» »

Akumulatorski vijačnik / vrtalnik (prvo aku. orodje kasnejšega kompleta)

Akumulatorski vijačnik / vrtalnik (prvo aku. orodje kasnejšega kompleta)

1
2
»

WizzardOfOZ ::

Ja, samo ni več poceni. So se mal podražil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Andy9 ::

Jaz bi predlagal Makito ali Milwaukee. Imajo zelo veliko izbiro orodja za enake akumulatorje, pa ko primeš v roko dela kot mora.
Sam imam od Makite vrtno kosilnico, škarje za živo mejo, nitkarico, sesalec, ter nazadnje sem kupil iz DE še udarno vrtalko DHP481 za 160€, je pa mislim da še vedno najmočnejša z brezkrtačim motorjem. Zraven imam samo dve bateriji 5 Ah z dvojnim hitrim polnilnikom, kar pa zadostuje za nemoteno delo.
Se spomnim, ko so razni obrtniki hvalili orodje iz bauhausa, obija,... kako z lahkoto zamenjajo, ko le ta crkne. Nihče pa se ni vprašal koliko mučenja je bilo vloženo v delo njihovih delavcev, ko so reveži tiščali štemarco v strop, ker je imela tako švoh udarce.

Utk ::

Matevz96 je izjavil:

errhec je izjavil:

Kot je profii omenil imaš majstre ki ugonobijo še tako profi zadevo.
Če greš vijačit 12cm vijake v akacijo z navadnim vijačnikom potem lahko pričakuješ dim.
Če pa vijačiš z namenskim VIJAČNIKOM pa ti bo prej zlaomilo vijak. Preizkušeno.
Les je bil tako trd, da mi je lomilo vijake .


Starejša verzija tega je vijačila 15 cm vijake v svežo smreko brez večjih težav. Edino po baterijah je šlo hitro (baterije so bile 2,6 Ah, "profi" konkurenca ima pa ponavadi 5+ Ah) in reduktor je bil precej vroč. Lani jo je zamenjala točno takšna in zgleda da bo zdržala enako kot prejšnja, mi je kar škoda da ne umre v 3 letih da bi dobil denar nazaj in kupil nov model :D

Jaz sem 18V iz lidla vijačil v suhe hrastove trame 10-12 cm. Kar nekaj komadov, recimo 50. Če nisem namočil šraufa v olje ga je zlomilo v 90 procentih primerov. Ni tako slaba. Niti ni crknila niti pokadila zarad tega.

darkolord ::

Med hobi in profi je nešteto nivojev vmes.

Seveda je jasno, da Milwaukee za 500 eur pelje scat vse Kitajce. Če hočeš najboljše, kupiš Milwaukee/Hilti/DeWalt/Makita/... za 500+ eur in je.

Ampak Milwaukeeja za 200 eur pa Einhell za 120 eur gladko nese.

Problem je, če ne veš, kaj rabiš. Lahko kupiš najboljše, ampak za večino ljudi to pomeni, da bodo zaradi tega imeli manj ostalega orodja. Slabše namensko orodje je pa še vedno tisočkrat boljše kot to, da orodja nimaš.

Za hobi je IMO najboljši nasvet tale: kupiš poceni orodje, ko ga polomiš, pa kupiš boljšega. Kakšen korak lahko seveda preskočiš, ampak kupiti drago iz štarta je večinoma nesmisel, če ne veš, koliko/če ga boš sploh rabil.

Zimonem ::

Pri 50ih konstrukcijskih vijakih se na Milwaukeju pregreva glava Lidlova pa pri pol tega izdihne. Suh les. Štraufi pa itak pretiščani. V jesenu pa nobena nima kaj praskat brez predvrtanja. Ampak ker gre za pašno ograjo sem z pro varianto mirno tiščal do danske Lidl pa... Žalost. No ja res pa da bi dobil za isti denar 3 pa bi se vmes hladile.

