» »

Gospodarska kriza 2018

Gospodarska kriza 2018

Temo vidijo: vsi
««
62 / 76
»»

sniff ::

gruntfürmich je izjavil:

no sj dejansko če imaš delnice samo v applu ali drugi top performer delnici šišneš indexe kot za šalo

To že, če tapravo izbereš za obobje v katerem imaš investirana sredstva. Če pa investiraš v tisto, ki gre v k**** pa lah brez vsega ostaneš.

Inventorista ::

gruntfürmich je izjavil:

no sj dejansko če imaš delnice samo v applu ali drugi top performer delnici šišneš indexe kot za šalo


Res? Po bitki je lahko bit general! Še bolje bi bilo pred 10 leti v Amazon. Je bla delnica 175 zdaj je 2395.
Jaz sem svojim kolegom govoril, da bo Amazon prevzel svet. Ampak vseeno nisem investiral, ker ni bilo keša! Pa če bi ga mel ga sigurno ne bi dal vse v AMZN! Zdaj je lahko trditi, da bi bila slaba odločitev. Se vrnem nazaj na pregovor, v prvem stavku.
Pride regulacija, razbijejo monopol. Nikoli ne veš kakšna politična opcija pride in kaj se zgodi v prihodnosti.
Amazon je enostavno prevelik in ga bodo morali razkosati zavoljo vseh nas, ker konkurenca je zakon.
Prepričan sem tudi, da bodo veljaki vedeli pred vsemi ostalimi, kdaj se bo to zgodilo.
Zato se pa diverzificira in po možnosti tudi hedgas svoje naložbe s kakšnimi finančnimi izvedenimi inštrumenti.

sniff ::

točno tako, problem je gledanje "za nazaj" in pametovanje da je itak "no brainer" investirat v blue chipe, realnost je da jih je tudi že ker nekaj šlo po gobe. Če pa pogledaš, kaj se je zgodilo z nekimi leaderji v pretekloti na tehnološkem področju yahoo, motorola, blackbarry, nokia,... te pa stisne

Inventorista ::

Sem ravno našel 2 knjigi v pdf formatu. Tako da, če kdo hoče, lahko pošlje e-mail na ZS in mu pošljem. Potrebno je dobro poznavanje angleščine, drugače pa so praktični primeri noter in je zelo razumljivo napisano!

PreviousUser ::

gruntfürmich je izjavil:

no sj dejansko če imaš delnice samo v applu ali drugi top performer delnici šišneš indexe kot za šalo


Tako v plus kot v minus.

BlackDeath ::

Inventorista je izjavil:

Vse je res, samo moraš priznati, da ko podjetja dobijo bailout keš, jih praktično financirajo davkoplačevalci! To ni kapitalizem in spodbuja slabo prakso, če CEO-ji ne rabijo odgovarjat za nič. O tem moralnem hazardu nihče ne govori. Pa spomnimo se kaj se je dogajalo 2009, to big to fail. Vsi dobijo davkoplačevalsko pomoč, potem pa zlata padala, odkup delnic... the whole shabang..
Ta kratko pa potegnejo davkoplačevalci in zaposleni, ker lahko pozabijo na višanje plač. Realno se plače niso povečale v ameriki od 1972 zaradi inflacije, medtem ko se je produktivnost precej povečala. Razlika je šla v žepe lastnikov!
Ni zastonj poimenoval svoj sklad SocialCapital! Gre mu precej za reševanje globalnih problemov, prišel iz revne družine, velik advokat za zasebnost uporabnikov. Ni kar tako zapustil Facebook verjetno. Pač človek na mestu! Svet bi bil boljši če bi veliko več takšnih ljudi imeli.


Hja, če se ne strinjaš s tem, da nekdo služi na tvoj račun je edina rešitev, da odpreš svoje podjetje in začneš delati. Boš lahko potem ti vse svoje dobičke dal takoj nazaj delavcem...po tem ko plačaš davke, stroške prostorov, opreme, mehanizacije, razvoja. Aja potem so tu še delavske plače in prispevki.

