» »

Akumulatorski vijačnik / vrtalnik (prvo aku. orodje kasnejšega kompleta)

Akumulatorski vijačnik / vrtalnik (prvo aku. orodje kasnejšega kompleta)

«
1
2

yury ::

Iščem akumulatorski vijačnik (z nastavljivim navorom), vrtalnik in udarni / vibracijski vrtalnik v enem.

Stroj ne bo pogosto v uporabi, pač za razna hišna opravila že zgrajene hiše. Želja je, da ima naprava baterijo, ki je združljiva s (čim večjim izborom) drugih naprav za "domačega mojstra" izbranega proizvajalca, da če pride potreba po drugem aku. orodju, ni potrebno kupovati dodatnih baterij, ampak samo napravo. In da ima proizvajalec širok izbor orodij, ter ne menja sistema baterij pogosto.

Zanima me vaše mnenje, katerega proizvajalca naj si izberem za mojo zbirko akumulatorskih orodij. Raje kupim dražje, če bo zdržalo dlje in zadostilo več pogojem, istočasno pa ne bi rad (ogromno) preplačal za nekaj česar ne bom potreboval.

Verjetno bi bila Hofer in Lidl v redu izbira. Kateri se vam zdi boljši (glede na zgoraj opisano) oz. ali predlagate kaj drugega (Mmilwaukee, Bosch, Aeg, Fein, Metabo, ...)?

TESKAn ::

Makita :). Če je pa dnar, pa Hilti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MonkeyHead ::

Vzami metabo. Imam metabo zadevo za enako uporabo kot jo boš imel ti, po 6 letih brez težav (nova obi cca 200e).

Aston_11 ::

Makita dtd153z - je starejši model, brez led in stikalc za preklop. Cca 90 EUR brez baterije. Kupil mesec nazaj, bil je sicer še manj, okrog 80 EUR.

Badwolff ::

Glede na opis potrebe Lidl/Hofer. Relativno poceni, does its job, komajda pokvarljivo.

Aston_11 ::

No ja, za tretjino cene, vejretno dokaj hitro za v smeti...

Zimonem ::

Komajda uporabno. Orodje od tam še nikjer dolgo laufalo. Ampak za prah nabirat je Best buy. Zvrta par lukenj.

floyd1 ::

Zimonem je izjavil:

Komajda uporabno. Orodje od tam še nikjer dolgo laufalo. Ampak za prah nabirat je Best buy. Zvrta par lukenj.

Ja in ne.
Aku šraufarca čunga-lunga (Hofer) je sicer ok, a baterija je crknila zelo hitro (leto in pol amaterske uporabe), zdrži le še nekaj minut vrtanja. Makitine 2 leti starejše baterije so še vedno zelo dobre, v 5 letih izgubile ca. 20% kapacitete.
Nasprotno pa hoferjeva štemarica na kabel za 50 eur še vedno dela super, po več letih dela v težkih pogojih (prah, ometi, tudi nekaj betona...).
Orodje sicer po bolj umazanih delih velikokrat spiham s kompresorjem, nobenega orodja pa ne "tiščim do konca".

Badwolff ::

Ne nakladajte, za domačo uporabo je več kot dovolj. Imam nekaj workzoneov, sploh vrtalnik je topshit, osebno boljši od ene makite, ki sem jo imel. Dajat 200+ evrov za vrtalnik, ki ga rabiš vsake tok časa, pa večinoma za par lukenj zvrtat, je neumno. Če boš kdaj rabil več kot par lukenj v beton nardit, si boš pa sposodil namensko kladivo v Bauhausu za tist dan.

Zimonem ::

To je skoraj spominja na wow ovo menjanje apfatoolsov na poti v službo. Spet fleksarce. Skuril jo je popoldne naslednjo jutro je že imel novo.

facepalm ::

Za obcasno uporabo je Hofer orodje povsem ok. Tece 4. leto odkar imam workzoneov baterijski vijacnik z dvema baterijama. Ravno ta teden, sem zvrtal 50 lukenj fi6 v KAMEN, brez udarcev. Vmes sem hladil sveder. Udarno kladivo na kabel pa imam ze 5.5 let in dela kot prvi dan.
Dalec od tega, da to orodje ne bi zdrzalo obcasna hisna popravila.

