» »

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč

«
1
2

bauci ::

Na kaj moram paziti pri nakupu baterijskega (akumulatorskega) vrtalnika - moč v mAh, navoru, bateriji, ...? Sprašujem zato, ker imam doma en star baterijski vrtalnik s katerim ne morem prišraufati skoraj nobenega vijaka. Vijak ne gre nikamor, motor pa "laufa v prazno".

T-h-o-r ::

odvisno kaj boš delal

za 2 vijaka na leto je dost kakšen za 50EUR

če pa kaj resnejšega delaš je pa drugo (ponavadi maš hoby, profesional pa še en razred vmes pri večini firm)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Klemenn ::

ni profi, ni čist hobi...je pa za moje pojme vest buy

frama@makita

krneki0001 ::

Če kupuješ, so trenutno zelo ugodni hitachi vrtalniki. Zelo uporabna zadeva, dovolj močna in za pol nižjo ceno od makite.
Najbolj od vsega se pa splača kupit alpha tools v bauhausu. Dobiš namreč 5 let garancije (tok ti je ne da nihče drug). Ko ti crkne, samo prineseš nazaj in ti dajo drugega.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

T-h-o-r ::

top shit






s tem je pa res prava milina vrtat :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Doman ::

Makita :)

Avenger ::

Ja, Makita ma res no-bullshit stvari.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

borutz ::

se en glas za makito

Splaca se ti jo na angleskem ebay-u kupit ker je kar ceneje kot pri nas
kolega je ze 3 narocil pa je izredno zadovoljen.
je res nekoliko drazja samo avtonomija baterije in moc naredi svoje.
ebay

Šimpanz ::

Vedno kupi vrtalnik z dvema baterijama, ker ni bolj zoprne stvari kot če imaš sredi dela prazno baterijo pol moraš pa eno uro pavze narediti.

bauci ::

Hvala za odgovore in nasvete. Ne rabim profesionalne mašine za par 100€ ampak nekaj "za doma". Eno mašino iz Bau.... z dvema baterijama že imamo doma ampak kaj, ko sta zmeraj prazni, ko bi rad delal in je bolj švoh tako, da večino vijakov sploh ne morem priviti do konca. Zadeva obupa nekje na dveh tretinah in pol se vrti v prazno, vijak pa veselo miruje in čaka na moje ročno delo.

Tody ::

Jest sem kupil Boscha za 100 eurov nima tiste tečne velke baterije na koncu in za šraufat je dost cool, tudi za kako lukno zvratat je... Dost močan in vsee... za doma pošraufat je več kot dovolj. Model je pa PSR 10,8 LI mi stoji tud več kot 2 meseca pa ma še vedno polno baterijo. Ker ma indikator in še indiktor ali vrtiš naprej al nazaj... PRiporočam

http://www.mimovrste.com/artikel/413001...

CrustyDOD ::

3 stanovanja podru in na novo opremil s tem.. Še kr dela..
http://www.mimovrste.com/artikel/413001...

Nekateri komplicirate v nulo.. Kup za tam med 50 do 80 pa boš cez glavo mel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CrustyDOD ()

krneki0001 ::

Hvala za odgovore in nasvete. Ne rabim profesionalne mašine za par 100€ ampak nekaj "za doma". Eno mašino iz Bau.... z dvema baterijama že imamo doma ampak kaj, ko sta zmeraj prazni, ko bi rad delal in je bolj švoh tako, da večino vijakov sploh ne morem priviti do konca. Zadeva obupa nekje na dveh tretinah in pol se vrti v prazno, vijak pa veselo miruje in čaka na moje ročno delo.


Tanovi imajo 2 prestavi - ena je za hitro vrtanje, druga pa za počasno in močno vijačenje. Jst imam 2 taki mašini (zato da sta 2 polnilca in 4 baterije, pa sem ves knauf v hiši s tema dvema mašinama prišravfal.

darkolord ::

Jest bi priporočil kakšnega z li-ionsko baterijo. Imam enega Boscha z "običajnimi" akumulatorskimi baterijami, pa je stvar sicer res močna in vse super, je pa popolnoma neuporabna, če je ne uporabljaš redno - baterije se dokaj hitro spraznijo same od sebe, tako da se po npr. dveh mesecih neuporabe kvečjemu nekajkrat zavrti, potem pa umre... Dokler se pa baterija ne napolni, si pa vmes z ročnim šrafuncigrom sestaviš cel helikopter.