Ker vsi bi imeli soudeležbo pri poslovanju podjetja, dokler je pozitivno. Potem se naj pa sam znajde šef.

Bailout je nekaj drugega, jaz sem govoril o menjavi lastnikov. Se pa tudi bailout bolj splača za državo, če potem podjetje ne propade seveda.

Inventorista ::

BlackDeath je izjavil:

Inventorista je izjavil:

Vse je res, samo moraš priznati, da ko podjetja dobijo bailout keš, jih praktično financirajo davkoplačevalci! To ni kapitalizem in spodbuja slabo prakso, če CEO-ji ne rabijo odgovarjat za nič. O tem moralnem hazardu nihče ne govori. Pa spomnimo se kaj se je dogajalo 2009, to big to fail. Vsi dobijo davkoplačevalsko pomoč, potem pa zlata padala, odkup delnic... the whole shabang..
Ta kratko pa potegnejo davkoplačevalci in zaposleni, ker lahko pozabijo na višanje plač. Realno se plače niso povečale v ameriki od 1972 zaradi inflacije, medtem ko se je produktivnost precej povečala. Razlika je šla v žepe lastnikov!
Ni zastonj poimenoval svoj sklad SocialCapital! Gre mu precej za reševanje globalnih problemov, prišel iz revne družine, velik advokat za zasebnost uporabnikov. Ni kar tako zapustil Facebook verjetno. Pač človek na mestu! Svet bi bil boljši če bi veliko več takšnih ljudi imeli.


Hja, če se ne strinjaš s tem, da nekdo služi na tvoj račun je edina rešitev, da odpreš svoje podjetje in začneš delati. Boš lahko potem ti vse svoje dobičke dal takoj nazaj delavcem...po tem ko plačaš davke, stroške prostorov, opreme, mehanizacije, razvoja. Aja potem so tu še delavske plače in prispevki.

Ker vsi bi imeli soudeležbo pri poslovanju podjetja, dokler je pozitivno. Potem se naj pa sam znajde šef.

Bailout je nekaj drugega, jaz sem govoril o menjavi lastnikov. Se pa tudi bailout bolj splača za državo, če potem podjetje ne propade seveda.


Meni se zdi soudeležba kar vredu motivator. Še posebej če je zaposlen, zadovoljen na svojem delovnem mestu in se počuti cenjen, bo dal več od sebe. Če gre dobro podjetju gre dobro zaposlenemu.
Samo če dobiš pa cent na dolar se pa bo jebalo vsakemu. Če so si tako zamislili "trickle down economy", lahko lastnik kapitala, kar sam prevzema tveganje. In naj ne jamra ko dobička zmanjka!
Wimbeldon je plačeval 20 let zavarovanje za primer pandemije! Končno se je povrnilo in še pokrili so delež izgub zaradi izpada. Temu se reče odgovorno vodenje!

nurmaln ::

Inventorista je izjavil:

Meni se zdi soudeležba kar vredu motivator.

Absolutno smo vsi za soudeležbo pri dobičku.
Če delaš v d.d. greš nabavit par delnic in boš soudeležen pri dobičku.
Če delaš v d.o.o. lahko od lastnika probaš odkupit delež v podjetju. Če noče prodat ponudi več. Če še vedno noče prodat, ga pa verjetno ne želiš silit ane (tako kot če ti ne bi hotel prodati svoje hiše). Potem lahko zamenjaš službo in greš nekam kjer boš bolj cenjen.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Vazelin ::

V Slovenijo prispelo 248 romunskih delavcev, ki bodo delali v hmeljiščih
Sedemdnevna karantena na 44 kmetijah
Slovenskim hmeljarjem je po dolgotrajnih birokratskih bitkah na kmetije vendarle uspelo pripeljati 248 romunskih sezonskih delavcev.

