» »

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik

1 2
3
»

floyd1 ::

10mm v beton bo zmogla vsaka SDS mašinca, tako da gotovo ne bo problema.

Jaz imam Hoferjev SDS vrtalnik za 50€ že ohoho let, skozi je dal že veliko "zlorab" (ogromno štemanja, vrtanja v beton s "tapravimi" svedri...), pa še vedno dela kot prvi dan.

Drugače pa je (po mojem) tako, da "univerzalne" mašince tu ne moreš najti. Za zelo različna dela najbolj prav pride ene srednje velika (teža) šraufarca, ampak tudi če je vibracijska, z njo pravega betona ne boš niti požgečkal.

Rias Gremory ::

Glede na prejšnje strani sklepam, da bo vibracijski vrtalnik dovolj za vrtat luknje v opečnati zgradbi. V kolikor bom želel vrtati v beton bo pa treba udarnega.

Ker se bo uporabljal samo za doma in še ne vem kako pogosto ne bi vložil preveč oziroma po nepotrebnem. Posledično gledam nekaj do 100€. Je kdo uporabljal te Iskra vibracijske modele, ki se gibljejo od 20 do 40€? Vem, da je to samo ime in je narejeno na Kitajskem pa vseeno nočem da vložim preveč v stvar, ki bo ležala.

Gledam tudi po rabljenih zadevah, na primer.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Invictus ::

OBI ga ima za 70 EUR. 1500 W. Za doma super, sem stolkel celo bajto in zvrtal kar sem hotel, tudi beton.

Res pa imam že četrtega, ker so 3 crknili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rias Gremory ::

Res pa imam že četrtega, ker so 3 crknili...

To so ti verjetno menjali v sklopu garancije?
Približen model?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Invictus ::

Saj je samo eden... Ja, v okviru garancije. Sploh ne pogledajo kaj je narobe, ker gre za nizjecenovni produkt.

Gres na informacije, tam das racun, gres iskat novega, dobis nov racun in gres...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

Rias Gremory je izjavil:

Glede na prejšnje strani sklepam, da bo vibracijski vrtalnik dovolj za vrtat luknje v opečnati zgradbi. V kolikor bom želel vrtati v beton bo pa treba udarnega.

folk je včasih vse bajte pozidal in zluknjal brez udarnega vrtalnika, zdaj pa za par lukenj fi10 rabiš kar udarnega?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

gruntfürmich je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Glede na prejšnje strani sklepam, da bo vibracijski vrtalnik dovolj za vrtat luknje v opečnati zgradbi. V kolikor bom želel vrtati v beton bo pa treba udarnega.

folk je včasih vse bajte pozidal in zluknjal brez udarnega vrtalnika, zdaj pa za par lukenj fi10 rabiš kar udarnega?

A si nepismen?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Likalnik ::

predlagam Parkside...je poceni + 3 leta garancije...za hoby program je super zadeva...imam več Parkside orodja in sem z njim obnovil celo hišo...v primeru okvare ali so popravili ali pa zamenjali....

definitivno pa ne bi šel kupovati rabljene zadeve...brez garancije, brez računa...itd

Rias Gremory ::

Parkside dobim v Lidlu ali kje drugje?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

fikus_ ::

Pri nas v Lidlu.

Imam parside-a, mislim da 1600W. Nekaj dni nazaj sem ga "zlorabil" za mešanje 20l lepila za ploščice, preživel. In še marsikaj drugega, tako da priporočam.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Motion ::

fikus_ je izjavil:

Pri nas v Lidlu.

Imam parside-a, mislim da 1600W. Nekaj dni nazaj sem ga "zlorabil" za mešanje 20l lepila za ploščice, preživel. In še marsikaj drugega, tako da priporočam.

Jst mam tudi torno od parkside (kot še nekatero drugo baterijsko orodje) že nevem kolk let. Zelo zadovoljen. Za doma več kot odsluži svojemu namenu in ceni.

gruntfürmich ::

Rias Gremory je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Glede na prejšnje strani sklepam, da bo vibracijski vrtalnik dovolj za vrtat luknje v opečnati zgradbi. V kolikor bom želel vrtati v beton bo pa treba udarnega.

folk je včasih vse bajte pozidal in zluknjal brez udarnega vrtalnika, zdaj pa za par lukenj fi10 rabiš kar udarnega?

