» »

Najcenejše pokrito prevozno sredstvo?

Najcenejše pokrito prevozno sredstvo?

«
1
2

Netrunner ::

Katero je najcenejše prevozno sredstvo za krajše razdalje katero ima streho oz. je toliko pokrito da v primeru dežja nisi moker?

Sedaj imam en malega bencinarja 1.2 kateri se poslavlja in iščem alternativo. Razmišljal sem o kakšnem manjšem 1000 kubučnem avtomobilu vendar ni ravno optimalna rešitev.

Kar sem našel do sedaj:

- obstaja oni skuter ki ima streho prek, vendar tisto si ne predstavljam da te obdrži suhega saj ob strani si odprt.
- Mopedavto. To si tisti mali smešni avtomobili ki imajo 50cc motor noter in za tisto kar rabim je videti kar ok, vendar ko sem videl ceno novega da presega 10.000€ me je kar minilo.
- Električni Renault twizzy ... super zadeva in tudi ne predraga ker je subvencionirana cena vendar odpade ker baterijo imaš v najemu in najem te na mesec stane več kot manjši avtomobil.
- drugi podoben avtomobil kot ga že imam.

Sem kaj spregledal ali izpustil? Javni prevoz ne pride v poštev.

shintaro ::

avto na avto netu za 200EUR, cel kup jih je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Netrunner ::

Mogoče sem se slabo izrazil v prvem postu. Kot najcenejše sem mislil ne sam nakup ampak na splošno lastništvo. Avtomobil dobiš za 200€ vendar te vsaj toliko stane na leto zavarovanje + drugi stroški.

pegasus ::

Obstajajo školjke za na bicikle, a so povečini custom made in temu primerno cenjene na štirimestne vrednosti. Vedno si jo lahko narediš sam, če imaš za to primeren prostor. A dvomim, da se ti cenovno izplača. Obstajajo tudi skuterji s streho, a si spet na istem kot pri twiziju. Aja, za twizija dobiš aftermarket okna ;)

Prihajajoči car sharing obljublja veliko. Razišči razne prevoz.org, uberje in lyfte in kar je še tega.

janezvalva ::

podride:

Netrunner ::

Očitno je oni skuter z streho je še najboljša opcija, s tem da bi moral še pelerino nabavit.

Jarno ::

Nekaj takega, če dobiš rabljeno.

bambam20 ::

Twizy nima stranskih oken. Nepraktično.

vostok_1 ::

Take zadeve niso zaželjene pri nas, zato jih skoraj nihče ne dela.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

bambam20 ::

GrimReaper ::

V sosednji temi sem našel Suzuki Celerio 1.0, ampak za 9kEUR naj ga kar imajo, ta jajček bi moral bit 5kEUR. Je pa to, 1.0 68KM in 14s do 100 pomoje minimum, da se lahko normalno voziš po 90 cestah brez da bi oviral promet.
Drugače sem sam enkrat enako razmišljal o tem, kako ni enega poceni prevozenga sredstva za 10km v eno smer na dan.
Kolo, pomanjkljivosti očitne, peš, 1:30 če greš po gozdnih poteh, kar pomeni da prideš ves umazan, 1:50, če greš po isti kot z avtom. Z avtom rabiš 10-15min, tako da to ni primerjave, s tem da ne prideš na šiht ves zmatran.
Pa enkrat sem šel celo še dlje, ker me je sprevodnik vrgel iz vlaka, cele 3 ure sem rabil za 14,5km. Ampak za vsak dan pa to ni.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

O kakšni razdalji govorimo in kakšen avto imaš sedaj?

Lahko bi za lepe dni nabavil moped, ko se pripravlja slabo vreme pa greš z glavnim avtomobilom.
#TeamFelix

jype ::

je izjavil:

Katero je najcenejše prevozno sredstvo za krajše razdalje katero ima streho oz. je toliko pokrito da v primeru dežja nisi moker?
http://www.bikesuit.eu/

mihagr ::

apecar firme Piaggio Italija, še vedno jih prodajajo, imaš pa tudi rabljene.