:D
Medtem, ko slovenci jamrajo in je na zavodu čez 10k ljudi več kot februarja in Pivčeva moleduje po TV, romuni čez 7 dni že obirajo hmelj. Jebat ga, ponudba povpraševanje.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Ladjar ::

Inventorista je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

no sj dejansko če imaš delnice samo v applu ali drugi top performer delnici šišneš indexe kot za šalo


Res? Po bitki je lahko bit general! Še bolje bi bilo pred 10 leti v Amazon. Je bla delnica 175 zdaj je 2395.
Jaz sem svojim kolegom govoril, da bo Amazon prevzel svet. Ampak vseeno nisem investiral, ker ni bilo keša! Pa če bi ga mel ga sigurno ne bi dal vse v AMZN! Zdaj je lahko trditi, da bi bila slaba odločitev. Se vrnem nazaj na pregovor, v prvem stavku.
Pride regulacija, razbijejo monopol. Nikoli ne veš kakšna politična opcija pride in kaj se zgodi v prihodnosti.
Amazon je enostavno prevelik in ga bodo morali razkosati zavoljo vseh nas, ker konkurenca je zakon.
Prepričan sem tudi, da bodo veljaki vedeli pred vsemi ostalimi, kdaj se bo to zgodilo.
Zato se pa diverzificira in po možnosti tudi hedgas svoje naložbe s kakšnimi finančnimi izvedenimi inštrumenti.


Malo za hec malo za res. Se strinjam z vsem kar si napisal razen s tistim kam vložiti pred desetimi leti.
17.7.2010 Bitcoin cena 0.05 USD sedaj 7600 usd. No ja malenkost manj kot deset let, tako da imaš verjetno še kar prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Truga ::

gruntfürmich je izjavil:

2008 reševali banke, 2020 reševali podjetja, kdaj bomo reševali potrošnike?
ta sistem je potrošniški in ga držimo gor potrošniki.

ko bo raja nehala volt ljudi ki resujejo podjetja namest potrosnikov. prej pac ne

nevone ::

Truga je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

2008 reševali banke, 2020 reševali podjetja, kdaj bomo reševali potrošnike?
ta sistem je potrošniški in ga držimo gor potrošniki.

ko bo raja nehala volt ljudi ki resujejo podjetja namest potrosnikov. prej pac ne


Potrošnike rešujejo podjetja, ki jim zagotavljajo dobrine. Žal je potrošnik hkrati tudi delavec in je vpet med ceno dela in ceno dobrin, ki jih potrebuje, tako kot tudi podjetje, ki je vpeto med ceno surovin in dela in kupno močjo potrošnikov.

S tem da se črta kogarkoli iz enačbe se ne naredi veliko. Ne gre se za ali potrošnik ali podjetje, gre se za to, da se ščiti in vzpodbuja oba do neke razumne mere.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nurmaln ::

nevone je izjavil:

je potrošnik hkrati tudi delavec in je vpet med ceno dela in ceno dobrin, ki jih potrebuje, tako kot tudi podjetje, ki je vpeto med ceno surovin in dela in kupno močjo potrošnikov.

Zelo lepo povedano.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gruntfürmich ::

nevone je izjavil:

Truga je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

2008 reševali banke, 2020 reševali podjetja, kdaj bomo reševali potrošnike?
ta sistem je potrošniški in ga držimo gor potrošniki.

ko bo raja nehala volt ljudi ki resujejo podjetja namest potrosnikov. prej pac ne


Potrošnike rešujejo podjetja, ki jim zagotavljajo dobrine. Žal je potrošnik hkrati tudi delavec in je vpet med ceno dela in ceno dobrin, ki jih potrebuje, tako kot tudi podjetje, ki je vpeto med ceno surovin in dela in kupno močjo potrošnikov.

S tem da se črta kogarkoli iz enačbe se ne naredi veliko. Ne gre se za ali potrošnik ali podjetje, gre se za to, da se ščiti in vzpodbuja oba do neke razumne mere.

o+ nevone

zelo jasna stvar. vendar sem jaz bolj mislil da se podjetja rešuje samo za borzne indexe, ne za ohranitev proizvodnje in delavcev; kar za dejansko zagotavljajo potrošniki. vem da je to praktično neločljivo, ampak vseeno... če se podjetjem zagotovi denar zaradi bilanc in flow denarja da bodo izgledali indexi lepši je po mojem glavni fail za bankami...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nevone ::

zelo jasna stvar. vendar sem jaz bolj mislil da se podjetja rešuje samo za borzne indexe, ne za ohranitev proizvodnje in delavcev; kar za dejansko zagotavljajo potrošniki. vem da je to praktično neločljivo, ampak vseeno... če se podjetjem zagotovi denar zaradi bilanc in flow denarja da bodo izgledali indexi lepši je po mojem glavni fail za bankami...


