» »

Prototip ohišja

Prototip ohišja

1
2
»

Mare3 ::

Meni je pa dejansko sedaj ko je pobarvano ohišje postalo zelo všeč in ni več samo kup pločevine ampak je že podobno ohišju ki bi se lahko prodajalo. Me pa zanima kako bo izgledalo ko bodo komponente vgrajene...

GALINTECH ::

Mare3 je izjavil:

Meni je pa dejansko sedaj ko je pobarvano ohišje postalo zelo všeč in ni več samo kup pločevine ampak je že podobno ohišju ki bi se lahko prodajalo. Me pa zanima kako bo izgledalo ko bodo komponente vgrajene...

Približno takole:
Komponente so samo za test vgrajene in niso delujoče, bodo pa vgrajene delujoče seveda :)

 Mock up

Mock up

Mare3 ::

Všeč mi je predvsem postavitev diskov, pa tudi ostalo ne zgleda slabo. :)

klinker ::

GALINTECH je izjavil:


Pa še ena ''zanimivost'' mogoče. Opažam na tuji spletni strani da dobim veliko več pozitivnega feedbacka kot pa tu pri domačih :D, ne da sedaj pravim da vsi kritizirate - vsako mnenje šteje.


Ahh, ne sekiraj se za egotripe kot so korencek ipd. V nasi dezelici je zal tako, zato pa smo tam kjer smo. Ti kar ustvarjaj, ker projekt na projekt pride ven sigurno kaj dobrega, ce se trudis. Akrapovich, EKWB, ipd vsekakor niso nekega korencka poslusali, zaceli pa po vsej verjetnosti tako kot ti 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

legice ::

morda sem se slabo izrazil, ampak ja, popolnoma podpiram tvoj projekt:)

to, da je po tujih porumih več pozitivnih mnenj, to čisto verjamem, kajti na tem forumu smo tako rekoč vsi geeki, ragunalničarji, programerji... in seveda znajo biti nekateri glasnejši, kot pa drugi, za razliko od tujih forumov, kjer je veliko več ljudi in mnenj;)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

GALINTECH ::

@kliker - se ne sekiram smejim se njihovim izjavam tu pred monitorjem kaj pa čem drugega :) kontaktiral sem že tudi EKWB, prijazni ljudje se da vse zmeniti. Folk pač očitno pričakuje da lahko iz nič ustvariš ... ne vem ... vesoljsko ladjo s pogonom na kurilno slano vodo ... Ne glede na to kakšen je izdelek, skoraj vsi najprej naredijo prototip da se prepričajo kje so napake šele potem ga dajo na police, predstavljajte si kako bi bilo če bi vsi imeli 1/4 narejen izdelek.

@legice - Hvala. Na tujih forumih je fajn ker ti veliko poznavalcev da nasvete kaj in kako.

legice ::

drugače pa čist iz firbca, kaj si vprašal EKWB?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

GALINTECH ::

legice je izjavil:

drugače pa čist iz firbca, kaj si vprašal EKWB?

Mere radiatorjev ipd. Ostalo je pa poslovna skrivnost

huelz ::

Lej, za domacega mojstra je to cist ok. In kot si sam rekel, ni vec rocket science, ker ti laserski razrez marsikaj olajsa (bi te rad videl s kakim dremlom tole skup spravit :D).
Ce pogledas razvoj ohisij zadnja leta, bos videl kam pes taco moli.
Sicer pa imas 2 vrsti ljudi, take, ki kupijo poceni kitajska jajcka, ker jim funkcionalnost in izgled nista pomembna, vrzejo kisto pod mizo in jo nikoli vec ne pogledajo in pa ljudi, ki ne samo da so izbircni kar se tice ohisij, pomemben je ratal tudi cable management, izgled (in barva) ostalih komponent, nikol do zdej se ni blo toliko izbire glede tako zracnih kot vodnih hlajenj itd.
Zame osebno je trenutno NZXT pred ostalimi. Od switch serije pa do phantom in zdej kar delajo s H serijo, sploh H440 je za ta denar super ohisje.

Sicer se pa kaze skoz mocnejsi trend, da gre na manjsi format (corsair air 540, bitfenix ma cel kup kock za vse okuse in barve), in lahko top komponente spravis v eno tako malo kockico. Silverstone fortress je tud super, ampak draga zadeva.

Kar ti hocemo nekateri tukaj povedat je samo to, da tvoje zadeva sama po sebi ni nic novega, izvirnega, izumljas pac toplo vodo, pa se preplacas jo konkretno. Moj point je samo in le to, da ce ze, potem naredis ali nekaj unikatnega (oblikovno) ali funkcijsko novega.

Ne vem sicer po katerih tujih forumih ti ploskajo, ampak modding scena je zelo zivahna in imajo kar visoke standarde. Sploh kaki tribute ali theme buildi so neverjetni.

Sam se spravljam narest eno zadevo ze predolg casa ravno iz razloga, ker ne bi rad pustil kup denarja za nekaj napol narejenega, ker bo v tem primeru samo zelo drag opomnik na to, da imam na mizi sfaljeno investicijo (pa ne samo denarno, tudi casovno in zivcno).

Bi pa na tem mestu vprasal, kdo se pozna kake struckote, ki imajo laserski razrez, prasno barvanje, pa da niso ravno zlatarji? Ker kar sem do sedaj dobil feedbacka imajo ocitno vsi take postavke, da se mi zaradi navidez ene simpl zadeve celoten projekt ne splaca spelat do konca.

