregled dnevnih taskov, maili, kakšen youtube video ali pregled bookmarkanih spletnih strani, nato vožnja v službo (coworking) in od sedmih začetek dela. Do zdaj sem vstajal petnajst minut pred odhodom in potem na šihtu delam bedarije še eno uro :D

Če zjutraj ne jem, se zelo težko koncentriram in konstantno mislim na hrano. Tudi če pojem banano in sendvič, bi še vedno jedel.

nsa_ag3nt ::

jype je izjavil:

S kolesom en krog je najboljši možen zajtrk.

A greš v Drivein ?


OT, seveda zjutraj jem.


Tisti, ki jambrate, 15 minut prej spat, da boste lahko nekaj zjutraj zaužili.

Če vam preveč niha energija -> ketonska dieta.

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22538566 (33849) energetik
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436299 (30744) johan05
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615237 (13461) goldenratio
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11821927 (19594) Bananovec

Več podobnih tem