» »

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča

floyd1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem, ce je to pri bolj poceni ploscah ali pri vseh. Ampak gorenje indukcije se non stop zaganjajo in ugasajo in sploh ne moreš spect, kot bi sam rad. Pa ni vse v hitrosti, saj pa ne delas v restavraciji.

Ampak kaj to tebi govorim kajne?

Po mojem velika večina tako dela, ne vem pa, zakaj česa ne bi mogel spečt? Mi imamo indukcijo nekajkrat dražjo od zgoraj omenjenih (Bora), pa na nižjih močeh ne dela "zvezno", ampak izklaplja. Na začetku je to tudi mene zelo motilo, potem pa vidiš, da se hrana naredi povsem enako, le da je vse skupaj precej hitreje (v "štartu"). Taga "preklapljanja" sploh več ne opazim.

Slopek ::

Pa ko je zgoraj omenil restavracije. Lahko da se motim, ampak to ni n3kaj za profesionalno kuho, kjer je plin(ogenj) še vedno zakon. Niti ne pohitri priprave jedi.

Utk ::

Pa je kdo reku da je? A imaš restavracijo doma? V restavraciji šporhet gori lahko 16 ur na dan. Doma tudi? V restavraciji ne pohitri, ker tam je itak stalno vse vžgano. Doma pa ni, in pohitri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Slopek ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem, ce je to pri bolj poceni ploscah ali pri vseh. Ampak gorenje indukcije se non stop zaganjajo in ugasajo in sploh ne moreš spect, kot bi sam rad. Pa ni vse v hitrosti, saj pa ne delas v restavraciji.

Ampak kaj to tebi govorim kajne?

Govorim o tem.
Priprava jedi se ne pohitri, niti ni to primerno za profi kuhinjo.
Prej se samo ogreje vse skupaj, kar je pa v tem primeru zanemarljivo.
Če bi bral, bi videl, da imam indukcijo in mi je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

IL_DIAVOLO ::

Restavracijo sem omenil, ker nekateri izpostavljajo hitrost, kot da moras kosilo skuhat v pol ure.

Dejansko pa je bolj pomembno, da jed ostane na toplem in da dela bolj pocasi in konstantno. Zakaj? Ker ne delas v restavraciji, ampak si doma kjer se delas kaksne stvari poleg in ne meces pripravljenih stvari v ponev.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Yossarian ::

Fajn bi bilo, da debata zaide v smer primerjave med Gorenjem in Boschem. Razlika v ceni je 140 EUR in 2 oz. 5 let garancije.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Slopek ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Restavracijo sem omenil, ker nekateri izpostavljajo hitrost, kot da moras kosilo skuhat v pol ure.

Dejansko pa je bolj pomembno, da jed ostane na toplem in da dela bolj pocasi in konstantno. Zakaj? Ker ne delas v restavraciji, ampak si doma kjer se delas kaksne stvari poleg in ne meces pripravljenih stvari v ponev.

Ne pohitri priprave jedi. Kaj ti ni jasno?
Makaroni se še vedno kuhajo toliko, kot ti piše na škatli, samo voda bo prej zavrela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Magic1 ::

Smo že povedali zakaj restavracije pristajajo na plin. Največji razlog je priključna moč. Na plin lahko z lahkoto priklopiš XXXkW štedilnikov, ki jih na elektriko veliko težje in dražje. Drugo je tudi delovanje indukcije v preteklosti. Kot ste že povedali se vlaplja in izklaplja za nastavitev moči, vsaj včasih je bilo to zelo opazno (ploh pri Gorenju). Danes je to dosti manj opazno, mogoče samo še pri najcenejših modelih. Moja 6 let stara indukcijska začne preklaljat šele pod 50% moči, nad tem ima prilagojen konstanten tok. Seveda ni bila najbolj cheap. Tehnologija gre naprej in v gostinstvu je tudi videt vedno več indukcije. Stane pa eno kuhalno območje 1000€+.
Magic

</head> ::

Slopek je izjavil:

Pa ko je zgoraj omenil restavracije. Lahko da se motim, ampak to ni n3kaj za profesionalno kuho, kjer je plin(ogenj) še vedno zakon. Niti ne pohitri priprave jedi.


