» »

koliko € vam gre za hrano, na mesec?

koliko € vam gre za hrano, na mesec?

«
1
2 3
...
5

shintaro ::

za 105EUR na mesec za hrano, moreš na dan porabit max 3,5EUR - se ta do sploh dosegat ? - če ne ješ zunaj, maybe..

Recimo 10EUR na dan, pa je že 300EUR na mesec. In 10EUR za cel dan hrane, ni ravno neka cifra.. Glede na to da so 3 obroki. Torej vsaj obrok cca 3,4EUR

Js sm si pisal v aplikaciji porabo, ne pišem več ampak sm zračunal nekje 250EUR za hrano povprečno. Občasno jem zunaj, 75% pa doma. Če imam 'napad' jesti zunaj, pol pa cifra dramatično poskoči seveda


Kolko pa vi kej porabite za hrano?
praktično od recimo 1.000neto plače je brezveze da računaš 1k, ker avtomatsko treba odštet hrano, dejansko imaš na razpolago kakih 700EUR po hrani, od tega moreš plačat položnice itd. , torej nekaj prišparat ni ravno lahko.
  • spremenilo: shintaro ()

masevc ::

300 eur za dva na mesec
Ne jema zunaj, vse doma.

dj_uro ::

Pri 1000 eur neto imaš še potne stroške in prehrano.
Torej dobiš na račun cca 1300eur (odvisno od situacije)...

Nama se prehrana skoraj izide (6,12/dan x 2 = 12,24€)= cca 250€
vw-klub.si

shintaro ::

masevc je izjavil:

300 eur za dva na mesec
Ne jema zunaj, vse doma.

WANT... In ja, treba jest doma.

dj_uro je izjavil:

Pri 1000 eur neto imaš še potne stroške in prehrano.
Torej dobiš na račun cca 1300eur (odvisno od situacije)...

Nama se prehrana skoraj izide (6,12/dan x 2 = 12,24€)= cca 250€

sem mislil na hrano ven iz dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Magic1 ::

Za hrano lahko porabiš 100€ na mesec, lahko pa tudi jurja. Vmes je pa vse odvisno od želja, kako hočeš jest in koliko si sposoben sam iz osnovnih sestavin naredit. Če si komot in kupiš v trgovini že pripravljeno hladno/zamrznjeno jed, ali solato, boš pač hitro plačal toliko, kot če bi šel ven jest. Ko greš ven, tudi lahko daš 4-7€ za kosilo, lahko pa tudi 15€+, če vzameš ala kart in še dodatno pijačo/sladico.
Magic

Smurf ::

Zunaj okoli 300€/mesecno/2 osebi
Doma okoli 200€/mesecno/2 osebi.

V sluzbi pa ne stejem.

slotechar ::

Sem opazil da je ogromna razlika v cenah hrane med Lublano in prekmurjem. V mercatorju so cene priblizno enake. Ampak v kaksnih okrepcevalnicah so pa cene kosil, malic, pizz dost nizja v prekmurju. Na kmetijah pa sploh.

Zgodovina sprememb…

dj_uro ::

kako misliš hrano izven dela? - zakaj pa moraš jesti med delom??
Sam jem zjutraj ob 5.50h zajtrk (po navadi zdenka sir, kakšni müsli, čokolešnik ipd.), nato pa ob 16h kosilo, ko pridem domov. Ali pa ob 17h, če pridem kasneje... Prav tako punca... 1x tedensko greva s kolegom na malico, kjerkoli že sva (terensko)...
Če sem pa lačen, pa grem v hofer po sirovo štručko ali solato s piščancem...
vw-klub.si

kow ::

slotechar je izjavil:

Sem opazil da je ogromna razlika v cenah hrane med Lublano in prekmurjem. V mercatorju so cene priblizno enake. Ampak v kaksnih okrepcevalnicah so pa cene kosil, malic, pizz dost nizja v prekmurju. Na kmetijah pa sploh.


