» »

Slike vaših računalnikov

Slike vaših računalnikov

Temo vidijo: vsi
««
43 / 44
»»

IvoJan ::


evo se moj setup :D
gre se za kisto iz podpisa
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Tilen88 ::

Kako maš krakena naštimanga v CAM?

Ta je moj. Treba še kable za PCjem pošlihtat. Pa slika ni ravno najboljša.

 PC

PC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

IvoJan ::

custom fan curve in pump fixed 100% se mi se najbolje obnese, drugace so preglasni venti :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Tilen88 ::

Ja sej to :D jst mam recimo custom fancurve na 650rpm in pumpo na min v idle pa imam tam 35C,.. ob obremenitvah pa mi fan curve da na 1100rpm(kar je več je pa preglasno),.. tudi pumpo se sliši precej več na max če ni slušalk gor. Si razmišljal kdaj menjati NZXT fane recimo z kako noctua ki so precej tišji?

PrimozR ::

A ste že razmišljali o zračnem hlajenju?

tisma13 ::

jaz imam raje pc v drugem prostoru in na pisalni mizi imam razne usb in power ter reset gumbe na pisalni mizi (https://www.aliexpress.com/item/3302128.... Vse kar rabiš danes je usb in to je to po izgledu imac-a. Vse ostalo je zapravljanje denarja za lep izgled. Za napeljat kable pa res ni treba biti inžinir, tako imaš v sobi tišino in hladno.

https://photos.google.com/share/AF1QipN...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tisma13 ()

Qrents ::

Zdravo, Sestava računalnika.


:)
Turn your pc into piece of ART

youPlonker ::

Moj mali gaming strojček:



https://imgur.com/a/LSoYInu

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

vres.ales ::

Odprtega še prosim poslikaj, me res zanima kako zgleda to :)

dolenc ::

Sej maš na linku galerijo. Dobra stvarca.

vres.ales ::

Nisem videl, hvala :)

youPlonker ::

@vres.ales: Dodajam še slikce odprtega sistema (CPU in GPU stran) in celotnega setupa.







Kabli še niso dokončno urejeni, če dobim primerno orodje imam v planu naredit sleeved kable v rdeče-črni kombinaciji.

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

Pa podlogo si kupi:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

bedarija ::

ultra hud setup, tipkovnica pa logitech k120 za 8€ =)

PrimozR ::

Kako je z glasnostjo?

youPlonker ::

K120 je zakon :)

Glede glasnosti - žal pod obremenitvijo ni ravno tih, k temu pa najbrž pripomore tudi dejstvo, da imam ohišje dobesedno manj kot pol metra od ušes.

V idle je najglasnejša komponenta NF-A4x20 ventilator iz napajalnika. Zveni kot ventilator ne preveč obremenjenega laptopa, njegove specifikacije so sicer 14,9 dB(A) pri 5000 RPM. Grafična ima zero fan mode, cpu ventilator je dokaj tih, razen če so kaki hipni veliki temperaturni skoki (se rado dogaja pri Ryzenih), ker potem vetrnica za nekaj trenutkov pospeši.

Pod gaming obremenitvijo se ventilator iz strani grafične kartice neprimerno bolj dere kot na strani procesorji (čeprav sta enaka), tam prihaja tudi do neke turbulence, ker je fan pritisnjen ob stranico ohišja.

Razen treh Noctua ventilatorjev, drugih proizvajalcev zvoka v sistemu ni (ok razen gpu coil whine, ki se itak potopi v dretju ventilatorjev).

Kako točno bi tak sistem bolj utišal, ne vem: lahko grem v opcijo slim 120mm ventilatorjev, mogoče bi lahko spredaj izdremlal luknji za dva 92mm ventilatorja,... Vsekakor je škoda, ker K39v2 ohišje nima opcije top ventilatorjev, ki bi pomagali pri dvigovanju razgretega zraka, tako kot to ima Velka 3 ohišje. Se mi zdi, da bi to ful pripomoglo pri temperaturah. Ko igram Apex Legends, sistem žge cca 250W in pač celo ohišje postane en velikanski heatsink, vroč na dotik. Toplota je ujeta v njem in mi je čist jasno, da dva 92mm intake ventilatorja ne bosta ravno tiho pri spopadanju z 250W toplote.

TheBlueOne ::

Kje si dobil ohisje? Jaz bi dodal se komande v industrijskem stilu.

https://at.rs-online.com/web/p/lasttren...!)+Lasttrennschalter-_-5186812&matchtype=&pla-339536795722&gclid=EAIaIQobChMI3uTLtYyI6gIVyMCyCh1lCA0-EAYYBSABEgJh6fD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://at.rs-online.com/web/p/leuchtme...

