» »

Prototip ohišja

Prototip ohišja

«
1
2

GALINTECH ::

Pozdravljeni

Da Vam predstavim malo s čem trenutno ukvarjam.

Ohišje je še trenutno v prototipni fazi, ta teden dobim 2 verzijo kjer je večina ''napak'' odpravljenih.

Naj še slike malo govorijo :)

foka 1


foka 2


foka 3


slika 4


zakaj bereš ta napis?


slika 6 se mi zdi


zadnja slika



Ohišje podpira ATX, mATX ter mini ITX matične plošče. Prostora za 7 PCIE kartic, ventilatorji - 2x 120 ali 140mm spredaj ter 1x 120 ali 140mm zadaj, prav tako je na voljo dovolj prostora za enostaven sistem vodnega hlajenja ( custom ali zaprt, 120 ali 140mm zadaj, 240 ali 280mm spredaj ), 3 reže za 5'4, 7x SSD ali 5x SSD in 2x HDD, sledeči se obesijo na stran na antivibracijske vijake.
Podpora za krajše in daljše napajalnike.

PS: Made in Slovenija 8-)
Dobrodošle negativne kot pozitivne kritike.

Lep pozdrav
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

dottor ::

A imaš kakšen zrendan 3D model končnega izdelka? Jaz ko sem se lotu delat bench mizce (ki jo morem še končat) sem najprej vse zmodeliral za lažjo predstavo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

GALINTECH ::

Izvolite

Slika je bila na hitro renderirana tako da se opravičujem za mal slabšo kvaliteto

render

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

korenje3 ::

1. na laser rezana pločevina je ostra, zato tisti prednji zračniki niso varni za prste.
2. pločevina je premalo pigana, zato bo delovalo prožno.
3. povsod so ostri vogali. ponavadi se tako pločevino pertlja. lahko rečem da smo imeli taka ohišja leta 1990, ko si hitro porezal prst.
4. na vseh laserko rezanih kosih je pametno dajati na vogalih radij vsaj 1mm.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GALINTECH ::

1. Ni ostro sem se sam prepričal
2. Premalo pigana?
3. Na slikah se mogoče vidi da so robovi ostri v živo niso
4. I'll kep that in mind

legice ::

mene zanima, kje si dal tole delati in koliko te je prišlo?
drugače pa izgleda super!
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

OptimuZ ::

Super zadevica, tudi 3d slika mi je všeč. Lepo, da malo migaš in izdeluješ svoje stvari :)

GALINTECH ::

@legice - to ti naredi skoraj vsako podjetje ki nudi laserski razrez in krivljenje pločevine, za izdelavo potrebujejo mere izdelka v pdf in dwg formatu skotirane ( ŠxVxdebelina, oddaljenost lukenj, velikost lukenj ipd ), vendar še opomba ... v luknje moraš sam narediti navoje ker z laserjem to ni mogoče. Cena samo za material ter razrez je okoli 150 - 200€ 1 kos ... v kolikor jih je 100 ali več pa je občutno nižje, 50 - 60€

@OptimuZ - Hvala :) Mogoče še pride večja izvedba ( 4x 120 ali 140mm na vrhu in spredaj ter na dnu ) pustimo se presenetiti :D

V kolikor dobim danes končno verzijo naložim nove slike

huelz ::

Meni osebni nic posebnega, za tako ceno se dobi ze high end ohišje.
Ce bi trenutno kupoval, bi vzel NZXT H440, za dobrega stotaka super ohisje.

Tole ce bos se barval, te na koncu pride obcutno prevec, razen ce imas kake veze pa ti kdo po sihtu fusa in razreze.

Sicer pa, ce ze delas sam, ne vem zakaj potem klasika, lahko bi naredil kak zarotiran pladenj za maticno (da so grafike postavljene pokonci) in/ali custom obliko ohisja, kocka je najbolj klasicna stvar in brezvezna (glede na to, da lahko naredis prakticno karkoli).

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

GALINTECH ::

@huelz - Nimajo vsi ljudje enakega sloga kaj češ, sam nisem pistaš fancy ohišij s preveč plastike temveč samo simepl DIY, ohišje je nareto prav za to, da si ga lahko uporabnik sam sestavi ter doda po želji svoj pečat ( npr plastiko če želi ). Je velika cenovna razlika med jeklom, ki ga štancajo v aziji in pa aluminijem, ki ga z laserjem razrežejo v Sloveniji. Barvanje stane celih 10€.