Ti pa znas odkrivati toplo vodo.

TheBlueOne ::

Z mojo porabiva okoli 400€/mesec, ko je zunaj toplo pa se kaksne 100€ za restavracije.

PrimoZ_ ::

400€ do 500€ na mesec za 4 člansko družino. To je hrana + ostale zadeve kot so pralni praški, čistila, razne stvari ki jih rabiš v gospodinjstvu, ... Pač roba, ki jo skupiš v supermarketu.

Po eni strani se mi zdi kar veliko, ker kupujeva predvsem bolj osnovna živila, ne pa že vse nekaj pripravljeno.

SmeskoSnezak ::

V enem mesecu doma, ko se mi ne da zapravlat in hodit naokol:
Zajtrk - osnovni jogurt in misliji : 0.40E x 24 + 2x5E= 19.6E
Malica - osnovni jogurt in misliji : 0.40E x 24 + 2x5E= 19.6E
Sadje - jabolka : 0E (domaca)
Sadje - banane : 30E
Kosilo - riz/testenine: 7E
Kosilo - meso: 14E
Kosilo - (zmrznjena) zelenjava: 14E
Vecerja (razno) : 50E
Skupaj: 154.2E
@ Pusti soncu v srce... @

janezvalva ::

cca. 120€/mesec na osebo

scipascapa ::

snežak 150€ na osebo čez mesec, izvedljivo? manj se že skoraj ne da....

janezvalva: kako? to je 4€ na dan?

kixs ::

1K€ neto ni veliko, pa vendar tudi ni malo. Vse je odvisno od _tvoje_ situacije. Kje zivis, placujes najemnino, kaksen je tvoj stil (nove obleke, nov avto... kredit...), imas rad hrano...

Vcasih sem vodil svoje stroske... zdej ze dolgo ne, da nimam slabe vesti, ko zapravljam po eBayu in podobno :lol: Vem, da sem imel precej nizke stroske za hrano. Kolega je imel vsaj 3X vecje... pac rad je dobro in kvalitetno in se to dostikrat zunaj. Bi moral preverit, ampak se mi zdi, da sem porabil nekje kolikor sem tudi dobil od malice v sluzbi. Danes tudi nisem vec sam in sploh ne gledam vec kaj mecem v vozicek... ko ze grem v trgovino.

Smurf ::

dj_uro je izjavil:

kako misliš hrano izven dela? - zakaj pa moraš jesti med delom??

Ker mi pase it ob 12h na kosilo?

FTad ::

Jaz sem lani dal med 200-300EUR povprecno za hrano na mesec.

Pac, pojem veliko mesa (piscanec, govedina, losos), kar ni najceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

jizzer ::

dj_uro je izjavil:

kako misliš hrano izven dela? - zakaj pa moraš jesti med delom??
Sam jem zjutraj ob 5.50h zajtrk (po navadi zdenka sir, kakšni müsli, čokolešnik ipd.), nato pa ob 16h kosilo, ko pridem domov. Ali pa ob 17h, če pridem kasneje... Prav tako punca... 1x tedensko greva s kolegom na malico, kjerkoli že sva (terensko)...
Če sem pa lačen, pa grem v hofer po sirovo štručko ali solato s piščancem...


Ojoj res mi je žal za tebe :8)

Jaz bi rekel zase, na oko, okoli 275€. Je blo včasih manj, ampak se dejansko pozna delo v grazu in višje cene, sploh če gremo za malico ven (v najboljšem primeru 1x tedensko), načeloma pa čimveč sabo. Ne vodim pa si evidenc. Pač rad jem in ko se mi kaj zalušta si kupim.

looser ::

SmeškoSnežak, domača jabolka niso čisto brez stroškov, je pa precej majhen, sploh, če je drevo veliko in polno zrastlo.
Štej, recimo, 0,10€ na jabolko, vsaj nabiranje in hranjenje (za vsak dan v letu!) :-)

dj_uro ::

Smurf je izjavil:

dj_uro je izjavil:

kako misliš hrano izven dela? - zakaj pa moraš jesti med delom??