A si nepismen?

tebi so prodali bučke.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Glede na prejšnje strani sklepam, da bo vibracijski vrtalnik dovolj za vrtat luknje v opečnati zgradbi. V kolikor bom želel vrtati v beton bo pa treba udarnega.

folk je včasih vse bajte pozidal in zluknjal brez udarnega vrtalnika, zdaj pa za par lukenj fi10 rabiš kar udarnega?

Folk je vcasih tudi zivel v jami...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

gruntfürmich je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Glede na prejšnje strani sklepam, da bo vibracijski vrtalnik dovolj za vrtat luknje v opečnati zgradbi. V kolikor bom želel vrtati v beton bo pa treba udarnega.

folk je včasih vse bajte pozidal in zluknjal brez udarnega vrtalnika, zdaj pa za par lukenj fi10 rabiš kar udarnega?


folk se je včasih vozil na okoli s konjsko vprego....sedaj pa kar rabiš avto s 120 k.močmi?

P.S. šele sedaj vidu, da je Invictus podal podoben odgovor:)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

gruntfürmich ::

vidim da nimate veliko prakse, zato pa samo kupujete kitajsko kramo, ki ne dela drugega kot onesnažuje planet, dela namesto vas pa še vedno ne, da bi bila koliko bolj uporabna za par lukenj pa tudi ne. tako da ne budalit na pamet če nimate pojma.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zimonem ::

Za gradbene standarde iz leta 1950 so bile tiste mašine še nekako. Ko se je začelo vrajevat več železja in betona, je pa SDS precej boljša izbira tudi quadro svedri naredijo razliko.

mikhaair ::

Parkside mojstri, poskusite delat enkrat s kakšnim pravim orodjem, pa boste lahko le rekli, da je bilo ure in ure stemanja, vrtanja, veeeeelika napaka. Pol pa k crkne, po novo v garanciji in isto naprej...

matobeli ::

Če prenavlaš staro bajto ali stanovanje kjer vse leti stran že ko priklopiš v vtičnico je čisto vseeno kaj maš.

Sicer pa se kup tudi kakšen fin kos orodja, prvi lastnik nek penzič ki je kupil najjače, uporabil pa 4x.

rejven ::

No parkside je po mojem kar top p/p. Jasno, da se ne more merit s profi varjanto. Za doma občasno je pa to to. Brat ma gradbeno firmo, kjer ma praktično vse od Milwokija (kakorkol se to napiše), pa tud matabo, dewalt, makito. Ne rečem, da ni boljše, ni pa za enga rekreativca kot sem jaz take razlike. Sam sem si osnovne mašince (da si skos ne sposojam), od parih firm kupu, pa je parkside top med njimi.

matobeli ::

Parkside pa Ferrex (Hofer) sta zelo OK, sploh določene serije.

Jaz sem šel v Ferrex smer ker ima 40V baterije ter orodja, kar pomen da pride tud kakšen večji kos orodja gor (recmo fleksa, nitkarca...), pa še rabljeni se izjemno dobro prodajajo če ugotoviš da si kiksnil.

BigWhale ::

Kako je pa z rezervnimi deli za te Lidl/Hofer reci? Jaz sem kupil Ferrex akumulatorski vijacnik za 40 EUR al kaj vem kolk je bil ze takrat. Prisel je z resnicno majhno baterijo in slabo leto po nakupu nisem mogel nikjer vec dobiti rezervne baterije. Stvar je delala sicer ok ampak baterija je bila prazna vedno, ki sem moral kaj pocet. :)

Na koncu sem sel kupit Makito z baterijo, ki zdrzi precej dlje, hkrati bom pa dodatno baterijo lahko kupil se cez deset let.

FireSnake ::

rejven je izjavil:

No parkside je po mojem kar top p/p. Jasno, da se ne more merit s profi varjanto. Za doma občasno je pa to to. Brat ma gradbeno firmo, kjer ma praktično vse od Milwokija (kakorkol se to napiše), pa tud matabo, dewalt, makito. Ne rečem, da ni boljše, ni pa za enga rekreativca kot sem jaz take razlike. Sam sem si osnovne mašince (da si skos ne sposojam), od parih firm kupu, pa je parkside top med njimi.


