» »

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča

koyotee ::

PrimoZ_ je izjavil:

energetik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ker sem ravno kuhal čaj in bil firbec zaradi teme...

1L mrzle vode pipe, na najmanši plošči v manjšem loncu približno ustrezne površine plati, pokrito s pokrovko je trajalo 7 minut da je voda zavrela.

To je ta zastarela kamenodobna steklokeramična plata. Po pravici ne vem kaj bi pridobil če menjam na indukcijo, 3 minute hitrej skuhan čaj ?

Prednost je, da ko zavre, pritisneš tipko in v trenutku neha vreti.
Če karkoli prekipi, se ne zapeče na plato.
Pa pri manjših količinah je zakon, ker začne res takoj greti, npr. kavo kuham samo zase v đezvi, zavre skoraj preden vzamem škatlico s kavo. V 2min imam turško kavo skuhano in v šalci, če začnem z mrzlo vodo.

Imaš pa prav, da pri velikih količina vode za zavret, bo razlika v času SK/IND minimalna.


Tole s kipenjem je edina prenost, pa še to samo če veliko kuhaš mleko ali kaj podobnga.in


Ja seveda, res ne vem, zakaj sploh še prodajajo indukcijo, ker je "hi light" plata boljša.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

floyd1 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ker sem ravno kuhal čaj in bil firbec zaradi teme...

1L mrzle vode pipe, na najmanši plošči v manjšem loncu približno ustrezne površine plati, pokrito s pokrovko je trajalo 7 minut da je voda zavrela.

To je ta zastarela kamenodobna steklokeramična plata. Po pravici ne vem kaj bi pridobil če menjam na indukcijo, 3 minute hitrej skuhan čaj ?

Sicer bi moral vedet premer in prostornino, a pri nas na indukciji traja manj kot 2 minuti, da zavre voda za 3 čaje. Natočim pa vedno že toplo vodo (okrog 40 stopinj) Nek prihranek časa gotovo je.

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ker sem ravno kuhal čaj in bil firbec zaradi teme...

1L mrzle vode pipe, na najmanši plošči v manjšem loncu približno ustrezne površine plati, pokrito s pokrovko je trajalo 7 minut da je voda zavrela.

To je ta zastarela kamenodobna steklokeramična plata. Po pravici ne vem kaj bi pridobil če menjam na indukcijo, 3 minute hitrej skuhan čaj ?

Prednost je, da ko zavre, pritisneš tipko in v trenutku neha vreti.
Če karkoli prekipi, se ne zapeče na plato.
Pa pri manjših količinah je zakon, ker začne res takoj greti, npr. kavo kuham samo zase v đezvi, zavre skoraj preden vzamem škatlico s kavo. V 2min imam turško kavo skuhano in v šalci, če začnem z mrzlo vodo.

Imaš pa prav, da pri velikih količina vode za zavret, bo razlika v času SK/IND minimalna.


Morda pa proizvajalec misli, da smo debili.

Vrelo tekocino ali odstavimo ali damo na manj, da le to vreje zmerno, nikakor pa ne da bi nehalo vret.

Morda pa kupci EMS-ja ne znajo kuhat 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

dice7 ::

Imam steklokeramiko in mi ravno to gre na zivce, imas 3-4 piskre, in ko zavreje nimas prostora odmakniti, ce das pa na manj pa tudi traja celo vecnost, da se plata ohladi. Napram plinu mi je vsec samo, ker imas nekako vec delovne povrsine preden zacnes kuhati. Grem ob priloznosti takoj na indukcijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

mirator ::

floyd1 je izjavil:

Natočim pa vedno že toplo vodo (okrog 40 stopinj) Nek prihranek časa gotovo je.

Pravzaprav prihranka niti ni, saj si moral vodo do 40°C nekje drugje segreti. No ja, mogoče časovni prihranek.

energetik ::

Če SV ogrevaš s TČ, prihranek je.

mirator ::

Imaš prav. Sicer pa sem tudi spregledal, da @floyd1 ni pisal o finančnem ampak časovnem prihranku, tako da sem res mimo pihnil. Se zgodi.

