» »

Tezava GigaCube Radeon 9600Pro + prepotrebne informacije

Tezava GigaCube Radeon 9600Pro + prepotrebne informacije

Macketina ::

Torej...
Zalost se zacne,ko se odlocim da bom zamenjal graficno kartico,ker s svojim ostarelim Vodoo 3 2000 ne morem vec poganjati novejsih iger...po tehtanju/branju testov/sprasevaju folka (itd) se odlocim za procesor radeon 9600pro z 128MB rama...preklicem pol slovenije in jih sprasujem za ceno...najcenejsi je pri podjetju COMTRON v BTC-ju,zato se odpravim tja in za (jao,astronomskih) 44.000 SIT je radeon moj...sam tuki se sele zacne...

Kot prvo,kartica je LITE verzija,kar me ne moti.Zakaj ne?Ker ne vem kaj lite sploh pomeni!Na uradni strani proizvajalca (www.gigacube.com.tw --> products) ne pise cist nic, ima video-out,DVI in navaden vhod.Ko sem ga instaliru sem celo opazil da ma ocitno 3 led diode,ki utripajo (zelena,modra,rdeca),sicer brez zaporedja,sam ne moti.Box verzija,zraven cel spil Black Hawk Down.Torej mi je ostal sum glede frekvenc procesorja in rama.KJE bi to ugotovil?Zna Sandra?Kak drug uporaben program?

Morm povedat da nism cist lamrski,sam programov za graficne pa ne poznam cist nic,ker sem imel toliko let tistega 3dfx-a,da prakticno nisem na tem podrocju cist nic napredoval.Enkrat install in je delal par let.:)tukaj ocitno ne bo tko

To je blo prvo vprasanje.Drugo je kaj naj naredim glede tega, da mi racunalnik 100% zasteka v vsakem dosedaj preizkusenem spilu,razen Heroes 4 in Unreal Tournament (ne 2003,tastar) in to po parih sekundah.Pomaga samo hard reset.

Zraven sem dobil CD z Catalysti 3.2 + Control Panel in z zadnje Jokerjeve Natlacenke sem na disk dal 3.5.Vodoo-ja sem cist odstranil,z vsemi *.dll in inf fajli,vse kar je blo v registru,skratka cist vse.Pol sm prvic instaliru 3.2 + Control Panel pa ves vesel hotu it igrat,in je stekal...si recem ni problema, bomo nadgradili na 3.5...odinstaliram 3.2, install 3.5,reboot,isto.Hm...kaj zdej.Sledilo je razno probavanje nastavitev,vendar je to mozno samo pri 3.2,ker je pac zravn control panel, in imam pod lastnosti ekrana/dodatno se posebne ATI-jeve zavihke.Sem se probu mal igrat,pa je vse isto.

Tuki se mi je porodilo par vprasanj.Kaj kej pomeni?Za glajenje robov vem kaj je,za ostalo pa ne.Ce lahko kdo vsaj mal razlozi,bi bil zlo vesel da bi vedu sploh kaj vklapljam:)zal ne morem napisat za kaj hocem vedet,ker trenutno pisem pri 3.5 in nimam teh zavihkov:(
Torej kaj nej naredim?Nesem graficno nazaj pa vzamem kes in potem...kaj?Kupim Nvidio?To so skrajnosti...kako bi spedenu da bi to delal?Spili kot so recimo Warcraft 3 in W3 : Frozen Throne, UT2003, Vice City, Generals...?Zaradi teh spilov sem kupil graficno,zaboga:)najbolj me jezi da sm pr W3 : Frozen Throne v zadnji sobi pa zdej ne morem igrat,ker mi zasteka...grrrr;((

Torej,za prvi post precej dolgovezno,a vendar prosim za pomoc.Vem da podobni temi obstajata
CATALYST 3.6
Radeon 9600 problem
sem jih prebral,vzel na vednost,downloadu DriverCleaner 1.9,vendar je ta tema bolj obsirna.

Prosim ne mi rect da se pregreva,ker se nima kej pregrevat v odprti kisti nenavita cist nova graficna:)Se konfiguracija:
Athlon 1.4, 40GB IBM IC (oz. ericsson),GigaCube radeon 9600pro 128mb,256DDR,300W,win 98SE,MS-6380LE

Macketina!

overman ::

Mislim da je lite pac ena firma ki izdeluje radeone. Na zalost kolikor sem slisal so z lite karticami skoraj vedno problemi-slaba kvaliteta. Za druge stvari pa naj ti kdo drug odgovori ker se na software ne spoznam tolk ko na hard....:8)
Früher oder später wird jeder Geometer :p

rap3r ::

@overman zgleda da se tud na hardware glih ne spoznas.