Bolje, da izdelam neko kocko da vidim sam proces kot pa neki sci-fi ohišje. Pladenj za matično pride v full tower verziji ( standard, reverse, standard levo, reverse levo )
Ampak ta kocka ima še vseeno več prostora kot pa Mac PRO :)

gruntfürmich ::

to je za prodajo kot tvoje delo ali za igranje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GALINTECH ::

V kolikor bo cena primerna bo za prodajo v kolikor bo previsoka pa samo, če bo kdo želel

gruntfürmich ::

samo kot misel; malo mi je čudno, da želiš po obliki konkurirati kitajcem z noname škatlami, po ceni pa najbolj fensi ohišjem. gradiš neke stolpe, ki so že hudo iz mode, nimaš pa v vidu minjaturnih zadev, ki so prihodnost namiznih računalnikov: http://www.cooltek.de/en/cubes/coolcube..., http://www.cooltek.de/en/cubes/coolcube..., http://www.silverstonetek.com/product.p....
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dottor ::

Sam če bi delal ohišje bi proval dizajnirat tako, da s PCI-e 16x riserjem obrneš grafično vzporedno s m-ITX ploščo, CPU kuler pa spelješ na stranico (neki podobnega kot all in one vodna hlajenja), da dobiš čim nižjo in čim manjšo zadevo. Pa SFX napajalnik.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

GALINTECH ::

@gruntfürmich - tudi Rim ni bil zgrajen v enem dnevu kajneda?

@dottor - To bi tudi šlo, problem je potem samo v ceni - proizvodnji proces, material, delo ..., verjamem da bi bila nižja cena ampak zaenkrat še o tem nisem razmišljal.

gruntfürmich ::

ne razumem kaj želiš povedati?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

GALINTECH ::

@gruntfürmich - želim povedati to da spremljam smernice glede Pc ohišij, vendar zaenkrat še ne razmišljam o tem da bi naredil HTPC ohišje glede na to da se stari formati dobro prodajajo

korenje3 ::

gruntfürmich je izjavil:

samo kot misel; malo mi je čudno, da želiš po obliki konkurirati kitajcem z noname škatlami, po ceni pa najbolj fensi ohišjem. gradiš neke stolpe, ki so že hudo iz mode, nimaš pa v vidu minjaturnih zadev, ki so prihodnost namiznih računalnikov: http://www.cooltek.de/en/cubes/coolcube..., http://www.cooltek.de/en/cubes/coolcube..., http://www.silverstonetek.com/product.p....


s takim ohišjem kot je na fotkah ne bo konkuriral nobenemu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GALINTECH ::

korenje3 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

samo kot misel; malo mi je čudno, da želiš po obliki konkurirati kitajcem z noname škatlami, po ceni pa najbolj fensi ohišjem. gradiš neke stolpe, ki so že hudo iz mode, nimaš pa v vidu minjaturnih zadev, ki so prihodnost namiznih računalnikov: http://www.cooltek.de/en/cubes/coolcube..., http://www.cooltek.de/en/cubes/coolcube..., http://www.silverstonetek.com/product.p....


s takim ohišjem kot je na fotkah ne bo konkuriral nobenemu.


Se strinjam ... HTPC mora biti čim manjši ne pa da ima potem GTX 780 not

korenje3 ::

dezijn ni konkurenčen, prav tako proizvodnja. vsa konkurenčna ohišja so štancana in imajo odpravljene ostre robove. tvoja hladilna rebra se bodo plastično deformirala zaradi nepremišljene konstrukcije. Če bi bila izvlečena bi bila to druga zgodba.

sicer ne vem kako boš rešil vijačenje... verjetno s švasanjem matic. ohišja imajo izvlečene luknje z vrezanim navojem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

huelz ::