WildChild ::

jype je izjavil:

je izjavil:

Katero je najcenejše prevozno sredstvo za krajše razdalje katero ima streho oz. je toliko pokrito da v primeru dežja nisi moker?
http://www.bikesuit.eu/


Imas mogoce izkusnje s to "jakno"?

Ali dejansko diha tale jakna/hlace?

Vidim, da posiljajo iz nizozemske? "The Smart Products Company BV, Pampuslaan 112, 1382 JR Weesp, The Netherlands - BTW NL855295053B01 - KvK 63566346 - Company information"

Ah skoda nimajo velikosti taprave. Samo za majhne ljudi :(
in da mood

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Seveda diha, odpreš zračnike pod pazduho in diha. Kako pa naj nepremočliv material diha???(vsaka stvar za oblečt "diha", samo nepremočljive stvari zanemarljivo-fizika)
Magic

WildChild ::

Magic1 je izjavil:

Seveda diha, odpreš zračnike pod pazduho in diha. Kako pa naj nepremočliv material diha???(vsaka stvar za oblečt "diha", samo nepremočljive stvari zanemarljivo-fizika)


Vsaka nepremocljiva stvar diha tako, da ima dovolj majhno membrano, da voda/veter ne more uhajati noter, znoj pa dovolj mali da lahko uhaja ven posledicno temu recemo, da nepremocljiv material diha. Mogoce bi moral drugace artikulirati vprasanje: Ali tale jakna/hlace odvaja znoj...
in da mood

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Zanimiva ta "bikesuit" obleka. Sam glavo oz. lase maš pa vseeno mokre :))

WildChild ::

Ja, pa roke tud :)
in da mood

thramos ::

Za kar so rokavice, za glavo pa kapuca oz. pozimi še kapa.

Skratka, nepremočljive čezhlače, nepremočljivi čevlji, rokavice in anorak s kapuco rešijo problem dežja na odprtih prevoznih sredstvih za bistveno manj denarja kot zgornji "suit".

A to ni informacija za to temo?

Netrunner ::

Heavy je izjavil:

O kakšni razdalji govorimo in kakšen avto imaš sedaj?
Lahko bi za lepe dni nabavil moped, ko se pripravlja slabo vreme pa greš z glavnim avtomobilom.


Poti imam cca 3,5km po mestu kar večino leta lahko s kolesom opravim, vendar v slabših vremenskih pogojij je pa problem. Problem mestnega prometa je ta, da v bližini dela ni nobene postaje in še tista ki je ni direkt linija in naredi lep ovinek, tako da bi moral kako uro prej it in še prestopat bi moral vmes.

Trenutni avto je stari suzuki swift in je ok, vendar me zanima predvsem če obstaja kakšna ne klasičen avtomobil verzija.

jype ::

WildChild je izjavil:

Imas mogoce izkusnje s to "jakno"?

Ali dejansko diha tale jakna/hlace?
Imam, visok sem 190cm, dihta in diha, seveda pa se ne more primerjati s tem, da imaš na sebi resne tehnične cunje. Je bolj za kurirje in druge oblike prevažanja, ko si cel dan v mrazu na dežju, kot za kakršenkoli resen rekreativni napor na biciklu.

Glavo in roke seveda zaščitiš s temperaturi in vetru primernimi rečmi, je pa v bikesuit vgrajena tudi kapuca.

Invictus ::

WildChild je izjavil:

Vsaka nepremocljiva stvar diha tako, da ima dovolj majhno membrano, da voda/veter ne more uhajati noter, znoj pa dovolj mali da lahko uhaja ven posledicno temu recemo, da nepremocljiv material diha. Mogoce bi moral drugace artikulirati vprasanje: Ali tale jakna/hlace odvaja znoj...

Vsaka membrana ima okoli sebe nek tekstil kot nosilno plast.

Ko se ta nosilna plast napije vode, ne diha več. Oz. zelo minimalno...

V dežju noben Goretex ali drug -tex ne diha...