Zimonem ::

Ravno ta teden, sem zvrtal 50 lukenj fi6 v KAMEN, brez udarcev.
v celem tednu si ohladil sveder?

errhec ::

Imam orodje iz Lidla.

2x Vrtalnik cca
1x Vijačnik cca
1x Brusilka cca
1x Sabljasta žaga
1x mobilno namizno žago AC
1x mini brusilnik AC
1x micro brusilnik na zrak (BIAX)
1x mini brusilnik
1x pnevmatsko pištolo

Edino mini brusilnik AC je spustil dim, vendar je že od začetka deloval čudno.
Vrnili denar brez vprašanj in sem šel po drugega.

Za vso to robo bi pri Makiti dobil komplet dveh vrtalk.

Rabim pa zadeve občasno in tam nimam elektrike. In niso zadeve za enkratno uporabo kot pravijo tisti ki jih niso nikoli držali v rokah. oz zakaj jih takoj zmanjka ko imajo akkcijo? Pa drugi prodajalci tudi ponujajo 3 letno garancijo na orodje?
dd

Zimonem ::

errhec je izjavil:

Imam orodje iz Lidla.

2x Vrtalnik cca
1x Vijačnik cca
1x Brusilka cca
1x Sabljasta žaga
1x mobilno namizno žago AC
1x mini brusilnik AC
1x micro brusilnik na zrak (BIAX)
1x mini brusilnik
1x pnevmatsko pištolo

Edino mini brusilnik AC je spustil dim, vendar je že od začetka deloval čudno.
Vrnili denar brez vprašanj in sem šel po drugega.

Za vso to robo bi pri Makiti dobil komplet dveh vrtalk.

Rabim pa zadeve občasno in tam nimam elektrike. In niso zadeve za enkratno uporabo kot pravijo tisti ki jih niso nikoli držali v rokah. oz zakaj jih takoj zmanjka ko imajo akkcijo? Pa drugi prodajalci tudi ponujajo 3 letno garancijo na orodje?

Ker jih kupujejo ljudje , ki jih ne uporabljajo?

Aston_11 ::

Sem probal par stvari iz Lidla in so hitro romale v koš. Par stvari iz obija - direkt v koš.
Sem pa rabil za malo bolj resno delo med gradnjo. Priceless, ko ti direkt iz trgovine začne tuliti in ti zagori.
Medtem ko z resnim orodjem teh težav začuda ni bilo. Seveda ne, drugi materiali, kvaliteta, vse to se pozna na ceni.
Nato kupiš 1x in imaš. In ne nosiš nazaj menjati in ko rabiš, veš, da bo delalo.
Zaenkrat proti makiti/metabu/hitachiju je hofer/lidl en sam precenjen krš.

errhec ::

Zanimivo.
Meni je štemarca iz Obija preštemala celo hišo od betona do elektro napeljve (še vedno je pri hiši), kolega dnevno rabi Lidlov vijačnik (tisti z železno glavo), ves od olja in praha, uporablja sklopko za omejitev navora ter mu po več kot letu še vedno brezhibno deluje. Rabi jo toliko da potrebuje dve bateriji da zdrži čez dan.
dd

floyd1 ::

Hofer - lidl "vozni park":

Lidlov rezalnik zidnih utorov - crknil pred prvo resno uporabo, vrezal kakih 20m kanalov v siporex in kakih 5m v opeko. Dim.

Hoferjeva mini krožna potopna žaga - izdihnila hitro potem, ko sva z mojo končala polaganje 50m2 laminata. Žalost.

Hofer el. lisičarka (lisičji rep) dela že kakih 5 let in sem jo (zlo)rabil tudi za bolj groba dela (zrezal in ven zmetal tudi 25 starih oken iz bajte). Ta hudič noče crknit ;)

Štemarica sem že povedal - fenomenalna.