Profesionalci imajo zelo radi indukcijo, ker ti ne segreje kuhinje na peklenske temperature in zahteva veliko manj čiščenja. Tako da je indukcije vedno več.
Je pa plin zraven za specifične primere.

koyotee ::

Il_diavolo ti nimaš osnov o prednostih indukcije, zato prosim ostani pri oh in sploh steklokeramiki ter čakaj 10minut, da ti zavre liter vode, ker je bolj pomembno, da se segreva počasi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

borut_p ::

Downside indukcije je samo, da mora biti posoda vecja od 10cm, drugace dela pocasneje. Tak da se mi voda za kavo dlje segreva :):) se vedno pa hitreje kot na steklokeramicni.

Jaz res ne vidim prednosti za steklokeramicno, zakaj bi jo hotel?

V peofi kuhinjah pa je plin se vedno alfa in omega

koyotee ::

borut_p je izjavil:

Downside indukcije je samo, da mora biti posoda vecja od 10cm, drugace dela pocasneje. Tak da se mi voda za kavo dlje segreva :):) se vedno pa hitreje kot na steklokeramicni.

Jaz res ne vidim prednosti za steklokeramicno, zakaj bi jo hotel?

V peofi kuhinjah pa je plin se vedno alfa in omega


Ja ampak če je manjša tudi manj pokuri, v nasprotju s keramiko kjer greje po celotni površini in gre toplota mimo posode.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Sicer pa ce bi jaz kupoval, bi vzel AEG, ki je narejena v Nemciji in je za par razredov boljša od Bosch. Gorenje pa izrazito rada "tiktaka".

https://www.mimovrste.com/elektricne-ku...

Ze po designu vidis, da gre za višji rang.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sicer pa ce bi jaz kupoval, bi vzel AEG, ki je narejena v Nemciji in je za par razredov boljša od Bosch. Gorenje pa izrazito rada "tiktaka".

https://www.mimovrste.com/elektricne-ku...

Ze po designu vidis, da gre za višji rang.


Par razredov boljša od Boscha? :)) Od kdaj je dizajn pokazatelj kvalitete? Plošča ne izgleda nič posebnega.

Glugy ::

borut_p je izjavil:

Downside indukcije je samo, da mora biti posoda vecja od 10cm, drugace dela pocasneje. Tak da se mi voda za kavo dlje segreva :):) se vedno pa hitreje kot na steklokeramicni.

Jaz res ne vidim prednosti za steklokeramicno, zakaj bi jo hotel?

V peofi kuhinjah pa je plin se vedno alfa in omega



Mogoče ni zarad posode. A ni tako da se voda počasneje segreva pri indukciji če jo predhodno sladkaš?

IL_DIAVOLO ::

borut_p je izjavil:

Downside indukcije je samo, da mora biti posoda vecja od 10cm, drugace dela pocasneje. Tak da se mi voda za kavo dlje segreva :):) se vedno pa hitreje kot na steklokeramicni.

Jaz res ne vidim prednosti za steklokeramicno, zakaj bi jo hotel?

V peofi kuhinjah pa je plin se vedno alfa in omega


Ker je gola elektrika in ne seva. Dovolj dober razlog za marsikoga.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

techfreak :) ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ker je gola elektrika in ne seva. Dovolj dober razlog za marsikoga.
Na sreco precej majhen delez populacije uporablja srcni spodbujevalnik.