Iz druge roke ali pa iz Aliexpresa, ne od Siemensa. :)

Fino bi bilo se podlaga, tipkovnica, zunanji DAC.

dolenc ::

Jst tud zadnje čase oraniram na te male kištice, edin glasnost napajalca mi ne potegne, sem tud jst tega silverstona gledov (350w predvidevam da si vzel), tko da bom eno stopnjo večje vzel, tolk da je sfx, pač jebiga tistih 3cm več :D

PrimozR ::

Jaz imam 450 W SFX Corsairja s semipasivnim ventilatorjem in ni nobenih težav, kišta je v idle popolnoma tiha. Kar paše v primerjavi s prejšnjo :D

hobotnicax ::

@youPlonker
Si mogoče probal, da obrneš oba ventilatorja, da pihata ven?
Načeloma bi morale biti temperature nižje oz. enake, saj bi (sklepam) bila temperatura v ohišju nižja. Bi se pa najverjetneje ventilator počasneje vrtel. Prav tako bi bilo mogoče dobro testirati z airflow ventilatorji in ne static pressure, kot ju imaš sedaj, tako ali tako ni skoraj nič konkretnega pred njima, reže so dovolj široke.

youPlonker ::

hobotnicax je izjavil:

@youPlonker
Si mogoče probal, da obrneš oba ventilatorja, da pihata ven?
Načeloma bi morale biti temperature nižje oz. enake, saj bi (sklepam) bila temperatura v ohišju nižja. Bi se pa najverjetneje ventilator počasneje vrtel. Prav tako bi bilo mogoče dobro testirati z airflow ventilatorji in ne static pressure, kot ju imaš sedaj, tako ali tako ni skoraj nič konkretnega pred njima, reže so dovolj široke.


Glede razlike med static napram airflow ventilatorjem: L9A cooler s 25mm airflow se odreže za ~5° C slabše kot 14mm static pressure ventilator.

Da piha ven sem sedaj probal na CPU strani z Alpenföhn Black Ridge coolerjem, ampak sem razočaran, saj so temperature nekako v rangu L9A z intake ventilatorjem. Je pa res, da je ohišje sedaj na otip manj vroče pri vrhu, ker od Black Ridge močno piha toplota ven iz strani ohišja. Na GPU strani nimam druge, kot da uporabljam static pressure ventilator (omejen sem s slim 14mm formatom), bom poskusil še obrniti airflow, da tudi tu piha ven.

Sem pa opazil na redditu, da ogromno folka na stranice K39v2 ohišja nalepi karton, tako da je luknja za dostop do zraka samo direktno nad ventilatorjem. In vsi poročajo o izboljšanju temperatur. Tako da očitno preveč zračno ohišje tudi ni ok, ker se potem uporabljeni zrak preveč recilkurira. Cela znanost... :D

Bevcan ::

 1

1



 2

2



 3

3

Govoril sem.

TOP ::

Nevem,kako lahko od takih minjaturnih ohišjih pa z ala kakor nekateri rečete gajming komponentami,zahtevate tišino.Ma ti lahk vent vrtiš noter ali ven glasnost bo ista.Zmanšaj vrtljaje pa bo tišina sam potem bodo tempi ubijalski.

Bevcan ::

Se opravičujem. Poizkušam objavit sliko pa ne znam.

Hvala.
Govoril sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

PrimozR ::

Potrebuješ direkten link do JPG-ja. Z Google Photos to ne gre, naloži na Shrani.si, imgur, itd.

TOP je izjavil:

Nevem,kako lahko od takih minjaturnih ohišjih pa z ala kakor nekateri rečete gajming komponentami,zahtevate tišino.Ma ti lahk vent vrtiš noter ali ven glasnost bo ista.Zmanšaj vrtljaje pa bo tišina sam potem bodo tempi ubijalski.

Um... Define Nano S, Noctua NH-D14, 1050 Ti, ki v idle ugasne ventilator, SFX 450 W Corsair, ki prav tako ugasne ventilator, CPU ventilatorja in ventilatorja na ohišju sta na profilu v odvisnosti od temperature CPU-ja. V idle je kišta neslišna, ko se zbudi CPU se jasno sliši CPU ventilatorje (ker nimaš takšne termalne mase, kot pri vodnem). Torej zahtevamo tišino izključno in samo zato, ker je to mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Bevcan ::

Govoril sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

Bevcan ::

1


2


3


4

Govoril sem.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

TOP ::

PrimozR je izjavil:

Potrebuješ direkten link do JPG-ja. Z Google Photos to ne gre, naloži na Shrani.si, imgur, itd.

TOP je izjavil:

Nevem,kako lahko od takih minjaturnih ohišjih pa z ala kakor nekateri rečete gajming komponentami,zahtevate tišino.Ma ti lahk vent vrtiš noter ali ven glasnost bo ista.Zmanšaj vrtljaje pa bo tišina sam potem bodo tempi ubijalski.