Dewalt je tudi raketa.
To je družinsko podjetje, ki izdeluje dobro robo.

Pri meni je tako: kupim raje malo boljše, pa je potem mir.
Pri bajti se najde: Bosch in Makita.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Motion ::

Dewalt je profi orodje in ima tudi temu primerno ceno.

BigWhale ::

Prevec grdo sem govoril o Hofer orodju. :)) Pol ure nazaj je udarni vrtalnik Workzone iz Hoferja izpustil duso.

Zimonem ::

FireSnake je izjavil:

rejven je izjavil:

No parkside je po mojem kar top p/p. Jasno, da se ne more merit s profi varjanto. Za doma občasno je pa to to. Brat ma gradbeno firmo, kjer ma praktično vse od Milwokija (kakorkol se to napiše), pa tud matabo, dewalt, makito. Ne rečem, da ni boljše, ni pa za enga rekreativca kot sem jaz take razlike. Sam sem si osnovne mašince (da si skos ne sposojam), od parih firm kupu, pa je parkside top med njimi.


Dewalt je tudi raketa.
To je družinsko podjetje, ki izdeluje dobro robo.

Pri meni je tako: kupim raje malo boljše, pa je potem mir.
Pri bajti se najde: Bosch in Makita.

DeWalt je v stanley group. Daleč od družinskega podjetja.

matobeli je izjavil:

Parkside pa Ferrex (Hofer) sta zelo OK, sploh določene serije.

Jaz sem šel v Ferrex smer ker ima 40V baterije ter orodja, kar pomen da pride tud kakšen večji kos orodja gor (recmo fleksa, nitkarca...), pa še rabljeni se izjemno dobro prodajajo če ugotoviš da si kiksnil.

Za prah nabirat sta super ugodna za delo... Niti pogojno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

BigWhale ::

No, jaz sem ravnokar narocil od Makite DHR202Z za dobrih 150 EUR in se komplet SDS svedrov za 30. Za v les bo dovolj vijacni vrtalnik, ki ga ze imam, za stene in beton bo pa tale zdaj.

z3ro ::

FireSnake je izjavil:

rejven je izjavil:

No parkside je po mojem kar top p/p. Jasno, da se ne more merit s profi varjanto. Za doma občasno je pa to to. Brat ma gradbeno firmo, kjer ma praktično vse od Milwokija (kakorkol se to napiše), pa tud matabo, dewalt, makito. Ne rečem, da ni boljše, ni pa za enga rekreativca kot sem jaz take razlike. Sam sem si osnovne mašince (da si skos ne sposojam), od parih firm kupu, pa je parkside top med njimi.


Dewalt je tudi raketa.
To je družinsko podjetje, ki izdeluje dobro robo.

Pri meni je tako: kupim raje malo boljše, pa je potem mir.
Pri bajti se najde: Bosch in Makita.

Raketa je Milwaukee, sicer če se izven garancije kaj pokvari je drago ampak glede moči/hitrosti je pa top. Pred kratkim vijačil z udarnim 300mm vijake v lepljence, kolega z enakovredno top Makito enako (Makita sicer mislim da okrog 80€ cenejša). Privijačil sem dva vijaka v enakem času kot kolega enega. Pa so bili torxi, torej ni šlo za kakšno zdrsovanje. Oba vijačnika sta bila sicer vroča kot hudič ampak vseeno sem pričakoval kaj več od Makite.

Silici ::

Walter 1500w 5j udarca budget zadeva, vrta ravno tako kot "klasična" udarna kladiva ~800W, ruši bolje kot klasika samo še vedno prešvoh, pri "reverse inžiniringu" betonskih stopnic bi bilo bolje najet proper orodje.
Če se boš nakoncu odločil za samo 1 mašino vzemi vibracisko, udarna kladiva so fokus na beton.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199235 (7340) lopov
»

Akumulatorski vijačnik / vrtalnik (prvo aku. orodje kasnejšega kompleta) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911785 (9207) BorutO
»

vrtanje v ploščice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5414250 (10724) mikhaair
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922853 (16182) T0RN4D0
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7733013 (31242) thor24

Več podobnih tem