Magic1 ::

Zimonem je izjavil:

Pri 50ih konstrukcijskih vijakih se na Milwaukeju pregreva glava Lidlova pa pri pol tega izdihne. Suh les. Štraufi pa itak pretiščani. V jesenu pa nobena nima kaj praskat brez predvrtanja. Ampak ker gre za pašno ograjo sem z pro varianto mirno tiščal do danske Lidl pa... Žalost. No ja res pa da bi dobil za isti denar 3 pa bi se vmes hladile.

In kaj sploh želiš povedati? Da vsi gremo nabavit Milwaukeje po 500EUR na kos, da bomo lahko kot bumbarji delali enkrat na par let?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

WizzardOfOZ ::

millwaukee ima uležajene osi, lidlova zadeva ima pa plastično pušo, ki se hitro znuca. Zamenjaš pušo za kovnsko, ali pa celo ležaj naprešaš, pa ne bo več problemov. Bo pa cena potem drugačna.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Andy9 ::

Moja vrtalka-šraufarca ima tak navor, da je pol metrski roč zraven, pa ni bila 500€, kot se tukaj piše...

Zimonem ::

Magic1 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Pri 50ih konstrukcijskih vijakih se na Milwaukeju pregreva glava Lidlova pa pri pol tega izdihne. Suh les. Štraufi pa itak pretiščani. V jesenu pa nobena nima kaj praskat brez predvrtanja. Ampak ker gre za pašno ograjo sem z pro varianto mirno tiščal do danske Lidl pa... Žalost. No ja res pa da bi dobil za isti denar 3 pa bi se vmes hladile.

In kaj sploh želiš povedati? Da vsi gremo nabavit Milwaukeje po 500EUR na kos, da bomo lahko kot bumbarji delali enkrat na par let?

Da ne rabiš kupovati nekaj za nabirat prah. Daš kolegu za pir pride pa naredi. Pa še pribor ima.

Superboyy ::

Sam bom fotru nabavil en makitin 18V vrtalnik, ker ima že kosilnico in dve 5Ah bateriji. Nekaj takega:
https://www.masinca.si/makita-akumulato...

Tudi če se bo prah nabiral na mašinci, so vsaj baterije vedno v pogonu na kosilnici (razen pozimi).

Če hočeš šparat raje poglej rabljeno kvalitetno orodje (Makita, Milwaukee, Metabo, etc). Si predstavljam, da si dosti "mojstrev" nabavi cel asortiman, ki ga ne izkoristijo in raje skoraj novo prodajo za 1/2 - 3/4 cene.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz sem letos kupil dve ryobi orodji... fantje... to ni več ista kvaliteta, kot še 10 let nazaj, ampak so prešli v pastik fantastik. Še vedno, vbodna žaga, dela odločno, samo izdelava pa... vse se krivi, mehanizem ne dela... lisičji rep, se gumbi zatikajo...

ne vem... se mi zdi, da sem ta denar kar stran vrgel...

Imam še 2 starejši ryobi orodji in fotr ene 3 in so mnogo bolje izdelani + kvalitetnejša plasitka.

zz

matobeli ::

Moja izbira za hobi orodje je Hofer Ferrex, predvsem zato ker imam (hobi) potrebo po več različnih orodjih in za razliko od Lidla ima Hofer v ponudbi tudi 20/40V sistem.
Trenutno imam:
-reflektor
-visokotlačni čistilec
-kompresor za filat gume
-pumpo za razne napihljive zadeve (bila v kompletu z kompresorjem, nisem še rabil)

Čakam da pride še neka udarna bormašina, trenutna od Workzone sicer dela dobro, ampak ima druge baterije, malo mi je tudi žal da nisem vzel fleksarce in vijačnika ko je bilo.

Če bi vse to vzel od Dewalta/Makite/Milwaukeja se mi bolj splača vsakič majstra klicat.

Če bi recimo živel v hiši bi lahko bile te baterijske igračke kar na 220.

Če rabim profi robo si jo zmeraj lahko sposodim za ne prav grozne denarje.