El. Sponkač - ok, a zelo malo v uporabi

Vibra brusilnik - ok, a zelo malo v uporabi

"Štiharca" (vbodna žaga) - stara, ok, a tudi ta ni oddelala veliko

facepalm ::

Zimonem je izjavil:

Ravno ta teden, sem zvrtal 50 lukenj fi6 v KAMEN, brez udarcev.
v celem tednu si ohladil sveder?

En dan ta teden:) v slabih dveh urah je bilo izvrtano
Hladil sem ga tako, da sem ga sproti (cca 5x na luknjo) potopil v mlacno vodo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

sinko999 ::

profi orodja imajo tudi 3 leta garancije npr milwaukee ima 1+2 leti ,
sem sprobal orodje iz lidla za malo bolj resno uporabo , aku vijačnik z kovinsko glavo moč zadostna za ko sem vrtal z stopničastim svedrom se je malo ven pokadilo, moč ni prepričala , moj 8let stari ryobi je bil boljši, aku kotna brusila se je pregrela ko sem rezal jeklene pletenice fi 6*12, pregrela se je mašina plus baterija, za hobby uporabo je to vse ok , pa je bila ala proffesional varianta za katero je lidl dal 5let garancije, vrnil dobil denar ,
Ni? ni ve?no !

WizzardOfOZ ::

jaz sem si vzel komplet Ryobi orodja. sluzi mi ze par let brez problemov.
mam pa 2 bateriji 5Ah in 2 bateriji 1.5Ah obe na 18V.

fleksarca
vrtalnik
zaga lisicji rep
obodna zaga
oblic
pistolo za silikon
400Nm vrtalnik za avte sraufat
multitool

za vse skupaj sem dal okol 1000€. s tem da swm 5Ah bateriji kupil v austriji, kjer je cena bila 128€ za obe skupaj, pri nas je pa ena sama toliko.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Likalnik ::

Tudi jaz uporabljam samo hofer, lidl, bauhaus orodje...ce po pravici povem nisem se sploh nikoli v zivljenju kupil orodja bolj priznane znamke.
Pa sem naredil celo hiso + sedaj obnavljam stanovanje....raje kaksno stvar sam naredim kot pa da placam drugemu...predvsem kar se tice razbijanja kopalnic in ostalih prostorov.

Vse te nizko cenovne naprave so super...jih gonis ko psa...potem pa neses nazaj in dobis novo ali pa denar....ravno danes sem gledal v navodilih aku vijacnika...(lidl parkside performance), da ima 5 let garancije....zanj sem dal pa 50e.
Uglavnem s to lidl/hofer šaro naredim doma pri hisi vse.....

WizzardOfOZ ::

iscem pa od ryobija masino za strihat, pa ke ne dobim nikjer. bo treba v nemcijo ponjo
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

111111111111 ::

Jaz sem osnovo postavil na milvaukee:
- 1x šraubarca
- 1x SDS vrtalnik+štemarca
- 1x fiberca
Vse na baterije.

Za vse ostalo pa uporabljam Einhell, ki ga lahko samo priporočam, je odlično hobi orodje in poceni.
- 1x šnelfukarca
- 1x puhalnik za listje
- 1x kosilnica
- 1x reflektor
- 1x radio.

Vse na baterije.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

floyd1 ::

Za nekajkrat na leto je nakup cenejšega orodja sigurno smiseln. Ob zavedanju, da te mašine pač niso čisto enake (ali celo boljše) kot dražje "sorodstvo".

Meni je bauhaus "kitajc" štemarica crknila, ko se je ravno začelo tapravo delo. Panika. Nesem zamenjat, pa ni več na zalogi in nihče ne ve, kdaj bo :'(. Ostalo pa vse drago. Na srečo najdem v hoferju isto stvar še ugodneje, garancija še daljša, v baubau pa teden dni kasneje dobim dobropis. Še vedno je niso imeli na zalogi, jaz pa sem tačas že pol starih ometov dol zmetal.