</head> ::

Primož... za foro sem postavil liter mrzle vode na mojo 7 let staro indukcijo. 2:45.

Pa ni to fora. Fora je samo, da je steklokeramična v vsem slabša, cen aje pa ista. 15 let nazaj indukcije ni bilo in si kupil steklokeramično, ker se nisi hotel s plinom ukvarjat.
Če pa zdajle kupuješ novo pa ni debate.

Meni ena izmed stvari, ki me je ubijala pri steklokeramiki - v malem stanovanju poleti se pokaže vsa slabost steklokeramike - poleg litra vode ti ogreje še 50 kvadratov stanovanja na prijetnih 35°C. In kuhinja je še nadaljne 3/4 ure vroča. Pri indukciji je pa šporget hladen prej, preden se ponev dost shladi, da jo lahko opereš.
Čist jasno. steklokeramika ogreva sebe, indukcija pa posodo.

Aston_11 ::

No ja, seva seveda v obe smeri, poleg tega pa tudi elektronika nekaj greje, zato menda ventilatorji, da ti hladijo komponente. In imaš mimogrede topel predal ;) Verjetno pri steklokeramiki isto

tony1 ::

Razlike v gretju prostora je verjetno za velikostni red ali dva v škodo steklokeramike, tudi z upoštevanjem toplote, ki jo odvedejo ventilatorji indukcije...

toro69 ::

Imate Google pa mal pobrskajte po strokovnih raziskavah o porabi energije obeh variant. So zanimive ;)
Sem imel obe in ni taka razlika kot oglašujejo, razen da imaš pri indukciji občutek da se ti neprestano mudi.

Magic1 ::

Ko imaš službo in otroke, se ti neprestano mudi. Sploh v teh časih.
Magic

nejcek74 ::

toro69 je izjavil:

Imate Google pa mal pobrskajte po strokovnih raziskavah o porabi energije obeh variant. So zanimive ;)
Sem imel obe in ni taka razlika kot oglašujejo, razen da imaš pri indukciji občutek da se ti neprestano mudi.

ja, praksi so razlike precejšnje, res je da indukcija nima toliko večjega izkoristka (85% vs 70% vs 30%, indukcija, steklo-keramika, plin) je pa zato vsaj ena indukcijska plata ponavadi precej močna.
Tule je lep test, čas do zavretja 5l vode, stran 11: 9-12 min indukcija (3.6kW), 16-18 min steklo-keramika (2.5kW), 18 plin (ekvivalent 5kW)
Zdaj če malo pogrevaš juhce, pa jajca pečeš je karkoli ok, če pa rad malo več po kuhinji premetavaš je pač plin ali pa indukcija.

koyotee ::

Steklokeramika je za penzice ki radi cistijo zazgano umazanijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AJETO2020 ::

Imate vsi priklopljeno na 3f?

Ali se res "plošča" prilagodi porabi, če bi bila prevelika na 1f?

Hvala

profii ::

AJETO2020 je izjavil:

Imate vsi priklopljeno na 3f?

Ali se res "plošča" prilagodi porabi, če bi bila prevelika na 1f?

Hvala


Ne prilagodi se. Samo ve, da je na eni fazi in ne pusti več kot 1 krog na boost naenkrat... Torej skupna moč je manjša.

starfotr ::

AJETO2020 je izjavil:

Imate vsi priklopljeno na 3f?

Ali se res "plošča" prilagodi porabi, če bi bila prevelika na 1f?

Hvala



Priklopi se na 1 ali 2 ali 3 faze. Seveda z ustrezno inštalacijo (kabli, varovalke, priključki). Več faz, bolj optimalno je vse skupaj.

wcpapir ::

profii je izjavil:

AJETO2020 je izjavil:

Imate vsi priklopljeno na 3f?

Ali se res "plošča" prilagodi porabi, če bi bila prevelika na 1f?