Netrunner je izjavil:

Trenutni avto je stari suzuki swift in je ok, vendar me zanima predvsem če obstaja kakšna ne klasičen avtomobil verzija.

Poceni definitvno ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

NikolormousB ::

Trenutni avto je stari suzuki swift in je ok, vendar me zanima predvsem če obstaja kakšna ne klasičen avtomobil verzija.


Kolo za lepo vreme + taksi za slabo vreme.

hojnikb ::

kaj pa avtobus ?
#brezpodpisa

zobnik ::

60 evrov letna cestnina, 35 evrov tehnični, zavarovanje najceneje na G24 cca 70 evrov. Torej 160 evrov.

Pika na i ::

Rolerji z dežnikom.

Netrunner ::

@hojnikb => Sem lepo opisal zakaj ne javni promet.
@NinjaMig21 => taksija nisem še računal koliko bi me kaj prišlo. Mogoče je ugodna opcija. Malo butasto je če imaš grdo vreme samo v eno smer :)

@Pika na i => hja ... ni eavno suha opcija saj si do kolen ali več popolnoma moker. Pa ko govorim o dežju ne mislim o resenjua ampak o litju kjer te zmoči če nisi cel zaprt

Kakorkoli .. očitno je avtomobil edina opcija ali mogoče rabljen mopedavto

NikolormousB ::

@NinjaMig21 => taksija nisem še računal koliko bi me kaj prišlo. Mogoče je ugodna opcija. Malo butasto je če imaš grdo vreme samo v eno smer :)


Vzameš sabo skejt/longboard. Ali pa se sprehodiš. 3,5km ni tako daleč.

Kakorkoli .. očitno je avtomobil edina opcija ali mogoče rabljen mopedavto


Od motornih prevoznih sredstev je avto daleč najboljša in najbolj vsestranska opcija. Ni najcenejša, je pa price/performance najboljši. Avto tipa twingo, škoda citigo itd. lahko brez težav uporabljaš kot vsakodnevno prevozno sredstvo, lahko se z njim pelješ na dopust, na izlet čez vikend...

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

Machete ::

http://www.bolha.com/avto-moto/avto-ogl...

50 ccm avtorčki? Ne vem pa koliko stanejo in če jih je treba kaj vzdrževati. Kaj malega gotovo.
Sicer pa boš težko se ceneje vozil suh, kot z 300 eurskim avtom, letni prispevki gor ali dol.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Netrunner ::

Machete je izjavil:

http://www.bolha.com/avto-moto/avto-ogl...

50 ccm avtorčki? Ne vem pa koliko stanejo in če jih je treba kaj vzdrževati. Kaj malega gotovo.
Sicer pa boš težko se ceneje vozil suh, kot z 300 eurskim avtom, letni prispevki gor ali dol.


sem že gledal te zadeve in to so tako imenovani mopedavti kateri novi stanejo kot klasični avti nižjega cenovnega razreda se pravi cca 10k+

Ja drugače če bi dobil akkega dobrega rabljenega bi šlo.

Crossfire ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

kalinka ::

jype je izjavil:

je izjavil:

Katero je najcenejše prevozno sredstvo za krajše razdalje katero ima streho oz. je toliko pokrito da v primeru dežja nisi moker?
http://www.bikesuit.eu/


Kakšna potrata denarja za neko tako govno. A tu oglašuješ svojo komunistično trgovino, da lahko pobiraš mastne profite z izkoriščanjem kitajskih delavcev? A te je Marks tako učil?

Kupi se poncho, rain suit... :



http://www.ebay.com/itm/2x-Disposable-O...

Lahko maš tudi skuter streho/dežnik:

https://www.aliexpress.com/item/Electro...