Ker mi pase it ob 12h na kosilo?

lepo... zame je to močno prezgodaj... In kaj ima to veze z 6,12eur/dan? - jih pač porabiš ob 12h, namesto ob 16h...

kje tiči zajec?

@jizzer... zakaj? - mi kej fali? =)

vprašaj @nebivedu-ja .. kakšen mesec dni nazaj smo jedli pico v moji pisarni ob 21h =)=)
vw-klub.si

SmeskoSnezak ::

Ce koga denarno stiska, je to najcenejsa opcija. Mogoce se najde se kaj bolsega za manj.
Osnovni jogurt in misliji : 0.40E x 24 + 2x5 E = 19.6E (zajtrk, kosilo, vecerja) < = 60Eur

looser, ne vem. Ampak mas res. Lahk bi lahk napisal tud za cresnje, visnje, jagode, itd. ki se nahajajo na posesti. Sam nimam cajta se razpisat. Treba delat.
@ Pusti soncu v srce... @

Smurf ::

dj_uro je izjavil:

Smurf je izjavil:

dj_uro je izjavil:

kako misliš hrano izven dela? - zakaj pa moraš jesti med delom??

Ker mi pase it ob 12h na kosilo?

lepo... zame je to močno prezgodaj... In kaj ima to veze z 6,12eur/dan? - jih pač porabiš ob 12h, namesto ob 16h...

kje tiči zajec?

@jizzer... zakaj? - mi kej fali? =)

vprašaj @nebivedu-ja .. kakšen mesec dni nazaj smo jedli pico v moji pisarni ob 21h =)=)

Obroki med sluzbo (zajtrk, kosilo, dnevni catering) me ne stanejo nic, zato loceno.

jizzer ::

dj_uro je izjavil:

@jizzer... zakaj? - mi kej fali? =)

vprašaj @nebivedu-ja .. kakšen mesec dni nazaj smo jedli pico v moji pisarni ob 21h =)=)

Nevem če ti kaj fali te ne poznam :) verjamem da ste in itak ni panike tut po večerih jest - da je, je mit.
Gre se za to da si v arogantnem smislu napisal, kot da nihče ne je čez dan in smo brez "malic". Pomoje je kar normalno da jemo okoli 11am-1pm.
Tudi jaz si recimo včasih zjutraj ob 7h prigriznem kako štručko (tudi sendvič, če nisem mel konkretnejše večerje), pa mi ob 11,pol12 ponavadi že lepo diši nekaj. Tako da pač vsakemu svoje, bo pa kar res, da ko bom starejši se znajo te kile kje poznat :O

Oberyn ::

V lanskem letu 300€ na mesec samo moja osebna prehrana. Kar jem z družino, je dodatno, ampak to vodi žena, pa nimam številk. Treba pa je upoštevati, da precej zelenjave pridelam sam, mogoče okoli 120 kg na leto in ta zelenjava me pride 5-10x dražja kot tista alienska snov v marketih. Ostalo zelenjavo kupujem na eni farmi v bližini, kjer je tudi 2-3x dražja kot v marketih. V bistvu je za človeka primerna hrana precej draga, ono kar prodajajo v marketih je pa, kar se mene osebno tiče, dovolj dobro edino za deratizacijo podgan. No, mogoče bi se dalo še za kemoterapijo uporabit.

Arctander ::

Okrog 250€. Večino stvari nabavljam v Hoferju, samo par specifičnih zadev občasno v Sparu ali Mercatorju.

Največ prišparam ker ne kupujem sladkarij, čipsov in podobnega ter dragih pijač. Pravzaprav od pijač kupujem samo pomarančni sok. Ostalo kar pijem, so voda in čaj in poleti še kakšna kantica isostar praška za šport.