@GALINTECH ne govorim o slogu (stilu ali pa okusu, ce ze hoces), ampak o tem, da to ohisje prav po nobeni stvari ne izstopa. Cista klasika. Pa kaj ce je iz aluminija (zaradi mene bi bil lahko zlat), ce je pa oblikovno, tehnicno, vizalno itd. cisto povprecna zalost. O tem ti govorim.
Poglej si malo zasnovo high end ohisij, kaksne resitve uporabljajo (od namestitve diskov, napajalnika, cable managementa, opcij za hlajenje oz. vgradnjo vodnega, do akustike itn.).
To zame ni noben presezek v nobenem pogledu. Pravim samo, ce ze delas lastno (svoje) ohisje, potem bi lahko naredil nekaj cisto ali unikatnega ali s tocno dolocenim namenom ali funkcijo. Ne pa cisto obicajno klasicno ohisje. To da je narejeno pri nas, nima nobene dodatne vrednosti (no, razen ce upostevas visoko ceno, ker tole je definitivno premium cena za (pod)povprecen izdelek :D).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

korenje3 ::

po moje on dela srednješolski projekt na temo piganja pločevine...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GALINTECH ::

@huelz - kje je bilo govora, da mora izstopati?

Poglej si malo zasnovo high end ohisij, kaksne resitve uporabljajo (od namestitve diskov, napajalnika, cable managementa, opcij za hlajenje oz. vgradnjo vodnega, do akustike itn.).


Beri prvi post je napisano vse ...

@korenje3 - sem že daleč od srednje šole ;)

Mare3 ::

Mislim da bi bilo bolje če bi razmislil o kakšni tej podobni obliki:

Sam tudi razmišljam da bi si nekega dne umislil takšno ali podobno ohišje :)

bluefish ::

Dokaj nepraktično ohišje, sploh glede čiščenja oziroma nalaganja prahu po raznih špranjah in kotih.

korenje3 ::

GALINTECH je izjavil:

@huelz - kje je bilo govora, da mora izstopati?

Poglej si malo zasnovo high end ohisij, kaksne resitve uporabljajo (od namestitve diskov, napajalnika, cable managementa, opcij za hlajenje oz. vgradnjo vodnega, do akustike itn.).


Beri prvi post je napisano vse ...

@korenje3 - sem že daleč od srednje šole ;)


no. konstrukter pa tudi nisi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BorutK-73 ::

Za njegovo prvo ohišje je kar ok. Sem pa mislil da bo to ceneje.

drumer706 ::

tole zgleda super. pohvaljen čeprou nisi sam rezal :P. jst sm tut razmišlu da bi si sam naredu ohišje

GALINTECH ::

@Mare3 - to sta ustvarila BMW dizajn team in Thermaltake ( cena temu primerna )

@korenje3 - a moram biti?

@BorutK-73 - jap žal je pač tako da če se izdeluje masovno je veliko ceneje kot pa en izdelek

@drumer706 - hvala

Sims ::

Klasično ohišje. Namen je verjetno funkcionalnost in hlajenje. Glede na konkurenco, v designu ni šans(sicer je estetika relativna stvar). Lahko pa nagruntaš optimalno hlajenje in kake gruge lastosti. Dizajn je drugega pomena. Korenje3, ti je dal par dobrih opomb, glede robov itd. Vsak upogib ali "štempl" na pločevini le to ojača, zato je napisal premalo pigana ...

Vedno mi je šlo na žice, da sem moral sesati ali z čopičem čistiti prah iz teh rež oziroma perforacij na pločevini. Nove nape imajo kovinske "mreže". Morda bi predvidel kakšno tako mrežo na zunanji strani, na katero se prime prah. To "mrežo" potem le potegneš ven(navzgor) in pod vodo očistiš ... recimo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

GALINTECH ::

@Sims - bereš misli ... Design vem da ni šans proti ostalim ampak glede na to da je sestavljena enostavno ( lahko si jo sam sestavi vsak ), je to plus. Prototip sem sestavil ter se usedel na njega ... držalo mojo težo brez problema tako, da očitno je dovolj pigana.
Glede čiščenja rež ... pred ali pa za ventilator se namesti protiprašni filter po želji - na vijake ali magnetni - ki ga lahko potem opereš

matobeli ::

Super da se nekdo loti dizajnirat ohišje za PC, je še dost lufta tukaj.
(mogoče ne ravno v segmentu velikih towerjev. ampak, kaj veš)

Pa še dve pripombi/razmišljanji
- uporaba drugih materialov, npr les, blago, usnje,...
- kakšna alternativna razporeditev komponent

BlackMaX ::

GALINTECH je izjavil:

Izvolite

Slika je bila na hitro renderirana tako da se opravičujem za mal slabšo kvaliteto

 render

render




Indigo renderer, kje si ga uporabl v keri aplikaciji?