Seveda, potrošniki rešujejo oziroma vzdržujejo podjetja tako, da kupujejo njihovo robo in to je dejansko naboljši način. Da se pa samo vzdržuje borzne indekse pa na dolgi rok itak ne zdrži, včasih pa ravno to pomaga podjetju, da se izkoplje iz krize. Ker povsem vseeno je, na kateri konto dobiš denar. Denar je denar in bolj važno je, kako ga potem izkoristiš. Se pa strinjam, da se dogajajo anomalije, ko dejansko flow denarja ni izkoriščen tako, kot bi bilo morda najbolje za vse udeležence. Včasih je to splet nesrečnih okoliščin, včasih je pa dejansko tak namen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vazelin ::

Dow se že 1 mesec giblje med 21 in 24k točk. Izgleda je 24k precej resistance
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

BlackDeath ::

British Airways bo odpustil do 12.000 ljudi, SAS 5000, nič bolje ne kaže drugim

Kje je zdaj on pametnjakovič Chamath s svojim komentarjem, da ljudje ne nasrkajo?

Smrekar1 ::

BlackDeath je izjavil:

British Airways bo odpustil do 12.000 ljudi, SAS 5000, nič bolje ne kaže drugim

Kje je zdaj on pametnjakovič Chamath s svojim komentarjem, da ljudje ne nasrkajo?


Malo morbidno, ampak bom rekel tole - še dobro, da nismo šli lani reševati Adrie Airways. Zdaj bi bili na istem, samo vrgli bi stran nekaj (deset) milijonov evrov. Glede na trenutno situacijo je malo verjetno, da bi sploh lahko preživela, tudi če bi jo prestrukturirali pred petimi leti.

Drevesce ::

BlackDeath je izjavil:

British Airways bo odpustil do 12.000 ljudi, SAS 5000, nič bolje ne kaže drugim

Kje je zdaj on pametnjakovič Chamath s svojim komentarjem, da ljudje ne nasrkajo?


No ja ta pametnjakovič Chamath je napovedal tudi oil krizo ter predvidel, da bi znalo vse skupaj iti na 0$. Da bo šlo v minus, verjetno ni pričakoval nihče.

sbawe64 ::

Hrvaški bdp v mesecu in pol v minus za dobrih 9.4%.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/eko...

Za koliko je padel Slovenski ?
2020 is new 1984
Corona World order

PreviousUser ::

sbawe64 je izjavil:

Hrvaški bdp v mesecu in pol v minus za dobrih 9.4%.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/eko...

Za koliko je padel Slovenski ?


Kolikor sem jaz razumel, je to njihova napoved za letos.

Vazelin ::

Sedaj se šele vidi kako brutalen je bil padec bdp v krizi 2008.
Praktično ogromno zadev stoji od srede marca in po optimističnem scenariju zna bit padec bdp na letni ravni manjši kot 2009, ko je bil mislim da slabih 8%! S tem da se takrat panoge niso ustavile. To samo kaže kako brutalna je bila tista kriza
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Magic1 ::

Bila "brutalna", bomo videli. Sedaj se predvideva, da bo vse kot je bilo po hitrem postopku in je teh "8%" le posledica pavze za mesec in pol... V realnosti je pa kup sektorjev mrtvih za letos. Padec letos pod 10% so po mojem mnenju mokre sanje.
Magic

Vazelin ::

Magic1: na stock marketu trenutno očitno velja prepričanje, da se bo vse obrnilo zelo hitro, ko se konča karantena. skratka, izgleda da glede na cene na stock marketu, nekako velja prepričanje, da bo tako kot je bilo, ko se sprostijo ukrepi. Zato eni svarijo, da bomo lahko še precej hitro ponovno testirali low-e iz marca, ko je bila zadeva v prostem padu, ko se bo izkristaliziralo, da enostavno kot prej še dolgo ne bo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

https://www.ccn.com/heres-why-the-dows-...