GabrieLeo ::

Čez poletje sem iz zdravstvenih razlogov izvedel 14 dnevni post ter prešaltal na 95% presno hrano ter nekaj kuhane. Že post sam me je naučil koliko preveč žremo, tako da prvi obrok vlečem nekje do 1-2 popoldne kjer jem veliko solato, potem okoli 5 še kilogram sadja max and im good. Nič snackanja, zajtrk je pa tako ali tako marketinški nateg.
Če prištejem še to da pijem samo vodo za en mesec navržem max 130eur oz manj odvisno od cen bio sadja, ampak večinom je ok. Shit is cash

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GabrieLeo ()

Zstiller ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ce koga denarno stiska, je to najcenejsa opcija. Mogoce se najde se kaj bolsega za manj.
Osnovni jogurt in misliji : 0.40E x 24 + 2x5 E = 19.6E (zajtrk, kosilo, vecerja) < = 60Eur

looser, ne vem. Ampak mas res. Lahk bi lahk napisal tud za cresnje, visnje, jagode, itd. ki se nahajajo na posesti. Sam nimam cajta se razpisat. Treba delat.



Katere muslije pa kupuješ? Na splošno zgleda tvoja prehrana zdrava ampak malo pusta.

drekodovce ::

GabrieLeo je izjavil:

Čez poletje sem iz zdravstvenih razlogov izvedel 14 dnevni post ter prešaltal na 95% presno hrano ter nekaj kuhane. Že post sam me je naučil koliko preveč žremo, tako da prvi obrok vlečem nekje do 1-2 popoldne kjer jem veliko solato, potem okoli 5 še kilogram sadja max and im good. Nič snackanja, zajtrk je pa tako ali tako marketinški nateg.
Če prištejem še to da pijem samo vodo za en mesec navržem max 130eur oz manj odvisno od cen bio sadja, ampak večinom je ok. Shit is cash


Zelo zdravo.. vsak dan biti 20 ur brez hrane, potem se pa prvič nabasati zelenjave, drugič pa sadja :D

Tilen ::

Kdor mora pretirano seštevati in odštevati od plače tisto, kar da v usta, mora vedeti, da zasluži premalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GabrieLeo ::

drekodovce je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

Čez poletje sem iz zdravstvenih razlogov izvedel 14 dnevni post ter prešaltal na 95% presno hrano ter nekaj kuhane. Že post sam me je naučil koliko preveč žremo, tako da prvi obrok vlečem nekje do 1-2 popoldne kjer jem veliko solato, potem okoli 5 še kilogram sadja max and im good. Nič snackanja, zajtrk je pa tako ali tako marketinški nateg.
Če prištejem še to da pijem samo vodo za en mesec navržem max 130eur oz manj odvisno od cen bio sadja, ampak večinom je ok. Shit is cash


Zelo zdravo.. vsak dan biti 20 ur brez hrane, potem se pa prvič nabasati zelenjave, drugič pa sadja :D


kaj se ti zdi pri slednjem nezdravo? Poskusi tudi sam, lakota ni še nikogar ubila oz. je raven IGF-1 toliko bolj večja, da imam voljo še podaljšat post, ker se počutim tako dobro.

SmeskoSnezak ::

Tilen je izjavil:

Kdor mora pretirano seštevati in odštevati od plače tisto, kar da v usta, mora vedeti, da zasluži premalo.

Nekateri to pocnemo zanalasc, da imamo nadzor nad financami.
@ Pusti soncu v srce... @

barrels ::

Kot študent, ki si večinoma kuha sam pustim na teden ~20€ v merkatorju + mogoče enkrat na teden dostava, kar mi znese ~120€/mesec za hrano. Na dan mi znese vse skupaj približno 2000 kalorij, ko se odločim za bulk se bo pa najbrš kar precej zvišal budget za hrano mesečno :D

drekodovce je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

Čez poletje sem iz zdravstvenih razlogov izvedel 14 dnevni post ter prešaltal na 95% presno hrano ter nekaj kuhane. Že post sam me je naučil koliko preveč žremo, tako da prvi obrok vlečem nekje do 1-2 popoldne kjer jem veliko solato, potem okoli 5 še kilogram sadja max and im good. Nič snackanja, zajtrk je pa tako ali tako marketinški nateg.
Če prištejem še to da pijem samo vodo za en mesec navržem max 130eur oz manj odvisno od cen bio sadja, ampak večinom je ok. Shit is cash


