» »

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

««
4 / 47
»»

Freelancer ::

Potem pa lahko zacnes s postanjem sandra score-ov, ce imas ze toliko idej.

frenk ::

Dva raptorja v raid0 polju>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

davidb ::

Z dvema exelstore 80Gb diskoma dobim average 82Mb/s
Raptor ni glih dosti boljši?

David

frenk ::

raptor nažalost ne more zadihat zarad tega k****** počasnga pci-ja...mogoče bom pa kmalu presedlal na P4:D

Dr_M ::

in kaj bos pridobil na p4??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OwcA ::

Kaj veliko z ICH5R ne pridobiš, še posebaj ne, če nimaš drugih naprav, ki bi opbremenjevale PCI vodilo (največja teoretična prepustnost je 132 MB/s).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gost ::

frenk, slikce se ne vidi! (Ali je pa problem obstojen le pri meni).

Freelancer ::

Js vidim eno lepo slikco z x-om v zgornjem levem vogalu :)

Gost ::

Bom kar jaz pomagal! Torej Frenkova dva raptorja v raid0:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

robio ::

Ja, ampak če pravte da ga PCI vodilo bremza zakaj je pa 74Gb raptor tolk hitrejši?

Dr_M ::

a misls da ne obstaja se ksno drugo vodilo kot 32 bitni pci??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

robio ::

Če delajo vzporedni test raptorjev 34 in 74 Gb pol domnevam, da nej bi bla na enakem PCI vodilu drugač ni fore a ne?

Dr_M ::

mogoce pa delajo na 64 bitnem pci vodilu?? si kdaj na to moznost pomislu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

robio ::

Zakaj mata pa pol on omenjenem testu 34 Gb raptorja isti rezultat kot jst na 32 bitnem vodilu?

Dr_M ::

a je kdo reku da mata ona2 64 bitni pci? sm samo reku da obstaja moznost.
sicer pa frenka ne bremza pci vodilo, prej sata kontroler, ampak to je pac meja raptorjev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

robio ::

Se strinjam da je to meja raptorja in sem s to mejo v praksi več kot zadovoljen >:D .

Gost ::

Kje je pa tolk očitna razlika med 36 raptorjema, meni se zdita totalno enaka.

Dr_M ::

nc posebnega niso teli raptorji... mam ze raj velik vec placa, kot pa mal boljsi dostopni cas...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

robio ::

Jst sem govoril o razliki med 36 in 74 Gb, če to misliš.

robio ::

Vsak svoje hvali>:D

Gost ::

Aha, razlika med raptorjema 36 (v raid0) in 74 (ne raid0) . Morda je potrebno upoštevati dejstvo, da je 74 novejši, torej so ga malo izboljšali... Taka moja razlaga po domače.

Raptorji so zelo dobri diski!!! Samo problem je ker so dragi. Glede prostora, shit happens!

frenk ::

kdo pa rab več kot 70GB diska?...jest mam raj hitr disk in čiščenje na nekaj mesecev...sicer imam pa cdrw za arhiviranje, če mi pa še to ne bo dost bom pa dvd+rw kupu ane:D

kojot: tnx da si prilimal slikco...tale siol zgleda mal zajebava:\

p.s.: fajn je met hitr disk, da se ti winsi hitrej naložijo...takrat ko navijaš pač velikokrat bootaš:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Dr_M ::

men je premal. zdele mam skupno 80gb in se ze precej casa oziram za 160gb, ali se raje 2x 160gb... umret se mi pa tut se ne mudi. mam se precej zivljenja pred sabo.

na svetu sta 2 vrsti ljudi.
normalni in tisti ki dajo 70k sit za to, da se jim windowsi hitrej nalozijo.

Govoril Sem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Freelancer ::

70GB je zame premalo. Trenutno mam 180GB na teli masini in mi ni cist nc prevec, kvecjem bi se mi prileglo 240GB. Raptorja bi si kupil samo zato, da bi nanj nalozil sistem in spile. Ostale stvari bi mel pa na navadnih diskih.

Zgodovina sprememb…

robio ::

Sej mam jst tud 2 raptorja po 36Gb za sistem in programe, za shrambo pa mam ibm 120Gb pa še dvd pečico.

Gost ::

Sej mam jst tud 2 raptorja po 36Gb za sistem in programe, za shrambo pa mam ibm 120Gb pa še dvd pečico.

