» »

Slovenija ima novo Google Maps satelitsko sliko!

Slovenija ima novo Google Maps satelitsko sliko!

«
1
2

Fsegula62 ::

Če še kdo ni opazil imamo od danes naprej novo satelitsko sliko Slovenije na Google Maps :D Kako se vam zdi?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

martincek1 ::

Kolk je slika stara? Max pol leta?

janezvalva ::

kako veš, da je nova?

konspirator ::

Slika je 1x od poletja, vidim da ima sosed bazen zunaj.

Ter spodaj desno piše 2017.
--

Zgodovina sprememb…

run2 ::

V gorah skor nič snega. Definitivno poleti.

Furbo ::

Ni nova, pač piše 2017 ker smo v.. 2017.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gregor_m ::

zgleda, da je nova, ker vidim eno hišo, ki so jo v naši vasi letos zgradili.

cekr ::

Navtecove karte imajo pa še staro satelitsko sliko.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

treker ::

Tole je slikano med 17.in 26. junijem... se vidi, ko smo streho prekrivali :)

[D]emon ::

Na mojem koncu LJ je se vedno na sliki viden Mlinarjev kiosk, ki ga ze vsaj pol leta ni vec.

Prav tako v Rozni dolini nekaj objektov, ki so ze dlje casa poruseni.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

Unknown_001 ::

Če še niste opazili so satelitske slikovne karte sestavljene iz večih slik, ki so bile posnete ob različnih datumih. Najbolj se to vidi ko je en del karte poslikan svetlo drugi pa je tak kot da bi bilo oblačno ali se je mračilo. Don't get too excited. Slikajo le po kosih in dopolnjujejo/sestavljajo sproti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BorutK-73 ::

Za savinjsko dolino so posodobili zemljevid. V latkovi vasi je krožišče bilo v takšnem stanju ki je na google maps šele konec julija letos.

ps
Pa Žalska fontana je označena;) Sem žalčan pa še nisem bil pil piva tam.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Tisto sploh ni fontana; tist je pivska polnilnica. Fontana je kamena postavitev ko tekočina brizga ven; spodi imaš pa zadrževalnik tekočine ki potem počasi spet tekočino pošilja naokoli. Če vržev v google image fountain lahko vidš kaj zares je fontana.
Vzel so besedo pa jo zlorabil zato da se lepš sliš.

tikitoki ::

Zanimiv 3D kvazi 3D pogled. Bi pa rekel, da ni tolk zlo nova, ker se ni LIDLa na zaloski na tej sliki. _Ne vem kdaj so ga zaceli graditi, sam je ze koncan.

borut_p ::

deli ljubljane so vsaj 1 leto stare - gledam aktualne gradnje ki so ponekodi že končane na slikah se pa še začele niso

Magic1 ::

Moj konc Ljubljane je slika od maja lani.
Magic

Big_Al ::

leto 2014 ali še prej...

Matevz96 ::

Moj konec (okolica Litije) je nov, slikan je bil enkrat letos poleti - vidim ker sosedje gradijo.
#hooldthedoor

RegulusDraco ::

preveril nekaj lokacij po različnih koncih slovenije, zagotovo je poletje 2017.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Fsegula62 ::

Slika je nova (letošnja) , niso pa vsi predeli na enaki dan, je bilo pa letos poleti, če si v google insider programu je bila beta na voljo že kakšen mesec prej.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

RegulusDraco ::

zanimivo, na dnu zemljevida desno spodaj celo piše da so fotografirali z Airbusom.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Fsegula62 ::

Tukaj se lepo vidi da je snemano po kosih, tako da res niso vse na enak datum, uro ipd :D soo pa sveže.

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

7982884e ::

RegulusDraco je izjavil:

zanimivo, na dnu zemljevida desno spodaj celo piše da so fotografirali z Airbusom.

z "airbusom" definitivno ne, je pa airbus defence&space lastnik/proizvajalec satelitov

Fsegula62 je izjavil:

Tukaj se lepo vidi da je snemano po kosih, tako da res niso vse na enak datum, uro ipd :D soo pa sveže.
kako ves, da so sveze? pise samo letnica.
se pa mape posodabljajo ves cas po kosih. letos pozimi smo dobili 3D fotogrametricne slike ljubljane, recimo. me zanima, kdaj sledi kak drug kraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

z3ro ::

Za moj konec je definitivno pred kratkim posodobljena, ker se zdaj vidi ena nova cesta, ki je narejena šele 3-4 mesece.