BorutK-73 ::

Bolf3nk je izjavil:

Pri motorkah enako. Foter ima dve noname hobi motorki. Ja, sta super za prežagat kakšno vejo, pa kak meter drv. potem pa je dobil 3 hlode kostanja in si je hotel sam prežat na 33cm...1 je crknila oljna črpalka, nato pa še blažilci in tesnilo na cilindru. Popravilo? Ne- keson. Druga pa dela dokler se ne segreje. Torej nekaj minut. Uplinjača ne moreš spravit v red, pa da ga jebeš. Menjali "fedrce" za gorivo in luft. Ampak ne pomaga. Vedno se "razštela".

Za motorke je pa samo ena izbira: Stihl.

WizzardOfOZ ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

jaz sem letos kupil dve ryobi orodji... fantje... to ni več ista kvaliteta, kot še 10 let nazaj, ampak so prešli v pastik fantastik. Še vedno, vbodna žaga, dela odločno, samo izdelava pa... vse se krivi, mehanizem ne dela... lisičji rep, se gumbi zatikajo...

ne vem... se mi zdi, da sem ta denar kar stran vrgel...

Imam še 2 starejši ryobi orodji in fotr ene 3 in so mnogo bolje izdelani + kvalitetnejša plasitka.

zz


Si ju kupil v merkatorju? Ker sem opazil, da v našem merkator tehniki ni ista kvaliteta kot recimo bauhausu. V avstriji (kjer še vedno v bauhausu prodajajo ryobi orodje) je tudi enako kot je bilo pri nas v bauhasu. Pa še cena v merkatorju je 10% višja, kot je bil v bauhausu.

Ampak spet ne za vse mašine.

BorutK-73 je izjavil:

Za motorke je pa samo ena izbira: Stihl.


Niti ne. stihl je samo predrag. Dobiš ostale motorke za dost manj denarja enako kvalitetne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

yury ::

Metabo uporablja baterije, katerih standard podpira več proizvajalcev (https://www.cordless-alliance-system.com). Na žalost so vsi razen Metaba preveč industrijski, da bi imeli primerna orodja za domačo uporabo.

Aston_11 ::

Superboyy je izjavil:

Sam bom fotru nabavil en makitin 18V vrtalnik, ker ima že kosilnico in dve 5Ah bateriji. Nekaj takega:
https://www.masinca.si/makita-akumulato...

Tudi če se bo prah nabiral na mašinci, so vsaj baterije vedno v pogonu na kosilnici (razen pozimi).

Če hočeš šparat raje poglej rabljeno kvalitetno orodje (Makita, Milwaukee, Metabo, etc). Si predstavljam, da si dosti "mojstrev" nabavi cel asortiman, ki ga ne izkoristijo in raje skoraj novo prodajo za 1/2 - 3/4 cene.


Na amazon.de za 99 EUR + 7 EUR shipping.

Superboyy ::

Aston_11 je izjavil:

Na amazon.de za 99 EUR + 7 EUR shipping.


Za verzijo brez vibracijske nastavitve.

Identičen model je na amazonu 130 eur.

Aston_11 ::

Drug model je za manj kot 90 in tudi vibra? Ne vem pa, kakšna je razlika med enim in drugim.
Makita DHP485Z 18V 18V Hammer Drill

Luka99 ::

imam navoljo kopijo dtw285 makite. za 50€ lp brushless motor itd 2 nastavitvi navora, auto stop...

111111111111 ::

errhec je izjavil:

Kot je profii omenil imaš majstre ki ugonobijo še tako profi zadevo.
Če greš vijačit 12cm vijake v akacijo z navadnim vijačnikom potem lahko pričakuješ dim.
Če pa vijačiš z namenskim VIJAČNIKOM pa ti bo prej zlaomilo vijak. Preizkušeno.
Les je bil tako trd, da mi je lomilo vijake .

Vijake namažeš z žajfo in bodo šli noter kot po maslu.