To je še najboljše, pa še podpisujem se pod ta post glede komentarjev o pomanjkanju prostora.

frenk ::

Sej mam jst tud 2 raptorja po 36Gb za sistem in programe, za shrambo pa mam ibm 120Gb pa še dvd pečico.


semle se tud jest podpišem...placa mi pa zaenkrat še ne manjka, tko da ne mislm nabavlat dodatnih diskov...tako kot je 500MHz za nekatere dost je tud 70GB zame dost

...sicer ne vem al je tale tema namenjena tud debati, al samo copy-pastanju rezulatov, tko da...:)

ziciko ::

Cao..
Imam HD Maxtor, 120 GB/8, pri katerem test z " HD Tach"version 2.70 pokaze priblizno taksne rezultate:
Random Access Time : cca 14 ms
Read Burst Speed: : cca 31 MB/s
Read speed - max 30,8 MB/s
min 20,8 MB/s
Average 29,8 MB/s
CPU utilization 17 %

Glede na rezultate katere vidim na slikcah, se mi zdi da je z mojim diskom nekaj narobe, oziroma da je prepocasen, posebej pa "Read Burst Speed: 31,4 MB/s"
Prosim, ce mi lahko nekdo odgovori ali je to normalno pri teh diskih, ker sem na eni sliki videl pri enakem disku..priblizno enake rezultate, ali pa je napaka drugje.
V kisti je samo ta disk.
Imam plato Epox 8RDA + in proc. Athlon 2100 XP+ (nenavit)
L.P.

billy ::

Kaj govoričite o nekih PCI vodilih in še ne vem česu?

Transfer rate je eden najbolj zavajajočih podatkov, ki jih lahko podajo testi.

Tale HD tach je tudi bolj amaterski kot karkoli drugega. Predlagam branje www.anandtech.com, kjer imajo nekakšen real time test.

Najmočnejše orodje ratporja je še vedno dostopni čas. Četudi ima prenos isti kot 7200diski bo veliko prej naložil aplikacije, ki potrebujejo več manjših datotek. Medtem ko pa ne bo videt tako ogromne razlike pri kopiranju filmov.

Oglejte si še http://www.steelbytes.com/ Disk Util. Kjer se meri prenos podatkov. HD tach meri samo senkvečen prenos. Če ima kateri (single disk) kaj dosti več kot 50mb/sec AVERAGE potem dam za pivo.

Bi me pa zanimalo kakšne rezultate bo dobil frenk.

frenk ::

HD Speed mi nameri cca. 105MB/s pri blocksize 16MB, pri blocksize 4kB pa cca. 40MB/s:)

Tugo ::

ziciko: nastavitev imaš ATA33... imaš tvoj disk slučajno na 40 žilnem kablu?! ker potem je samo to, drugače bo potrebno nastavit drugo stvar.
javi!

lp, T.

ziciko ::

Tugo, disk je priklopljen preko okroglega IDE kabla...kupljen je bil pri powerpluso...koliko zilni je, pa ne bi vedel..8-O . Na ta kabel je priklopljen samo trdi disk.
L.P.

Tugo ::

Če imaš možnost vzami drug 80 žilni kabel. Od kolega, znanca, nekoga pač, ki ti bo posodil in boš videl, če je problem v kablu.
Drugače pa poglej če imaš disk nastavljen na UDMA 5! Po mojem bi mogl bit, ampak če kabel ni 80 žilen, potem ti ne bo delal na UDMA5, ampak na UDMA2. To je pa 33MB/s. In smo tuki, kjer smo :)

lp, T.

ziciko ::

Cao, Tugo...
Hvala za pomoc..naredil sem kot si reko, zamenjel okrogli kabl z 80 zilnim..(imel sem ga na "zalogi") in so rezultati testa popolnoma drugacji, in sicer.. (v oklepaju je test s prejsnjim, okroglim kablom)

Random Access Time : 13,5 ms (cca 14 ms)
Read Burst Speed: : 106.1 MB/s (cca 31 MB/s)
Read speed - max 63,6 MB/s (30,8 MB/s)
Read speed - min 30,5 MB/s (20,8 MB/s)
Average 49.5 MB/s (29,8 MB/s)
CPU utilization 12,7% ( 17 %)

L.P.

