» »

Gospodarska kriza 2018

Gospodarska kriza 2018

Temo vidijo: vsi
««
67 / 76
»»

Mr.B ::

Inventorista je izjavil:

Moj chill pill, bi bil, da imam ločen pokojninski steber od tega vzajemnega bullshita!

Kitajci bod čakali na naslednje poročilo o ameriškem dolgu, kjer bo notri teh dodatni 3 biljoni. Potem je samo še vprašanje ali bo takrat premestili iz kanade v Ameriko ali bodo to storili prej.
Takoj ko ob poročilu kitajci rečejo, da razmišljajo da se zaradi dolga in verjetnosti da amerika tega dolga ne mopre odplačati, razmišljajo da se z dolarjem ne more trgovati, bo veretno vsakih 5 minut po 15 minutni pauzi ustavili trgovanje na borzi. No ko to naredijo tretjič, je borza zaprta do naslenjega dne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vazelin ::

Eh, ni nekega pumpa zaposlitvenih oglasov. Za osrednjeslovensko regijo smo pod 600 na mojedelo (mislim da je bilo dno slabih 400).
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mr.B ::

Vazelin je izjavil:

Eh, ni nekega pumpa zaposlitvenih oglasov. Za osrednjeslovensko regijo smo pod 600 na mojedelo (mislim da je bilo dno slabih 400).

Ali drugace? je bilo lansko leto kaj manj ?/ vec?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Eh, ni nekega pumpa zaposlitvenih oglasov. Za osrednjeslovensko regijo smo pod 600 na mojedelo (mislim da je bilo dno slabih 400).


Ce das stran vse oglase, ki tezijo k nategovanju strank ala go opti in prodaja krizank po telefonu ti ostanejo le se programerska dela pa kaksno medicinsko sestro se iscejo. Teh pa je koliko 50?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

iTrader ::

Kaj zdej, kdo bo prvi propadu? Dolar, euro, al bitcoin?

bobby ::

Eur, usd, btc,..
Totalno nekonkurencna stara dama, ki se prilagaja vsem in nastavlja, hkrati resuje Lufthanzo in DB v enem mahu pa sta to samo 2 firmi, ki sta znotraj ene predatavnice evropskih clanic in tidve pozreta gladko 25 miljard naprintanega eur valute od vseh 700in nekaj za vse,...
Usd resuje trenutno se vedno rezerna svetovna valuta, koliko casa se, je vprasanje, najbrz dozivi se en razcvet pred menjavo,... Btc,.. Ne tic ne mis v oceh mnohe večine,... In zato razlog obstanka,..
Mojih 5 minut.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Vazelin ::

Mr.B je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Eh, ni nekega pumpa zaposlitvenih oglasov. Za osrednjeslovensko regijo smo pod 600 na mojedelo (mislim da je bilo dno slabih 400).

Ali drugace? je bilo lansko leto kaj manj ?/ vec?

1000 ali več če se ne motim
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Velika odpuščanja se obetajo v NLB in NKBM.

https://topjob.finance.si/8962326/Po-NL...

Vazelin ::

S tem da je ze do sedaj veliko manj zaposlenih na bankah v primerjavi z 2008
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

sbawe64 ::

Vazelin je izjavil:

Eh, ni nekega pumpa zaposlitvenih oglasov. Za osrednjeslovensko regijo smo pod 600 na mojedelo (mislim da je bilo dno slabih 400).

Padec za 50%
https://www.mojedelo.com/karierni-nasve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

ferdov ::

PreviousUser je izjavil:

Velika odpuščanja se obetajo v NLB in NKBM.
https://topjob.finance.si/8962326/Po-NL...