Bolf3nk je izjavil:


Pri vsem skupaj sem si potem rekel, da je bolje da kupim 1 kvalitetno, kot pa 3 šrote. Edino ženo sem moral pol leta pregovarjat :D

Enako jaz. Kupil kvaliteto in pričakujem 15-20 let delovne dobe.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Luka99 je izjavil:

imam navoljo kopijo dtw285 makite. za 50€ lp brushless motor itd 2 nastavitvi navora, auto stop...


A tole?

https://www.aliexpress.com/item/4001224...

šernk ::

te kopije sem tud jst že gledal, pa me zanima kolk so kaj vredne če kdo ima?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Daniel ::

Kolega jo je dejansko naročil na Wish-u, z njo prešraufal že cel kup stvari. Deluje presenetljivo zadovoljivo.

Sicer pa:

gruntfürmich ::

zakaj kupovati kopije če lahko direkt kitajca in ti ga bo vsaka štacuna zamenjala ko se bo pokvaril?

eni ste res totalno retardirani. kot da je to čista kopija trdožive makite.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

Daniel ::

Mogoče zato, ker bo za ceno v naši trgovini kupil 3 Kitajce in ga pač vrgel stran, če se pokvari? Sicer pa je zadeva presenetljivo trdoživa. Jaz imam za lastno uporabo sicer varianto iz Hofra, pa je po moči malo slabši in precej večji. Pač odvisno od posameznika za kaj rabi, za profi uporabo te igračke tako niso.

Zimonem ::

Daniel je izjavil:

Luka99 je izjavil:

imam navoljo kopijo dtw285 makite. za 50€ lp brushless motor itd 2 nastavitvi navora, auto stop...


A tole?

https://www.aliexpress.com/item/4001224...

Ta ni brushless.

gruntfürmich je izjavil:

zakaj kupovati kopije če lahko direkt kitajca in ti ga bo vsaka štacuna zamenjala ko se bo pokvaril?

eni ste res totalno retardirani. kot da je to čista kopija trdožive makite.

Ker je kopija oblike. In je važno na kakšni reči se nabira prah. Ko je kopija prvič padla na tla je ohišje počilo. Jah vvta budget ne spraviš še s steklenimi vlakni ojačano najlonsko ohišje. Se uporabi ABS pa je. Ampak oblika je pa enaka kot makitina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Daniel ::

Ne vem, jaz sem to poiskal tako na hitro za primerjavo, ima pa povsem enak iz Wisha, ki ga ima kolega, BL motor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Superboyy ::

Aston_11 je izjavil:

Drug model je za manj kot 90 in tudi vibra? Ne vem pa, kakšna je razlika med enim in drugim.
Makita DHP485Z 18V 18V Hammer Drill


Nisem čisto ziher. Mislim, da je razlika v kvaliteti ohšija.

Zvezdica27 ::

lp,

za zgoraj: ja Ryobi iz Mercator Tehnike. Moram priznat, da sem se zajebal. Sam cene Makit so pa tud nenormalne... imam ponudbe delaerja... kam gredo te cene...

zz

WizzardOfOZ ::

Jaz sem tudi kupil samo eno napravo tam, pa se mi ni zdela enako kvalitetna kot ostale, zato sedaj naročam iz tujine. Je kr konkretna razlika, pa še cene so bolj ugodne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zvezdica27 ::

hm...

modeli iz Mercatorja so običajni modeli, ki se prodajajo tudi v EU. MIslim... ne vem, če je res to druga roba - je pa imel Mercator decembra akcije (in so izenačili EU cene v bistvu - poštnina). Samo zato sem kupil. Mislim, saj dela, sam... res je šlampasto narejeno in cheap izgleda. Dvomim, da bo crknilo, samo stari Ryobi so imeli maso, občutek v roki, dobra plastika - tko kot danes Makite. No, nič več.