Zgodovina sprememb…

Karen ::

Ne poznam nikogar, ki bi iz indukcije prešaltal na klasično steklokeramiko, pa precej takih, ki so iz steklokeramike šli na indukcijo. Iz tega je, če odmislimo teorije zarote, verjetno mogoče potegniti logični zaključek.

borut_p ::

Glugy je izjavil:

borut_p je izjavil:

Downside indukcije je samo, da mora biti posoda vecja od 10cm, drugace dela pocasneje. Tak da se mi voda za kavo dlje segreva :):) se vedno pa hitreje kot na steklokeramicni.

Jaz res ne vidim prednosti za steklokeramicno, zakaj bi jo hotel?

V peofi kuhinjah pa je plin se vedno alfa in omega



Mogoče ni zarad posode. A ni tako da se voda počasneje segreva pri indukciji če jo predhodno sladkaš?


Nic cukra v kavi :):) je hec v posodi. Imamo tudi za vodo gret od emota posode. Vse so super, samo tamala ene fi8 je pocasna.
Drugace pa imamo od boscha indukcijo in ni sans da grem nazaj na steklokeramiko. Me dovoj ob zivce spravi na dopustu ko vse traja in traja

IL_DIAVOLO ::

Da vecina folka kupi, kar jim prodajalci povejo, da je zadnji krik mode? That is possible.

Ni tu nekega pretiranega miselnega preskoka.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Slopek ::

Tudi sam ne bi šel nazaj na steklokeramično. 10 let imam bosch indukcijo. Dela bp.

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Da vecina folka kupi, kar jim prodajalci povejo, da je zadnji krik mode?

Razen tistih, ki zarad 50 evrov razlike kupijo v vseh pogledih inferiorno stvar in jo na vse kriplje zagovarjajo. Čeprav v bistvu še ene stvari proti niso našli.
Tudi moja mama je imela pomisleke. Zarad posode. Potem smo znesli njeno staro posodo na našo indukcijo in čisto vse je delalo. Razen neke čipšit ponve, ki itak ni nič vredna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Slopek ::

Mi nismo kupili niti ene nove posode zaradi indukcije.
Bolje rečeno, nismo niti ene dali stran, ko smo indukcijo kupili.

floyd1 ::

Ne poznam nikogar, ki bi šel z indukcije nazaj. Poznam primer s "kombi" varianto (2+2) in si kuho večinoma organizira tako, da uporablja le indukcijo. Meni to pove največ.

Obstajajo neke starejše Zepter posode, ki žal ne delujejo na indukcijah. Tako da niso tu problem le tiste za 10 eur. Jaz bi to zaradi vseh prednosti zlahka pozabil, ena mamika pač ne.

Gregor P ::

... pa tudi iz vidika varnosti; sploh če imaš otroke.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

koyotee ::

Lej steklokeramika je preteklost obračaj kakor hočeš. Ubistvu jo lahko nekako primerjaš s šporgetom na drva.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

techfreak :) ::

Slopek je izjavil:

Mi nismo kupili niti ene nove posode zaradi indukcije.
Bolje rečeno, nismo niti ene dali stran, ko smo indukcijo kupili.
Starejsa posoda praviloma ni bila prilagojena za indukcijo, razen ce je bila emajlirana oz. zelezna.

Pred kratkim sem kupoval nove Tefal non-stick posode, in so imeli na voljo tako taksne brez podpore indukcije (malenkost cenejse), kot tudi taksne za indukcijo.

IL_DIAVOLO ::

koyotee je izjavil:

Lej steklokeramika je preteklost obračaj kakor hočeš. Ubistvu jo lahko nekako primerjaš s šporgetom na drva.


Oboje v uporabi, enako plin v letni kuhinji.

Za tebe preteklost, za mene edina uporabna "tehnologija".
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Aston_11 ::

Glugy je izjavil:

Mogoče ni zarad posode. A ni tako da se voda počasneje segreva pri indukciji če jo predhodno sladkaš?

Trol?