Ta "hofer" štemarica sicer dela še danes a tudi če bi crknila po tednu dni, se glede na ceno ne bi čudil. Bila je vredna svojega denarja, "pokojna" zidni rezalnik utorov in potopna krožna žaga pač ne :'(.

Če imaš doma 10 takih poceni strojčkov in jih dejansko kdaj uporabljaš pa lahko računaš na občasne menjave in seveda na to, da boš kdaj ostal brez orodja ravno takrat, ko ga boš nujno potreboval. Pri domači uporabi si to v večini primerov lahko privoščiš.

Bolf3nk ::

Spet večna debata...hobi vs profi

Domača hobi uporaba? Tu sem se že sam nekaj krat nasankal. Zakaj? Vedno sem imel te hobi motorke in šraufarce in razne drobne stvari - svedre, nastavke itd.
Težava se pojavi, ko pa 2-3x na leto potrebuješ za "resno" delo. Sploh pri hobi svedrih...Foter pa pri "delikatesnih" motorkah..
2 lidl/hofer baterijski šraufarci sem uspel uničit med izdelavo rastlinjaka. Mi je dvignilo dekl in sem šal po milwaukee vijačnik. Ja stane x5 proti lidl/hofer zadevi, šraufaš celi dan z baterijo brez težav. Verjamem da pri hobi zadevi ni težav, ko moraš kakšno pohištvo sestavit ali kaj podobnega.
Lidlova šraufarca se mi je scvrla pri petem 12cm vijaku v akacijin les.

Pri motorkah enako. Foter ima dve noname hobi motorki. Ja, sta super za prežagat kakšno vejo, pa kak meter drv. potem pa je dobil 3 hlode kostanja in si je hotel sam prežat na 33cm...1 je crknila oljna črpalka, nato pa še blažilci in tesnilo na cilindru. Popravilo? Ne- keson. Druga pa dela dokler se ne segreje. Torej nekaj minut. Uplinjača ne moreš spravit v red, pa da ga jebeš. Menjali "fedrce" za gorivo in luft. Ampak ne pomaga. Vedno se "razštela".

V posojo od kolegov pa nočem it, ker imam smolo da mi ravno takrat kaj crkne in lahko vračaš. Kolega je posodil pol leta staro sicer " hobi" husquarno bratu. Tip mu je šal not nalit čistega....ostalo je zgodovina.
Tudi ti razni hobi svedri za beton. OMG! V delavnici sem si postavil manjšo stalažo. Zaradi varnosti sem si v ploščo želel zvrtati luknje za sidra.... sveder je dobesedno zacvetel.

Ravno takrat ko kaj rabiš gre vse skupaj v pm.

Pri vsem skupaj sem si potem rekel, da je bolje da kupim 1 kvalitetno, kot pa 3 šrote. Edino ženo sem moral pol leta pregovarjat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

šernk ::

hobi program dela dokler ga ne zlorabiš. Imam tudi sam brusilnik iz interdiskonta že 10 let (predelal vse stene v hiši), baterijski vrtalnik iz hoferja tudi že 5 let+. Štemarca iz hoferja za 60eur tudi že davno odplačana in še danes dela. Ampak vse to orodje (razen štemarce, ki se mi zdi popolnoma solidne kvalitete) ni za zlorabo. Da boš s hoferjevim vrtalnikom zvrtal 30 fi6 lukenj v železo zapored lahko sanjaš, ker ga boš pregrel. Meni recimo v montažni hiši in za avto zadošča za 90% stvari.

vsekakor pa izberi eno orodje in pri njemu moraš ostati zaradi baterij. Ali se odločiš za hobi variatne ali profi je pa na tebi. Jaz sem praktično z vsem na hobi varianti, razen pri motorki. Tam pa mora užgat in delat.

Ravno ta teden, sem zvrtal 50 lukenj fi6 v KAMEN, brez udarcev.

