» »

Letne, zimske gume viška > feltna (dilema)

Letne, zimske gume viška > feltna (dilema)

beta1 ::

Rabim nasvet.

Situacija je sledeča.

Letos sem kupil rabljen drug avto (sedaj je star točno 2 leti). Gor so bile neke čudne cheap šit kitajske zimske gume DOT15. Katastrofa za na cesto, ko je malo dežja padlo, je kar treslo avto pri bremzanju in speljevanju.

Zato sem sredi poletja kupil 4 nove letne pnevmatike Sava intensa 185 60 r15 in jih tudi takoj premenjal (razlika kot dan in noč v vožnji).
Torej 2 sprednji zlizani cheap šit gumi sem dal na odpad. 2 zadnji čip šit gumi še imam doma.

Nato so me z avtohiše klicali in mi sami dali 2x rabljeni ampak še dobri Sava intensa 185 60 r15. Identični gumi kot sem jih kupil letos (samo starejši). Torej zdaj imam 6 enakih letnih pnevmatik za avto. Že nekaj časa prodajam te dve gumi, pa ne gresta v promet.

Zimske gume za letos že imam vse 4 nove.

Torej zdaj imam viška 2 rabljeni Sava intenso in 2 čip šit kitajski zimski DOT15.

Kaj sedaj naredit s tema dvema pari gum? Prodat jih ne morem.
Ena ideja da bi 6 letnih gum rotiral vsako leto??? Kaj pravite?
Dobim nekje neko enako feltno in dam eno čip šit kitajsko gumo za rezervno kolo? Tisto ko pa ostane pa vržem stran?
Vse 4 gume vržem stran?
Samo 2 čip šit kitajski in 1 Savo vržem stran in dam na feltno 1 Savo intenso za rezervno kolo, da imam tudi rezervo isto?

Čist sem zmešan. Prosim za pomoč.

hvala

Unknown_001 ::

?

Fukn stran da se ne bo kdo s tistimi gumami ubil. Itak niso vredne nič. Še cajta na tem forumu ne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Za rezervno moraš bit pozoren ker mora bit guma taka da jo lahko montiraš na obe strani.

Sicer pa, ne prodaš? A je rabljeno gumo sploh mogoče ne-prodat, tud če za par pirov? :))

Fukn stran.

kixs ::

Potem ze ne prodajas za pravo ceno.

Poslikaj gumi, tudi DOT, zmeri koliko profila je gor in daj primerno ceno. Ce ne ves, daj te podatke sem gor in ti napisemo ceno.

Rotirat 6 gum se na splaca, razen, ce delas 40kkm letno.

lp

beta1 ::

To niti nisem pomislil, da more bit rezerva takšna da bo za obe strani? Kaj pa če je kontra? Do 1 vulkanizerja se bi že pripeljalo?
Za rezervno bo 1 od teh 4 že dobra, ali ne?

Kitajskih dveh ne prodajam.

2x Savo pa prodajam obe skupaj za 10 EUR. Profil je 5mm, dot14. Čudna dimeznija, 2 sta samo, ni sezona. Škoda mi je te dve Savi bek vržt, ker sta še dokaj tolk solidni gumi. Če ne druga da imam 1 za rezervo???

15.oookm na leto delam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

Assass1n ::

Če imaš prostor jih prodajaj, če nimaš prostora vrži stran. Jaz sem na bolhi kej prodal po toliko časa da sem že pozabil da sem sploh dal gor oglas.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

beta1 ::

To je tak tak pri gumah. Vsaki dan se guma stara. Lahko me tudi kdo pokliče čez 4-5 let, samo takrat bo guma že hin.

Unknown_001 ::

Kitajske fukn stran,Savi daj na bolho za neko dobro ceno in to je to. Če bi se jih rad znebil hitreje znižaš iz 10 na pet. Vsaj za pir boš imel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

beta1 ::

Rezervno pa kupim novo?

Nagi Bator ::

Ce imas garazo in plac jih postavi ob prednjo steno. Enkrat ti bodo resile predni del avta ;)

beta1 ::

Ni garaže. Je parkiran v gozdu pod zaščitno mrežo proti toči.

Furbo ::

Eno staro gumo daj za rezervno v avto (če jo spraviš noter), ostalo zmeči stran.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3190521072 (846) msms
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9720118 (5017) Morison
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10536082 (33675) GrimReaper
»

Obnovljene gume

Oddelek: Loža
459046 (8164) hunter01
»

Katere zimske in katere letne gume?

Oddelek: Loža
3111074 (8881) Fizikalko

Več podobnih tem