Elemen_T ::

Jest imam CPU utilization več kot 30%

Kaj biti problem?

Imam dve particiji an WD 80GB 7200RPM...

Freelancer ::

Jest imam CPU utilization več kot 30%

Si mogoce se kaj drugega laufal v ozadju? Ce nic drugega ne delam razen testiram imam CPU utilization okol 3% (+/- 0,5%).



Se rezultati s HD speedom za Seagate 120GB
Vse ostale nastavitve so default (se pravi brez burst, read, physicaldrive0)

4kB block: 24.1
512kB: avg 53.5
16MB: avg 52.8

billy ::

Single raptor:

4kB block: 30
512kB: avg 53
16MB: avg 53

Za manjše bloke se takoj vidi koliko boljši je prenos glede na 7200rpm diske in to samo zaradi access time.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Tugo ::

Elemen T: najprej nam mal več zaupaj o tvojem hardwareu! Katera matična, čipovje, če slučajno veš. Pa mal o softwareu: katere driverje imaš naložene za čipovje (matično)?

Freelancer: 3%... najbrž zato, ker imaš Intelovo plato. Kolk sm zgrešil?

lp, T.

Freelancer ::

Cca. 0% :D

Tugo ::

No, me veseli :)
Jst imam 8rda+ in dobim 20-30% obremenjenost. Če ima kdo kakršenkoli nasvet kako dobit tole nižjo vrednost, prosim nasvet čimprej sem :)
driverji: 3.13 ali pa 2.45. tudi starejše sem že probal, ampak ni bilo uspeha. Vedno je podoben score.

lp, T.

urosbe ::

Živjo!

Vidim, da ste se preselili v drugo debato, kar se tiče RAID0 in hitrosti... enak post sem že objavil pod temo "2x MAXTOR v RAID0 - noro...".


Nekateri se spomnete, da sem imel na začetku 2x MAXTOR 120 GB 7200 8 MB SATA zvezana v RAID0 na Intelovem kontrolerju in striping size na Default (64 KB) in sem bil rahlo razočaran.
Nato po parih mesecih zasledim vašo debato in poskusim znova, tokrat vse isto, le da striping size nastavim na 16 KB. In zadeva je začela leteti (ne samo HDTach, tudi ostali bench programi ter odpiranje aplikacij na splošno se je poznalo in bilo hitrejše).

No, vmes pa zamenjam še ohišje za Sonato ter ventilator procesorja za Zalmana 7000A Cu, na grafični (9000 AIW) sem ventilatorček kar izključil, saj sem predvidel, da če ga 9600 nima, bo tudi ta delal in dela že kakšen mesec brez problema, vroč pa tudi ni toliko, da ne bi mogel prsta gor držat, tako da ni krize. Skratka, delam na tem, da bi bil računalnik dokaj neslišen. Malo me je razočaralo, ker sta bila Maxtorja tako glasna (ker je vse ostalo utihnilo), da sem začel poizvedbo o kakšnem tišjem disku. In direktno priletim na debato o Hitachi 7k250 diskih na slo-techu, kjer so jih nenormalno hvalili pa si rečem, oki, pa gremo probat:) Tako da od danes ponoči naprej prebivata notri 2x HITACHI 160 GB 7200 8 MB SATA, da pa nisem imel preveč dela z ponovno inštalacijo celega sistema, sem ga priključil kar v SATA RAID0 na Promise in cel večer porabil, da bi pa klju temu prebral kakšno debato, ali je boljši Intel ali Promise. Vendar so se mnenja od foruma do foruma zelo razlikovala, pa sem si rekel, pa poskusimo Promise. Testiral sem ga na 64KB in 16KB in moram reči, da sem pričakoval, da kot sem slišal tukaj gor, da Intel hitro deluje na 16 KB, Promise pa na 64 KB, ampak so moji testi to zanikali... v prid 16 KB na Promisu (torej identično kot imam na Intelu). Ugotovil sem da HDTach ni ravno najbolj idealen program, zato sem testiral tudi z Winbench99 – po mnenju tujih forumov kar dober za praktično testiranje malo bolj realnih rezultatov. Pa kljub vsemu, je HDTach bolj domač, in ker sem že vse slikce teste MAXTORja objavil iz HDTach, prilagam sedaj še teste HITACHIjevih diskov. Skratka, zadeva tudi v praksi (kliketanje/odpiranje programov) dobesedno leti. Kar pa se mi zdi tudi pomembno – diska sta neslišna v primerjavi z Maxtorji (tako v idle kot v busy mode-u).

