» »

Hitrost interneta

Hitrost interneta

Noynac ::

Če recimo ponudnik interneta ponuja hitrost interneta 40/10 na navadnem kablu ne na optiki kaj vse vpliva na dejansko hitrost prejemanja podatkov? Ker jaz imam tak paket pa mi recimo torrent vleče dol nekje 2.5-3.6 mb/s. Samo zanimam se ker sem totalen noob kar se tega tiče.

rokp ::

Si prepričan, da govorite o istih enotah?

Noynac ::

Ja seveda ponuja A1 do 40/10 Mb/s (xDSL) in ravnokar si eno serijo dol vlečem in je hitrost bla prvič 4 mb/s

modelno1 ::

Osnove:
b - bit (to uporabljajo ISP)
B - bajt (to ti kaže torrent klient)
1 B = 8 b
torej je max hitrost: 40 Mb = 5 MB

Koliko ti pa speedtest.net nameri?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

OvCa77 ::

Noynac je izjavil:

Ja seveda ponuja A1 do 40/10 Mb/s (xDSL) in ravnokar si eno serijo dol vlečem in je hitrost bla prvič 4 mb/s

Ti maš hitrost interneta v Mbit/s, tebi v torrent programu piše MByte/s, pretvorni količnik je 8. Tako da 40Mbit/s /8=5MB/s --> kot drugo pa torrent ni merodajen, saj hitrost ni odvisna od hitrosti interneta ampak tudi od hitrosti oddajanja sejalcev. Tako, da ti priporočam da narediš akostest in nato poveš ali res ne dobivaš dovolj hiter internet.
PS: me je modelno prehitel za par s...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

FX6300B ::

hitrost interneta je ponavadi zapisana v Mb, če je črka 'b' z malo to pomeni MegaBitov, če pa je z veliko MB pa pomeni MegaBajtov, 1 MegaBajt = 8 MegaBitov.. v torrent odjemalcu ti prikazuje hitrost v MegaBaytih,tako da če hitrost ki ti jo ponuja operater deliš z 8 je to približno enaka številka ki jo dobiš v torrent odjemalcu...

PS. medtem ko to pišem sem ravno videl da sta me Modelno1 in Ovca77 prehitela haha
May the force be with you!

mmcmmc ::

Je pa čisto možno, da ti ISP ponuja ogaševano hitrost, dejanska hitrost na tvoji lokaciji pa je lahko nižja, če si kje bogu za ritjo doma.

Noynac ::

Aja tuki je fora Mb pa MB mešam. Se pravi 4 MB je kar realno ker me speedtest pokaže tm okol 33 Mbps.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447376062 (51673) Tero
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583717 (29481) simnov
»

Hitrost interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6617755 (6766) iwasbilbo
»

Internet v EU: dobimo le tri četrtine tega, kar plačamo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7523899 (19015) Silck
»

Kako do hitrejšega interneta na siolu

Oddelek: Omrežja in internet
428303 (6914) 2loud4u

Več podobnih tem