;-) ::

Ko sem delal počitniško delo (opremljanje šole) smo šraufali skupaj pohištvo in so se vsi zjutraj grebli za Hilti, bosh itd. pa je ostalo, drugo jutro sm jaz tud vedel zakaj se gre ;)

Jaz gledam da ima 2 bateriji in dobre nastavke, zraven kvazi mašin dobiš tudi take mehke nastavke da jih uničiš v minuti šraufanja itd. tako da moraš dat še 1x toliko za boljše nastavke.

krneki0001 ::

Jap dobri nastavki so kr ene 2x višji po ceni kot sama mašina.

Keyser Soze ::

Hobi verzija Boscha ali B&Dja bo dovolj za takšno rabo.

Sam imam Bosch PSR 14,4 se mi zdi. Zelena serija. Zadeva je vrtala luknje 12mm v špirovce debeline 20cm brez problema. Ravno tako je brez predhodnega vrtanja uspela do konca navit 6x100 spaxe v posušen hrastov tram.

Skratka. Kar nekaj heavy-duty dela, pa ni omagala.

Makita je pa pač svoj nivo. Tako kot modri Bosch, DeWalt, ipd. Hobby overkill.
OM, F, G!

urosh ::

darkolord ima prav. Sem mel boša z dvema baterijama, ki sta po 3 letih (bolj kot ne zelo redke uporabe) umrli. Sem potem klical na servis in ena pride 70EUR (cela mašina z dvema baterijama - novo - pa 80EUR :) ). Sem se lepo odločil pa šel po novo. In sicer z dvema li-ion baterijama. To pa zaj rula. Z baterijami nebo problemov naslednjih 5 let ziher :) Moč velika, polnenje hitro. Je pa res, da ni ravno za 50EUR :)
Sicer pa se boš tudi ti (tako kot večina) s časom naučil, da nimaš toliko denarja, da bi poceni kupoval ;) (upam, da razumeš, kaj sem hotel povedati s tem)

lp

aiko ::

Zelo dober (beri močen, ter cool baterija) je tudi baterijski vrtalnik Ryobi, ki ga dobiš v Mercator centru. Z njim smo delali vse živo (resno delo, ne hobby varjanta)in ne omaga kar zlepa.

Phoebus ::

heh, a LiIon baterije pa zdržijo 15 let? Očitno nihče od vas ne uporablja telefonov in prenosnikov...stara 386 z NiCd pa dela še 3/4 ure ;)

Keyser Soze ::

heh, a LiIon baterije pa zdržijo 15 let? Očitno nihče od vas ne uporablja telefonov in prenosnikov...stara 386 z NiCd pa dela še 3/4 ure ;)

No, NiCd na mojemu Boschu je šla rakom žvižgat po cca. treh (štirih) letih redne rabe in dolgih zimskih počitkov.

Li-ion v mojem telefonu je praktično isto močna kot slaba tri leta nazaj, ko sem ga kupil. Sodeč po tej izkušnji..
OM, F, G!

Tody ::

sej ne kupuješ zadeve za celo življenje... Moj ma to liIon baterijo pa dejansko ne zgubi nobene energije.

energetik ::

Še en glas za mašinco iz Bauhausa. Že 2x prinesel nazaj po parih letih in dobil novo. Brez vprašanj zamenjajo. Ta nove imajo že samodejne polnilce, ki sami izklopijo, ko so polne baterije, dobiš pa 2. Tako imaš lahko 1 vedno polno. Kupi pa kvalitetne nastavke, to se pa splača.

JanezH ::

Tudi sam kupujem akumulatorski vrtalnik. Kaj pa menite o Iskri? Odločam se namreč med Iskro in Black&Decker:

BLACK & DECKER, PS 142 KB

ISKRA akumulatorski vrtalnik-vijačnik BVV 1202-17

krneki0001 ::

Oboje je predrago. Vzami najcenejšega v bauhausu s 5 let garancije, pa da ima 2 bateriji in polnilec, pa bo delal brez problemov. Če crkne, prineseš nazaj brez baterij in ti dajo drugo mašino v kompletu novo - tako ti doma ostaneta 2 bateriji, 2 novi še dobiš in imaš še 2 polnilca. Odkar sem to naredil, nimam več problemov s praznimi baterijami - vedno sta vsaj 2 polni, 2 pa se polnita.