U.S. unemployment continues to mount, with more than 30 million jobless claims since the coronavirus outbreak hit the American economy.
;((
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Magic1 ::

Sej to je plaz, ki še prihaja. Miljoni brezposelnih, ki ne bodo kupovali nič drugega kot najosnovnejše stvari. Ta borza je pravi joke. Če ne bi imel toliko dela v službi, bi začel shortat zadeve.
Magic

nurmaln ::

Magic1 je izjavil:

Sej to je plaz, ki še prihaja. Miljoni brezposelnih, ki ne bodo kupovali nič drugega kot najosnovnejše stvari. Ta borza je pravi joke. Če ne bi imel toliko dela v službi, bi začel shortat zadeve.

the market can stay irrational longer than you can remain solvent
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Magic1 ::

Ja v normalnih časih. Samo prodajne številke na koncu četrtletij bodo pokazale svoje in potem bo težko bluzit o normalizaciji. Itak bi se to šel z manjšinskim delom premoženja, brez konkretnega leverage-a, po možnosti kar short na DOW. Ko bi bilo več časa. Koliko so kaj % stroški na mesec pri shortih?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

BlackDeath ::

Drevesce je izjavil:

BlackDeath je izjavil:

British Airways bo odpustil do 12.000 ljudi, SAS 5000, nič bolje ne kaže drugim

Kje je zdaj on pametnjakovič Chamath s svojim komentarjem, da ljudje ne nasrkajo?


No ja ta pametnjakovič Chamath je napovedal tudi oil krizo ter predvidel, da bi znalo vse skupaj iti na 0$. Da bo šlo v minus, verjetno ni pričakoval nihče.


Hehe, je pa res odkril toplo vodo s to napovedjo. Če vsaj malo spremljaš trg in dogajanje po svetu si lahko prišel do enakega zaključka, kaj šele človek, ki se s tem ukvarja profesionalno.

sbawe64 ::

10,14 mil Nemcev na Kurzarbeit (10 procentov)... 2008-09 jih je bilo 3,6 mil.
https://www.spiegel.de/wirtschaft/sozia...

350 k slo delavcev "na čakanju" stane državo 0,5 milijarde na mesec, potem si izračunajte sami, koliko stane zgornja množica z "rahlo" višjo plačo.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

PrihajaNodi ::

Sej se kridit vzame
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mirzad ::

sbawe64 je izjavil:

10,14 mil Nemcev na Kurzarbeit (10 procentov)... 2008-09 jih je bilo 3,6 mil.
https://www.spiegel.de/wirtschaft/sozia...

350 k slo delavcev "na čakanju" stane državo 0,5 milijarde na mesec, potem si izračunajte sami, koliko stane zgornja množica z "rahlo" višjo plačo.

ena pozitivna stvar tega je, da preprosto ne bo možno se it teh ukrepov več dolgo in jih bojo prisiljeni ukinit

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::

https://www.vecer.com/joze-stanic-niso-...
Jože Stanič: Niso krivi Kitajci. Krivi so tisti, ki so Gorenje prodali
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mr.B ::

Vazelin je izjavil:

https://www.vecer.com/joze-stanic-niso-...
Jože Stanič: Niso krivi Kitajci. Krivi so tisti, ki so Gorenje prodali

A dej no... preberi se 1x
Osebno sem jezen na tiste, ki so stvari pripeljali tako daleč, da je Gorenje prodano
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vazelin ::

Citiral sem naslov ffs
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mr.B ::

Vazelin je izjavil:

Citiral sem naslov ffs

Da naslov je politicni. krivi so tisti, ki so % vpisi poljubno%.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Truga ::

Magic1 je izjavil:

Koliko so kaj % stroški na mesec pri shortih?

trg lahko ostane iracionalen dlje, kot ti lahko ostanes placilno sposoben :P

mirzad je izjavil:

ena pozitivna stvar tega je, da preprosto ne bo možno se it teh ukrepov več dolgo in jih bojo prisiljeni ukinit

lol. ukinemo subvencije pijavkam pa bo denarja takoj dovolj.

kow ::

sbawe64 je izjavil:

10,14 mil Nemcev na Kurzarbeit (10 procentov)... 2008-09 jih je bilo 3,6 mil.
https://www.spiegel.de/wirtschaft/sozia...