NKBM pomeni NKBM+Abanka. Torej dejansko mora priti do odpuščanj, saj je kup oddelkov podvojenih po nepotrebnem.
NLB pa velikega čiščenja, ki so ga tuji lastniki naredili v preteklosti, še ni doživela. JE bil že čas, pa še prilika se je pokazala.

jest10 ::

Samo imajo prav ufuknjeno čistko. Zdej bo cel SZ moral laziti v Kranj, ko zapirajo na Bledu.

lexios ::

saj je kup oddelkov podvojenih po nepotrebnem.
NLB pa velikega čiščenja, ki so ga tuji lastniki naredili v preteklosti, še ni doživela. JE bil že čas, pa še prilika se je pokazala.


Podvojenih po nepotrebnem? Ta čistka izgleda v praksi tako, da se bo zapiralo poslovalnice, čemur rečejo "združevanje". In to tudi edine poslovalnice v turističnih krajih in kjer je edina v občini oz. 30 km naokrog ni druge banke: v Solkanu, v Bovcu, v Krškem, v Žireh, na Bledu, v Luciji, ter poslovalnice Mislinja, Poljanska, Radenci, Semič, Senovo, Stari trg, Šentvid in Tržaška. Obdržali bodo pa vsa delovna mesta in zaposlene premestili po drugih poslovalnicah - nepotrebno podvojevanje delovnih mest na drugi lokaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Smrekar1 ::

jest10 je izjavil:

Samo imajo prav ufuknjeno čistko. Zdej bo cel SZ moral laziti v Kranj, ko zapirajo na Bledu.


Mogoče bo malo pospešilo dvig spletnega bančništva.

V zadnjih šestih letih sem bil fizično na banki točno enkrat: vlogo za mobilno aplikacijo sem moral osebno podpisati. To je bilo to, vse ostalo se da urediti na daljavo, že pred epidemijo.

Večina obiskov bančnih poslovalnic ni nujno potrebnih. Za enkrat na pet let greš tudi malo dlje kot običajno.

jest10 ::

Smrekar1 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Samo imajo prav ufuknjeno čistko. Zdej bo cel SZ moral laziti v Kranj, ko zapirajo na Bledu.


Mogoče bo malo pospešilo dvig spletnega bančništva.

V zadnjih šestih letih sem bil fizično na banki točno enkrat: vlogo za mobilno aplikacijo sem moral osebno podpisati. To je bilo to, vse ostalo se da urediti na daljavo, že pred epidemijo.

Večina obiskov bančnih poslovalnic ni nujno potrebnih. Za enkrat na pet let greš tudi malo dlje kot običajno.


Recimo v turističnem kraju kot je Bled in okolica, se veliko dela z gotovino, tako da so občasni obiski banke nujni.
Jih bo pač še več šlo stran on NLB.

Smrekar1 ::

jest10 je izjavil:


Recimo v turističnem kraju kot je Bled in okolica, se veliko dela z gotovino, tako da so občasni obiski banke nujni.
Jih bo pač še več šlo stran on NLB.


Ajdi, recimo.

Če bi bilo tega veliko bi bila poslovalnica donosna in je NLB nikakor ne bi zapiral.

Vazelin ::

https://www.ccn.com/warren-buffett-made...
Izgleda da je Buffett eden od luzerjev korona krize!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

ferdov ::

jest10 je izjavil:


Recimo v turističnem kraju kot je Bled in okolica, se veliko dela z gotovino, tako da so občasni obiski banke nujni.
Jih bo pač še več šlo stran on NLB.

Polaganje gotovine : dnevno nočno trezor
Dvig gotovine : bankomati
Poslovalnice so predrage za delo z gotovino.

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

https://www.ccn.com/warren-buffett-made...
Izgleda da je Buffett eden od luzerjev korona krize!


Borze rastejo kot nore. Če bi imel zagarantirano službo bi veliko več zmetal noter kot sicer, tako pa... Bo že bolje. :D

lexios ::

jest10 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Samo imajo prav ufuknjeno čistko. Zdej bo cel SZ moral laziti v Kranj, ko zapirajo na Bledu.


Mogoče bo malo pospešilo dvig spletnega bančništva.

