» »

Telemach ukinja vse analogne radijske kanale

Telemach ukinja vse analogne radijske kanale

mat xxl ::

Kot v naslovu, se je Telemach odločil, da čez noč ukine vse analogne radijske kanale . :( :( :( Mislim HALOOO malo morje nas je, ki imamo HI FI stolpe že desetljetja priklopljene na njihovo KATV in bomo sedaj čez NOČ ostali brez kvalitetnega radijskega signala.

Ne vem, kako si sploh upajo, kaj takega narediti, ne rečem, da bi pustili vsaj ene 8 najbolj poslušanih radijskih kanalov in bi bil volk sit in koza cela, tako pa dobesedno... stranke ja JEB... SE ????

Sem klical k njim, mi rečejo, ja saj lahko na TV ju poslušate radio ???? Kak butast odgovor, ali si pa nabavite eno analogno FM anteno in jo za dober sprejem montirajte na streho bloka ?????

Prosim, za ustrezen protest tudi ostalih, se mi ne gre za 50 radijskih kanalov, samo za ene 8 bi jih pa lahko pustili, ali pa nam brezplačno razdelili konvertorje iz digitalnega na analognega .... ?

Kaj nam je storiti, ne znajo niti povedati, ali se da kupiti, kot komponento za Hi fi, kak digitalen sprejemnik in kaj bo potem delalo na njem ???

Skratka jezen sem na njih 100 na uro, posebej ob dejstvu, da teh 8 ali 10 radijskih kanalov zavzame minimalno pasovno širino, vendar bi vsaj bili, da poslušaš poročila .... tako, pa ja čez noč MRK ???

Han ::

Se popolnoma strinjam.

Žal je edina dobra alternativa internetni radio, ki ga podpirajo novejši sprejemniki.

opeter ::

??? Kako pa si poslušal radio preko CATV?

No, ne glede na to mene bolj zanima, kdaj bodo ukinili/izklopili analogno programsko shemo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

zavajon ::

U fak, a zato sem danes zaspal za v službo!? ;((

Daniel ::

zmaugy ::

Za kazen zamenjaš ponudnika.

solatko ::

opeter - na koaxial kabel si dal razdelilec in en vod speljal v TV, drugega pa v antenski vhod na tunerju ali reciverju.

Na žalost je bil Telesmeh edini operater, ki je fural analogne programe, tako TV, kot radio.

Sedaj sem pač naštimal na stolp en stari 10 inch prenosnik, na katerem sem naštimal samo lemon radio in imam skoraj celotno svetovno ponudbo radijskih postaj.

zmaugy - Za takega, ki je analogni signal ukinil že pred skoraj 10-imi leti ali pa ga sploh nikoli ni imel v ponudbi.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

Saj sem rekel - za kazen. Malo zadoščenja. To, da je Telemach omogočal analogni radio ni stvar njihove izbire ampak pač zgodovinske infrastrukture, ki jo imajo ali so jo pridobili z nakupi drugih kabelskih operaterjev.

zavajon ::

Evo, preveril.
Niso ukinili analognega radia, le nekatere frekvence.
RŠ na 89,3 dela, Val 202, na katerega se zbujam, pa ne več na tisti frekvenci.
Bom moral najti drugo, ker RŠ ni primeren za budilko. Zjutraj dajajo elektroniko, ki me le še bolj zaflowa v spanec :)

Ve kdo, kje najti listo frekvenc FM od Telemacha? Ta njihova web stran je čisto neuporabna.

veteran ::

zavajon je izjavil:

Evo, preveril.
Niso ukinili analognega radia, le nekatere frekvence.


Tole pa je kriminal, res... Ravnokar preveril, tuner najde samo še eno postajo, na 99.90 neka goveja zadeva :| Telemach gorenjska. Vse kar sem prej poslušal, samo šumi.. Preklopil na anteno, ampak izbira slovenskih radijskih postaj, če si med hribi nekje v rovtah... :))

Očitno bo treba v nakup adapterja. Ali pa kakšen poceni android box, ki ima stereo line out in daljinca??