In si uporabljal še kere druge razen Indiga?

lovro535 ::

Meni se zdi lepo najbolj važno pa je da je diy da si lahko ponosn da si nekaj sam naredil. Kupi ga lahko vsak naredi pa ne tako,da ga ni treba čist skritizirat

korenje3 ::

a ni limal slikic sem zato da se zadevo kritizira? ali zato da se važi s tem plehom? meni osebno to ni nek dosežek.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

gruntfürmich ::

korenje3 je izjavil:

osebno to ni nek dosežek.

dosežek? :8)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

legice ::

to da se je lotil tega, je nekakšna vrsta dosežka, ker brez problema lahko kupi kvalitetno ohišje za isti denar, ki ga je porabil za razanje.

drugače pa ni treba da kaj doseže, je pač lep preizkus
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

GALINTECH ::

@matobeli - Je še defenitivno dosti lufta tukaj ampak sam design ne mislim spreminjati, ker je namenjeno predvsem DIY uporabnikom, v primeru uporabe lesa ali blaga ali drugega materiala mi moral razmisliti kam bi ga vključil na katero mest (les in toplota ...)
@BlackMaX - samostojen program za SketchUp
@lovro535 - točno tako ... nekdo, ki si sam sestavi računalnik misli da je boga prijel za jajca, ko pa gre sestavljat še ohišje posebej je pa že lahko malo ponosen na njegov dosežek
@korenje3 - tebi osebno ni meni pa je. Če pa imaš 250€ ali več ... izvoli ... nariši, skotiraj načrte pošli podjetju naj ti naredijo, sestavi vse skupaj, potem pa govori o dosežkih
@legice - lahko bi kupil ohišje brez problema ampak zakaj če si lahko za neko razumno ceno sam naredim ohišje po lastni meri in namembnosti pa še plastike ni zraven

R&D vzame veliko časa vsi skupaj, tako da si ne misliti da je tako lahko kot bi pojedel čokolino.

GamerBoy ::

Bi zadevo ocenil pozitivno, ampak je cena tista... Tudi sam poznam in cenim občutek, ko nekaj narediš sam ali pa nekaj prispevaš temu in imaš unikat(pa četudi ni nekih norih razlik v primerjavi z tovarniško naštancanimi modeli), ampak za tak izdelek je cena žal previsoka (za moj okus in žep). No vseeno veliko sreče s temu in zabave, ker za tak denar si jo tudi 100% zaslužiš ! :P
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

GALINTECH ::

GamerBoy je izjavil:

Bi zadevo ocenil pozitivno, ampak je cena tista... Tudi sam poznam in cenim občutek, ko nekaj narediš sam ali pa nekaj prispevaš temu in imaš unikat(pa četudi ni nekih norih razlik v primerjavi z tovarniško naštancanimi modeli), ampak za tak izdelek je cena žal previsoka (za moj okus in žep). No vseeno veliko sreče s temu in zabave, ker za tak denar si jo tudi 100% zaslužiš ! :P

Ja cena za en posamezni komad je visoka če se ga izdela v kolikor pa je večje število ( kao masovna proizvodnja )pa se zniža precej ... sedaj npr. 200€ za posamezni komad v kolikor jih je več pa 50€ za posamezen komad.
Nekdo je izjavil približno takole: ''Toliko dizajnov je bilo narejenih da že težko zaščitiš kaj - patentno - in toliko stvari da če ''kopiraš'' ni nič narobe s tem.''

Pa še ena ''zanimivost'' mogoče. Opažam na tuji spletni strani da dobim veliko več pozitivnega feedbacka kot pa tu pri domačih :D, ne da sedaj pravim da vsi kritizirate - vsako mnenje šteje.

Kmalu še naložim novejše slike ;)

BlackMaX ::

Samo tako naprej, glede kritik dobro, da so prisotne in iz tega se, da veliko naučiti za naslednje ideje/projekte itd...

GALINTECH ::

Evo kot slike kot obljubljeno :)

Kaj je še treba popraviti?
Spredaj odprtine, da se lahko namesti radiator večine proizvajalcev, luknje za obešanje diskov ( po vsej verjetnosti bo sistem ''ključavnice'' šel v koš ), popravilo mer za PCIe pokrivalo in luknje, pričvrstitev stranice.