IL_DIAVOLO ::

Ja, ce vrzes not kilo cukra :D ali soli ali zemlje :P

Kar pac želiš.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Magic1 ::

Aluminjasta posoda ne deluje (cheap ponve) in bakrene, ostalo dela. Pazit je treba le pri posodi z zelo tenjkim dnom. V takih posodah ni pametno pečti, temveč se uporablja za tekočine.
Magic

Yossarian ::

Pubeci, Gorenje ali Bosch?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

mirator ::

Ja, je hudič na forumu, ko zaide iz teme in se začne trolati in to je zelo težko ustaviti. Je pa res tudi vprašanje indiferentno. Kako se boš odločil, če ti bodo nekateri hvalili Bosch, drugi pa Gorenje?

Jaz sem n.pr. do sedaj sem imel kombiniran steklokeramičen el. štedilnik Gorenje. Uporabljal sem večinoma plinske gorilnike in pečico. Pri pečici so se pokvarila vratca, tako da so vedno manj tesnila. Sedaj v sklopu nove kuhinje kupujem kombinirano ploščo 2 x indukcija, 2 x plin od Elektroluxa (bi kupil Bosch, vendar izgleda nimajo kombiniranih plošč) in ločeno vgradno pečico Bosch.

Slopek ::

Ja vsak bo hvalil kar ima. Ali pa tudi kritiziral, če je izkušnja slaba.
Jaz imam bosch že 9 let in nikoli ni bilo problemov. To je to.

lotar123 ::

Prej imel Gorenje 10 let, zelo nezadovoljen, plošča neprestano on/off, zato je bilo praktično nemogoče recimo peči palačinke, sedaj Bosch, zaenkrat brez pripomb. Je pa res da je bil gorenje nek osnovni model, tako da je verjetno tudi to vzrok mojega nezadovoljstva :)

kuglvinkl ::

Brej Bosch, serija 6, bp, flex je bil dbest, sedaj Siemens, ta velika, še bolje kot Bosch, enako štiri "rinke".
Your focus determines your reallity

techfreak :) ::

Jeseni, ko sem kupoval indukcijo, sem prebral precej tem, vendar nisem prisel do nekega zakljucka, kaj se najbolj splaca kupiti. Na koncu sem vzel IS646BG od Gorenja, o katerem sem prebral dobra mnenja, prav tako pa jo je hvalil kolega, ki jo ze ima nekaj casa.

Ima 2 flex polja, katera sicer se nisem uspel uporabiti, prav tako pa precej nekih 'smart' funkcij. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, edino kar me moti je cena.

kuglvinkl ::

mogoče še glede rostfrej obrobe. Jasno je brez lepša, je pa meni ratalo eno tko okrušit (el. keramična). Zato je nova (indukcija) je imela rob iz vseh strani, ta sedaj pa ima spodaj rob, ki služi tudi kot komandna plošča.
Your focus determines your reallity

Utk ::

Če je gorenjev model 140 evrov cenejši, bo boschev sigurno boljši. Če kupiš gorenjev malo boljši model za isti denar kot bosch, bo pa glih tako dober. Res ni tu neke znanosti. Z dve leti garancije pa jaz ne bi vzel ničesar. Niti z multiplexiranimi komandami.

Aston_11 ::

Vseeno se splača malo preko meje pogledati. AEG npr. enak model pri nas 2x cena kot iz tuje s poštnino. Oziroma celo nekaj več.

PrimoZ_ ::

Ker sem ravno kuhal čaj in bil firbec zaradi teme...

1L mrzle vode pipe, na najmanši plošči v manjšem loncu približno ustrezne površine plati, pokrito s pokrovko je trajalo 7 minut da je voda zavrela.

To je ta zastarela kamenodobna steklokeramična plata. Po pravici ne vem kaj bi pridobil če menjam na indukcijo, 3 minute hitrej skuhan čaj ?

koyotee ::

Imamo AEG peto leto, zaenkrat brez problemov. In ja, brez obrobe ne bi kupoval, ti pade posoda in adijo steklo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Invictus ::

Yossarian je izjavil:

Enofazni tok, glavna varovalka je 25 A. Če torej prav razumem, bo problem samo, če bi kurila vse štiri plošče naenkrat na polno moč? Je Gorenjeva indukcija precej slabša od Boscheve? Res me zanima primerjava teh dveh plošč. Razlika v ceni je cca 140 EUR, Gorenje da 5 let garancije, Bosch pa 2 leti.