HITACHI SATA RAID0 64kb stripe size – PROMISE (popolnoma prazen disk)


HITACHI SATA RAID0 16kb stripe size – PROMISE (naložen sistem in programi)



Pa še en članek na temo striping size: http://www.pcguide.com/ref/hdd/perf/rai...

LP
Uroš

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Freelancer ::

Ja, samo tko za info - vsi Maxtorjevi diski imajo vgrajen accoustic manager, ki ima tri stopnje delovanja, ki jih potem lahko po zelji sam spreminjas. Na najhitrejsi je disk glasen ko pra****, na najtisji pa ga komaj ves, da ga imas. Moj 60GB maxtor je bil ob nakupu nastavljen na najhitrejso nastavitev (for obvious reasons :).

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Maxtor 120 Gb 7200 rpm EIDE 8 mega rama

RAT: 15.8ms

RBS: 84.4 Mb/s

Read speed: max: 59.Mb/s; min: 5.0Mb/s; average: 42.6Mb/s

CPU utilization: 12.7%


Če bo kdo dal na server fotko, loh pošlem.

odklop ::

Test mojega diska IBM/Hitachi 120 gb 7200 8 mb sata. S kolegi smo testirali še Maxtor 120 sata, Seagate 120 sata, in od vseh se je najbolj pokazal IBM. Je tudi precej tišji od ostalih naštetih.
Po mojem je najhitrejši 120 sata 7200 8 mb disk.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Tomaz27 ::

Mi lahko kdo prosim pomaga. Imam disk maxtor 80 gb, 2mb predpomnilnika in je izjemno pocasn. Zadnje case prav steka ze tak da bom znorel pa tui glasn je postal.
Moji casi:
Random acces time: 17,5 ms ????? A ni to svinjsko pocasi. JE mogoce krivo da ga nisem odkar sn kupil lani se nic formatiral. Torej disk je star 1,5 leta skoraj in se ni bil razn na zacetku nic formatiran. Mam celi cas ze win2k gor in ker se niso nic zrusli pac nisn nic menjaval;))

Read speed: maximum 53,4 , minumum 5,4 , average 39,9
Cpu utilitization 19%

Je pa res da laufam kr nekaj programov v ozadju, net limiter, asybov6, norton,..

Samo disk je pa pocasn res ze za znoret.
Aja disk je 7200, nastavljen na udma 6, 133 !

Zaj edino ce so kabli problem kot sn zasledil. JAs mam to na normalnem kablu takem kot je za cd-rom in ostalo, stirikotni kabl :))
Kolko pa ma zil pa to al je 40 al 80 pa nevem bom pa pogledal ce mi kdo pove kak:)

Hvala

BaRtMaN ::

Po mojem bi defragmentacija rešila vsaj del tvojih problemov.

jRk0 ::

heh...

4kB - 43 MB/s
drugo 56-57 MB/s...


hd speed to..

mislim da mam pive v dobrem, pa lahko se veckrat ponovim, al pa kaki scrnsht nardim... :)

maxtor 80gb 7200 2MB :)

billy, kaj pa bo zdaj raptor dejal? se je splacal demar ?:)
You fuck up once, you loose two teeth.

frenk ::

jrko: mhm...še podatki o dostopnem času:D

Lith ::

da še jaz malo prilepim:
sys: IC1300@1600 - 125MHz FSB, Abit Bx6 v2.0, 512MB, Ti4200 /64,
disk: Maxtor 120GB 6Y120P0 - 8MB /7200

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Lith ::

če smem mogoče dodat še eno zanimivo HDD temperature

Navaja:
The regular version is intended for home users who have only single hard-drive and is totally free. Using S.M.A.R.T. technology included in all modern HDDs, HDD Temperature checks and monitors the temperature of your hard drives; you can also set the maximum value of drive temperature so that you will be warned should this temperature be exceeded.
««
4 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10720817 (8084) nsa_ag3nt
»

Alternativa CAD delovni postaji

Oddelek: Kaj kupiti
383447 (2379) kamuee
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616102 (11264) e-marko

Več podobnih tem