» »

backup celega telefona ?

backup celega telefona ?

#000000 ::

Kako narest backup komplet, vsi kontakti, vse aplikacije, klici, sms-i slike ipd.

Skratka tako kot je na današnji dan, ter če telefon zresetiram ali uporabim ta google račun na drugi napravi mi avtomatsko prenese vse in instalira vse kot je bilo.

Vem da se to da, ampak sem pozabil, na googl računu pa nikjer ne najdem, enako na telefonu al ni več na voljo. LP

popster ::

aa verjetno
google drive
sprasujes?

BorutK-73 ::

Za sms-e si potegni kak sms backup app. Kontakti, aplikacije so vezane na google.

Zgodovina sprememb…

ivanuscha ::

Zelo dober program - Wondershare MobileTrans.

Horejšio ::

dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/sdcard/mmcblk0.img

errhec ::

1. ROOT
2. TWRP
3. backup all.
dd

BorutK-73 ::

errhec je izjavil:

1. ROOT
2. TWRP
3. backup all.

Root ni mogoč za vse telefone.

Nikonja ::

kateri telefon imaš, če imaš Samsunga potem imaš opciju Samsung backup kje narediš lahko backup čisto vsega.

zuz3k ::

kako se restora aplikacije, nastavitve v telefonu

telefon je Xperia XA2, vse je shranjeno na gmail račun, vpisat se pa noče


lp
Life is a psychological game.

Kiwix ::

Imaš backup od Googla (Google One) v nastavitvah telefona, drugače pa ima ponavadi še vsak proizvajalec kakšno svojo rešitev. OnePlus ima Switch, kjer lahko narediš backup v en fajl in si ga potem preneseš na PC.

zuz3k ::

google imam vklopljen račun

sam telefon ima v nastavitvah ampak se noče povezat z pravim gmailom
Life is a psychological game.

Bolt ::

zuz3k je izjavil:

google imam vklopljen račun

sam telefon ima v nastavitvah ampak se noče povezat z pravim gmailom

To imaš "nov" telefon, ki si ga ravnokar kupil od koga?
Ali si bil s tem gmail računom že kdaj uspešno vpisan na tem telefonu?
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

zuz3k ::

ni nov, telefon sem resetiral

nastavitve/kontakte kar pač backupa sem naredil backup (nastavitve dnevni backup)

telefon je Xperia XA2

pod google nastavitev je vpisan in omogočen gmail račun ampak
pod obnovi podatke ali nastavitev backup na gmail račun - se pa ne želi vpisat
(neznana napaka povezave s spletno storitvijo ni bilo mogoče vzpostaviti poskusite kasneje)

ko sem ga kupil je bilo isto, se ne spomnim kje je neka fora



jaz bi uglavnem zdaj obnovil nastavitve da se inštalirajo aplikacije + nastavitve


lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Bolt ::

Ne vpisuješ pravega računa. Telefon ob resetiranju ni bil odjavljen z privzetega računa.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

bobby ::

Za backup aplikacija=swiftbackup ampak ker nimas rootanega tel, bos moral aplikacije na novi nastavljat ker ti do "Data" folderja ne bo dovolilo doatopat

Za sms/mms/kontakti/zgodovina klicev = sms backup and restore

Slike naredi si account na mega.nz in dobis 15GB alu pa Dropbox ali pa One drive pa skile skopiraj tja gor, ce imas manj kot 15GB, ce ne pa kopija direktno na racunalnik s kablom.


Se kaj?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

IL_DIAVOLO ::

Verjetno bo treba dodat gmail racun, da bos lahko syncal racun, ki ga zelis.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zuz3k ::

račun mail je pravi

pred resetom sem shranil vse, google gmail account je vnešen razen pri
restore se ob kliku na vnesen nič ne zgodi

klice/sms imam restorane, kako se dobi aplikacije (ki so nameščene iz SD kartice, ki je
bila izvzeta iz telefona pred resetom telefona) ker imam gor tudi vse nastavitve

telefon je Xperia XA2
Life is a psychological game.

bobby ::

konaktiraj fucking google support, sej jih plačuješ s svojimi podatki,...
/s
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mr_chai ::

kako preprečiti aplikacijam, da mi blokirajo main UI thread ?