če si z baterijskim to uspel v 2urah je bolj malo vreden tist kamen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Magic1 ::

Sej to je problem hobi uporabe. Folk ne zna delat z orodjem, ker prvič nekaj dela. Razumljivo, samo posledično preobremenijo napravo(zaradi cenenosti nima konkretnega hlajenja in zaščit) ter jo skurijo.
Zdaj je pa vprašanje, kaj je bolje. Imeti komplet garnituro orodja za par sto Evrov iz LIdl/Hofer(za katero moraš malo premislit kako jo uporabljaš), ali kupiti par kosov profi orodja za jurja?
Magic

Magic1 ::

Sej tudi Makito in ostale lahko hitro skuriš. Profi ni vedno profi(tako imam doma:D, dobro da vem, da moram extra pazit):
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

facepalm ::

šernk je izjavil:


Ravno ta teden, sem zvrtal 50 lukenj fi6 v KAMEN, brez udarcev.

če si z baterijskim to uspel v 2urah je bolj malo vreden tist kamen.


Ko bi vsaj bil.. je bil tako "zanic", da sem se moral cel nasloniti na vrtalko, da je sploh kam vrtalo. Na visini sem moral na tako visoko lestev, da sem imel luknjo na visini prsi. Ce sem vrtal v visini vratu ali visje, nisem zvrtal nic:)
Pac stara bajta s 50cm+ debelimi kamnitimi zidovi.
Luknje so bile samo 35mm globoke, porabil sem 4 baterije (vsako sem enkrat vmes polnil).
Je pa nujno delati z obcutkom (2 vrtalki sem ze skuril pred leti) in se ne sme pokriti "hladilnih rez" z roko.
Aja pa sveder je bil skoraj pol cene vrtalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Matevz96 ::

Odvisno od financ, top zadeve so zame Milwaukee M18 serija vendar ima lepo ceno. Ko enkrat imaš nekaj baterij in polnilcov prideš na malo bolj normalne cene ker kupuješ samo še orodja.

Sam večinoma uporabljam Parkside iz Lidla. Po nekje 5 letih mi je lani umrl udarni vijačnik ki je preživel ogromno večkrat sem z njim vijačil vijake dokler ni bil reduktor tako vroč da ga nisi mogel prijeti z roko. Razlog za zamenjavo so bile ščetke na motorju, originalnih se ne dobi več iz aliexpressa pa ne delujejo kot morajo. Sem pa v istem času kupil še dve kotni brusilki ki še danes delata brez (večjih) težav - na obeh se je zlomilo stikalo za vklop, popravilo je bilo s 3D tiskalnikom hitro in učinkovito.

Sedaj mi počasi zmanjkuje baterij za to serijo in čakam da bodo imeli v ponudbi kaj novih iz črne linije ki imajo 5 let garancije. Zelene v treh letih kot je garancije nočejo umreti... All in all dokler rabim po uro na dan bom ostal na poceni kitajcih ki se sicer ne morejo kosati s profesionalnimi orodji ampak so vsaj zame glede na ceno veliko boljši ko pa jih pozabiš na dežju ali povoziš pa vsi umrejo.
#hooldthedoor

Badwolff ::

Res je pa tudi, da če si navajen na profi orodje, ti bodo šle hobi variante na k... :D

facepalm ::

Badwolff je izjavil:

Res je pa tudi, da če si navajen na profi orodje, ti bodo šle hobi variante na k... :D

Ce bi pred leti vedel koliko dela me caka, bi iz prve kupil kaksno Makito ker na budget orodje je treba bolj paziti in si vseeno bolj omejen.
Je pa res, da ce zapalim budget vrtalko jo vrzem proc in pozabim. Ce bi zapalil Makito za 250€ mi ne bi bilo vseeno.

profii ::

Brezvezne debate. Kupiš tisto kar potrebuješ in znaš uporabljat. Imaš majstre, ki skurijo vsako orodje in imaš majstre ki vse naredijo z Lidl orodjem. Sam sem zelo zadovoljen z Lidl "šraufarco" za sestavljanje pohištva in tudi kar nekaj lukenj v steno je zvrtala.

Sicer pa poglejte malo primerjave orodja: https://www.youtube.com/c/ProjectFarm/v...