Ja, zaenkrat bo pač računalnik ves čas vklopljen zaradi radia.

veteran ::

mat xxl je izjavil:


Kaj nam je storiti, ne znajo niti povedati, ali se da kupiti, kot komponento za Hi fi, kak digitalen sprejemnik in kaj bo potem delalo na njem ???


Nekaj takega:
https://geizhals.eu/clint-h3-black-a122...

misek ::

A radijski programi v digitalni shemi so kodirani? Če niso potem bi morda deloval en RPi + DVB-C tuner?

zavajon ::

Ja, ukinili so vse frekvence RTV. Ostal je še RŠ in par obskurnih postaj. Najbrž bodo počasi ukinili vse.
Očitno torej še en razlog manj, zakaj ostati pri Telemachu.

hojnikb ::

Če bo zarad tega kej bolši upload, čist podpiram odločitev :)
#brezpodpisa

zavajon ::

Če ti je upload pomemben, potem nisi pri Telemachu ;)

misek ::

zavajon je izjavil:

Če ti je upload pomemben, potem nisi pri Telemachu ;)

Nimamo vsi na izbiro en kup ponudnikov :(

eniLS ::

World Radio Day @ Wikipedia

Pa ravno na ta dan. :)

BorutK-73 ::

hojnikb je izjavil:

Če bo zarad tega kej bolši upload, čist podpiram odločitev :)

Enako. Samo dvomim da se bo to zgodilo, prej bomo dobili nove nepotrebne TV programe.

mat xxl je izjavil:

Kot v naslovu, se je Telemach odločil, da čez noč ukine vse analogne radijske kanale .

Hvala bogu. Zgleda spadaš med 5% folka ki to dejansko uporablja. Jaz sem na začetku sprobal CA radio, ampak me ni prepričalo.

https://telemach.si/Pomoc/Novosti-in-Ob... klik na obvestila in je obvestilo z dnem 1.2 - Premestitev analognih radijskih programov v digitalno shemo:

Premestitev analognih radijskih programov v digitalno shemo

Uporabnike obveščamo, da smo zaradi popolne digitalizacije omrežja izbrane analogne radijske programe, ki ste jih lahko do sedaj poslušali prek analognega signala FM, premestili v digitalno shemo.

Za ponovno delovanje radijskih programov na svojih domačih radijskih napravah morate izklopiti koaksialni kabel iz RA (radijske) vtičnice in na radijskem sprejemniku na novo poiskati radijske programe na frekvencah oddajanja radijskega programa iz zemeljskega signala.

Na radijski sprejemnik lahko priklopite sobno ali zemeljsko anteno ali pa radijski sprejemnik povežete z našim sprejemnikom D3 oz. televizorjem s kartico Conax, kar vam bo omogočilo poslušanje digitalnih radijskih programov na vaši domači radijski napravi. Pri tem hkraten ogled televizijskih programov in poslušanje radijskih programov na ločenih napravah tehnično ni možen.

Novo digitalno programsko shemo si lahko ogledate tukaj.
https://telemach.si/Binary/1697/Digi-sh...

Lep podrav,

Telemach d.o.o.

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Uporabnike obveščamo, da smo zaradi popolne digitalizacije omrežja izbrane analogne radijske programe, ki ste jih lahko do sedaj poslušali prek analognega signala FM, premestili v digitalno shemo.

Tako popolna ta digitalizacija omrežja le ni, ker so premestili le "izbrane". Pa se mi zdi, da jih niso premestili, ker so bili tam že prej.

Dimnik ::

Kakšna panika...saj pa imate v digitalni shemi en kup radijskih postaj....jaz sploh nisem priklapljal analognega radia

solatko ::

Ale123 - In zato mi bo cel dan gorel 65 inch TV, ob 600W-nem reciverju na žarnice?