Hvala


Ne prilagodi se. Samo ve, da je na eni fazi in ne pusti več kot 1 krog na boost naenkrat... Torej skupna moč je manjša.

Baje da se bosch prilagodi, baje lahko nastavis moč... me pa ravno zanima ce je to res ker imamo 3x20 varovalke in pogosto hodimo po tankem ledu.

TESKAn ::

~14,4kW in 'hodite po tankem ledu'? Kaj pa mate gor priklopljeno?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dunda ::

Tukaj ste mojstri indukcije. Gledam recimo tale indukcijski kuhalnik. Pri opisu se omenja, da je zadeva kompatibilna s posodami velikosti od 5 do 8 col. Kaj to pomeni? Da manjših ne moreš uporabiti? Recimo džezva za kavo?
https://www.kacnje.eu

mancini ::

Ja imaš prav, da ti manjše posode ne bo zaznalo. Oziroma na manjših se ne more vzpostaviti magnetno polje

wcpapir ::

TESKAn je izjavil:

~14,4kW in 'hodite po tankem ledu'? Kaj pa mate gor priklopljeno?


Hvala ti da si me razsvetlil sele sedaj sem sel gledat 3x20 imamo varovalke nad 7kw pa vedno vrze ven ze tri leta smo v hisi in se je*** s tem. Wtf kaj gre tu narobe

TESKAn ::

Nimate enakomerno obremenjenih faz, je kak 'stručko' obesil vse na eno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

Mi imamo tudi 3x20, in če na hitro seštejem bi komot vlekli tam okoli 18, 20 kw, kar bi tudi v idealni razporeditvi bilo preveč, pa v resnici še nikoli ni nič vrglo. Malo sicer poskusim tudi pazit...

wcpapir ::

TESKAn je izjavil:

Nimate enakomerno obremenjenih faz, je kak 'stručko' obesil vse na eno.

Vrze ven gumbek, prekoracimo priključno moč odjema ki pa je na računu 7

starfotr ::

Pravi naslov je električar, ki ima ustrezno merilno opremo. Pusti nekaj dni na objektu in se vidi, katera faza je preobremenjena.

Nato se porabnike razporedi med ostali 2 fazi in je zadeva rešena.

Dela sicer ni veliko. Je pa dolgotrajna diagnostika.

TESKAn ::

Vrze ven gumbek, prekoracimo priključno moč odjema ki pa je na računu 7

A, to je pa drugo :).
Maš izbiro, al povečaj priključno moč (in plačuj višjo omrežnino), ali pa si avtomatiziraj omrežje, da ti samodejno zmanjša moč, ko se bližaš meji - recimo maš merilc na vhodu in ko si blizu 7kW, izklapljaš po vrsti bojler, hladilnik, TČ, se pravi porabnike, ki ni treba, da ti tisto sekundo delajo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

wcpapir ::

A za visjo prikljucno moc rabim novo soglasje itd? Menjat varovalke?

wcpapir ::

Utk je izjavil:

Mi imamo tudi 3x20, in če na hitro seštejem bi komot vlekli tam okoli 18, 20 kw, kar bi tudi v idealni razporeditvi bilo preveč, pa v resnici še nikoli ni nič vrglo. Malo sicer poskusim tudi pazit...

Lahko vlecete samo 7 ker je 7 obracunska moč. Lp

dunda ::

mancini je izjavil:

Ja imaš prav, da ti manjše posode ne bo zaznalo. Oziroma na manjših se ne more vzpostaviti magnetno polje

Pismo na to pa nisem pomislil, ker v službi na štedilniku pa mirno uporabljamo malo džezvo.
https://www.kacnje.eu

Utk ::

wcpapir je izjavil:

Utk je izjavil:

Mi imamo tudi 3x20, in če na hitro seštejem bi komot vlekli tam okoli 18, 20 kw, kar bi tudi v idealni razporeditvi bilo preveč, pa v resnici še nikoli ni nič vrglo. Malo sicer poskusim tudi pazit...