Vuli ::

toćno tko
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

WizzardOfOZ ::

z ryobi nic ne falis, je pa malo drazje od lodlovega, pa obcutno cenejse od makite.

od makite imam motorko. z njo sem ze vec kot 20 kubikov drv pripravil, pa ene 3 ketne zamenjal, ampak dela tako kot mora.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

gruntfürmich ::

jst sem kupil najmanjšega AKU udarnega vrtalnika od hiltija, ker sem želel zadevo, da jo 1× letno vzamem v roke in dela. in mi ni žal po parih letih.

za resno delo in kompatibilnost bi vzel kakšnega boscha modrega (če je v akciji in ni predrag) ali metabo se mi dopade; ne vem pa koliko ima še drugih orodij.

makito eni zavračajo, milwakie je verjetno predrag, prav tako hilti predrag, dewalt je v znosnem cenovnem razredu.

potem pa si že na 'priznanih' kitajcih ala roby, einhell.

vse pa je odvisno koliko boš rabil in za kakšno delo boš uporabljal. če imaš samo vrtalnik in kotni brusilnik redno v uporabi (to bi bilo pri meni) bi ta dva kupil dražja.
če boš imel plejado orodij potem je verjetno bolje kakšen einhell...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

Ryobi ni kitajsko, ampak japonsko orodje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

floyd1 ::

Magic1 je izjavil:

Sej tudi Makito in ostale lahko hitro skuriš. Profi ni vedno profi(tako imam doma:D, dobro da vem, da moram extra pazit):

Tudi jaz imam tako (podobno?) "poceni" makitino nabijalno šraufarco doma. Del kompleta za 300 EUR, šraufarca, nabijalna šraufarca, polnilec, 2 mali 1.5 bateriji. Nisem jo ravno ful pazil, naredila pa je v 5 letih ohoho, in je še vedno cela. Res pa je, da je tudi zlorabljal nisem. Človek pa je mogoče imel malo smole.

WizzardOfOZ ::

S tem 400Nm nabijalcem

jaz delam že nekaj let. Pošraufal ogromno avtov, orodje je padlo po tleh parkrat, pa še kr dela.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ryobi ni kitajsko, ampak japonsko orodje.

Milwaukee in Ryobi sta obadva pod TTI ( kitajski koncern) made in china.

WizzardOfOZ ::

Danes je vse "Made in PRC". Odvisno pa je kdo proizvodnjo nadzira. In oba, tako Milwaukee in Ryobi sta pod nadzorom japoncev, tako da delajo po japonskih in ne po kitajskih specifikacijah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Danes je vse "Made in PRC". Odvisno pa je kdo proizvodnjo nadzira. In oba, tako Milwaukee in Ryobi sta pod nadzorom japoncev, tako da delajo po japonskih in ne po kitajskih specifikacijah.

Firma je kitajska. Ne bluzi.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Techtro...

gruntfürmich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Danes je vse "Made in PRC". Odvisno pa je kdo proizvodnjo nadzira. In oba, tako Milwaukee in Ryobi sta pod nadzorom japoncev, tako da delajo po japonskih in ne po kitajskih specifikacijah.
marsikaj tudi ni. dewalt šraufarce so nekatere iz češke.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Danes je vse "Made in PRC". Odvisno pa je kdo proizvodnjo nadzira. In oba, tako Milwaukee in Ryobi sta pod nadzorom japoncev, tako da delajo po japonskih in ne po kitajskih specifikacijah.

Firma je kitajska. Ne bluzi.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Techtro...


Firma TTI, ki izdeluje te izdelke po licenci za Ryobi, je kitajska.
Za firmo Ryobi Limited pro linijo dela Kyocera, consumer linijo pa TTI.
https://www.kyocera-industrialtools.co....
Ryobi Power Tools and Ryobi Outdoor Power Equipment are brands of Techtronic Industries, used under license from Ryobi Limited.