WamPIRe- ::

Oboje je predrago. Vzami najcenejšega v bauhausu s 5 let garancije, pa da ima 2 bateriji in polnilec, pa bo delal brez problemov. Če crkne, prineseš nazaj brez baterij in ti dajo drugo mašino v kompletu novo - tako ti doma ostaneta 2 bateriji, 2 novi še dobiš in imaš še 2 polnilca. Odkar sem to naredil, nimam več problemov s praznimi baterijami - vedno sta vsaj 2 polni, 2 pa se polnita.


Poglej tudi v Obi, kjer imajo pravtako lepo izbiro vrtalnikov različnih proizvajalcev in pravtako nudijo 5 let garancije (na vse električne stroje).
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

JanezH ::

Prek ebay-a dobim BLACK & DECKER, PS 142 KB za okoli 70EUR, pri nas v merkurju je 120EUR - ima pa 14,4V.
Iskra pa ima napetost 20,4V. Po forumih sem bral in pišejo, da je dobro vzeti take vrtalnike z višjo napetostjo, od 18V naprej.

Bom sel pogledat v bauhausa in obija, a pa imajo tudi ti cenejši v omenjenih trgovinah 18V ?

krneki0001 ::

Ja, bauhausovi imajo 18V.

Keyser Soze ::

Jah, načeloma je res bolje vzeti takega z večjo napetostjo. Ker so ponavadi močnejši. Ni pa nujno. SPloh če vzameš nek noname 18V vrtalnik ali pa nek boljši, brand vrtalnik z recimo 14,4V.

Razlika med vrtalniki kot so razni "kitajci" v Bauhausu, Obiju, Hoferju, ipd. in recimo Boschem, B&Djem, Makito, ipd. je več kot očitno, če raskirate dva tipa teh vrtalnikov in naredite en konkreten test.

Prva je že sama zmogljivost vrtanja. Čeprav so specifike iste, v praksi ugotoviš, da papir prenese vse. Ne prenese pa poceni vrtalnik 10mm svedra v nek trd les (npr. hrast, ipd.). Kupite recimo daljši spiralni sveder (10mm) za les in se lotite vrtanja enega magari smrekovega trama. Pa povejte kako globoko pride kakšen vrtalnik. Lahko celo malo zaostrite razmere in vrtalnik ustavite po kakšnih 10cm vrtanja (če pride tako globoko), pa potem nadaljujete.

Drugo je trajanje vrtanja. Saj se zna zgodit, da vam poceni zadevščina kar hitro "zakuha" in spusti dim, s pomočjo katerega te naprave delujejo.
Res da lahko skočite po novega, ampak potem delo ne bo narejeno v tistem času kot je bilo planirano, da ne rečem, da imate lahko velik problem če so kakšni prazniki, pa je treba nekaj nujno popravit, preden odrinete na morje.

Tretje je pa sama sestava vrtalnika. "Kitajci" so preprosti do največje možne mere. Sestavni deli so iz poceni plastike, elektronski komponente pa so ponavadi sumljive kvalitete (izgleda). Pri brand vrtalnikih je kompleksnot že večja. Pogonski deli(vsaj tisti najbolj obremenjeni) so kovinski in kvalitetno narejeni (vsebujejo celo prave, kroglične ležaje, česar veliko "generikov" nima), elektronika je narejena kot se spodobi.