BorutK-73 ::

Glugy je izjavil:

Tisto sploh ni fontana; tist je pivska polnilnica. Fontana je kamena postavitev ko tekočina brizga ven; spodi imaš pa zadrževalnik tekočine ki potem počasi spet tekočino pošilja naokoli. Če vržev v google image fountain lahko vidš kaj zares je fontana.
Vzel so besedo pa jo zlorabil zato da se lepš sliš.

Je vodna fontana zraven. ;)

Dr_M ::

Ce gledam nase dvorisce in okolico, so te slike za nas kraj nekje iz zacetka julija letos ali kasneje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fsegula62 ::

Tudi naše so narejene juilja :D ko se je delal nadstrešek.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

jest10 ::

Bled ima še staro sliko, čeprav piše 2017. (Ni krožišča, ni novega Merkatorja, 2 leti starega nasada pri meni itd)

LuiIII ::

Ne vem zakaj taka drama, ko je jasno, da se satelitski posnetki na Google Maps, Bing,... obnavljajo ves čas. Seveda pa se določeni deli sveta bolj pogosto. Medtem pa seveda teče naprej Ciklično aerosnemanje Slovenije (CAS), ki se izvaja z letali. Območje Primorske, Ljubljane, Postojne in Jesenic (Julijskih Alp) bi že morala biti posneta. Kakovost ortofota je seveda veliko boljša kot so satelitski posnetki.

7982884e ::

LuiIII je izjavil:

Medtem pa seveda teče naprej Ciklično aerosnemanje Slovenije (CAS), ki se izvaja z letali. Območje Primorske, Ljubljane, Postojne in Jesenic (Julijskih Alp) bi že morala biti posneta. Kakovost ortofota je seveda veliko boljša kot so satelitski posnetki.
imas kak dodaten vir za to, mogoce ves kdaj bo 3D slika objavljena na mapsih?

LuiIII ::

Vir je razpis GURS za CAS 2017-2019 iz začetka letošnjega leta.
Produkt Cikličnega aerosnemanja Slovenije ni nikoli bil 3D model površja in Google tudi ni nikoli kupil ne posnetkov, ne ortofota le tega. Lahko pa seveda kupiš posnetke, njihove orientacije in to narediš sam, če znaš. Jaz bi ti to naredil za nekaj "drobiža", če mi seveda financiraš posnetke ;-) Aktualno verzijo ortofota (ločljivost 25cm) lahko gledaš na portalu GERK Ministrstva za kmetijstvo. Geopedia jih nima več. Nimam pojma zakaj, a se mi zdi, da vem v katero smer pes taco moli.
Sam osebno bi celo Slovenijo vsako leto posnel in še z LIDAR-je poskeniral. Cena obojega skupaj bi bila tam nekje okoli 500.000 - 750.000€ in imeli bi dobre, ažurne ter odprte podatke. Ja res ne vem zakaj nekateri podatki (ortofoto) niso zastonj!? LIDAR npr. je, a ima že kar brado. Bi definitivno potrebovali novo skeniranje. Aplikativnost cikličnega skeniranja je ogromna.

s1m0n ::

LIDAR že je za površje in teren. Vsaj pri nas je vse pokrito (celotna občina)

Samo par let star :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Ribicija ::

Definitivno novi posnetki. Na našem koncu Štajerske bi rekel, da so snemali maj, vsaj po slikah polij, ki še niso pretirano zelena.

7982884e ::

LuiIII je izjavil:

Vir je razpis GURS za CAS 2017-2019 iz začetka letošnjega leta.
Produkt Cikličnega aerosnemanja Slovenije ni nikoli bil 3D model površja in Google tudi ni nikoli kupil ne posnetkov, ne ortofota le tega. Lahko pa seveda kupiš posnetke, njihove orientacije in to narediš sam, če znaš. Jaz bi ti to naredil za nekaj "drobiža", če mi seveda financiraš posnetke ;-) Aktualno verzijo ortofota (ločljivost 25cm) lahko gledaš na portalu GERK Ministrstva za kmetijstvo. Geopedia jih nima več. Nimam pojma zakaj, a se mi zdi, da vem v katero smer pes taco moli.
Sam osebno bi celo Slovenijo vsako leto posnel in še z LIDAR-je poskeniral. Cena obojega skupaj bi bila tam nekje okoli 500.000 - 750.000€ in imeli bi dobre, ažurne ter odprte podatke. Ja res ne vem zakaj nekateri podatki (ortofoto) niso zastonj!? LIDAR npr. je, a ima že kar brado. Bi definitivno potrebovali novo skeniranje. Aplikativnost cikličnega skeniranja je ogromna.