Lahko vlecete samo 7 ker je 7 obracunska moč. Lp

Ni res, 7 je neka iz riti potegnjena cifra. Če imaš 3x20, lahko vlečeš 3x20x230, kar je 13,8 kw. V praksi smo velikokrat na 7 kw, dostikrat gremo na 10. Več pa že res težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TESKAn ::

Števc ti meri moč in če vlečeš več, kot plačuješ, te odklopi. Ni tle neke znanosti zadaj, pri novih števcih pa se tudi ne določa priklopna moč z močjo 'pancerk' ampak softwersko.

Za višjo priključno moč imaš obrazec na strani od distributerja, poglej si še, kolk zaračunajo za večjo priklopno moč. Da ne bo presenečenj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

Obračunska moč ni tista moč nad katero te bi kdo odklopil.

wcpapir ::

Utk je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Utk je izjavil:

Mi imamo tudi 3x20, in če na hitro seštejem bi komot vlekli tam okoli 18, 20 kw, kar bi tudi v idealni razporeditvi bilo preveč, pa v resnici še nikoli ni nič vrglo. Malo sicer poskusim tudi pazit...

Lahko vlecete samo 7 ker je 7 obracunska moč. Lp

Ni res, 7 je neka iz riti potegnjena cifra. Če imaš 3x20, lahko vlečeš 3x20x230, kar je 13,8 kw. V praksi smo velikokrat na 7 kw, dostikrat gremo na 10. Več pa že res težko.

Huh potem pa moram raziskat kaj gre pri nas narobe. Zadnjič sem gledal na razsmerniku smo obremenili 3kW na fazo in točno po 15 sekundah je vrglo ven. Če obremenim 2 fazi (katerikoli) na 3 kW gre skozi, le ko presežemo 7kW ostanemo v temi in tako že 3 leta živimo v hiši v laži da lahko vlečemo le 7kW...hvala, da ste me razsvetlili sigurno pa je zadevo treba uredit.

Utk ::

Tudi samo na eni fazi mora it čez 4,5 kw. Razen če je od nekje naprej cela hiša na 16A varovalkah v resnici.

Invictus ::

Napeljave v hiši so večinoma na 16A varovalkah, ker jih zelo malo vleče debelejše kable od 2,5mm2.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Invictus je izjavil:

Napeljave v hiši so večinoma na 16A varovalkah, ker jih zelo malo vleče debelejše kable od 2,5mm2.


Drži. Drži pa tudi to, da se luči daje na 10A varovalke in 1,5mm2 kable.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Do glavne omarice imaš 4mm ali pa še več, od tam je pa razlika ali imaš več 16 na fazo, ali je pa nek bedak nazadnje vse zvezal na eno 16.

starfotr ::

Od števca do razdelilne omare se daje vsaj 6, še pogosteje pa 10 mm^2.

Zelo redko je manj. Pa še to samo v starih objektih.

Luknje na števcih so 9,5 mm, tako da maksimalno lahko 16 mm^2 vtakneš noter. 25 kvadrat že ne bo šlo.

TESKAn ::

Utk je izjavil:

Obračunska moč ni tista moč nad katero te bi kdo odklopil.

Obračunska moč je tista, ki jo ti plačuješ. In glede na to te bodo odklopili, če boš šel čez. Al hočeš povedat, da če imam 'pancerko' za 14kW, da mi ni treba plačevat obračunske 14kW, ampak lahko 6kW in koristim 14kW ter tako 'zafrknem' elektro?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

TESKAn je izjavil:

Utk je izjavil:

Obračunska moč ni tista moč nad katero te bi kdo odklopil.

Obračunska moč je tista, ki jo ti plačuješ. In glede na to te bodo odklopili, če boš šel čez. Al hočeš povedat, da če imam 'pancerko' za 14kW, da mi ni treba plačevat obračunske 14kW, ampak lahko 6kW in koristim 14kW ter tako 'zafrknem' elektro?

