» »

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

««
3 / 47
»»

Yohan del Sud ::

Malo trajalo ampak evo še moje podatke (hdtach 2.7):


Hitachi Deathstar 40:

12,9
91,9

64,2
21,2
47,4

27,3%

Maxtor 2x120 SATA RAID 64kb clustri

14,1
108,0

100,1
22,4
83,7

36%

Evo direktno primerjava: vidi se da je sata raid res v povprečju okrog 80% hitrejši od navadnega ide diska (predzadnji podatek).

Kdo ve zakaj imam tako veliko cpu utilizacijo (barton 2500)?

flisko ::

jaz sem pa danes naredu test,sam se mi zdi mal nemogoče:read speed maximum 989.5MB/s ,minimum 34.9MB/s,average 78.5MB/s ,cpu utilization 3 % .Mam 2*160 wd 7200obratov 8Mbcache Sata v raid na promise 20378

Yohan del Sud ::

Mnja. Pri max si verjetno malo se zatipkal sicer pa se mi zdijo rezultati v redu... Samo ta cpu utilization mi v tvojem in v mojem primeru ne štima...

flisko ::

nisem se zatipku ,ker sem večkrat ponovil test ,pa dobim max read zmeraj okoli 1000MB/s .

Yohan del Sud ::

SATA ima max prenos 150 Mbit/s. Ja.

Če se nisi zatipkal je očitno nekaj drugega zmedlo meritve.

Alko24 ::

Jst mam maxtorja 80 giga 8Mb cache 7200 rpm, razdeljenega na 2 particiji.

Minimalni dostopni čas sem mel 12.1 ms



Maximalni Read burst speed pa 113.9 Mb/s



Ti testi so kar dobri, plata je A7N8X-X kar ni bogvekaj, proc pa Athlon XP barton 3200+

proc je navit iz 2500+:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

ganzi ::

Moji rezultati..

Maxtor 80GB 7200


Maxtor 40GB 7200



Pa me ful zanima zakaj mam tako obremenitev procesorja?
Še nekaj časa nazaj je blo okol 26%..zdaj pa kar čez 60%.. sej se opaz k kaj kopiram, da računalnik šteka..prej pa ni.
Sistem (winxp) je na sveže naložen..
Ostali podatki o računalniku so v podpisu..
LP

ganzi ::

A nbeden ne ve zakaj je tko?
LP

andreju ::

Ganzi, imas zadnje porivace za nVidio instalirane?

Podatki za moje sisteme za kar nekaj razlicnih diskov so pa Tukaj - diski so IBM 180G PATA, Maxtor 120G/8mb PATA, Maxtor 120G SATA, Seagate 80G PATA, Maxtor 80G PATA, pa se firewire pa USB2.0 variante, na treh racunalnikih (en p4 2.8/800, Asus P4C800-E Deluxe, drugi Athlon 2100+, Gigabyte 7VAXP, tretji dual opteron 240, Tyan Tiger K8W). Rezlutati so kar zanimivi.

LP A.

ganzi ::

Imam zadnje driverje pa probal sem tut s prejšnjimi pa nič ne pomaga..

A je to isto kakor če dam kopirat en file iz ene particije na drugo oz na drug disk in pogledam kašn je cpu usage?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

billy ::

IBM jupiter 80G 7200rpm:

-max:65
-min:30
-avg:50
-access time: 12ms
burst:86
cpu: 3.5

WD raptor 36G 10.000rpm:

-max:60
-min:37
-avg:50
-access time: 8ms
burst:100
cpu: 3.2%

billy ::

VASKO,

sem prebral, da imaš težave s kontrolerjem in prepustnostjo. Sam tudi sumim, da imam bolj švohn kontroler in da je le-ta kriv za nižje prenose diskovja. Si mogoče razmišljal kaj o nakupu dodatnega kontrolerja. Če bi mogoče to rešilo problem, al je celotna zasnova PCI vodila na plati zgrešena?

billy ::

Gledajoč HD Tach graf opažam, da imam dosti spikesov (špičk) in to žal DOL, zaradi česar mi minimalno read hitrost takoj zmanjša.

Ve kdo kaj je vzrok za te spikese? Mogoče slabo formatiranje? Format? Fragmentacija?

jurre ::

WD 1200JB (8mb)


Maxtor 20gb

TribesMan ::

Evo tle je en hitr test Hitachija 7K250 40GB 8MB ATA 100:



Zadeva je prav nehumano tiha... še med iskanjem je ne slišiš prov dosti. Tišji od 180GXP serije!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Soni ::

Testi Maxtor 80 GB 8MB


Soni ::

Testi

bastadu ::

Soni: Daj slike na kak drugi server, ker http://www.geocities.com/ ne omogoča linkanja na slike...

zdravc ::

Pa še moj WD800BB

kdor zna pa žih

DSmidgy ::

Ene dva vprašanja:

Zakaj je na enih grafih prenos na začetku majhen, potem pa hitro skoči na maximum (je začetek diska res pošasnejši, ali je to zato, ker je ram na disku še neuporabljen)?