zz

WizzardOfOZ ::

očitno sta dve verziji. Ena je rumena in ena, ki bolj vleče na zeleno. Tiste zelene so še vedno take kot so bile, tiste rumene so se pa konkretno plastificirale. Zdej pa samo oedvisno kaj dobiš. Pa jaz vedno jemljem ONE+ njihove izdelke. Sem nekje slišal, da tiste običajne mašine ne zdržijo dolgega dela s tavelikimi baterijami (recimo s 5 ali 9Ah), ker jih prekuri (pregreje). One+ pa naj bi to zdržale.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

šernk ::

gruntfürmich je izjavil:

zakaj kupovati kopije če lahko direkt kitajca in ti ga bo vsaka štacuna zamenjala ko se bo pokvaril?

eni ste res totalno retardirani. kot da je to čista kopija trdožive makite.

nič bat, glede na zgoraj ogledan video ne bom kupil kopije :)

razlika med 150Nm in 190Nm pomeni pri avtu ogromno. Vidim pa da tej cheap so vsi tam tam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WizzardOfOZ ::

S 190Nm ne boš odvil vijaka ki drži kolesni ležaj, že 400Nm ga komaj, boš pa brez problema zamenjal kolo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

WizzardOfOZ je izjavil:

S 190Nm ne boš odvil vijaka ki drži kolesni ležaj, že 400Nm ga komaj, boš pa brez problema zamenjal kolo.

Od kdaj pa matica drži ležaj? iŠlo tech vsak dan kaj novega izumi.

WizzardOfOZ ::

Ok, da bomo čisto natančni, matice na polosovini. Brez tega ne boš dol snel pesta, da bi lahko zamenjal ležaj.

Matica pod številko 9 (nut) na tej sliki:
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Jst že dobro vem za leto matico gre. Ti pa ne čemu služi. Pa nehajte se že truditi vstavljat slike na išlo tek ker stvari ne delajo. Daš Link pa je.

WizzardOfOZ ::

V bistvu ti ne veš čemu služi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

šernk ::

S 190Nm ne boš odvil vijaka ki drži kolesni ležaj,


ja z vijačnikom ki zmore namesto 400Nm samo 150Nm pa tudi ne, ampak pri takem se potem ustavi pri vsakem vijaku, ki je malenkost rjav. zato če že kupim želim kupit nekaj kar zmore realnih vsaj 300Nm pri odvijanju, ampak potem sem spet tam dati 150eur za nekaj kar rabim parkrat letno...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zimonem ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V bistvu ti ne veš čemu služi.

Daj sine, segering je vmes pa zaprešan ležaj ti pa nabijaš kot kaka avša. Matica ne drži ležaja in ti nisi videl stvari od blizu. En kup klepetanja za brez veze. Pa še zvezdico si zavedel z svojim ultra dobrim orodjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

WizzardOfOZ ::

The axle nut tightening is needed to properly seat the wheel bearing on the rear hub.


zadovoljen?

recimo da sem jih v zadnjih dveh letih zamenjal parkrat več kot je tvoj IQ.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

WizzardOfOZ je izjavil:

The axle nut tightening is needed to properly seat the wheel bearing on the rear hub.


zadovoljen?

recimo da sem jih v zadnjih dveh letih zamenjal parkrat več kot je tvoj IQ.

En drek si jih ... Stvari nisi videl od blizu. Blefer. Če si skopiral neko traparijo ne pomeni, da je res. To je ista kot si nekaj postov višje menjal pušo z ležajem.

WizzardOfOZ ::

Tvoj problem, kaj verjameš in kaj ne. Jaz vem kolko sem jih zamenjal, ti pa lahko trdiš svoje kolikor te je volja.
Recmo da je en cigo bil izredno vesel konec decembra, ko je odpeljal čez 250kg ohišij ležajev skupaj z "wheel hubi"), ki so se nabrala v malo več kot pol leta menjav ležajev.

