» »

dovoljeno za lokalni promet

dovoljeno za lokalni promet

shintaro ::

a to je mišljeno anti tujci (recimo tukaj je ponavadi dolga kolona poleti, pa eni tujci kr grejo čez vse možne vasice poskušat samo da niso v koloni), al tudi jaz kot slovenec naj se ne bi tam peljal , če tam ne prebivam? (prebivam pa v bližini)

Npr. iz enga placa se prej pride do lokalne trgovine, in kaj morem uporabljat glavno cesto čeprav je daljša ker je tam ta tabla?
  • spremenilo: shintaro ()

OrkAA ::

shintaro ::

izhodišče ali cilj.. v praksi sm v prekršu če grem čez eno naselje kjer piše lokalni promet za pridet na lokacijo na koncu tega naselja?

OrkAA ::

Ce je do tega cilja speljana tudi druga cesta, ki ni oznacena z znakom za lokalni promet, potem ja, si v prekrsku.

shintaro ::

OrkAA je izjavil:

Ce je do tega cilja speljana tudi druga cesta, ki ni oznacena z znakom za lokalni promet, potem ja, si v prekrsku.


uh oh... prisiljen v koloni bit torej, čeprav sm domačin. Ni mi to všeč niti malo !!! Dobro zdej vsaj tam kjer je znak se ne bom več peljal. Smeti smeti totalne in 300€ oz. 600 ni malo.

AndrejO ::

Praktično se to aplicira kot dopolnilna tabla k tisti, ki prepoveduje promet vozilom z največjo dovoljeno težo nad X,X ton.

Torej tam, kjer imajo resne težave s tovornjaki, ki varčujejo na dizlu ali pa cestnini. Zato so notri določbe o kaznih za podjetnike in pravne osebe.

Redko boš to našel za splošno prepoved in še tam, kjer jo boš, bo v kombinaciji s kakšno cono 30 ali dodatnimi ovirami.

m0LN4r ::

OrkAA je izjavil:

Ce je do tega cilja speljana tudi druga cesta, ki ni oznacena z znakom za lokalni promet, potem ja, si v prekrsku.

Jaz teh drugih cest ne poznam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

OrkAA ::

m0LN4r je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Ce je do tega cilja speljana tudi druga cesta, ki ni oznacena z znakom za lokalni promet, potem ja, si v prekrsku.

Jaz teh drugih cest ne poznam.


Bos moral malo bolj razclenit svoj point, ce zelis, da ti odgovorim.

wasd ::

Je dejansko že kdo dobil kazen za to? Resno to kdaj kontrolirajo? Pa saj, če nisi ravno pravna oseba s kamionom, jim rečeš da greš k tja nekomu v uni ulici na obisk ipd...

smacker ::

Problem nastane, če se plavi pelje za tabo čez ulico in ugotovi da se nisi ustavil. Ne poznam primera, ampak glede na to da stojijo večina tam, kjer najhitreje dosegajo normo, se ne bi čudil če bi se kateri spomnil kasirat, sploh če je na lokaciji tak prekršek pogost.

Jirzy ::

Mene so ze kontrolirali, a nisem dobil kazni. Nisem bil lokalec, sem pa sel k objektu na koncu vasi.

Shegevara ::

Kako se pa recimo definira "cilj"?

Če bi se policaj za mano vozil oz. kontroliral tovrsten prekršek, bi se ustavil na primernem mestu, sel malo ven iz avta, stisnil nekaj random fotografij z mobitelom in šel dalje. V tem primeru se lahko izgovarjam, da je za ustvarjanje slik bil vstop v to območje zame nujen za dosego cilja (fotografiranje), hkrati pa bi območje te lokacije postalo moje izhodišče novemu cilju kar pomeni, da sem se v vseh pogledih izognil prekršku.

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

O kateri vrsti vozila je govora?
To je zelo pomembna info in če je možno še navedi točno lokacijo, kjer ti tvoje razumevanje dela težave.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Matko ::

Iz bližnje okolice.
En policaj opazuje s točke, kjer se vidita vhod "A" in izhod "B", "prepovedanega območja", sicer lepa bližnjica, da drugi strani drug polica izstavlja plačilne naloge.

Koliko je kazen pojma nimam.

MoRp ::

Vsako jutro, ko se naredi guzva na glavni cesti do Skofljice (od Lj), stoji redar na lokalni cesti - dovoljeni za lokalni promet in pise kazni. Vcasih samo redarski avto, vcasih v kombinaciji s policijskim... je kar rizicno poskusat po tisti cesti (plus cona 30 in obcasni radar...)

AndrejO ::

Zato se to praviloma uporablja in kontrolira za komercialna vozila. Ta imajo bodisi potni nalog, šoferja, ki tam živi ali pa lastnika, ki ima tam parking. Vse ostalo se ne izplača, ker je preveč dela za nič efekta in recept za serijo pritožb lokalnih prebivalcev, ki se bi počutili nadzorovane ali pa nadlegovane.

r3dkv1c4 ::

sicer lepa bližnjica


Torej, početje lahko enačimo s tistim, ko je nesreča na AC in kolona stoji tudi mimo počivališča ampak tu se najde polno prepotentnežev in se vozijo čez počivališče, da profitirajo 40m in potem blokirajo vse zaradi vrivanja.

Idiotizem pa res ne pozna meja.;((
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

Matko je izjavil:

Iz bližnje okolice.
En policaj opazuje s točke, kjer se vidita vhod "A" in izhod "B", "prepovedanega območja", sicer lepa bližnjica, da drugi strani drug polica izstavlja plačilne naloge.

Koliko je kazen pojma nimam.

premajhna
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo ima prednost v takem križišču (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19425186 (11044) FrRoSt
»

Komu se pritožiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19637681 (32088) St235
»

Pretečen potni list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510401 (8545) deleted
»

Prihaja avtomobil, ki sam spoštuje omejitve hitrosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18043461 (36584) m0LN4r
»

Težave s tovornjakarjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6211181 (8374) msjr

Več podobnih tem