...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

malossi2 ::

Daleč najcenejši bi lahko bil tuk tuk:

 tuk tuk

tuk tuk



Tole sem na Šri Lanki gledal, novi (Tata) so tam cca 200€. Resno sem razmišljal, da bi si enega uvozil sem. Samo vprašanje, kako je z registracijo le-tega tu pri nas... me je potem minilo, ko sem začel razmišljati o tem in še vprašanje, koliko bi bil ladijski prevoz itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: malossi2 ()

kalinka ::

^
Saj imaš UTV-je:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... XUV-300-100 ELEKTRIKA

Sicer pa je že zgoraj nekdo omenil opico.

energetik ::

Netrunner je izjavil:

Katero je najcenejše prevozno sredstvo za krajše razdalje katero ima streho oz. je toliko pokrito da v primeru dežja nisi moker?

Sedaj imam en malega bencinarja 1.2 kateri se poslavlja in iščem alternativo. Razmišljal sem o kakšnem manjšem 1000 kubučnem avtomobilu vendar ni ravno optimalna rešitev.

Kar sem našel do sedaj:

- obstaja oni skuter ki ima streho prek, vendar tisto si ne predstavljam da te obdrži suhega saj ob strani si odprt.
- Mopedavto. To si tisti mali smešni avtomobili ki imajo 50cc motor noter in za tisto kar rabim je videti kar ok, vendar ko sem videl ceno novega da presega 10.000€ me je kar minilo.
- Električni Renault twizzy ... super zadeva in tudi ne predraga ker je subvencionirana cena vendar odpade ker baterijo imaš v najemu in najem te na mesec stane več kot manjši avtomobil.
- drugi podoben avtomobil kot ga že imam.

Sem kaj spregledal ali izpustil? Javni prevoz ne pride v poštev.
Bi rekel da glede na TCO in ostale kriterije še vedno zmaga rabljen mini bencinar. Ko si enkrat v najnižjem razredu pri zavarovanju, so letni fiksni stroški zelo mali za takle avtoček.

ginekk ::

energetik je izjavil:

Bi rekel da glede na TCO in ostale kriterije še vedno zmaga rabljen mini bencinar. Ko si enkrat v najnižjem razredu pri zavarovanju, so letni fiksni stroški zelo mali za takle avtoček.


To kar praviš ali pa bicikel (skuter) + pelerina. Vse ostalo je bolj kot ne nepotrebno kompliciranje.

bambam20 ::

GrimReaper je izjavil:

Je pa to, 1.0 68KM in 14s do 100 pomoje minimum, da se lahko normalno voziš po 90 cestah brez da bi oviral promet.


PO mestu. Drugače pa to ni niti minimum, če se voziš po avtocesti. Preizkušeno v praksi. Včeraj kot sovoznik v Cliotu 1.2 16v 75 konjev. Avto ne pospešuje, pa ima 13.4 s do 100 km/H. Naju je VW-jev UP! po prehitevalnem prehitel. lol.

energetik ::

Potem je bil ta Clio v okvari ali pa se vozniku ni dalo prešaltat.
S starim Polotom 60KM sem cel Vrhniški klanec prevozil z 130 po GPS. Sicer se taki mlinčki derejo, gre pa vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

bambam20 ::

energetik je izjavil:

Potem je bil ta Clio v okvari ali pa se vozniku ni dalo prešaltat.
S starim Polotom 60KM sem cel Vrhniški klanec prevozil z 130 po GPS. Sicer se taki mlinčki derejo, gre pa vseeno.


Am. Govorimo o pospeševanju na avtocesti. ;((

Dober avto pospešuje v 5-i prestavi brez problema od 90 km/h gor in tukaj ni potrebe po prestavljanju eno prestavo dol, da se avto premakne. POtem ta avto ni dober in psoledično imaš višjo porabo. VOćnja je nevarna in frustirajoča.


Nekoč sem imel celo en takšen avto, ki je imel 60 konjev in je bilo obupno. za vsako prehitevanje , tudi na avtocesti v 4-i prestavi. Grozen občutek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

energetik ::

Je neudobno, ampak nevarno, zakaj že? Ker prešaltaš v 4.? :))

a_borlak ::

bambam20 je izjavil:

Twizy nima stranskih oken. Nepraktično.