Mali atomček, windows 10 in Lemon radio, mi je rešil problem, Telesmeh pa mi je dvignil povezavo iz 15/1 na 40/1 Mb, da so lahko opravičili 1,5€ višjo ceno.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

opeter ::

solatko je izjavil:

opeter - na koaxial kabel si dal razdelilec in en vod speljal v TV, drugega pa v antenski vhod na tunerju ali reciverju.


Hvala. To pa sploh nisem vedel. 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mat xxl ::

Ok, zgleda da DAB ali DAB+ tuner tu ne pomaga prav NIČ. Torej ali namenski grd tuner nestandardnih dimenzij, ni 43 cm ali pa neko anteno za radijo, ki bi jo nekako stlačil na hrbtišče ene omare in ne bi bila vidna, morda samo, kot dolgo žico....., da lahko z obstoječim hi fi jem in radijem poslušam še stare analogne kanale, dokler pač še bodo. Ve kdo, kaj točno je za kupiti ali kako narediti, da bo signal dober ?

Han ::

mirko960 ::

Rešitev
Pred časom, ko je star Hitachi FT-5000 počasi zaradi starosti pričel pešat, ga je nadonestila poceni 7" tablica. Naložen imam TuneIn in lepo opravlja delo tunerja v HiFi stolpu. Enako bi se obnesel tudi kak "odslužen" telefon, ti imajo po večini tudi analogni FM sprejemnik.

ps, čas gre naprej...

Mavrik ::

mat xxl je izjavil:

Ve kdo, kaj točno je za kupiti ali kako narediti, da bo signal dober ?


Kaj pa če nabaviš recimo Chromecast Audio in ga upravljaš s TuneIn aplikacijo na telefonu?
The truth is rarely pure and never simple.

mat xxl ::

Ma tale antena od Han a bo, kar najboljša rešitev za nadaljnjih x let dokler so analogni kanali še v zraku !

Ste pa eni tako nastrojeni proti tem starim radijskim analognim kanalom ??? Pa veste, da ima po raziskavah, manj, kot 1% radiskih sprejemnikov in v vozilih in doma DAB+ ali DAB, torej ko ukinejo še oddajanje po zraku bo pri marsi komu MRK.

Res, pa je, da razvoj gre naprej ........................

solatko ::

mat xxl - Signali po zraku so že kar nekaj časa omejeni (moč oddajanja), kar opaziš v avtu, ko že po LJ ne moreš na vseh lokacijah slišat VAL202, kaj šele HIT, ROCK,...., brez da bi ti RDS iskal močnejši signal in se konstantno ustavi na cerkvenem radiu, ki, kot izgleda, oddaja najmočnejši signal.

Za doma pa kakršno koli napravo, ki predvaja analogne radijske postaje po internetu. V hiši, kjer je veliko železa, z analogno anteno težko dobiš HI-FI signal zadovoljive kvalitete, zato mi je bil Telemachov kabel tip-top, saj so bili signali res vrhunske kvalitete skoraj na vseh postajah. THE END!
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

#000000 ::

To bo ista fora kot pri tv signalu, prvo kodiranje da si rabu dekoder, nakar off analogno, nakar shut down ales cuzamen, ter takoj podražitve češ ponudniki hočejo več od nas, plačaj, enako bo sedaj, na koncu bo spet plačaj, kazen bi mogla bit TAKOJŠNJA MASOVNA menjava operaterja, samo kaj ko ma folk anekse.

solatko ::

#000000 - Zaradi tehničnega napredka in zastarelih naprav, ne bo noben menjal operaterja, s katerim je zadovoljen, sploh, če ponudba drugega, ne vsebuje tega. Tehnične rešitve obstojajo in se jih lahko vsak posluži, verjetno pa pametni ne bomo cel dan kurili TV zato, da bi poslušali radio, kar so počeli uporabniki vseh operaterjev razen Telemacha, kar nekaj let!