potem sem narobe razumel, sem mislil, da je govora o googlovi fotogrametriji, s katero so generirali 3d sliko ljubljane

LeQuack ::

Wake me up ko bodo street view posodobili.
Quack !

krucymucy ::

Za nas konec je stara okoli 3 leta.

RegulusDraco ::

se mi pa nekako zdi da se da manj zoomirat kot prej. Nisem prepričan.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

mancini ::

A se da kje dobit stanje izpred 10-20 let

s1m0n ::

Letalske za slovenijo ja (večinoma tam okrog 2006 tudi prej za določene dele slovenije)

Ribicija ::

Na Geodetski upravi RS lahko naročiš stare postnetke določene parcele, območja. Seveda proti plačilu takse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ribicija ()

krneki0001 ::

krucymucy je izjavil:

Za nas konec je stara okoli 3 leta.


Pri nas je še starejša, pred bajto je namreč avto, ki ga mama nima več že vsaj 4 leta.

nadlipnik ::

Ljubljana (Vič) je definitivno od lani, saj je podvoz pod železnico na dolgem mostu še v fazi graditve. Je pa kvaliteta posnetkov v Ljubljani definitivno boljša kot drugje.

7982884e ::

v ljubljani imas 3d rekonstrukcijo letalskih posnetkov, zato je boljsa kvaliteta.

prowb ::

BorutK-73 je izjavil:

Za savinjsko dolino so posodobili zemljevid. V latkovi vasi je krožišče bilo v takšnem stanju ki je na google maps šele konec julija letos.

ps
Pa Žalska fontana je označena;) Sem žalčan pa še nisem bil pil piva tam.


Že več let delam v žalcu, pa še nisem pil (piva) na fontani :D

GupeM ::

Na našem koncu se na osojnih predelih vidijo še zaplate snega, tako da ni bilo slikano poleti. Poleg tega se v bližini gradi nova hiša, pa se niti temeljne plate ne vidi na slikah, tako da je zadotovo starejša od septembra 2016, ko se je delala temeljna plata, glede na snežne zaplate, pa bi rekel, da je zagotovo starejša od aprila 2016 (ne vem točno, kdaj je bil lani zadnji sneg).

Heavy ::

GupeM je izjavil:

Na našem koncu se na osojnih predelih vidijo še zaplate snega, tako da ni bilo slikano poleti. Poleg tega se v bližini gradi nova hiša, pa se niti temeljne plate ne vidi na slikah, tako da je zadotovo starejša od septembra 2016, ko se je delala temeljna plata, glede na snežne zaplate, pa bi rekel, da je zagotovo starejša od aprila 2016 (ne vem točno, kdaj je bil lani zadnji sneg).



Na mojem koncu je bilo slikano pred 5+ leti. Se spomnim, da sem enkrat takrat kazal Maps očetu. Slika se od takrat ni posodobila.
#TeamFelix

Miha 333 ::

Pri nas na Štajerskem je najmanj 2 leti stara slika.

ToniT ::

Na Ptuju je slika od pomladi letos.

fikus_ ::

Če gledaš na GERK, tukaj se posnetki obnavljajo na 3 leta, vsako leto 1/3 SLO.

Miha 333 ::

Na GERK je letošnja, na GM pa stara.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View brez novih posnetkov v Nemčiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7316687 (1313) Lonsarg
»

Apple in Google aprila spet snemata slovenske ulice

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
228269 (4938) Gregor P
»

Google Street View se vrača v Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11034612 (22974) GreenT
»

Kako Google gradi svoje zemljevide (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9737081 (30288) BaToCarx
»

Google Maps - Evropa

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
328311 (6730) Stajerc

Več podobnih tem