Bolt ::

zuz3k je izjavil:

kako se dobi aplikacije (ki so nameščene iz SD kartice, ki je
bila izvzeta iz telefona pred resetom telefona) ker imam gor tudi vse nastavitve

telefon je Xperia XA2

Ja saj si že 100krat povedal, da imaš telefon Xperia XA2. To sedaj že vsi vemo.
Ja ne moreš dobit aplikacij iz sd kartice, če si naredil reset. LOL
Če hočeš jih moraš naložit spet iz kartice.
Obnoviš lahko samo aplikacije, ki si jih naložil preko GP.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

zuz3k ::

bi bilo dobro če so odgovori na nekem nivoju

če sem dal kartico ven pred resetom potem so vse aplikacije še gor

kako se naredi, da pridobim še ostale aplikacije z nastavitvami nazaj


lp
Life is a psychological game.

zuz3k ::

google acount dojema kot da imam dva enaka telefona na istem računu

našel sem backup vseh aplikacij prek strani one.google.com


kako obnovim backup iz googla
Life is a psychological game.

Bolt ::

zuz3k je izjavil:

bi bilo dobro če so odgovori na nekem nivoju

Odgovori se prilagajajo nivoju tvojih vprašanj in komentarjev.
Tako da sva z moje strani zaključila.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

IL_DIAVOLO ::

Zal te večina ne razume, kaj sploh zelis. Screenshotaj, kjer se zatakne.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zuz3k ::

sem napisal ampak ok še enx

resetiral sem telefon
vnesel enak gmail račun (sd kartica vn)
sms/klice dobil

aplikacije z nastavitvami pa še rabim

v google vidim da je zaznal kot dva telefona/dve nastavitve
pa bi dal prejšnjo nastavitev pred resetom





Life is a psychological game.

IL_DIAVOLO ::

Kaj se pa zgodi, ce ponovno inštaliraš google one app? Ali imas morda namesceno aplikacijo, ki povozi google one? Poizkusi vse google aplikacije disablat.

Kaj avtomatskega back upa nima ta app?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m3k ::


On an Android device, you can recover the data you’ve backed up online. Swipe to the bottom of the Storage screen and tap Get backup. Tap the Restore link next to the type of data you want to recover. The app confirms your account and restores the files.

https://www.pcmag.com/how-to/back-up-ip...
Mirko tipka na radirko ////

zuz3k ::

google one mi pokaže tudi obe napravi (pred resetom in zdaj) čeprav je ena naprava

backup pred resetom ko kliknim ni opcije varnostno kopiraj zdaj (pri zdajšnji je)

lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

zuz3k ::

a je možno da se telefon ne želi povezat preko gmail accounta u nastavitvah
telefona, ker imam opcijo višje že povezan telefon preko google računa (ampak je omejitev na 15 gb)


lp
Life is a psychological game.

murrieta ::

Za vse vecne case vam polagam na srce: ne kupujte telefonov, ki se jih ne da rootati in nehajte se bati rootanja, ker ni nic posebnega ampak je scaremongering nekih fanatikov.

Ko se enkrat odpoves drekanja okrog "securitya" teh fanatikov, rootas telefon, instaliras TitaniumBackup ( https://www.titaniumtrack.com/ , je tudi v storu) in imas mir z backupi. Lahko zbackupiras in restavriras vse, od applikacij, do njihovih podatkov, smsov, telefonskih, skratka KARKOLI in to granularno (lahko restoras/backupiras tudi eno samo aplikacijo ali pa zgolj njene podatke).

Za razliko od TWRPja, ne rabis nic dregati okrog samega zagona telefona, TitaniumBackup je samo applikacija, ki zna delati z rootom.

