» »

Zvok iz telefona na avtoradio

Zvok iz telefona na avtoradio

twom ::

Na autoradiu s CD, ki nima nobenih priključkov, bi želel predvajati glasbo iz telefona (ali kakega drugega prenosnega predvajalnika).

Bluetooth na radijsko frekvenco ima zanič zvok.
Obstaja tudi BT na radijsko frekvenco, ki se priklopi med anteno in radio, samo sedaj ne znam poiskat, vem pa da je bilo cca 100 EUR, in bi kaj občutno cenejšega.
Predelave me ne zanimajo, menjava avta ali avtoradia (razen če ima kdo poceni multimedijsko enoto) pa tudi ne pride v poštev.

Kakšni predlogi?

smacker ::

Ja, odstrani omejitev "zanič zvok na radijski frekvenci" ali "menjava avtoradia ne pride v poštev". Nove radije dobiš od 50eur naprej, lahko pa rabljenega.

twom ::

smacker je izjavil:

Ja, odstrani omejitev "zanič zvok na radijski frekvenci" ali "menjava avtoradia ne pride v poštev". Nove radije dobiš od 50eur naprej, lahko pa rabljenega.

BT na radijsko frekvenco sem že imel, in je bilo zaradi (ne)kvalitete zvoka neuporabno, + da mi je grdo.

Radia ne morem menjati, ker je vkomponiran v armaturno ploščo. Originalna (1000 EUR+) ali aftermarket (500 EUR+) multimedijska naprava je pa nova krepko predraga glede na vrednost in starost avtomobila, rabljenih pa nisem zasledil, oziroma so prav tako krepko predrage.

Enkrat sem za 100 EUR našel modro škatlico (vem da barva ni prav pomembna) ki je vsebovala BT sprejemik, in se je priklopila direktno na antenski vhod. Cena je bila 100 EUR+ (mi je še vedno predrago) za novo, rabljene pa nisem našel.

Se pravi, iščem cenejšo alternativo, ali pa kako drugo opcijo.

Hvala za razumevanje...

smacker ::

Če poveš za kateri avto in radio se gre, se morda najde kaka rešitev.

AndrejS ::

Skoraj vsi avtoradiji imajo vgrajen audio-in - le pravilen kabel rabiš in ga priključiš na slušalke(audio/out) telefona

twom ::

AndrejS je izjavil:

Skoraj vsi avtoradiji imajo vgrajen audio-in - le pravilen kabel rabiš in ga priključiš na slušalke(audio/out) telefona
Morda res (kolikor sem googla sicer ne), kar pa mi nič ne pomaga, ker ni gumba na armaturki kjer bi AUX vhod lahko izbral (ima samo gumb za FM in gumb za CD).

FX6300B ::

o kerem avtomobilu se govori
May the force be with you!

Scorpia ::

Ni nujno, da imas gumb aux, pri presnji generaciji fiat, si 2x pritisnil gumb cd, da si prisel do aux. Pri tadrugih si mogel pod meni priti.
Ce pa radio podpira cd changer, lahko sam naredis "aux" kabel, tako da pogledas kateri trije pini so za zvok, seveda zadaj na radiu in prilotoas jack kabel ali pa rca, pa si lahko se kak bluetoth adapter vgradis, pa imas kar zvok prek bluetootha.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814395 (8694) Trupl0
»

Usb adapter za avto

Oddelek: Pomoč in nasveti
173466 (3273) GupeM
»

Statistika predvajanja pesmi na rock radio

Oddelek: Sedem umetnosti
284305 (3218) AmokRun
»

neprofitno predvajanje glasbe prek radijskih frenkvenc

Oddelek: Omrežja in internet
151792 (1479) ovdje kokoš
»

Povezava avtoradia z MP3 player-jem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122752 (2341) zile

Več podobnih tem