Če naredim C particijo 5GB (recimo od 5GB do 10GB glede na zadnji graf) - a to pomeni, da bo to particija ustvarjena na začetku (glede na graf) diska in bo zato hitrejša od ostalih particij na disku (ali recimo od tiste med 50GB in 80GB)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

BaRtMaN ::

Po mojem se graf na začetku tako strmo vzpenja, ker se plošče v disku še ne vrtijo s polno hitrostjo in je zato bralna hitrost manjša.

TribesMan ::

To je zgleda napaka v programu, saj računa povprečno hitrost na nekem intervalu, zgeda da pa pri prvem intervalu nekaj narobe vzame in je rezultat tam nizek.

Drgač pa sam tok za info, disk se vrti z konstanto hitrostjo in je praviloma prav na začetku najhitrejši.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jest10 ::

Plošče se stalno vrtijo s polno hitrostjo! Razen če imaš uštiman izklop diska po xy minutah

humanoid ::

Jaz imam tudi eno vprasanje. V Sandri mi pokaze warning, da nastavitve za disk niso najvisje mozne. Mene pa zanima kje se pogleda oz. spremeni nastavitve za disk, imam XP-je ali to pise slucajno kje v BIOS-u, ker jaz nisem nic takega zasledil.

jRk0 ::

evo se moje, zdaj ko mam novo platko dela super.
Maxtor 80gb 7200 2MB


You fuck up once, you loose two teeth.

Firebat ::

Maxtor 120 gb 8mb 7200 6Y120P0

Gost ::

WD740gd:

Random access time: 8.8 ms
Read Burst Speed: 117.7 Mb/s

Read speed:
max:73.4 Mb/s
min:39.7 Mb/s
average:63.7 Mb/s

cpu utilization: 3.6 %

jRk0 ::

8,8ms dostopnega casa? 8-O
spet kaksna napaka v programu al je to res mozno?
You fuck up once, you loose two teeth.

andromedar ::

Maxtor 80 Gb / 7200 obr / 2Mb cache / 2 particiji
Eh?

TribesMan ::

jRk0: Ni napaka. To je Raptor 74GB... pač ultimativni killing machine... Lepo bi ga bilo imeti, vendar ne za to ceno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Freelancer ::

Seagate 120GB, 8MB (ST3120026A)
Particija 1: 12GB, NTFS
Particija 2: 100GB, NTFS






Maxtor 60GB, 2MB (6Y060L0)
Particija 1: 7GB, NTFS
Particija 2: 50GB, NTFS

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

andromedar: vidim da mas enak disk kot jaz pa popolnoma enake hitrosti:)
dostopni casi pa itak malo variirajo.


btw, tile maxtorji 80gb 7200 so hitri ko satan kot vidim v primerjavi z drugimi diski.
You fuck up once, you loose two teeth.

Freelancer ::

Aja, pozabu sem povedat, da imam pri Maxtorju Acoustic Management nastavljen na off.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

jRk0 - ja res so kr hitri ti Maxtorji...pa vsi dajejo zelooooo podobne rezultate...mislim, odstopanja so majhna
Eh?

Dark Angel ::

1. Disk:
Maxtor 120GB 8MB
Access Time: 14ms
Read Burst Speed: 30,7 MB/s
Read Speed: 30.2 MB/s MAX, 7.2 MB/s MIN, 27.2 MB/s average
CPU: 68%

2. Disk:
Maxtor 60GB
Access Time: 15.4 ms
Read Burst Speed: 31 MB/s
Read Speed: 30.2 MB/s MAX, 7.9 MB/s MIN, 27.2 MB/s average
CPU: 65%

Oba grafa sta skoraj ravna črta na 30MB/s s 4imi padci na 7MB.
Procesor: AMD 1800+ XP (nenavit), 512 MB DDR (333mhz), Matična plata: K7VTA3

Zanima me, zakaj ni boljših rezultatov (oz. zakaj sta oba diska čisto izenačena) glede na to, da nekateri zgornji testi Maxtorjev 80GB presežejo 50MB/s ???

10x

Dr_M ::

odgovor je: K7VTA3 in tist kar bi mogl bit se pred tem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Freelancer ::

Preveri, ce mas vklopljen UDMA5 (ali 6 za maxtorja). Js sm mel enkrat gnile prenose in ravno crto, ko sem mel v biosu na UDMA2 nastiman.

FANATIK ::

Pozdravljeni!

Sicer nimam testa svojega diska, mam pa vprasanje za mojega bodocega: WD ali Seagate?

Oba imata 8 mb cacheja, 120 GB kapacitete in kroglicne lezaje.

Kaj so WDji res toliko hitrejsi od Seagateov, da se splaca trpet glasnost? Kaj pa rok trajanja?