350 k slo delavcev "na čakanju" stane državo 0,5 milijarde na mesec, potem si izračunajte sami, koliko stane zgornja množica z "rahlo" višjo plačo.


To niso neke blazne stevilke, ki bi imele velik vpliv na daljse obdobje. Ce so slo delavci na "cakanju" 4 mesece, je to samo 2 milijarde evrov, kar spet ni nek denar.

Vazelin ::

kow je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

10,14 mil Nemcev na Kurzarbeit (10 procentov)... 2008-09 jih je bilo 3,6 mil.
https://www.spiegel.de/wirtschaft/sozia...

350 k slo delavcev "na čakanju" stane državo 0,5 milijarde na mesec, potem si izračunajte sami, koliko stane zgornja množica z "rahlo" višjo plačo.


To niso neke blazne stevilke, ki bi imele velik vpliv na daljse obdobje. Ce so slo delavci na "cakanju" 4 mesece, je to samo 2 milijarde evrov, kar spet ni nek denar.

Ne gre samo zato da so na čakanju. Poanta je tudi v tem, da se v tem času zelo malo naredi in tega ne moreš prinesti noter. Tako da lahko kar pomnožiš s x2
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

aviator ::

Teh zneskih bi bilo bolj realno gledati izgubo BDP. Izgublja se namreč tudi dodana vrednost,delo v sivi ekonomiji, ne samo masa plač ,ki jo prejmejo delavci. Poleg tega kdo verjame da je v 10 000 gostinskih obratih zaposlenih le 21 000 ljudi? Sam poznam vsaj 5 oštarij,kjer vem delajo punce na črno, veliko jih je prek študenca, če se spomnim iz svoje študentske kariere sem pol delal na črno pol pa prek napotnice. To je povprečje 2,1 ljudi na oštarijo, mislm da najbolj zakoten paljzel ima vsaj dva kelnerja, 1. situacijo, ki jo najbolje poznam dela 8 ljudi, 1 je poleg lastnice zaposlena, 3 so študentke, kaka pol na napotnico pol na roko, 3 komplet na črno ker vlečejo socialno. Realna povprečna cifra je nabrž vsaj 5. Koliko je prizadeta tudi siva ekonomija, ker sploh ne poznam človeka, ki si je nekaj ustvaril, da ne dela še nekaj popoldan, večinoma fuš- spet vzorec 10 kolegov, 7 nas dela še nekaj popoldan, 1 sp. ali 1. srednje velika kmetija doma.En ne dela nič 2 pokojni babici-2 stanovanji v ljubljani za airBNB ta je vedno največji revež, ker živi v 1 sobnem v najemu xD. Koliko popoldancev se je zaprlo,ker smo ostali praktično brez dela. Vzemimo še kmete-odkupna cena lesa je že sedaj avtomatsko 10% nižja. Vemo pa da s tem nekaj zaslužiti, hude bogatije pa ni. No kmetje jo bodo mogoče še najbolje odnesli, samo tudi oni ne bodo več kupovali novih traktorjev. Realna cifra je vsaj 1,5, mogoče 2 mlrd na mesec, všetvši sivo ekonomijo, ki pa jo je v Sloveniji precej pravijo da nekje 30 posto BDP, jst pa mislm da še več.

Vazelin ::

A ni bilo omenjeno enih 130mio eur dnevno, ki jih izgubljamo zaradi krize?