BorutK-73 je izjavil:

errhec je izjavil:

1. ROOT
2. TWRP
3. backup all.

Root ni mogoč za vse telefone.


Je mogoc, ce je bil uporabnik dovolj inteligenten, da je kupil telefon, ki to omogoca. Ce je hotel biti zaklenjen stran od kupljenega je verjetno sel kupit Applov telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

bobby ::

Namesto TitaniumBackup raje Swift backup, Titanium je dead projekt

Ostalo se pa strinjam glede rootanja in ostalega, pod prvo crap tovarniski sw dol pa Lineage derivat gor. Pol pa dalje. Pac ni vec "tako lep kot iz tovarne" ampak bloatwara pa spywara se pa znebis, razen googla samega in ostalo kar sam gor nameces.

Trenutno sem na Pocofone f1, kupujem pa telefone po hw in ce ima podporo rootanja pol sele proizvajalca.

Je pa res, da to ni za vsazga cepca, ki cele dneve drka samo fb, ig in podobno, tem je itak vseeno.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

zuz3k ::

kako naredit restore APLIKACIJ iz enega telefona v drugega

backup prek google accounta je narejen
telefona sta iz XPERIA XA2 v XIAOMI 11 S

na XA2 ne dopusti kopirat aplikacij v micro SD

lp
Life is a psychological game.

Bolt ::

Jao jao. Spet Žužek. Eno in isto skos. Ti si pa res prilagojen program. Daj ti raje prodaj telefon, ker to ni igračka zate. Sprijazni se s tem, da je to prehuda tehnika zate in si raje kupi kak voki toki. Mogoče bo to lažje zate.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

bobby ::

zuz3k je izjavil:

kako naredit restore APLIKACIJ iz enega telefona v drugega

backup prek google accounta je narejen
telefona sta iz XPERIA XA2 v XIAOMI 11 S

na XA2 ne dopusti kopirat aplikacij v micro SD

lp


Xperia mora biti rootana
Potem pa z aplikacijo swiftbackup naredis backup app IN Data (za backup data rabis root telefona).
Ce tega nimas je isto sranje, kot da na novo nalozis iz Stora
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

zuz3k ::

kje se pridobi preko googla, ker je backupano vse

pod GOOGLE ONE varnostne kopije telefona mi ne pokaže opcije GET BACKUP
kot je tule opisano, pa gor vidim ja sem mel isto problem
Life is a psychological game.

bobby ::

Ostalo ti ne vem povedat. Jaz sem ti moj nacin opisal, kako ima pa google oa ne vem, ker se ne posluzujem te variante.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

zuz3k ::

bom probal tudi tisti program.

kako misliš rootana, če je vse zbrisano kako boš backupal - al misliš rootan tanov telefon?
Life is a psychological game.

klinker ::

Bolt ::

zuz3k je izjavil:

bom probal tudi tisti program.

kako misliš rootana, če je vse zbrisano kako boš backupal - al misliš rootan tanov telefon?

Neeee. Ti moraš sebe rootat potem rootaš nov telefon in potem še starega na koncu pa rootaš še SD kartico.
Loooleeeki.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

zuz3k ::

root je namestil samo par aplikacij ob google restore account, sem namestil ročno aplikacije
sms in kontakte pa je namestilo

Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

klinker ::

Bolt je izjavil:

zuz3k je izjavil:

bom probal tudi tisti program.

kako misliš rootana, če je vse zbrisano kako boš backupal - al misliš rootan tanov telefon?

Neeee. Ti moraš sebe rootat potem rootaš nov telefon in potem še starega na koncu pa rootaš še SD kartico.
Loooleeeki.


En modri moz je nekoc zapisal... "ne obstajajo neumna vprasanja, le neumni odgovori" :)

geofull ::

Telefon: Galaxy S10 Lite
Spomin: 128GB
Treba bo narediti restore, ker telefon se stalno nastavlja na flight/airplane mode. Če bo to sploh pomagalo... Telefon je tudi poln in treba prenesti vse na kartico.
Sem mislil nabaviti eno micro sd kartico 128GB. Bo to dovolj, ali je treba več spomina?
Če prav razumem, imajo Samsungi neko funkcijo backupa v menijih (nimam izkušenj s Samsungi, telefon ni moj - zato je zadeva še bolj kočljiva :-( ).