Najlepsa hvala za odgovore, pa ce bi lahko napisali tocno ime modela, da me v trgovini ne bi zafrknili.

Andrej

jRk0 ::

dva maxtorja 80gb z 2 ali 8mb cacheja:)

ta 2 pa 8 je itak bolj za sminko kot ne:>
You fuck up once, you loose two teeth.

DSmidgy ::

Primerjava dveh diskov z 8MB in 2MB spomina.

Pri HD-Tachu cache ni pomemben ... ker konstantno bere z maksimalno hitrostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

FANATIK ::

No ja, problem je v tem, da se mi je WD 80GB 8mb pokvaril in je se v garanciji, in namesto da mi dajo istega, sem se zmenil, da doplacam par jurjev za kakega od 120GB. In tam prodajajo samo WDje in Barracude...

Vprasanje ostaja: WD ali MorskeSpodnjice?

Andrej

Freelancer ::

Moja teorija je, da gre pri diskih bolj za sreco, kot za kaj drugega.
Meni so od iste firme doloceni diski crknili, doloceni pa delajo se danes. Vzemimo za primer Maxtorja. Moj 40GB model dela BP. 60GB je po pol leta crknil. Dobil sem zamenjavo, ki je crknila cez 2 meseca. Better believe it! Druga zamenjava pa dela se danes.
Z mojim 120GB seagatom se nisem imel problemov in upam (ne, preprican sem :)), da bo tako tudi ostalo.

Dr_M ::

Z mojim 120GB seagatom se nisem imel problemov in upam (ne, preprican sem )

jest bi na tvojem mestu usak nad 5x naredu backup. seagate-i so prava loterija. dela ali pa ne dela. najveckrat ne. moj je tut neki casa lepo delu in se je kr enga lepga soncnega dne odlocu, da ne bo vec. in kaj mi je ostalo? u smeti sm ga nesu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FANATIK ::

AAAAAAAAA pa saj jaz bom se znoru

Najprej me prodajalci in en kolega (ki ve kaj govori) prepricujejo, da je seagate pojem nepokvarljivosti. In zdej to. A bi znal povedati katera serija je ta, ki rada crkne?

DSmidgy ::

Tud Mercedes pa Ferrari crkneta. Prijav se na www.storagereview.com in boš vidu statistike. Najbole se je po mojem odrezal Seagate.

FANATIK ::

Hja, pol je pa se drugi vidik:

zdej se mi je 80GB disk pokvaril, doplacam maksimalno 4 jurje in mam cisto novega 120GB. Pol se mi cez recimo leto al pa dve pokvari 120GB, spet doplacam par jurjev, in mam cisto novega 160 ali 200 GB.

Ampak zdej sem mel sreco, ker se je samo lezaj zjebal, tako da disk dela, ampak mi vrta po mozganih.

Hm hm, decisions decisions...

Freelancer ::

Tkole ti bom reku: Seagate ali WD, pri nobeni firmi ne mores zgresit.

TESKAn ::

Samo besedico o cpu utilization: zadeva ti gleda, kolk je CPU trenutno zaseden...pri meni, če laufa SETI, je obremenjenost 100%, kar pa nekako ni ravno logično...
Drugače moji rezultati:
HDTACH 2.70
WD800JB 8 MB 7200
13,5 ms
88,5 mb/sec burst speed
max read 53,9 mb/sec
min read 27,5 mb/sec
avg read 41,7 mb/sec
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jest10 ::

Še moj WD80GB BB:
MAX:58,4MB/s
MIN:28,1MB/s
POVPREČJE:47,2MB/s
RBS:68,7MB/s
dostop:13,6ms

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Spajky ::

@ FANATIK: rešitev za tvoje živce na moji strani pod komp/modifik. :-)

Dejte fantje že enkrat skapirat, da je Burst speed najmanj pomembna lastnost diska! Najbolj pomembno za primerjavo med diski za hitrost je povprečje pri praktičnem delu, to pa pokaže v globalu povprečno najhitreje in najbolje Sandra (ista verzija!) Disk bench in sicer število točk pri grafu, ker uporablja algoritem s par sto Mb fajlom in delčki najbolj razširjenih aplikacij, ki intenzivno piše/riše/kraca/bere po disku. To pomeni npr. če je index 20.000 in drugi disk ima 30.000, da je drugi 50° hitrejši od prvega in le tako lahko realno primerjate svoje diske med seboj! vse drugo je izguba časa in placa na Slo-tech serverju IMHO ... Instalirajte si vsi zadnjo Sandro in pol postajte index tle; po moje bo tko vrstni red hitrosti: 2xRaid Raptor, manj 2x7,2k ostali Raid; malo manj en Raptor; pol pa več odzadi vsi ostali, bolj naprej tisti z več Gb po plati ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
««
3 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10720817 (8084) nsa_ag3nt
»

Alternativa CAD delovni postaji

Oddelek: Kaj kupiti
383447 (2379) kamuee
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616102 (11264) e-marko

Več podobnih tem