Število oglasov za delo medtem še vedno v padu.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

aviator je izjavil:

Teh zneskih bi bilo bolj realno gledati izgubo BDP. Izgublja se namreč tudi dodana vrednost,delo v sivi ekonomiji, ne samo masa plač ,ki jo prejmejo delavci. Poleg tega kdo verjame da je v 10 000 gostinskih obratih zaposlenih le 21 000 ljudi? Sam poznam vsaj 5 oštarij,kjer vem delajo punce na črno, veliko jih je prek študenca, če se spomnim iz svoje študentske kariere sem pol delal na črno pol pa prek napotnice. To je povprečje 2,1 ljudi na oštarijo, mislm da najbolj zakoten paljzel ima vsaj dva kelnerja, 1. situacijo, ki jo najbolje poznam dela 8 ljudi, 1 je poleg lastnice zaposlena, 3 so študentke, kaka pol na napotnico pol na roko, 3 komplet na črno ker vlečejo socialno. Realna povprečna cifra je nabrž vsaj 5. Koliko je prizadeta tudi siva ekonomija, ker sploh ne poznam človeka, ki si je nekaj ustvaril, da ne dela še nekaj popoldan, večinoma fuš- spet vzorec 10 kolegov, 7 nas dela še nekaj popoldan, 1 sp. ali 1. srednje velika kmetija doma.En ne dela nič 2 pokojni babici-2 stanovanji v ljubljani za airBNB ta je vedno največji revež, ker živi v 1 sobnem v najemu xD. Koliko popoldancev se je zaprlo,ker smo ostali praktično brez dela. Vzemimo še kmete-odkupna cena lesa je že sedaj avtomatsko 10% nižja. Vemo pa da s tem nekaj zaslužiti, hude bogatije pa ni. No kmetje jo bodo mogoče še najbolje odnesli, samo tudi oni ne bodo več kupovali novih traktorjev. Realna cifra je vsaj 1,5, mogoče 2 mlrd na mesec, všetvši sivo ekonomijo, ki pa jo je v Sloveniji precej pravijo da nekje 30 posto BDP, jst pa mislm da še več.


Kmetje so ga najebali, ket so restavracije zaprte, meso in zelenjava pa se nabirajo in imajo samo stroske.

Vazelin ::

https://www.ccn.com/10-signs-the-end-is...
Se ve zakaj Buffet čaka :P

Imo je še vedno močan sentiment, da se bodo zadeve rešile v krivulji oblike "V"
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

nas jutri čaka slab borzni ponedeljek?
https://www.ccn.com/warren-buffetts-ber...

Warren Buffett reported a $50 billion loss at Berkshire Hathaway for Q1.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

cokotorta ::

če ne jutri pa kmalu, plandemija se bo zavlekla

J.McLane ::

Pandemija je že naredila določeno škodo, ki še ni všteta v te tečaje, tudi če se takoj neha, pa se ne bo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Vazelin je izjavil:


Ne gre samo zato da so na čakanju. Poanta je tudi v tem, da se v tem času zelo malo naredi in tega ne moreš prinesti noter. Tako da lahko kar pomnožiš s x2


Govoril sem striktno o neposrednemu strosku za drzavo, ne o sirsih posledicah za ekonomijo.

gozdar1 ::

Tudi, če danes odpravimo vse omejitve bo negotovost ostala, ljudje bodo odložili nakupe ne nujnih reči npr. avto,.. kar verjetno ne bo blagodejno vplivalo na slovenske dobavitelje.

kow ::

cokotorta je izjavil:

če ne jutri pa kmalu, plandemija se bo zavlekla


Pandemija je v juzni in srednji evropi ze blizu konca.Seveda to ne pomeni, da se bo ekonomija kar vrnila na 100p.
Industrija bo hitro na 100p proizvodnje, bolj je problem od kod bo prislo povprasevanje. Servisni sektor se bo tudi kar hitro odpiral.
Najvecji problem se zdi turizem, ki ima velik delez BDP-ja. Koncertov pa letos ne bos videl.
««
62 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4215 216 217 218 )

Oddelek: Problemi človeštva
108791047423 (10032) Mr.B
»

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - oseb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24535068 (4515) Mr.B
»

ZDA zamikajo uvedbo carin s Kitajsko za nekatere tehnične izdelke

Oddelek: Novice / NWO
427421 (4947) Mr.B
»

Finančna kriza na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12137480 (31905) GregiB

Več podobnih tem