Dej se nehaj sramotit. A ti mamica plačuje položnico? Kakšne imaš varovalke in kakšno obračunsko moč, poglej in se potem oglasi.
Tu imaš razloženo:
https://www.elektro-maribor.si/omre%C5%...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Vse te zadeve so večinoma politično nastavljene. Če imaš za plačat 7 kW, dobiš jih pa 14, je to subvencija za narod.

Pač še ena neumnost. Namesto, da bi pač znižali ceno na enoto moči za gospodinjstva, če že morajo dati neke subvencije za narod.

Isto, kot premik časa na poletnega. Ali pa neke nalepke z A++++, namesto vpisa konkretnih številk.

Kot, da smo v vrtcu. Še pobarvanko naj dajo zraven računa.

TESKAn ::

Utk je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Utk je izjavil:

Obračunska moč ni tista moč nad katero te bi kdo odklopil.

Obračunska moč je tista, ki jo ti plačuješ. In glede na to te bodo odklopili, če boš šel čez. Al hočeš povedat, da če imam 'pancerko' za 14kW, da mi ni treba plačevat obračunske 14kW, ampak lahko 6kW in koristim 14kW ter tako 'zafrknem' elektro?

Dej se nehaj sramotit. A ti mamica plačuje položnico? Kakšne imaš varovalke in kakšno obračunsko moč, poglej in se potem oglasi.
Tu imaš razloženo:
https://www.elektro-maribor.si/omre%C5%...


Iz tvojega linka:
Nazivna, priključna in obračunska moč

Nazivna moč (NM) je določena z omejevalnikom toka, priključna moč (PM) in obračunska moč (OM) pa sta določeni z omrežninskim aktom*. Obračunska moč je pri enofaznih priključkih do 35 % manjša in do 4 % večja, pri trifaznih priključkih pa do 49 % manjša in do 1 % večja od nazivne moči. Nazivna moč (NM) je določena z zmogljivostjo oziroma nazivno jakostjo omejevalnika toka (JT), glavne varovalke oziroma priprave za preprečevanje prekoračitev dogovorjene obremenitve.

Priključna moč (PM) je določena s pogodbo z uporabnikom za priključitev na sistem na podlagi omrežninskega akta, po katerem je lahko priključna moč nižja ali višja od nazivne moči.

Obračunska moč (OM) uporabnika je določena s pogodbo z uporabnikom na podlagi omrežninskega akta, po katerem je lahko tudi obračunska moč nižja ali višja od priključne moči.


Sem ti poboldal bistveno. Hint, priprava je tudi pameten števec, ki mu operater lahko na daljavo nastavi, pri kateri moči bo odklopil. Če živiš v svetu pancerk, kjer je njihova nazivna vrednost edino merilo, pri kakšni obremenitvi ti bo elektriko ven vrglo oziroma živiš v taki luknji, da vam elektro še ni zamenjal števcev, evo, si izvedel nekaj novega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

Mi smo že na najmanj drugem pametnem števcu, če ne tretjem.
Ne vem kaj ti ni jasno. Pri 3x20A varovalkah imaš priključno moč 14 kw, nazivno 13,8, obračunska je pa 7. Ven ti bo vrglo pri 13,8 (oz. gledano po fazah), ne pri 7, ne glede kolk pameten števec imaš. Če bi cel mesec, ali pa še daljše obdobje, imel porabo večjo od 7*24*31, se pravi 5200 kwh, bi ti morda elektro zatežil, da si moraš dvignit obračunsko moč, drugače pa dvomim. Ampak tu govorimo o porabi elektrike ranga 700-800 evrov v enem mesecu.
Števec izklaplja ko je prevelika poraba, da zaščiti svoje omrežje, ker misli, da je napaka v tvojem omrežju, ne pa ker ti plačuješ premajhno moč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TESKAn ::

Elektro ljubljana pravi, da lahko zmanjšanje obračunske moči pripelje do odklapljanja v primeru prevelike porabe. Tega ne bi rekli, če obračunska moč ne bi vplivala na to, kdaj ti bo števec odklopil. Plus spremembo obračunske ti lahko zaračunajo 29EUR, če morejo prit menjat varovalke oz. 7EUR, če ti lahko uredijo na daljavo (spremenijo, kdaj odklopi števec).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

starfotr ::

Nikakor nisi na ne vem katerem števcu že, ker se menjajo na 12 let.