Zelo zdravo.. vsak dan biti 20 ur brez hrane, potem se pa prvič nabasati zelenjave, drugič pa sadja :D


Preberi si kaj o intermittent fastingu, dela približno na takem principu da v 8ih urah zaužiješ vse obroke, potem se pa postiš 16h. Naj bi bila fajn zadeva in načeloma ni še reportov o tem, da ni zdravo.

energetik ::

Tudi sam prakticiram 12/12 intermittent fasting, praktično vsak dan med delavnikom. To pomeni, da zadnjič jem okoli 22h, potem pa šele ob 10-11h malica v službi. Počutim se odlično.

Sicer pa porabim cca. 3-5EUR/dan za hrano, torej 100-150EUR/mesec, če jem samo doma. Sicer se prišteje še 5EUR za malico v menzi. Seveda doma kuhamo praktično izključno iz osnovnih sestavin (meso, ribe, žitarice, zmrznjena zelenjava). Kvečjemu kak namaz (sojin, mlečni, čokoladni), tofu in mlečni izdelki so zadeve, ki jih kupujemo pripravljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

martincek1 ::

A temu (12/12) sploh lahko rečeš fasting? Ogromno ljudi zadnjič je okrog 7h zvečer in nato ob 7h zjutraj zajtrk. Nič posebnega skratka, še vedno lahko v dan lepo razporediš 5 obrokov.

Invictus ::

Zdaj se bo reklo post že vsemu kar je več od treh ur pavze pri prežvekovanju ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

samotest ::

90% dneva se postim :)

A110 ::

kot študent ki se prehranjuje večinoma z boni (glavna jed) porabim nekje 100e na mesec za hrano. bi pa slo se veliko manj ce bi si recimo kuhal doma. sadje in zelenjava sta vecinoma od doma, zajterk in vecerja sta obicajno kruh in nek namaz ali jogurt ali musliji (vse zanemarljivo malo denarja). veliko se pozna da ne pijem sokov ampak vodo ali obcasno radensko ter da ne hodim v pekrno na priboljske (sem se navelical vsega ze). nerabim paziti niti malo na porabo ampak ne vidim potrebe po tem da bi porabil kaj vec ker se pocutim odlicno. poznam pa ljudi (tudi studente z boni) ki porabijo po 300e na mesec samo za hrano. pekarna zjutraj 2e, zvecer 2e, liter in pol kokakole 1e, bon 3e, sladica po kosilu 2e. je pa res da ce zraven pristejemo zabavo se kak mesec strosek za hrano oz pijaco vec kot podovji :))

mulc007 ::

Cigani so hoteli konja odvadit od hrane. Skoraj jim je že uspelo pa je revež crknil.

nekikr ::

Pismo, res bi rad videl mesečni jedilnik kjer zapravite 200€/mesec/2 osebi...

anketar ::

nekikr je izjavil:

Pismo, res bi rad videl mesečni jedilnik kjer zapravite 200€/mesec/2 osebi...


pa naj dodajo zraven še bmi :) najbrž niso fatfucki

next3steps ::

shintaro je izjavil:

za 105EUR na mesec za hrano, moreš na dan porabit max 3,5EUR - se ta do sploh dosegat ? - če ne ješ zunaj, maybe..