Osnovna elektronika je tako ali tako ista, ostalo je stvar designa, imena in garancije.

Kupi Gorenje zaradi garancije.

Drugače sem pa sam za plin (če imaš prostor za bombo v kuhinji, mestni plin je zanič), pa še to ne kupi steklokermaičnega plinskega štdilnika, ampak rostfrei...

Bolj zanesljivo in trpežno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

energetik ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ker sem ravno kuhal čaj in bil firbec zaradi teme...

1L mrzle vode pipe, na najmanši plošči v manjšem loncu približno ustrezne površine plati, pokrito s pokrovko je trajalo 7 minut da je voda zavrela.

To je ta zastarela kamenodobna steklokeramična plata. Po pravici ne vem kaj bi pridobil če menjam na indukcijo, 3 minute hitrej skuhan čaj ?

Prednost je, da ko zavre, pritisneš tipko in v trenutku neha vreti.
Če karkoli prekipi, se ne zapeče na plato.
Pa pri manjših količinah je zakon, ker začne res takoj greti, npr. kavo kuham samo zase v đezvi, zavre skoraj preden vzamem škatlico s kavo. V 2min imam turško kavo skuhano in v šalci, če začnem z mrzlo vodo.

Imaš pa prav, da pri velikih količina vode za zavret, bo razlika v času SK/IND minimalna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

DV_cam ::

Pri posodah za indukcijo je tako. Res je da marsikatera posoda tudi če nima oznake za indukcijo deluje. Razlika je pa vsekakor med posodami. WMF posoda ki jo uporabljam veliko hitreje zavre vodo, kot recimo merkurjeva znamko posode. Je pa defentivno popolnoma primerljivo s plinom hitrost da zavreš vodo.
DV_cam

Koraaz ::

Yossarian je izjavil:

Pubeci, Gorenje ali Bosch?


Odvisno od tvojih potreb in specifikacij.
Pri meni je bila prioriteta dimenzija (kaj mi bo plošča, ki mi bo všeč, potem se pa izkaže, da ne paše v mojo odprtino) in funkcionalnost za ponujeno ceno.

Načeloma sem bil bolj nagnjen k boschu, ker smo ga imeli že prej doma in je delala brez problemov 15 let, medtem, ko teta, ki je imela gorenje se ji je veliko prej pokvarila. Kljub temu sem gledal tudi kaj ponuja konkurenca, ampak sta me zmotili 2 stvari:
1. Največje kuhališče ni bilo na spodnji desni strani, ampak na levi ali notranji strani (Beko, Elektrolux, Gorenje, AEG). Bosch ima vedno na spodnji desni strani zato sem želel imeti tudi sedaj tako...pač stvar navade.
2. stvar, ki me je zmotila pa je, da ima gorenje globje plošče, kar pomeni, da ni nujno, da bi stvar pasala v mojo odprtino, ker imam spodaj pečico. Če pa bi, bi se pa zmanjšal manevrski prostor za zračenje, kar spet ni dobro, zaradi hlajenja.

Tako, da sem na koncu vzel tole:
https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

Zanimivo pa je, da je zgornja plošča made in spain in ne v nemčiji kot je nekdo trdil za 6 serijo v neki drugi temi.

Če nebi bile problem dimenzije in postavitev plošč, bi mogoče celo vzel Gorenjevo, zaradi nizke cene in 5 let garancije (v nasprotju z bosch s samo 2 leti). V neki drugi temi je bila debata, da naj bi bila večina indukcij itak narejena v parih tovarn na svetu in je na koncu gor samo drug logo.

PrimoZ_ ::

energetik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ker sem ravno kuhal čaj in bil firbec zaradi teme...