Problem je, ker so bili prej, signali nekaj postaj dovolj močni, da so delovale radijske postaje celo v avtoradiu, sedaj pa pač uporabljamo ključke, kartice,... prometne informacije pa na GPS. Zakonodajalec je pač omejil moč FM oddajnikov tako, da ne moreš nek program poslušat na celotnem ozemlju SLO, kot je bilo to prej s SLO1, SLO2, OGNJIŠČE, lokalne postaje pa na določenem območju.
Delo krepa človeka

nokia6310 ::

Pozdravljeni, sam imam enak problem kot večina tu. Živim v bloku kjer pa je razen z nekim starim res dobrim Sony-jim tranzistorjem zaradi betona res nemogoče dobit čisto fm postajo posebej če ta signal posnameš in želiš še kdaj kaj poslušat. Edino če bi dal kako usmerjeno anteno na streho. Pa še za to bi verjetno rabil kako soglasje stanovalcev. Čeprav mam eno vtičnico od katere gre kabel verjetno na streho na kateri je bila včasih priklopljena zunanja analogna antena za tv in radio katera pa ni v funkciji saj ko na njo priklučim radio ne dela nič. Ja na tistem tranzistorju sem pa že pred leti dobil celo vse tri hrvaške postaje kako je to možno me ne vprašat, ker nimam pojma. Če bi mi šlo samo za to, da bi poslušal radio mi tudi internetni popolnoma zadošča. Ampak problem pri internetnem radiu je ta, da ni kvalitetnega beatrate-a in se mi zaradi tega tudi ne da snemat stvari ki bi me morda zanimale, ker v slabi kvaliteti pa res ne mislim poslušat. Tisti ki imamo t2 je Multicast neka rešitev ki niti ni tako slaba. Ampak spet je bitrate vprašljive kvalitete. Če kdo rabi dipol fm anteno se naj javi na zs mam eno viška.

bluefish ::

nokia6310 je izjavil:

Ampak problem pri internetnem radiu je ta, da ni kvalitetnega beatrate-a in se mi zaradi tega tudi ne da snemat stvari ki bi me morda zanimale, ker v slabi kvaliteti pa res ne mislim poslušat.
320 kbps ni dovolj?

nokia6310 ::

Kdo pravi da ni dovolj? To je več kot preveč dovolj. A rtv slo oddaja na vseh treh programih v 320 kb/s? Vem, da oddajajo z 48 khz vzorčenjem. No ja pa so še druge postaje ki nažalost ne oddajajo 320 kb/s.

mat xxl ::

Ma sam sem danes pri materi probal z dipol anteno.....


Čista katastrofa, najbolj smešno pa je, da ima v Šiški v Ljubljani najboljše signale, Salomon , Antena, in še nekaj komercialnih, Slo 1 že šumi a bi za silo šlo, Slo 2, ki oddaja na ene 5 fekvencah ni nikjer niti zadovoljiva, povsod šumi..... skratka ena mala čista katastrofa......

Torej ta klasični dipol, link je v tej temi ni OK rešitev, sedaj išče naprej ali neko tako notranjo anteno z ojačevalcem ali , pa nazaj usposobit staro že ene 20 let odklopljeno inštalacijo in eno anteno za radio postaviti nazaj na streho, samo, kaj, ko tudi nosilca nimamo več.......

Če kdo ve za kako notranjo tako anteno z ojačevalcem ..........

Saj rešitev je nekaj, samo najboljša bi bila pritožba na Telemach in naj ta vrne v sistem vsaj tistih 10 ali tudi vsaj 5 osnovnih radijskih postaj, saj jim le te ne poberejo ne vem kake pasovne širine, veliko ljudem pa to veliko pomeni.