Baje je cloud že poln. Kako bi se vi tega lotili? Backup vsega na kartico + backupa imenika+sporočil+?... v cloud?
Imenik je tudi že prenešen na drug backup Samsung S7 Edge.

neverjetni99 ::

geofull je izjavil:

Telefon: Galaxy S10 Lite
Spomin: 128GB
Treba bo narediti restore, ker telefon se stalno nastavlja na flight/airplane mode. Če bo to sploh pomagalo... Telefon je tudi poln in treba prenesti vse na kartico.
Sem mislil nabaviti eno micro sd kartico 128GB. Bo to dovolj, ali je treba več spomina?
Če prav razumem, imajo Samsungi neko funkcijo backupa v menijih (nimam izkušenj s Samsungi, telefon ni moj - zato je zadeva še bolj kočljiva :-( ).

Baje je cloud že poln. Kako bi se vi tega lotili? Backup vsega na kartico + backupa imenika+sporočil+?... v cloud?
Imenik je tudi že prenešen na drug backup Samsung S7 Edge.


SMS backup & restore za sms, ostalo pa bi kar skopiral preko usb kabla na pc in potem nazaj.

klinker ::

geofull je izjavil:

Telefon: Galaxy S10 Lite
Spomin: 128GB
Treba bo narediti restore, ker telefon se stalno nastavlja na flight/airplane mode. Če bo to sploh pomagalo... Telefon je tudi poln in treba prenesti vse na kartico.
Sem mislil nabaviti eno micro sd kartico 128GB. Bo to dovolj, ali je treba več spomina?
Če prav razumem, imajo Samsungi neko funkcijo backupa v menijih (nimam izkušenj s Samsungi, telefon ni moj - zato je zadeva še bolj kočljiva :-( ).

Baje je cloud že poln. Kako bi se vi tega lotili? Backup vsega na kartico + backupa imenika+sporočil+?... v cloud?
Imenik je tudi že prenešen na drug backup Samsung S7 Edge.


Imenik imas na googlu in samsung cloudu, ne slednjem tudi sporocila in vse kar si oznacu.
Datoteke enostavno shrani na racunalnik, v samsung cloudu pa slike in videje pobrisi, ter izklopi moznost backupa za to, ker ga takoj zafilas ce ne in naredi backup sporocil. Ce se ne motim lahko tudi vse nastavitve in aplikacije backupiras...sem ze pozabu, ker ne uporabljam nic od tega in nisem niti vpisan v samsung account.
Imas sicer tudi namenske aplikacije za to, ampak jst sem vedno tako delal, mi je bilo najbolj simpl. Sedaj imam vse na NAS-u.

geofull ::

OK, bom prvo pogledal na telefonu in potem povprašam še kaj. Hvala.

klinker ::

Evo sem zdaj malo pocekiral na svojem.
Ce si vpisan v google imas backup tudi na google drive, imas pod accounts & backup v nastavitvah. V kombinaciji z google photos imas lahko vse na googlu shranjeno ter samsung accounta niti ne uporabis in tako vsakic ko se z novim telefonom vpises z google accountom, dobis vse na novo napravo brez tezav, ne glede na znamko.
Pac, tam v g drive oznaci kaj zelis backupirat, slike in ostale datoteke pa vseeno predlagam USB kabel in na racunalnik, ker znajo hitro zafilat plac v teh oblakih, v kolikor ni kake placljive varjante.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2470838410 (506) bosmla
»

Prenos aplikacij / podatkov / SMSov .. na nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
276683 (483) matobeli
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733458940 (201226) Rupa
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011550 (6819) BladE_
»

Motorola droid/milestone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10313745 (11504) overlord_tm

Več podobnih tem