Števec ti izklopi, če prekoračiš zakupljeno moč.

Dokler si pod mejo ti nihče ne bo težil. Moč nima nobene veze s tvojo porabo.

Kot, da bi rekel, da ima hitrost interneta kako vezo s prenesenimi podatki. In če boš veliko podatkov prenašal, ti bo operater javil, da zvišaj hitrost.

TESKAn je izjavil:

Elektro ljubljana pravi, da lahko zmanjšanje obračunske moči pripelje do odklapljanja v primeru prevelike porabe. Tega ne bi rekli, če obračunska moč ne bi vplivala na to, kdaj ti bo števec odklopil. Plus spremembo obračunske ti lahko zaračunajo 29EUR, če morejo prit menjat varovalke oz. 7EUR, če ti lahko uredijo na daljavo (spremenijo, kdaj odklopi števec).


Elektro Ljubljana pravi, da je to njihov kruh. In da zakupi čim več.

Če ti ne rabiš, je brez veze plačevat več, kot je potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Utk ::

Števec ti izklopi, če prekoračiš zakupljeno moč.

Katero, obračunsko, priključno ali nazivno?

Moč nima nobene veze s tvojo porabo.

Nekaj malega pa že. Ne vem kako bi porabil recimo 5000 kwh na 3x16A varovalkah.

Kot, da bi rekel, da ima hitrost interneta kako vezo s prenesenimi podatki. In če boš veliko podatkov prenašal, ti bo operater javil, da zvišaj hitrost.

Kar poskusi, posebej v kakšni tovarni.

Nikakor nisi na ne vem katerem števcu že, ker se menjajo na 12 let.

Nismo daleč od tega. Pa tudi omarca se je prestavljala ta čas.

Elektro ljubljana pravi, da lahko zmanjšanje obračunske moči pripelje do odklapljanja v primeru prevelike porabe. Tega ne bi rekli, če obračunska moč ne bi vplivala na to, kdaj ti bo števec odklopil.

Kdo je reku, da ne vpliva? Sem ti dal tabelo, kjer vidiš kaj pomeni obračunska moč in kdaj ti bo odkloplo pri kateri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TESKAn ::

Obracunsko. Sej na tisto so vse postavke na racunu. Al je tisto zarad lepsega?
Ne vem kako bi porabil recimo 5000 kwh na 3x16A varovalkah.

Tako da bi 5000 ur kuril 1kW. Al pa 7kW 30 dni.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

Obracunsko. Sej na tisto so vse postavke na racunu. Al je tisto zarad lepsega?

Obračunsko mi presežemo vsak dan in vsako noč. In to celo v obe smeri. Še nikoli ni ven vrglo.

Tako da bi 5000 ur kuril 1kW. Al pa 7kW 30 dni.

Poskusi in poročaj. Z realnimi porabniki. Najbolje, da nekje kjer živi v hiši 15 ljudi nastaviš varovalke 3x16, vsem daš indukcije itd, da bojo porabli 5000 kwh v enem mesecu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TESKAn ::

Obračunsko mi presežemo vsak dan in vsako noč. In to celo v obe smeri. Še nikoli ni ven vrglo.

Mogoče vam pa zato ves čas menjajo števce. Ne delajo, kot bi mogli.
Še kaj pravi SODO.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31367596 (7270) kuglvinkl
»

indukcijsko kuhališče (poraba elektrike)

Oddelek: Loža
3914456 (12704) radmannsdorf
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134749 (30227) amigo_no1
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8645073 (41474) Volk|

Več podobnih tem