 HDD obešalo

HDD obešalo


 Optični

Optični


 Odzadaj

Odzadaj


 Spredaj

Spredaj


 Matična

Matična


 Celota

Celota


 Celota 1

Celota 1


 Celota 2

Celota 2


 Celota 3

Celota 3


 HDD/SSD

HDD/SSD

legice ::

looking sexy8-)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

korenje3 ::

GALINTECH je izjavil:

@matobeli - Je še defenitivno dosti lufta tukaj ampak sam design ne mislim spreminjati, ker je namenjeno predvsem DIY uporabnikom, v primeru uporabe lesa ali blaga ali drugega materiala mi moral razmisliti kam bi ga vključil na katero mest (les in toplota ...)
@BlackMaX - samostojen program za SketchUp
@lovro535 - točno tako ... nekdo, ki si sam sestavi računalnik misli da je boga prijel za jajca, ko pa gre sestavljat še ohišje posebej je pa že lahko malo ponosen na njegov dosežek
@korenje3 - tebi osebno ni meni pa je. Če pa imaš 250€ ali več ... izvoli ... nariši, skotiraj načrte pošli podjetju naj ti naredijo, sestavi vse skupaj, potem pa govori o dosežkih
@legice - lahko bi kupil ohišje brez problema ampak zakaj če si lahko za neko razumno ceno sam naredim ohišje po lastni meri in namembnosti pa še plastike ni zraven

R&D vzame veliko časa vsi skupaj, tako da si ne misliti da je tako lahko kot bi pojedel čokolino.


sem marsikaj drugega narisal, narezal ipd. sicer tiste zadeve stanejo 100k€..
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GALINTECH ::

korenje3 je izjavil:

GALINTECH je izjavil:

@matobeli - Je še defenitivno dosti lufta tukaj ampak sam design ne mislim spreminjati, ker je namenjeno predvsem DIY uporabnikom, v primeru uporabe lesa ali blaga ali drugega materiala mi moral razmisliti kam bi ga vključil na katero mest (les in toplota ...)
@BlackMaX - samostojen program za SketchUp
@lovro535 - točno tako ... nekdo, ki si sam sestavi računalnik misli da je boga prijel za jajca, ko pa gre sestavljat še ohišje posebej je pa že lahko malo ponosen na njegov dosežek
@korenje3 - tebi osebno ni meni pa je. Če pa imaš 250€ ali več ... izvoli ... nariši, skotiraj načrte pošli podjetju naj ti naredijo, sestavi vse skupaj, potem pa govori o dosežkih
@legice - lahko bi kupil ohišje brez problema ampak zakaj če si lahko za neko razumno ceno sam naredim ohišje po lastni meri in namembnosti pa še plastike ni zraven

R&D vzame veliko časa vsi skupaj, tako da si ne misliti da je tako lahko kot bi pojedel čokolino.


sem marsikaj drugega narisal, narezal ipd. sicer tiste zadeve stanejo 100k€..

A to pomeni da bi se moral skriti v kot ter nosit klobuk z napisom DUMB?

korenje3 ::

sem samo negiral "Če pa imaš 250EUR ali več ... izvoli ... nariši, skotiraj načrte pošli podjetju naj ti naredijo, sestavi vse skupaj, potem pa govori o dosežkih"

ko praviš da naj govorim o dosežkih. ok en tak primer:



ni ravno ohišje za računalnik, je pa iz pločevine in tehta več kot 1 tono.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

lovro535 ::

čedalje bolje zgleda me pa zanima kateri program si uporabil za render

bluefish ::

Saj imaš napisano - SketchUp + Indigo Renderer.

lovro535 ::

Spregledal sem se oproščam.

GALINTECH ::

@korenje3 - eno je da ti to samo narišeš in zrenderiraš, drugo pa je ko ti to sliko postaviš v življenje ... se pravi načrte skotirane itd. spravit do izvajalca in potem sama sestava ter delovanje. Pa kaj potem če ima eno tono, zaradi mene lahko narišete največjo ladjo za prevoz goriva.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
32949195 (7905) ZandorV2
»

Ohišje za punco

Oddelek: Kaj kupiti
153072 (1672) issak
»

SolidWorks

Oddelek: Programska oprema
356284 (5231) BlackMaX
»

Nakup računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5022548 (21369) _kuhi_

Več podobnih tem