Skratka, realnost je ponavadi takšna, da cena odtehta kvaliteto. Lep primer je bil moj sosed, ki je kupil "generika" (PowerTool se mi zdi) v Obiju, potem pa je hodil k meni po Boschevo hobi mašino (ki še danes dela kot se šika). Ko sem kupoval zadevo sem bil pa trot, ker dajem 150EUR za baterijski vrtalnik.
OM, F, G!

energetik ::

Če kupuješ za občasno domačo uporabo, so zadeve iz Bauhausa in Obija čist OK. Nabavili smo štemarco v Bauhaus, poštemali 1m2 železobetonske plate in še par stvari, potem je pa počasi začela jemati konec. Zamenjali smo in zastonj dobili močnejši model. Prav tako aku vrtalnik. Za tisto kar jaz rabim, je odličen.

sulaco ::

+1 za 18V RYOBI, model s štemarco in možnost vpetja 13mm svedra za 80EUR (+1EUR baterija +1EUR pameten polnilec). Že ko jo primeš v roko (teža) veš,da ni plastik-fantastic). Ryobija imam za vrtanje, enega kitajca (15EUR)pa za šraufanje in tako ne rabim menjat svedrov in vijačnih nastavkov (ker sem pa že ene tri kitajce uniču, imam 4 NiCd baterije, ki presenetljivo dobro delujejo (pač malo večkrat bat. zamenjam).
Ryobiju edino trd beton (pa sveder nad 8mm) ne diši, zato bom ob priliki kupil še 800W Alphatools SDS-štemarco (50EUR), je pa res, da mi diši tudi Bosch (modr) GBH-26 za v Mercurju (kovček + svedri)- ampak je hudič 185EUR...

Ker res ni hujšega, kot da sredi dela obstaneš...GRRRRRR
LP

krneki0001 ::

keyser soze, uporabljam samo tiste zadeve iz bauhausa (alpha tools). Vse orodje imam od istega proizvajalca. Vse deluje brezhibno.
Sem pa baterijski vijačnik uničil na butast način - 2cm premer svedra in vrtanje v 20cm debelo betonsko plato - mašina je zdržala okoli 25 lukenj, potem pa je šla rakom žvižgat. S to isto mašino (baterijsko 18V) sem vrtal v 5mm železno ploščo luknje 12mm, brez problema, ker ima mašina 2 stopnji vrtanja ali vijačenja (počasno in hitro). Pri počasni imaš veliko več moči in malo obratov, pri hitrem pa malo moči a veliko obratov. Pri čisto polni bateriji in počasnih obratih, se mi občasno zgodi, da sveder zagrabi in takrat mi obrne roko (pa nisem ravno švoh), tako da je treba kar malo pazit.
Ko je crknila, sem jo šel v bauhaus zamenjat in takoj dobil novo, tako imam sedaj 2 polnilca in 4 baterije zanjo, pa zadeva deluje BP.
Uglavnem močna zadeva in dovolj zanesljiva, žal mi je samo, da nimajo glave uležajene, tako kot kake profi zadeve.


Ryobiju edino trd beton (pa sveder nad 8mm) ne diši, zato bom ob priliki kupil še 800W Alphatools SDS-štemarco (50EUR), je pa res, da mi diši tudi Bosch (modr) GBH-26 za v Mercurju (kovček + svedri)- ampak je hudič 185EUR...


alphatools sds štemarca 850W dela odlično. Sem razbijal z njo betonski blok izpred 25ih let, ko še niso šparal na materialu, pa je zdržala brez problemov.
Je pa odlična za vrtat globoke luknje v beton (v tla), ker se dobesedno lahko obesiš nanjo, pa ne jamra kot kak bosch.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Za občasno prčkanje kjer ni panike če kaj crkne so kitajčki kul. Če delaš karkoli malo bolj profesionalnega, bi vzel makite ali dewalte... Enkrat kupiš in maš načeloma mir. Je pa res da z nekim najmanjšim aku vrtalnikom se ne vrta 15mm lukn v železo al pa hrast. Če delaš bol heavy duty zadeve vzameš pač akumulatorsko makitino štemarco, pa lahko vrtaš kar češ... Ni tle problem v vrtalniku ampak v neumnem uporabniku. Tudi 10" žeblja ne greš v hrast zabijat z 200g kladivom.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

krneki0001 ::

Tornado, makito ja, dewalt NE!
Makita je profi, dewalt je pa eno samo skropucalo odkar ga je black&decker prevzel. Tiste stare mašine so delale full dobro, skoraj nepokvarljive, zdej je pa vse na nivoju kitajčkov, no mogoče malo bolje, na nivoju iskre, crkuje pa še vedno preveč.

Profi zadevice so začel delat pri mitsubishiju. Njihove mašince so orenk kvalitetne.