V zadnjih šestih letih sem bil fizično na banki točno enkrat: vlogo za mobilno aplikacijo sem moral osebno podpisati. To je bilo to, vse ostalo se da urediti na daljavo, že pred epidemijo.

Večina obiskov bančnih poslovalnic ni nujno potrebnih. Za enkrat na pet let greš tudi malo dlje kot običajno.


Recimo v turističnem kraju kot je Bled in okolica, se veliko dela z gotovino, tako da so občasni obiski banke nujni.
Jih bo pač še več šlo stran on NLB.


+ gostinci in mali podjetniki v turističnih krajih so vezani na redno (fizično) obiskovanje bank
+ pozablja se na starejše brez internet-skills in na vse omejitve spletne banke
+ čas vožnje do prve poslovalnice se v nekaterih primerih podaljša tudi za več kot 30 min, torej 1h več v obe smeri

Btw., to je prvi korak do ukinitve gotovine. Zakaj ne bi zaprli kar vseh poslovalnic, če menite, da niso nujno potrebne. Zanimivo, da sem pred korono vedno čakal v vrsti, čeprav vse urejate na daljavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

PrihajaNodi ::

https://www.24ur.com/novice/tujina/veli...

Sem pravilno napovedal samo z eno vrsticnicami. Upekli ste se tisti, ki ste pricakovali konec sveta. Povecala se je pa samo neenakost med ljudmi.

Sem pa bolj v kriptu kot delnicah. Oba vrtiljaka ali kazinoja se vrtita.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

lexios ::

Povecala se je pa samo neenakost med ljudmi.


Samo to? ;((

To je bil tudi namen te krize.

bobby ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/tujina/veli...

Sem pravilno napovedal samo z eno vrsticnicami. Upekli ste se tisti, ki ste pricakovali konec sveta. Povecala se je pa samo neenakost med ljudmi.

Sem pa bolj v kriptu kot delnicah. Oba vrtiljaka ali kazinoja se vrtita.


Ker že glih od 24kur linke limaš,..
bom še jaz enega,..

kar tako naprej

https://www.zurnal24.si/slovenija/zadnj...

pa se bomo čez 2 meseca spet po jajcih praskal doma, štanc mašine valute še na predstavo višje, UTD za vse, gold do 10000usd,..

recimo ena od napovedi :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

lexios ::

Pust Nodija, opravičuje nategovanje korone. Trenutna rast je zaradi printanja denarja in poceni kreditov... Korekcija še pride, če bodo še naprej omejevali trg, reševali gospodarstvo z printanjem denarja in pumpanjem delnic pa lahko pričakujemo še hiperinflacijo. Sicer pa bo karavana šla dalje, do nove krize; ko se bo zopet samo povečala neenakost med ljudmi (generacijami)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

PrihajaNodi ::

bobby je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/tujina/veli...

Sem pravilno napovedal samo z eno vrsticnicami. Upekli ste se tisti, ki ste pricakovali konec sveta. Povecala se je pa samo neenakost med ljudmi.

Sem pa bolj v kriptu kot delnicah. Oba vrtiljaka ali kazinoja se vrtita.


Ker že glih od 24kur linke limaš,..
bom še jaz enega,..

kar tako naprej

https://www.zurnal24.si/slovenija/zadnj...

pa se bomo čez 2 meseca spet po jajcih praskal doma, štanc mašine valute še na predstavo višje, UTD za vse, gold do 10000usd,..

recimo ena od napovedi :)



Clanek ti lepo pove kdo je imel denar v delnicah. Ne, to niso tisti ki so sedaj na cesti.