@macketina: lite pomeni da dela ram graficne kartice namest na 300mhz na 200mhz. Graficna je cist ql in mislm da ni problem v graficni ce ti stekne samo v dolocenih primerih. Meu sm doma ze 2 te graficni is Comtrona pa sta obe delale, pac sm jih dobu na test. Glede useh unih zavihkov, pr direct3d in opengl maš navrh dva slida in oba premakn v levo tko da ti bo pisal performance. Tko boš meu najbolš naštiman.
Windowsi 98 so za na odpad, in so zelo nestabilni tako da probi narest backup trenutnega sistema da neboš zgubu podatkov in nalož sam win xp gor, driverje in pač špile in probi zadevo. Glede štekanja sigurno ni kriva grafična. Keša nemorš dobit nazaj razn če še ni preteku rok 8ih dni. Pa tud to bi se dal uštimat. Sam obrn se name na mail ali na ircu na kanalu #slo-tech - nick rap3r ali pa pošl zasebno sporočilo. Če si iz lj se ti lahko oglasm in zadevo pregledam in še razložim. Počitnce sux k ni nč za počet:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Macketina ::

@overman :lite dvomim da je firma,ker kot receno je firma GigaCube...

@rap3r : meil sm ti poslal, drgac pa se vedno ne vem kako bi jaz ugotovil na kolk dela RAM/gpu?

Za kes nazaj se ni minil 8 dni,sam glih zarad tega bi se splacal pohitet.Prodajalec mi je reku naj zadevo sprobam pa ce mi ne bo vsec nej jo prinesem brez problema nazaj.Sam to najbrz ne velja za neomejen cas...

Macketina!

rap3r ::

Mail mi nedela zgleda da majo na email.si spet probleme.
Jah ni glih neomejen čas. Drugač pa frekvenco lahko ugotoviš z rage3d, powerstrip,...
Probi me poklicat na gsm pa se zmenva.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Macketina ::

Zdele sem se mal sprobavu,pa brez haska...najnovejsih par driverjev za maticno plosco ne naredi cist nic razlike (VIA HYPERION 4IN1), prav tako najnovejsi Catalyst-i 3.6...zanimivo da UT 2003 ne stekne...prav tako recimo ne stekne EnterTheMatrix...torej je samo se v teh spilih fora...cez vikend me ni,bom pa pol sprobavu se patche dajat gor najnovejse pa bom pol naprej joku ce ne bo ratal...

Mimogrede : mocno odsvetujem ponesreceno klikanje na catalyste za WinXP, ker preden opazis, da je verzija za XP (dejansko se vidi samo iz imena fajla,pa seveda pol ko ti blokne), ti vse skupi (setup) zasteka in pol imas nepreklicno samo 16 barv in locljivost 640x480...in seveda brez graficne v control panelu ali sistemu...to me je zdej kostalo 4 ure casa...

Rap3r : hvala za ponudbo, email zal se zmeri ne dela, ce ne rata te nasledn teden poklicem pa se zmenva...pa te pol pelm na pir

Macketina!

Fury ::

obvezno zameni kartico za ne-live pa magar ce je par tisoc sit vec vec. ker 100 mhz pr ramu se fejst pozna.. za frekvence.. lahko pogledas recimo v 3dmarku, al pa si instaliri powerstrip (pogooglaj)

imas od ferme Gigacube.. ta firma je cudno poimenovala zadeve.. v resnici je Gigacube Radeon 9600PROC3 kartica ki jo ti hoces k ma Samsung 3.3ns Tiny BGA RAM, ta k jo mas ti ma pa 4ns TSOP ram.

priporocam da jo vrnes in vzames nek normaln 9600pro pa tut ce vrzes tistih 5k vec. jest bi kupu GV-R96P128D ATI RADEON 9600 PRO 128MB DDR 52.800,00 pr JAE ker ma 600mhz ram. HIS Radeon ma tut 400mhz

ta kartica k jo mas ti ma GPU frekvenco od PRO verzije in ram frekvenco od NAVADNE. bedno?

kar se tice freezanja... resnicno ti kot prvo priporocam windowse xp, ce to noces pa probaj cel sistem na novo nalozit, verjetno bo pomagal.

Macketina ::

Pustmo zdej fizanje, mam par stvari se v glavi kaj bom probu pa bom pol vidu...
Bolj se sprasujem o pravilnosti odlocitve za LITE...

@Fury
In v cem je razlika med 3.3 ns ram in 4 ns ram?A nej ne bi bla to (zgornja) meja,do katere pac ram lahko dela (max. frekvenca?racimo za navijanje?)..al je razlika tud v kvaliteti?pa a se ne da navit te kartice na ne-lite?