Lahko jih dokupiš. Kar mene bolj odvrača od nakupa je mesečni najem baterije, ki znaža min. 50€.

bambam20 ::

energetik je izjavil:

Je neudobno, ampak nevarno, zakaj že? Ker prešaltaš v 4.? :))


Ker je neumno, da moraš na avtocesti pri pospeševaju oz. normalni vožnji prestavit v 5-te v 4-to prestavo, da se avto sploh premakne.


Bi pričakoval, da vam je ta logika čudna in vozite avte, ki vsaj od 90 km/H zvezno pospešujejo v zadnji prestavi.

Na koncu, če moraš ves čas prestavljat eno prestavo nižje je takšna vožnja utrujajoča.

Vsakomur svoje. Meni ni potrebno.

a_borlak je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Twizy nima stranskih oken. Nepraktično.


Lahko jih dokupiš. Kar mene bolj odvrača od nakupa je mesečni najem baterije, ki znaža min. 50€.


Hvala za informacijo. Dokupit jih moraš. Jao. To bi moralo biti standard.

Sej pri Zoe-u moraš tudi plačevati 60€ ( mislim, da je 60 ali 70€ ) mesečno za najem baterije. LOl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Golnar ::

https://www.alibaba.com/product-detail/...

v slo pride nekih 5k eur. je pa pač kitajc, se pa pele.

M-XXXX ::

Golnar je izjavil:

https://www.alibaba.com/product-detail/...

v slo pride nekih 5k eur. je pa pač kitajc, se pa pele.

In po kakšni logiki je to ceneje kot nek poceni avto?

shadeX ::

Super. Še to se manjka, da bomo prek kitajskih štacun uvažali avtomobile v EU, dostavil pa nam ga bo kar lokalni poštar - seveda se bo z njim enostavno pripeljal pred bajto in ga tam (kot je v navadi pri kitajskih paketih pri nas), kar pustil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

GrimReaper ::

hojnikb je izjavil:

kaj pa avtobus ?

Avtobus je sranje. Moj primer, zjutraj gre 6:01 in 7:01, v avto se sam vsedem 5:55-6:10, tako da tukaj je že problem, ker bi sigurno zamudil 10x na leto. Nujno potreben bi bil še 6:30.
Popoldne pa 14:56 in 17:17. Se pravi zamudiš tistega ob treh in je bolje če greš peš, ker si doma v uri in pol.
Pa niti ni nujno da zamudiš, včasih res ne vem kje se zgubijo, enkrat vem da sem bil 10 minut prej, pa ga ni bilo nikjer.
Seveda si potem zarad tega že med šihtom pod stresom, samo en avtobus, ki ga nikakor ne smeš zamudit, to je katastrofa od vseh načinov prevoza.
Če se pa pelješ, se pa počutiš bedaka, ker si sam gor, ali pa še par šolarjev.

Avto ima v SLO itak vsak, eden blizu mene je smetar, ima samo 1km do šihta, pa ima Audija A6 letnik cca. 2000. Socialci tudi, prevladuje pač Golf 2.
V takem primeru bi pa sam res peš hodil, pa tam do 2-3km še gre, avto je za 4km ali več.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

SimplyMiha ::

Avto ima v SLO itak vsak

Če bi to bilo res, me ne bi z vseh štirih strani neba za prevoz nucali sorodniki in prijatelji. Tako da, še zdaleč nima vsak avta.

maco-maco ::

Kar mene bolj odvrača od nakupa je mesečni najem baterije, ki znaža min. 50€.

Nekje je 30 z omejitvijo kilometrov. Ne vem točno kje. Pa tudi naj bi (spet ne vem če je res) odstranili, saj jih ne prodajo veliko.
Kaj pa toyota i-road? Ta bo najbrž dražja.
Kaj?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin, dizel ali hibrid (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
889946 (7708) neo5468
»

Slovenija po letu 2030 brez novih avtomobilov na nafto in bencin (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27779532 (71456) AštiriL
»

EPA: Pri izpustih goljufal tudi Fiat Chrysler (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Tožbe
28875691 (70406) D3m
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331508 (27803) Kleemen

Več podobnih tem