T0RN4D0 ::

No, za makito vem, dewalt je mel svoj čas kvalitetne zadeve in dobre baterije.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Dewalt je pa eno samo skropucalo odkar ga je black&decker prevzel.
Aha, zadnjih 50 let torej? I don't think so...

Zgodovina sprememb…

mayhem ::

Tole kupi pa ti nebo žal ............malo več denarja vendar vredno nakupa.
S temi pištolami delam že kar nekaj let in moram rečt,da so zakon lahke,močne,hitre.


To je orodje ,ki je zelo priznane znamke za profesionalno rabo cene so pa že dosti padle mi na delu jo imamo za 450EUR vendar je dosti bolj močna pa še lučko ima ko stisneš,da se vidi za vrtati vijake.

Tako,da ti priporočam to;
http://www.metalka-servis.com/Makita/ak...

Lp

T0RN4D0 ::

Tole je čisto najlažja kategorija. Za isti $ dobiš močnejši model makitin, poglej po strani.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mayhem ::

Tole je čisto najlažja kategorija. Za isti $ dobiš močnejši model makitin, poglej po strani.


To se bo pa sam odločil katero jast sem dal samo eno srednjo varjanto .Ima pa na pretek za izbirat od do...................tako,da bo sam zbral:)
Uglavnem Makita je zakon druge ni;)

Na ebay-u jo dobiš za 140/180€ novo in močno pištolo .Pri nas je taka okol 400€

Lp

sulaco ::

"Splaca se ti jo na angleskem ebay-u kupit ker je kar ceneje kot pri nas kolega je ze 3 narocil pa je izredno zadovoljen"
za božjo voljo, naj nekdo taprav link od trgovine prilima in napiše kaj konkretnega v smislu: sem naročil, čez tri dni dobil, je original, pohvalim prodajalca......ne pa da samo "kur`te", potem pa prilimate ebay.com!!
(ko babe=rekla kazala(potem je pa cena brez DDV in baterije))

"Na ebay-u jo dobiš za 140/180EUR novo in močno pištolo .Pri nas je taka okol 400EUR "
KJE? LINK?

JanezH ::

Tud mene zanimajo linki iz ebay-a, ker nič pametnega ne najdem. Tale Ebay Black&Decker res pride s poštnino vred 70EUR, pri nas pa stane 120EUR, sem pa kontaktiral prodajalca in je priložen samo en akumulator, komplet v sloveniji pa vsebuje 2 akumulatorja. Tako, da je še v tem primeru ista cena...

Prek ebaya iščem kako zadevo, ki pri nas stane recimo okoli 150EUR pa ne najdem nič kar bi bilo presenetljivo cenejšega.
Ker nisem profi, zame odpade rang Makite. Gledam Bosch in Black&Decker za okoli 130EUR, ker se mi zdi, da se pri teh cenah začnejo prodajati vredu stvari. Če se ne bom odločil za rang 130EUR, bom preskočil tudi nekoliko nižji rang in vzel kako bauhausovo kitajsko robo, ki ste mi jo nekateri predlagali (power tools) in ima garancijo 5 let.
Sem bil pa danes v obiju in merkurju. V obiju sem gledal eno poceni mašinco za 40EUR, v merkurju pa PS142 BLACK&DECKER in morem reči, da je že po občutku in "igrajčkanju" BLACK&DECKER res boljši in tudi prodajalec ga je ful hvalil.

Ne vem, a odtehta za nekega hobi uporabnika 3x višja cena ali bi bil tudi s kitajsko robo čisto zadovoljen, edino to me še matra :) Uporabljal bi pa vrtalnik za gradnjo vrtnega paviljona, lesena balkonska ograja, balkonsko ogrodje je kovinsko, lesena vrtna ograja, vijačenje, in take podobne zadeve, ...

bauci ::

Hvala za vse komentarje.
Imel sem vrtalnik iz pogosto omenjenih trgovin ampak nisem bil zadovoljen z močjo in predvsem z baterijami. Ko sem rabil vrtalnik, so bile baterije zmeraj prazne (imam/imel sem dve ampak so bile prazne po 14 dneh ne da bi kaj delal z mašino).
V eni od prej omenjenih trgovin sem kupil vrtalnik priznane firme (ne kitajske) za cca 100€ z litij-ionsko baterijo, ki se ne prazni kadar ni v uporabi in zadeva deluje OK. To pomeni, da lahko kadar koli zvrtam luknjo v steno, da obesim novo sliko, da sestavim novo omaro in podobno kar si pač moja "boljša" polovica zaželi.
Za bolj zahtevne stvari (luknje 10mm v beton ali železo) pa so seveda druge mašine.
lp, Boris

darkolord ::