Recimo 10EUR na dan, pa je že 300EUR na mesec. In 10EUR za cel dan hrane, ni ravno neka cifra.. Glede na to da so 3 obroki. Torej vsaj obrok cca 3,4EUR

Js sm si pisal v aplikaciji porabo, ne pišem več ampak sm zračunal nekje 250EUR za hrano povprečno. Občasno jem zunaj, 75% pa doma. Če imam 'napad' jesti zunaj, pol pa cifra dramatično poskoči seveda


Kolko pa vi kej porabite za hrano?
praktično od recimo 1.000neto plače je brezveze da računaš 1k, ker avtomatsko treba odštet hrano, dejansko imaš na razpolago kakih 700EUR po hrani, od tega moreš plačat položnice itd. , torej nekaj prišparat ni ravno lahko.

Ah, pizdarija. Sedaj vem, da moja plača ni nekaj k evrov, ampak le kar ostane od nje - se pravi kakih sto evrov. Hvala!
Za hrano se da porabiti na mesec tudi krepko pod 100 eur.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

anketar je izjavil:

nekikr je izjavil:

Pismo, res bi rad videl mesečni jedilnik kjer zapravite 200EUR/mesec/2 osebi...


pa naj dodajo zraven še bmi :) najbrž niso fatfucki

Saj strošek ni povezan s tem kako debel si. Ravno zato me zanima. Ker če vsaj dvakrat mesečno narediš kakšno ribo, kakšen soliden konec mesa, solidno rižoto/omako/karkoli, potem v enem tednu presežeš teh 100EUR brez problema (in brez pijače - kozarec vina se še kako prileže pri kosilu, pa kakšen coctail zvečer pred TVjem). Hrana je pa vseeno ena osnovna stvar in ne vem kako izgleda jedilnik za 100EUR/mesec. Ena sama žalost, se mi zdi, zato bi ga pa rad videl. Pa ne mislim, da je treba zapravljati po 1000EUR na buteljko ali kaj podobnega, samo firbec me matra, kaj ješ in piješ skozi mesec, da prideš na 100EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

slotechar ::

Dolocene menze imajo ob urah ko ni guzve cenej kosila. Npr. Pod maxijem samopostrezna. Ob studentskem navalu pa itak ne dobis placa za sedet, pa se drazje je. Dobra politika za zmansevanje guzve ob dolocenih urah

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

masevc je izjavil:

300 eur za dva na mesec
Ne jema zunaj, vse doma.

Enako, 300 za dva - Nemcija

Poleti ko je grilanje, malo vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

50 evrov/osebo, ostalo doma na kmetiji.

koyotee ::

nekikr je izjavil:

Pismo, res bi rad videl mesečni jedilnik kjer zapravite 200€/mesec/2 osebi...


Samo če kupuješ v eurospinu oziroma vse najcenejše.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pika na i ::

koyotee je izjavil:

nekikr je izjavil:

Pismo, res bi rad videl mesečni jedilnik kjer zapravite 200€/mesec/2 osebi...


Samo če kupuješ v eurospinu oziroma vse najcenejše.

Mamice in babice rade kuhajo zastonj. Pa še kak piskrček dajo za sabo.

Oberyn ::

GabrieLeo je izjavil:

kaj se ti zdi pri slednjem nezdravo? Poskusi tudi sam, lakota ni še nikogar ubila oz. je raven IGF-1 toliko bolj večja, da imam voljo še podaljšat post, ker se počutim tako dobro.

To si se mogoče malo nerodno izrazil? Glede lakote, ki ni še nikogar ubila? Ker dejansko jih ubije ene 30 milijonov na leto, skoraj milijarda pa je zaradi nje resno prizadeta.

MTB ::

10€ na dan na osebo za hrano, je kar precej denarja. Doma kuhamo vsak dan, tako da sem verjetno lahko precej merodajen.
No, je res, da si dostikrat privoščim tudi kaj višjega ranga, steak, kakšne kvalitetne ribe ali kak drug kos mesa, ki ni zastonj, v povprečju pa nikakor ne 10€ na dan.

oracle ::

110 € na mesec na osebo.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava prehrana in dodatki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19331182 (7912) mn
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436299 (30744) johan05
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328390 (21907) Alamar
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30857426 (50955) enadvatri

Več podobnih tem