A potem je tut golf kitajski avto, ker je večino delov tam narejenih?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

errhec ::

Kot je profii omenil imaš majstre ki ugonobijo še tako profi zadevo.
Če greš vijačit 12cm vijake v akacijo z navadnim vijačnikom potem lahko pričakuješ dim.
Če pa vijačiš z namenskim VIJAČNIKOM pa ti bo prej zlaomilo vijak. Preizkušeno.
Les je bil tako trd, da mi je lomilo vijake .
dd

feryz ::

Že neskončnokrat premleto. Orodje iz bau ... je zelo uporabno za tiste, ki ga ne bodi nikoli uporabili.
Za vse ostalo je Mastercard. Veliko nje.

Zimonem ::

errhec je izjavil:

Kot je profii omenil imaš majstre ki ugonobijo še tako profi zadevo.
Če greš vijačit 12cm vijake v akacijo z navadnim vijačnikom potem lahko pričakuješ dim.
Če pa vijačiš z namenskim VIJAČNIKOM pa ti bo prej zlaomilo vijak. Preizkušeno.
Les je bil tako trd, da mi je lomilo vijake .

Smo videl tega pokakanca. Začne hitro počepne hitro za vedno. Milwaukeeja odložiš, ko rata glava vroča iz tega se pa pokadi. Pa stikalo je obupno.

WizzardOfOZ je izjavil:

Zimonem je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Danes je vse "Made in PRC". Odvisno pa je kdo proizvodnjo nadzira. In oba, tako Milwaukee in Ryobi sta pod nadzorom japoncev, tako da delajo po japonskih in ne po kitajskih specifikacijah.

Firma je kitajska. Ne bluzi.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Techtro...


Firma TTI, ki izdeluje te izdelke po licenci za Ryobi, je kitajska.
Za firmo Ryobi Limited pro linijo dela Kyocera, consumer linijo pa TTI.
https://www.kyocera-industrialtools.co....
Ryobi Power Tools and Ryobi Outdoor Power Equipment are brands of Techtronic Industries, used under license from Ryobi Limited.



A potem je tut golf kitajski avto, ker je večino delov tam narejenih?

Ti poroka nimaš ker ne prodajajo v Evropi ali na zahodu. Ime je odprodano Kitajcem in kyoceri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Matevz96 ::

errhec je izjavil:

Kot je profii omenil imaš majstre ki ugonobijo še tako profi zadevo.
Če greš vijačit 12cm vijake v akacijo z navadnim vijačnikom potem lahko pričakuješ dim.
Če pa vijačiš z namenskim VIJAČNIKOM pa ti bo prej zlaomilo vijak. Preizkušeno.
Les je bil tako trd, da mi je lomilo vijake .


Starejša verzija tega je vijačila 15 cm vijake v svežo smreko brez večjih težav. Edino po baterijah je šlo hitro (baterije so bile 2,6 Ah, "profi" konkurenca ima pa ponavadi 5+ Ah) in reduktor je bil precej vroč. Lani jo je zamenjala točno takšna in zgleda da bo zdržala enako kot prejšnja, mi je kar škoda da ne umre v 3 letih da bi dobil denar nazaj in kupil nov model :D
#hooldthedoor

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

Ti poroka nimaš ker ne prodajajo v Evropi ali na zahodu. Ime je odprodano Kitajcem in kyoceri.


Ryobi Power Tools and Ryobi Outdoor Power Equipment are brands of Techtronic Industries, used under license from Ryobi Limited.


Že to zagotavlja višjo stopnjo kvalitete. Kitajci niso neumni in se ne bodo šli blamirat z zanič izdelkom. So nehal to počet že nekaj časa nazaj. Zato se tudi seli industrija ven iz kitajske, ker so se kitajci odločili, da bodo izdelovali malo višjo kvaliteto, tisto slabo in umazano pa so porinili ven.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

s7nf ::

Opcija je še Hitachi/Hikoki z Multivolt baterijskim sistemom, ki je zelo proper zadeva.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199400 (7505) lopov
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921917 (4369) TheBlueOne
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726206 (10487) Silici
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813038 (8356) bozgo88
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7733034 (31263) thor24

Več podobnih tem