Um... Define Nano S, Noctua NH-D14, 1050 Ti, ki v idle ugasne ventilator, SFX 450 W Corsair, ki prav tako ugasne ventilator, CPU ventilatorja in ventilatorja na ohišju sta na profilu v odvisnosti od temperature CPU-ja. V idle je kišta neslišna, ko se zbudi CPU se jasno sliši CPU ventilatorje (ker nimaš takšne termalne mase, kot pri vodnem). Torej zahtevamo tišino izključno in samo zato, ker je to mogoče.

Seveda je mogoče,problem je ker so potem tempi taki kot so.

PrimozR ::

Thja, za nižje bi res moral na custom vodo, ja... Ampak enako je tudi s Full ATX kištami. Bi pa v vsakem primeru raje denar za to vložil v boljše komponente, bo od tega več haska.

Če zaključim, niso vsi ITX sistemi enaki, niso vsi ITX sistemi vroči in glasni, ni treba posploševati (sploh če s tem nimaš izkušenj), predvsem je pa tole povsem offtopic glede na temo ter pol leta za zadnjim postom ITX sistema.

tisma13 ::

Doma narejena miza
 null

null


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tisma13 ()

nuclear ::

zakon laptopcek. kje si to nabavil?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

maticb492 ::

All-in-one gamer + mining machine (ne vem zakaj je sliko zmanjšal, bom mogoče naredil lepše kasnej) :D



420mm + 240mm radiatorja.

Vse iz podpisa + RTX 3090 XC3. Ek fullcover + active backplate na obeh.

Temperature po 1 uri minanja na obeh grafikah:



3080ka že odplačana, 3090ka pa čez cca 1-2 mesca.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

maticb492 ::

Še par "artističnih" slikic.





Ni ravno 100% lepo ker more konc koncev še vedno hladit vse properly :( Pa RGB kablov je za to zadevo mislim da 6.. tako da niti nimam vklopljenih ker nimam toliko izhodov. Kam smo pa prišli z tem RGBjem lol, sploh se več ne moreš izognat.

PS: J*b*m matr EKWBju pa njihovim modro zelnim kablom za pumpe :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

dolenc ::

Sej veš da lahk to obrneš ne, pa so kabli na drugi strani pumpe, pač enmu, verjetno ravno meni, je pasal tko, pa je obrnu pumpo :)

maty388 ::

Evo se slika mojga PCja

PC

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

KTr1sk ::

Danes zamenjal ohišje (sicer je staro, ampak ohranjeno kot novo)
Fractal Design Arc XL Case
https://silentpcreview.com/fractal-desi...


dodan je led RGB trak
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

madness777 ::



vres.ales ::

Lepi je, kakšne pa so to cevi?

madness777 ::

PETG Hard tube so
Ročno oblikovane

vres.ales ::

To mi je glih čudno ja, da so prozorne in neregularnih oblik. Kako pa jo oblikuješ?

madness777 ::

Heatgun pa bend kit https://www.thermaltake.com/pacific-har...
Dost tutorialov na youtube

strumf666 ::

Lepo narejeno.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

maticb492 ::

Evo še eno totalno nasprotje prejšnje objave, function > form :D



Tokrat šarim po računalniku, da mora bit easy drainat in disconnectat, braided kabli in vse ostalo so še ostanek od časov, ko sem dal nekaj na izgleda :D

Ampak je pa D5 pumpa nenormalno tišja od DDC.

A še komu drugemu vsi 45 stopinjski EK fitting spustijo? Se mi zdi da menjam 45 stopinjske vsakih 12 mesecev ker začne kapljat ven.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

strumf666 ::

Tut 90 stopinjski niso izjema, ni pa glih pogosto, po mojih izkušnjah. Večino, teh, ki so mi spustil, so v bistvu spuščal že ko sem jih dobil.
Quick disconnect-a nimaš? Za pogosto šarjenje po compu je kr uporabno, pa še bypasiraš lahko kak blok po potrebi.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

BigSexy ::

Po dolgem času... spet AMD sistem.

7800x3d / 7900xtx

 PC

PC

To Infinity And Beyond !

rok1986 ::

Eko še moj novi mlinček, po dolgih 7ih letih kompleten update :)





Buggy ::

prakticnost pred estetiko...brisacka se menja pa vsak teden, ker je prevec svica, ko je resen race :))



danes zal prehitro zakljuceno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

session room aka man's cave

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

maticb492 ::

Hehe, no sej js mam tut brisačo na stolu zadnje cajte, ker tudi klima ne pomaga 100% :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000
««
43 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320568170 (25570) hariscorale
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710214067 (42386) nergac
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244101 (33971) ingeniero

Več podobnih tem