Wheel hub z ležajem:


Menjava enega takega traja nekje od 20 do 30 minut, odvisno kok je zarustan vijak na polosovini. (če z mašino ne gre, gre pa z 2m dolgo cevjo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

In kje je navoj? Pa kje si našel Marutija??? In če bi v pol leta rata zamenjat za pol tone ležajev si res Maister ali pa delaš nekaj hudo narobe. Itak pa to spet niso tvoje slike. Ampak kar nekaj. Da ne bo kdo dvom gre za takle avto https://www.carwale.com/marutisuzuki-ca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

WizzardOfOZ ::

Kakšnega marutija, dal sem prvo sliko, ki jo najde google pod wheel hub (če je slika od marutija je pač od marutija), da se vidi kaj je wheel hud.

Kje je navoj? Na zadevi, ki ji po slovensko rečejo zgibni ležaj


Si zdej zadovoljen al te še kej peče?

Aja, pa 250kg ni pol tone. če se že obešaš na detajle.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

matobeli ::

Zimonem je izjavil:

Da ne bo kdo dvom gre za takle avto https://www.carwale.com/marutisuzuki-ca...


Ja, vsi znamo prebrat URL slike.

Đizs...

WizzardOfOZ ::

šernk je izjavil:

S 190Nm ne boš odvil vijaka ki drži kolesni ležaj,


ja z vijačnikom ki zmore namesto 400Nm samo 150Nm pa tudi ne, ampak pri takem se potem ustavi pri vsakem vijaku, ki je malenkost rjav. zato če že kupim želim kupit nekaj kar zmore realnih vsaj 300Nm pri odvijanju, ampak potem sem spet tam dati 150eur za nekaj kar rabim parkrat letno...


Poglej to:
https://uk.ryobitools.eu/power-tools/dr...
Impact rate (ipm): 0-3200
Max. torque (Nm): 400
No load speed (rpm): 0-2900
No load speed gear 1 (rpm): 2100
No load speed gear 2 (rpm): 2500
No load speed gear 3 (rpm): 2900
Torque settings: 180/240/400


Meni ta mašina služi že nekaj let, pa še kr dela odlično. Cena zanjo je bila pa 89€ (brez baterije in polnilca). Tako da moraš potem baterije in polnilec kupiti. Ampak imaš potem te baterije komot za čez 50 različnih mašin od ryobija, če si boš kaj več kupoval.
Ni pa to profi roba. Bo verjetno prej ko slej zadeva razpadla. (sem pa z njo kompletno obnovil (razstavil in potem sestavil) enega oldtimerja, tako da bo tebi za parkrat na leto šraufat verjetno zdržala dolgo časa). Bo kak 700Nm milwaukee neprimerno boljši, ampak cenovno dobiš kar nekaj teh mašin za ceno enega milwaukee-ja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

a ma kdo polnilec za ryobi one+, li ion, kupim...

zz

Luka99 ::

ima brushless motor sem jo odprl nevem kaj eni tok pametujete, jaz jo ze 2 leti uporabljam in se drzi motor kot ohisje.

BorutO ::

Po tujini sem delal montažo ... lahko iz izkušenj povem, da je daleč najboljša firma Hilti ... Potem Makita, ostalo pa ne bi vedel, sem pa delal z DeWaltom, Wurthom, Boschom in vse te firme so nekje v istem skupnem rangu. Z vsemi mašinami smo delali skoraj 12 ur na dan, vrtali, vijačili, na eni baušteli z eno ali dvema firmama, enkrat z eno, enkrar z drugo. Najslabše se je odnesel Bosch in DeWalt, z Wurthom sem bolj malo delal, ni nikoli crknila nobena mašina, ni pa bila tako močna kot Makita ali pa Hilti. Makita se je tudi rada kvarila, predvsem glava se je dostikrat zjebala, je pa močna mašina in dolgo zdržijo baterije ... Hilti pa nam nikoli ni noben crknil, pa je mašina že bila tako vroča, da si jo že na koncu komaj držal ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199531 (7636) lopov
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921943 (4395) TheBlueOne
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726239 (10520) Silici
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813043 (8361) bozgo88
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7733046 (31275) thor24

Več podobnih tem