Meni je vseeno, mam pozicije odprte ce pade oziroma se korigira.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

Pa medtem ko ste tu jokali kako bo slo se nizje, bi lahko naredili vsaj 50% profita, nafta tudi ni vec zastonj. Namesto tega tu berem kako se vlaga v penny stock-e.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Facebook dev ::

Ja ja. Kar kriza ko Perci nodiju zapre temo o kriptovalutah, potem mora pa Nodi tu notri svoje bedarije pisat ...:))
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

Perci teme ni zaprl zaradi mene! Tam ste sli predalec.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Facebook dev ::

No sej nima veze zaradi koga je zaprta, zdaj vsi vanjo ne moremo pisat ...
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

To pa drzi. In prav je tako da se nekaterim ohladi glave.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mr.B ::

Ce bi nodi spremljal, bi ugotovil da borzni index skoci ce samo omenis da so pozitivni " vpisi poljubno" v sistež je slo 3 triljone samo za borzo ter slaba dva za male podjetnike....
Sistem deluje pa na avtopilotu.. vpises parametre kako se mora danes trgovati, ter vtipkas sred trgovanja variable. Al resno mislis da to delajo ljudje. ljudje so bili vkljuceni ko so mali mnozicno prodajali, pa se to je? koliko je bilo botov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

redtech ::

Mimogrede
"Vietnam ratifies landmark free trade deal with EU to boost crisis-hit economy"
Če je kdo zasledil ima veliko kitajskih podjetij tam "pakirnice - Made in Vietnam" in se bodo sedaj preko Vietnama izognila raznim carinam in kvotam.

Zheegec ::

Ja, trenutno ni popularno podpisovati direktno pogodbe s Kitajsko, ampak kapital vseeno hoče poceni delovno silo in Kitajska je še vedno razmeroma poceni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

Wall Street for months has appeared to ignore grim economic readings as investors focus on trillions of dollars in government stimulus and bet that a recovery would be relatively quick.

https://www.reuters.com/article/us-usa-...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Chalky ::

Sem včeraj malce bral in raziskoval in naletel na tole:

The combined market cap of $AAPL $MSFT $AMZN $GOOGL $FB is now $5.72 TRILLION!

Vrednost 5 največjih podjetij (Apple, Amazon, Microsoft, Alphabet in Facebook) znaša skoraj 6 trilijonov dolarjev.

Most valuable US companies:

1. Apple: $1.41 trillion*
2. Microsoft: $1.40 trillion
3. Amazon: $1.23 trillion
4. Alphabet: $978 billion
5. Facebook: $655 billion

* All-time high

Za primerjavo:

Japan GDP: $4.5T
Germany GDP: $3.5T
UK GDP: $3.3T

Nekaj dni nazaj sem bral članek o tem kako naj bi Apple kmalu (naslednje leto) presegel $2 Trilijona dolarjev (prvo podjetje z vrednostjo preko dveh trilijonov dolarjev). Microsoft bi lahko celo prehitel Appla.

Edit: Še ena zanimivost. Vrednost celotne Shanghaiske borze (5.08T). Se pravi je 5 največjih ameriških podjetij vredno več kot celotna Shanghaiska borza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Vazelin ::

Še Tesla to the moon
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

hator ::

Here we go again:
"Zaradi posledic zdravstvene krize bodo prilivi po trenutnih projekcijah v proračun okoli 800 milijonov evrov nižji od predvidenih, zaradi ukrepov za blažitev krize pa bo tudi za približno pol milijarde evrov več odhodkov."

"Vsa ministrstva pa so že dobila nalogo rezov predvidene porabe po resorjih, rezi naj bi bili linearno enaki za vse, v višini 30 odstotkov"

"Že zdaj pa je jasno, da bo moral za pokojnine zaradi napovedane rasti brezposelnosti finančni minister Andrej Šircelj v državni blagajni najti dodatnih 300 milijonov evrov"

https://www.delo.si/novice/slovenija/zd...

PrihajaNodi ::

Naj se pomece ven polovica javnega sektorja, zmanjsa obcine na 5 in je to to. Valda so to sanje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

Po dolgem času je spet več kot 700 oglasov za osrednjeslovensko regijo. Počasi se premikajo oglasi malo gor. Od slabih 400 aprila na dobrih 700
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

Tisti oglasi za moje delo so pa res kredibilen vir. Vse skup ena zalost.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tisti oglasi za moje delo so pa res kredibilen vir. Vse skup ena zalost.

