» »

The Boring Company

The Boring Company

strani: 1 2 3 4 »

WallSreet ::

GrX je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Od kje ti pa podatek, da se Kitajci smejijo Američanom? Pol leta nazaj sem nekje čital, da Kitajci že gradijo hyperloop pod taktirko Muska.

Hyperloop je tehnologija, o kateri se govori in razmišlja že od leta 1799. Kaj več, kot kratke testne proge trenutno ne obstaja. Vprašanje je, če bo kdaj rešen problem varnosti in cene.

khm??? Nekako se mi zdi tvoj komentator popolnoma nerelevanten.

Se strinjam...mislim, da je njegov odgovor popolnoma irelevanten. Zato sem tudi napisal, da sem mislil, da je pravzaprav citiral del mojega obširnega komentarja in zato tudi takšen odziv saj se mi zdi njegov odgovor brezpredmeten in na njega niti nebi odgovarjal, če bi že na začetku opazil da ni del mojega komentarja.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: WallSreet ()

Zheegec ::

GrX je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Od kje ti pa podatek, da se Kitajci smejijo Američanom? Pol leta nazaj sem nekje čital, da Kitajci že gradijo hyperloop pod taktirko Muska.

Hyperloop je tehnologija, o kateri se govori in razmišlja že od leta 1799. Kaj več, kot kratke testne proge trenutno ne obstaja. Vprašanje je, če bo kdaj rešen problem varnosti in cene.

khm??? Nekako se mi zdi tvoj komentator popolnoma nerelevanten mojemu komentarju. Bom to pripisal pozni/zgodnju uri.

Pač Kitajci ne gradijo Hyperloopa pod taktirko Muska. Gradijo neko kratko testno progo ne pod taktirko Muska. Ni pa še videti rešitev za težave, ki jih ima sama Hyperloop tehnologija, kljub temu da je sama ideja že zelo stara.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

GrX ::

Zheegec je izjavil:

GrX je izjavil:

Zheegec je izjavil:

khm??? Nekako se mi zdi tvoj komentator popolnoma nerelevanten mojemu komentarju. Bom to pripisal pozni/zgodnju uri.

Pač Kitajci ne gradijo Hyperloopa pod taktirko Muska. Gradijo neko kratko testno progo ne pod taktirko Muska. Ni pa še videti rešitev za težave, ki jih ima sama Hyperloop tehnologija, kljub temu da je sama ideja že zelo stara.

https://edition.cnn.com/travel/article/...

Indeed, točno to kar sem rekel.

The initial deal between HTT and Tongren Transportation & Tourism Investment Group covers the building of a 10-kilometer test track.

"Ten kilometers is the necessary starting point for system and passenger optimization prior to expanding the line. Right now, agreements for 10 km are the longest official agreements in place for any hyperloop system," Ben Cooke, HTT's director of media relations, explained to CNN Travel.
"We will be able to achieve new speed records at this distance; at a comfortable 1g acceleration we will get up to 671 miles (or 1,079 kilometers) per hour," said Cooke.
HTT has also signed hyperloop agreements with Abu Dhabi and Ukraine earlier in 2018. Its first track -- in Toulouse, France -- has begun construction in April 2018. The first phrase will include a 320-meter system.
Janez Janša, 29.04.2014

WallSreet ::

Mater mi gre ta globalizm na kurac. Kitajci čisto vse pokradejo. Niti neke nove ideje ne znajo skupaj spraviti. Predsednik in predvsem kongres bi moral takšne stvari avtomatsko blokirati oziroma bi v tem primeru moral kaznovati Elon Muska in mu postaviti določene pogoje. Če že želiš izvažati takšne stvari potem to poizkusi z Japonsko ne pa Kitajsko. Že tako vse pokradejo potem pa jih še nagradiš s takšnimi stvarmi (hyperloop) medtem ko Kitajci na drugi strani blokirajo Google, Facebook in ostale družbena omrežja in razne operaterje. Na google mapu si ne moreš pogledati niti 1% njihove države saj je googlov street view car blokiran oziroma, če bi se Googlov street view car zapeljal čez recimo Peking, bi verjetno vse skupaj hitro zaplenili in voznika aretirali.

Zheegec je izjavil:

Indeed, točno to kar sem rekel.

The initial deal between HTT and Tongren Transportation & Tourism Investment Group covers the building of a 10-kilometer test track.

"Ten kilometers is the necessary starting point for system and passenger optimization prior to expanding the line. Right now, agreements for 10 km are the longest official agreements in place for any hyperloop system," Ben Cooke, HTT's director of media relations, explained to CNN Travel.
"We will be able to achieve new speed records at this distance; at a comfortable 1g acceleration we will get up to 671 miles (or 1,079 kilometers) per hour," said Cooke.
HTT has also signed hyperloop agreements with Abu Dhabi and Ukraine earlier in 2018. Its first track -- in Toulouse, France -- has begun construction in April 2018. The first phrase will include a 320-meter system.

Kot sem napisal, sem bral članek pred pol leta, zato mi je ušlo iz glave, da pač ne gre za Muskovo podjetje. Se posipam s pepelom. Še vedno pa Kitajci ne gradijo nič svojega, ampak le pod taktirko Ameriškega podjetja, ki bazira na ideji Muska.

Poleg tega mi še vedno ni bilo dokazano, zakaj naj bi se Kitajci zaradi hyperloopa smejali Američanom. Ravno to je bil moj point. Navsezadnje si tehnologije očitno tudi sami želijo.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: GrX ()

ki bazira na ideji Muska.

Ideja je zelo stara. Tukaj je revija Popular Mechanics, ki je leta 1950 napovedala, da bo "Hyperloop" kmalu v praktični uporabi; https://www.popularmechanics.com/flight...

Poleg tega mi še vedno ni bilo dokazano, zakaj naj bi se Kitajci zaradi hyperloopa smejali Američanom

Dvomim, da se. Kdor je to trdil mora biti pravi strokovnjak za Kitajsko.
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Zheegec ()

Zheegec je izjavil:

ki bazira na ideji Muska.

Ideja je zelo stara. Tukaj je revija Popular Mechanics, ki je leta 1950 napovedala, da bo "Hyperloop" kmalu v praktični uporabi; https://www.popularmechanics.com/flight...

Poleg tega mi še vedno ni bilo dokazano, zakaj naj bi se Kitajci zaradi hyperloopa smejali Američanom

Dvomim, da se. Kdor je to trdil mora biti pravi strokovnjak za Kitajsko.

Vem, da je stara....

Truga ::

Zakaj pol sanjas da je ideja muskova, ce ni?
strani: 1 2 3 4 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hyperloop (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
42030145 (187) vostok_1
»

The Boring Company ne bo kopal pod zahodnim Los Angelesom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
132765 (1187) Mr.B
»

Nemški hyperloop na SpaceX-ovem tekmovanju 457 km/h (strani: 1 2 )

783678 (583) bbf
»

Hyperloop želi na Slovaško

325356 (2629) cegu

Več podobnih tem