Povejte še tisti z DAB+ Hi FI sprejemniki, imate priklopljene na notranje antene, imate antene na strehi in pa kaj sprejemate sredi Ljubljane brezhibno z eno notranjo ali kako anteno, ker z TV radijskimi kanali se tu ne da nič pomagati, kljub DAB+ sprejemniku, ker frekvence niso enake . Ja ker rešitev je tudi nakup DAB + sprejemnika, če ti res dobro delujejo na notranjo anteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

avian2 ::

Če ti že analogni radio ne sprejema dobro z notranjo anteno bo DAB se slabše.

Han ::

Če imaš pametni telefon ali tablico, na star Hi-Fi priklopi Chromecast Audio, in imel boš na tisoče brezšumnih internetnih postaj, tudi skoraj vse slovenske.

mat xxl ::

Je kaj novega na tem področju, kdo našel kake sobne radijske antene z ojačevalci ?

steev ::

Kam si pa obrnjen v Šiški? Pri meni val202 čisto kul lovi z navadno žico zatlačeno v receiver?
V Ljubljani verjetno lahko ujameš val202 iz centra (97.6), s Krvavca (98.9) ali Krima (93.5). Si probal vse frekvnce?
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

velikivrh ::

Našel sem alternativo za radio, siol/kabelska tv vsebuje tudi analogne radio postaje: link

Radio v kablu mi je bil super. Pred tem nam je na vasi nekoč vse hreščalo. Zdaj naj delam neke elektronske štrikarije. Ne gre, po hiši imamo več radijev, jaz, mami, brat, ...

Mi gre pa telemach že ves čas na živce. Vsako leto dražijo in dražijo. V svoje zadovoljtvo dodajajo razne programe, da imajo izgovor za dražitev.

Internet. Hvalnice o povečevanju hitrosti... Ko pride mularija iz šol, smo malce več kot nekoč na modemu.

Ni kaj, so odurni, če imaš kake težave, potem ti res poskrbijo, da si še bolj v težavah. Ojoooj, če greš na njihov center, ki jih skoraj ni. Čakaš ko budala. In ko si na vrsti, speeeet čakaš. Dobiš conax kartico, doma ne dela, se nateguješ z njimi, pride po nekaj dneh serviser in ti pove, da si dobil napačno. Plačat moraš pa seveda od takrat, ko si nedelujočo kartico prevzel, ne plačaš, te terjajo...

Ko slišiš in vidiš, kako grozijo uporabnikom mobilne z izterjavo že davno plačanih obveznosti. Ko grozijo ljudem, da so se konektali na operaterja s katerim nimajo rominga, a telefon, ki si ga kupil pri njih ni preklopil...

mat xxl ::

Mavrik je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Ve kdo, kaj točno je za kupiti ali kako narediti, da bo signal dober ?


Kaj pa če nabaviš recimo Chromecast Audio in ga upravljaš s TuneIn aplikacijo na telefonu?


Ali obstaja , kaj takega, pa da lahko na HI FI stolp vežem vsaj z standardnimi kabli, tole gre le na zvočnike , lahko kaj takega z digitalnim izhodom ali vsaj z chinch standardnim stereo izhodom, pa ja potem bi preko telefona preko bt gor muziko z neta spravil....

Sem malo raziskal ima tudi optični in RCA izhod, torej bi šlo priklopiti zadevo na ojačevalec stolpa ali optika ali RCA, ki ju je potrebno dokupiti.

Kaj pa vhod je tudi BT ali kako gre na vhodu .... piše samo Wifi , kako pol z telefonom to krmilimo oziroma gre tudi na kabel mrežo, ker bo blizu routerju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

mat xxl ::

Torej to ni to, kar rabim, rabim, nekaj, kar priklopiš na stolp rca ali optika, na vhodu pa deluje kot prenosni zvočniki preko BT in lahko potem iz telefona ali kar koli predvajaš net glasbo na stolpu.... kaka ideja ???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3168412371 (67) Juneau
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386169 (2564) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5410898 (6545) Juneau
»

Kateri DAB + radio vmesnik/tuner?

Oddelek: Zvok in slika
147181 (5933) nokia6310
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328176 (24268) CyberPunk

Več podobnih tem