» »

Par vprašanj glede plate NF7-s

Par vprašanj glede plate NF7-s

fitipalDDi ::

Kje se izklopi štetje rama v biosu ... ?
Imam 2x512 DDR in sicer 400Mhz ... ali se kje posebej nastavi na dual in zakaj mi ob zagonu napiše 333 ?
Imam procesor 2500+ in še kero razumno razlago glede navijanja in kaj je potrebo paziti ?
Kje se pa pogleda verzija biosa ... kako se ga zamenja za novejšega in kaj se s tem spremeni ?
Sicer so vprašanja postavljena tako kot bi prvič bil za računalnikom, sam ne se bat, rajš neumno vprašam, kot pa da
pametno kej skurim :) :)

Hvala za odgovore, bom pa verjetn še kej vprašal :)

fitipalDDi ::

No ... ram sm že izklopil, da ga ne šteje več ... ker do 1000 je res daleč 8-)

TribesMan ::

Hehe tako je pa ko se avtoakustičarji vržejo v računalništvo (upam da te nisem zamenjal s kom drugim). Če je ram na dual chanel potem ti to napiše tam, kjer napiše koliko rama imaš. Drgač je pa čist simpl zasedeni morata biti skrajni dve reži za ram (čist leva in čist desna). Ob zaguni ti 333 napiše zato, ker je vodilo 333MHz, če hočeš nastavit na 400, moraš v biosu pod "SoftMenu III" nastavit FSB na 200MHz. S tem boš tud navil mašino. Če navijaš je dobr povečat še napetost "Core Volatge" na recimo 1.75V potem pa nastaviš FSB na 200 in "Multiplier" na 11x. To bi moral delat. Če ni stabilno povečaj napetost vendar ne pretirvaj.
Verzijo BIOSa ti pa napiše ob POSTu (tam ko šteje ram pa prikaže kak procesor maš) v predzadnji vrstici čisto na koncu. Nekako takole zgleda:

....XXXXXXX-YZ
XXXXXXXXXXXXX

Z X so označeni podatki ki niso pomenbni, YZ je verzija BIOSa.
Novejši BIOS zdownloadaš z Abitove domače strani.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

fitipalDDi ::

Nisi me zamenjal ... he he ... sej se kr neki spoznam na te stvari, sam sm si glih na novo sestavil računalnik, pa sej veš, rajš prej vprašam :) ... nova plata, novi procesor, novi RAID diski
ala SATA 2 ... sam naviju mašine in menjal biosa pa res še nism nikoli ;) ... da nm kej skuru ...
Hvala za pomoč, upam, da sedaj vem dovolj za
brezkrben poseg :) sej če pa ne bo kej šlo, bom
pa spet mal težil ...:D
Aja, kaj pridobim z novejšo verzijo biosa in kako
se ga sploh zamenja ?

TNX še enkrat

TribesMan ::

BIOS potegni dol z neta. www.abit.com.tw pol pa išči plato NF7-S (v.2.0 če imaš verzijo 2) od tam naprej pa vse lepo piše kako in kaj.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

fitipalDDi ::

Ja .. bios je 2.0, ... nastavitev cpu ... 200 MHz ... MF ... 11,5 x , voltaža na 1.8V ... in sedaj dela na 2410 MHz ...
Kaj pa temperatura procesorja ... trenutno je 61 ... do kje je varno ?
Kaj pa AGP frequency ... 66 ... ali se ta tudi lohk kej spreminja in kam ?? in še voltaža za AGP ???

TNX

Fury ::

cez 60 nebi sel.

fitipalDDi ::

Je.. sej sm ga spustil na 2310 ... in temperatura je takoj padla na 56 stopinj :P

TribesMan ::

Poizkušaj do katere najnižje napetosti je še stabilen pri tej frekvenci. Se veliko bolj pozna če maš nižjo napetost kot pa nižjo frekvenco. Samo primer če znižaž napetost za 10% je približno isti efekt kot da bi znižal frekvenco za 21%. Tak da try it.

Pa še neki zgoraj si se najbrž zmotil, pri 200MHz in 11.5x MF je nemogoče dobit ven 2410MHz (najbrž si imel MF 12x).

AGP frekvenca niti nima veze probaj 80MHz sam vprašanje če se bo kej poznalo, men se ne. napetost AGP je še večja brezveznost.

Temp procesorja imaš kar malo visoko za te nastavitve jest mam pri 2400MHz in 1.9V okoli 55°C najbolje da malo preveriš kako imaš nanešeno termalno pasto! Najbl zihr je da daš mal preveč, ker bo že sila sponke izrinila odvečno pasto ven. Če je premalo se rado dogaja da maš visoke temperature. Aja BTW kir hladilnik uporabljaš?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

fitipalDDi ::

ja res ... na 12x sem mel naštiman, drugače pa imam 2500+ BOX varianto ... ali je to dost dober hladilnik ali ne ??
Sej ... zakaj pa nekateri pravijo, da se AMD segreva nad 90 stopinj ... 8-O ... do kje se sploh lahko?
Se pravi .. manjša voltaža in večji MF al CPU frekvenca ?

Sam zdej mi tut v biosu napiše, da je sam 2300 MHz ... ;(

TribesMan ::

Ma original hladilnik je bol tko, za 2300MHz je uredu kej več pa kriza. 90°C je absolutno MAX temperatura, kar je več lohka fentaš procesor. Tako pravi AMD.

V plati ti pa napiše 2300MHz zato ker je to realna frekvenca procesorja, tistih 2500+ je AMDjev performance rating, da lohka ugotoviš koliko je vreden tvoj AMD proti P4, plate pa ne računajo PR za vsako hitrost procesorja posebej ampak samo za privzete frekvence.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Samuel ::

Ljuba duša, navil si procesor iz 1833 na 2300Mhz s prilozenim hladilnikom kot popolni amater pa neke ";( " pises, namest ":) " al pa ":)) "

Mas cist dovolj, pa se tega ne rabis, verjemi.
Za kaj vec in za kaksen daljsi overcklok si omisli kaksen bolj kvaliteten hladilnik!

fitipalDDi ::

Sej je čist cool... :d računalnik pa dela bp :)

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov test: Osnovne plošče za A-64

Oddelek: Novice / Matične plošče
482850 (2850) nodes
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549584 (6205) MEDENA
»

Twinmos twister pc3700

Oddelek: Navijanje
451802 (1144) PlayTheGame
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493308 (2214) boštjan
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327830 (5507) Tarzan

Več podobnih tem