Tist ne-lite k si ga omenu pr jae-tu (btw,52 je ze zlo velik kesa zame,to pomen se 8K vec...sam ce je tolk bols da se splaca,pol bom tud to prezivel)...a to ram omejuje zdej hitrost kartice?
Pa 600Mhz ram,to pomen da je gor kvaliteten ram pa da so oni to se malce navili?Recimo v primerjavi z HIS-ovim?

Macketina!

Fury ::

fora je v tem:

tvoja kartica ima 4 ns ram kar pomen da je deklariran za hitrost 250mhz tko da racunaj da bos prisel do 250mhz in mogoce se kak mhz vec ampak ne prevec (pac x2 ker je DDR in dobis iz tvoje kartice max 500mhz)

tista gigabyte ma gor 3.3ns ram kar pomen da je deklariran za 303mhz in bi mogu it po vsej verjetnosti tam do 350 zihr kar pomen efektivno 700mhz

edini problem je zdej k ti jest ne morm zatrdit da se bo to ful poznal ker ne najdem NOBENGA reviewa 9600tke NEPRo

zdej ko mal bols razmislm sploh ne vem ce se splaca dat 8k.. ce ga dobis kje za par jurjev cenej pol ja.. 8000 je res mal velik :P

nej se kdo drug pove da te ne bom kej zaje** :)

Mavrik ::

Na mojem radeonu (HIS 9600 pro) grejo rami naviti do 330 (660) MHz, potem se pa že pojavljajo napake v grafiki.
The truth is rarely pure and never simple.

xy! ::

Gigacube 9600pro lite ima kakor se spomnim, tudi gpu frekvenco nižjo. Poglej z Powerstrip ali Rage3d tweak in se sam prepričaj. Najbolje je da kartico vrneš in kupiš normalnega radeona 9600pro. Verjetno pa teh kartic primankuje, ker so cene previsoke. Jest sem ga kupil za 46.500sit pred dvema tednoma, pa so se cene od takrat povišale. Mogoče, pa kdo ve kje se da dobiti 9600pro za normalno ceno, ker 52.800sit je preveč denarja za to kartico.

Macketina ::

Sem preveru s powerstripom pa pise:
engine - 398Mhz
memory - 202Mhz
Tako sem tudi odgovoril ze "xy!"-u,ker torej lite pomeni samo ram na nizji frekvenci.

Sam recimo v jokerju (prejsnem) so opisal 9600pro,pa pise da je GPU 400Mhz, ram pa 300Mhz, a to pomen pol 600Mhz (ddr)?Ker mi ni jasno kako niso tega marketinsko izkoristl (velik napis na skatli " neverjetnih 600Mhz ram ")

Kolk se pa to pozna v realnosti?Jz se morm zlo kmal odloct a jo bom nesu nazaj,ce bi menju...sam res me zanima v spilih recimo kolk se to pozna...ne v 3dmarku in ostalem sinteticnem sranju...v realnosti...zazenes spil, enkrat z 202Mhz ram graficne, enkrat z 300Mhz ram.Kaksna je razlika?

@Fury: ti si me pa cist zmedu:)napisu si da ma tista grafa pri JAE-tu (za 52.800sit) 600Mhz ram,a to pomeni da je to kartica izdelana cist po ati-jevi deklaraciji?Se pravi ce ma HIS (mimogrede, tako kartico sm hotu kupt, pa so drazje od te ki jo imam - gigacube) 400Mhz ram (se pravi bi powerstrip pokazu tolk k meni ~200?) je to pol ista "lite" verzija,sam od HIS-a?

Kako je moj ram deklariran za 250Mhz (4ns),ce tece pri 200?Zakaj pa ni pol 250?Kako pa izracunas za kolk je deklariran? "4ns * _?_"

xy! : preklicu sm 30+ trgovin po sloveniji, najcenejsi je bil Comtron (btc,44K za gotovino),za omenjeni LITE izdelek,drgac so pa ostale drazje..firme se pol delijo na une ki vejo kaj R9600pri je in ga imajo za max. 55.000, in ostale ki ga ali nimajo ali pa so cene do 68.000:) (nism mogu verjet pa se zdej ne morm...prodajalc je parkrat preveru da gre res za 9600pro)

Macketina!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvenca radeona 9600pro

Oddelek: Navijanje
262018 (1609) boštjan
»

Ati Radeon 9600 pro?

Oddelek: Kaj kupiti
323055 (2217) DeadMeat
»

grafična kartica za do 30kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
251505 (1068) m.i.h.a.
»

Nakup radeon 9600 pro

Oddelek: Kaj kupiti
71081 (932) Mavrik
»

Mnenja...Giga Cube

Oddelek: Kaj kupiti
111179 (983) Samuel

Več podobnih tem