"Na ebay-u jo dobiš za 140/180EUR novo in močno pištolo .Pri nas je taka okol 400EUR "
KJE? LINK?
Hmnja, tole sem čist na hitro poiskal:
- brez baterij na ebayu za 110 eur dostavljeno
- pri nas z baterijo in polnilcem za 500 eur

- na ebayu komplet dveh strojčkov (+ svetilka) - 260 eur dostavljeno
- pri nas komplet enega od teh dveh strojčkov (+ svetilka) - 430 eur

Recimo pri prvem primeru če na ebayu kupiš še baterije prideš kar ceneje skozi...

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

Hja jaz ne iščem profi zadeve - hočem reči, da mi je 260EUR preveč, tudi če pri nas stane ista zadeva 500EUR.
Če pa najdeš vrtalnik, ki je pri nas okoli 180EUR, na ebayu pa pod 100EUR - komplet z baterijama in kovčkom in poštnino, bi ti bil pa hvaležen.

Recimo kaj takega:
http://www.mimovrste.com/artikel/413001...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

darkolord ::

Hmnja pri cenejsih zadevah so razlike v ceni precej nizje...

Dobiš lahko recimo kaj takega (215 EUR pri nas), na na ebayu pa cca 120 + cca 20-25 dodatna baterija)

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Fino je tud pogledat kako se vzdržuje kakšne kemije. Če boš li-ion pustil do konca nafilano stati dve leti, bo izgubila kakšnih 30% kapacitete če kej delaš al pa nič z njo. Ni-Mh so časovno manj občutljive, ampak se počasi praznejo, tako da moraš pred uporabo napolnit...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Ma IMHO to, da ti pred uporabno ni treba filat (kar zna trajat ure in ure, ti bi pa neki zašraufal _zdej_ in ne jutri), daleč odtehta morebiten prihranek v kapaciteti čez nekaj let (pa še tu vsaj po mojih izkušnjah Ni-Mh niso prav dosti boljše)

nejcek74 ::

Samo opozorilo. iščete na ameriškem ebayu, posledično pride zraven še carina oziroma ddv - na celotno ceno s poštnino vred, tako da ne prehitro naročat od tam. Za troške naročanja iz amerike si poglejte druge teme na forumu. Pa ne vem kako je potem z napetostjo ipd.

darkolord ::

(v mojih cenah sem že upošteval to)

T0RN4D0 ::

Ja. Vendar to "brez baterije in polnilca" zna biti tricky. Ker baterije in polnilec pač stanejo dvakrat toliko kot sama mašina. Če naročiš samo mašino po netu nisi naredu nič -Makitin pošten polnilec pride pri nas slabih 100EUR. Dva akumulatorja pa spet v rangu 100 do 150EUR. Za tistole li-ionko za 110EUR ma metalka z DDVjem po 200EUR 3Ah akkuje :)

Tako da če greš v ebay nakup se morš mal potrudit pa poiskat še akumulatorje, pa polnilec. Se dobijo zadeve dejansko dva do trikrat ceneje, samo pol ti pač cesar še prbije dobrih 20%. Za tistle 110EUR primer se dobijo pol za 150EUR (s poštnino in ddv) še dve tamočni baterji. Polnilec bi se mogoče našlo kje v evropi, ali pa gavzameš pri nas. Maš za 350EUR on komplet za 500EUR.

Garancija zna bit pa šmorn. Lahko se zanašaš na to, da bo makita preživela tiste dve leti brez okvar... če ne bo si pa hitro na istem šmornu, pa še tolk dlje brez mašine vmes, tako da je spet ena bolj hobi varjanta.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603198053 (6158) lopov
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921652 (4104) TheBlueOne
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12725854 (10135) Silici
»

vrtanje v ploščice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5414117 (10591) mikhaair
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7732840 (31069) thor24

Več podobnih tem