Za hiter otip razmer na trgu dela vsekakor so kredibilni vir.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

hator je izjavil:

Here we go again:
"Zaradi posledic zdravstvene krize bodo prilivi po trenutnih projekcijah v proračun okoli 800 milijonov evrov nižji od predvidenih, zaradi ukrepov za blažitev krize pa bo tudi za približno pol milijarde evrov več odhodkov."

"Vsa ministrstva pa so že dobila nalogo rezov predvidene porabe po resorjih, rezi naj bi bili linearno enaki za vse, v višini 30 odstotkov"

"Že zdaj pa je jasno, da bo moral za pokojnine zaradi napovedane rasti brezposelnosti finančni minister Andrej Šircelj v državni blagajni najti dodatnih 300 milijonov evrov"

https://www.delo.si/novice/slovenija/zd...


Za posrednike pri medicinski opremi pa ni bilo treba šparat.

PrihajaNodi je izjavil:

Tisti oglasi za moje delo so pa res kredibilen vir. Vse skup ena zalost.


Kje pa je bolj relevantno?

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Dolgocasni ste. Nivo naj se malo dvigne,, prosim,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mahoni ::

bobby je izjavil:

Dolgocasni ste. Nivo naj se malo dvigne,, prosim,..

V kero smer naj se dvigne?

Drugi val je na pragu, ce bo ponoven lockdown je to RIP cel svet in zacetek boja za hrano.

Vazelin ::

Novega lockdowna ne bo.
Tudi 80% nadomestil na čakanje financirane s strani države ne več.
Karantena marec-maj bodo samo še sladke skrbi v primeru vala 2
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Facebook dev ::

Tole bo kar mamo zdej. Malo zajebavanja z maskami in omejevanja velike kolicine ljudi na kupu.

Nima smisla delati kompletnoh lockdownov pri nas.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

J.McLane ::

Moje mnenje je da se denar, ki ga je folk namenjal za turizem seli v retail, ker folk ima pač viška denarja, ki ga je treba zapravit. Bo velika kriza v turizmu in transportu, ampak vprašanje je ali se bo ta del ekonomije zdaj prevesil na druga področja ali bo prišlo do krča in "varčevanja" kar bo prineslo gospodarsko krizo. Ne verjamem v neke doom and gloom scenarije.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ZaphodBB ::

J.McLane je izjavil:

Moje mnenje je da se denar, ki ga je folk namenjal za turizem seli v retail, ker folk ima pač viška denarja, ki ga je treba zapravit. Bo velika kriza v turizmu in transportu, ampak vprašanje je ali se bo ta del ekonomije zdaj prevesil na druga področja ali bo prišlo do krča in "varčevanja" kar bo prineslo gospodarsko krizo. Ne verjamem v neke doom and gloom scenarije.

Kako majo ljudje viška, če nimajo za jest, ker neoliberalizem!?!?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Glodko ::

Ne opažam nekega upada trošenja. Praktično cel javni sektor je pri nas ostal nedotaknjen zaradi covid-19. Ko se govori o naraščanju brezposelnosti, to v večini leti na realni sektor. Javni sektor si je ves ta čas izplačeval dodatke. Doma so bili dobra 2 meseca. Sedaj je prišel še regres, tako da presežni denar morajo nekje potrošiti...

D3m ::

Tudi javni sektor odpušča.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
67 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4207 208 209 210 )

Oddelek: Problemi človeštva
10474904624 (6686) Mr.B
»

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - oseb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24531470 (917) Mr.B
»

ZDA zamikajo uvedbo carin s Kitajsko za nekatere tehnične izdelke

Oddelek: Novice / NWO
426719 (4245) Mr.B
»

Finančna kriza na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12135454 (29879) GregiB

Več podobnih tem