1L mrzle vode pipe, na najmanši plošči v manjšem loncu približno ustrezne površine plati, pokrito s pokrovko je trajalo 7 minut da je voda zavrela.

To je ta zastarela kamenodobna steklokeramična plata. Po pravici ne vem kaj bi pridobil če menjam na indukcijo, 3 minute hitrej skuhan čaj ?

Prednost je, da ko zavre, pritisneš tipko in v trenutku neha vreti.
Če karkoli prekipi, se ne zapeče na plato.
Pa pri manjših količinah je zakon, ker začne res takoj greti, npr. kavo kuham samo zase v đezvi, zavre skoraj preden vzamem škatlico s kavo. V 2min imam turško kavo skuhano in v šalci, če začnem z mrzlo vodo.

Imaš pa prav, da pri velikih količina vode za zavret, bo razlika v času SK/IND minimalna.


Tole s kipenjem je edina prenost, pa še to samo če veliko kuhaš mleko ali kaj podobnga.

lotar123 ::

Vsekakor se splača pogledati v tujini, moja Bosch serija 8 je bila cca. 400€ ceneje v AUT kot pri nas. Je pa verjetno tudi res, če vzameš boljši model od Gorenja, boš prav tako zadovoljen, predvsem se izogibaj vstopnim modelom.

Magic1 ::

Indukcijske so se konkretno pocenile v zadnjih dveh letih. Sedaj že top ponudbo dobiš za 500€. Seveda se dobi kakšne vezvije z vgrajeno napo, ali zunanjim BT senzorjem za temperaturo, ki stanejo 1500€. Oziroma je dostikrat tako, da je "redna cena" 1000€, potem pa imajo konstantno akcijo 600€.
Magic

Matevz96 ::

Izkušnje imam samo z Boschom. Prva je bila letnik 2007 in je brez težav delovala cca. 10 let, potem je imela nekje dve leti občasno "manjše" težave in je sprožila varovalko za eno izmed faz kamor je bila priključena. Kaj je bil razlog nimam pojma se je pa ponavadi dogajalo ob nedeljah dopoldne ko se je kuhala goveja juha :D Nikakor nisem ugotovil razloga bilo je nekaj z delovanjem na nizki moči ampak nimam pojma kaj. lani jo je zamenjal nov model Boscha, je praktično enaka le da malo manj "vžiga/ugaša" na nižjih močeh.

Sta pa obe nek srednji cenovni razred brez kakšnih zunanjih senzorjev in ne vem kaj še. Je pa res da pri nas dela nadpovprečno in je verjetno to razlog za smrt po 12 letih.

Likalnik je izjavil:

Jaz sem pa bolj za indukcijo...predvsem zaradi varnosti...ce ti gre voda/mleko cez...se sama ugasne in zacne piskati...ko, das posodo dol iz plosce se sama avtomatsko ugasne....pac se ti ne more narediti, da jo pozabis ugasnit.
Uglavnem v apartmaju imam prakticno novo (5x rabljeno) steklokeramicno plosco...notri bom dal indukcijo (ravno zaradi razlogov katere sem nastel...to velja predvsem za starejse osebe in goste v apartmajih)....ce jo kdo rabi jo dam pocen


To je dvorezen meč. Vsaj Bosch se ugasne v primeru da posode ni gor nekje pol minute/minuto. Problem nastane ko ti posodo odstraniš in misliš da se bo plošča ugasnila potem pa nenamerno gor postaviš drugo posodo in jo začne greti. Pri steklokeramiki se ti to težje zgodi ker je plošča rdeča in vidiš da deluje tu pa ugotoviš ko se začne žgat.
#hooldthedoor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevz96 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31367619 (7293) kuglvinkl
»

indukcijsko kuhališče (poraba elektrike)

Oddelek: Loža
3914461 (12709) radmannsdorf
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134753 (30231) amigo_no1
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8645083 (41484) Volk|

Več podobnih tem