Sicer pa lol @ poslovna skrivnost.
Ce racunas na velikoserijsko prodajo good luck, vsaj v nasi prelepi Sloveniji kupcev ne bo, v tujini pa mogoce najdes dovolj potencialnih strank tud za tole spartansko zadevo.

(upam, da znas brat med vrsticami in ne vzet mojega odziva samo kot kritiziranje ampak konstruktivno kritiko)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

filip007 ::

Jaz mam raje srebrn izgled, tisti pleh za napajalnik je odveč, pač PSU okrog obrneš da je fan na vrhu, jaz bi še globino skrajšal za kak cm ali dva, ampak to sem samo jaz.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

GALINTECH ::

@huelz - sem sprobal z dremelom ampak je potem preveč piljenja :). Sem eden izmed takšnih, ki gledajo ohišje in barve komponent, ja preveč barvnih kombinacij kaj češ ter modularni napajalnik obvezno. Kakor za koga po mojem mnenju se mi zdi da je corsair se kar potrudil z novim ohišje bomo videli kam jih bo to pripeljalo.
Vem da so zmeraj bolj popularni SFF ohišja ampak zaenkrat še ne vidim potrebe po tem, sem še vedno pristaš mid tower in full tower ohišij. Vem da odkrivam toplo vodo ampak če pogledamo nekatere ostale proizvajalce - LDCooling, Caselabs ... - kvadrat na kubik ampak še vseeno jih kopujejo ... hmmm mogoče je kaj na tem? Ne bi vedel :)
Nisem rekel da mi ploskajo pač pa hvalijo, sem pa v kontaktu z Billom Owenom da mi pove kaj bi še bilo dobro dodati ali pa odstraniti.
Če je v glavi potem se da naresti :), laserski razrez se mi zdi da nudi večina podjetij ki se ukvarja s kovinami.
Vem ja poslovna skrivnost je tako kot greš doktorju čez 5 minut pa že vsi vedo kaj ti je heh.

@filip007 - meni osebno je srebrn preveč ''pimpiš'' če veš kaj mislim, pleh za napajalnik se da odstranit če gre komu na živce, če bi skrajšal ohišje potem mi se moral posloviti od 1HDD ja in SSD ja :D

huelz ::

LD pa Caselabs, ce ze primerjas, nudita precej precej vec. Je pa spet to nisna zadeva, ampak ok, ce imas tak krog kupcev sploh ni problem.
Se vedno je pa tvoje ohisje hudo osnovni poskus DIY variante, ki po mojem mnenju ne prinasa ali izstopa po nobeni stvari.

Pac, trg je zasicen in se hudo inovativna ter super ohisja se ne prodajajo v glomaznih stevilkah samo zato, ker je malo peticnih kupcev z globoko denarnico.

filip007 ::

Točno to, brezveze.

Lahko bi napajalnik pustil recimo zgoraj, DVD nad napajalnik, diski pod matično ploščo, pa bi sprednji del ohišja z lahkoto butnil stran, pa zgradil za matx, za večjo stabilnost ohišja.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

GALINTECH ::

@huelz - vsak ima svoje mnenje in tako je tudi prav

@filip007 - štirje diski so še skriti za matično, v kolikor bom naredil HTPC ali SFF ohišje boste zvedeli trenutno moram to dokončati

legice ::

diski za matično, to pa ni je res zanimiv:D
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

klinker ::

huelz je izjavil:

LD pa Caselabs, ce ze primerjas, nudita precej precej vec. Je pa spet to nisna zadeva, ampak ok, ce imas tak krog kupcev sploh ni problem.
Se vedno je pa tvoje ohisje hudo osnovni poskus DIY variante, ki po mojem mnenju ne prinasa ali izstopa po nobeni stvari.

Pac, trg je zasicen in se hudo inovativna ter super ohisja se ne prodajajo v glomaznih stevilkah samo zato, ker je malo peticnih kupcev z globoko denarnico.


Tudi LD in Caselabs so verjetno startali na tak nacin in dvomim da so iz prve nardili perfekten prototip.
Tudi Concept cars so dalec od uporabnih, itd ;)

lovro535 ::

Lepo napreduje tole kar tako naprej

Mare3 ::

Kdaj bodo kakšne nove slike?

GALINTECH ::

Bodo nove slike trenutno je gneča

Janac ::

Slikceee?

GALINTECH ::

Janac je izjavil:

Slikceee?

Prihajajo naslednji mesec :)
(upajmo da končna verzija)
http://galintech.si/

Janac ::

Kakšne napake si odpravil?

GALINTECH ::

Odstopanja pri krivljenju, nova pozicija za HDD/SSD, večji ''stealth cover'' za napajalnik, tirnice za ventilatorje/vodno hlajenje, dodan face ... itd :)
http://galintech.si/

Janac ::

Maš kako slikco?

(render)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

GALINTECH ::

Janac je izjavil:

Maš kako slikco?

(render)

Zaenkrat še ne
http://galintech.si/

Janac ::

Si dal tole na kickstarter?

GALINTECH ::

Janac je izjavil:

Si dal tole na kickstarter?

Ne in tudi nimam namena.
http://galintech.si/

Janac ::

zakaj pa ne?

Map ::

Evo, tudi jaz se malo igram in, zaenkrat samo še v programu, delam svoje ohišje.

Modela še nisem renderiral, mam pa nekaj slik kar iz programa:





Material je aluminij debeline 3mm in 1mm. Naredit moram še HDD in SSD cage pa coverje za pci slote. Pa še do konca dodelat vse skupaj.

Rabil bi pa nekaj nasvetov. Rad imam čist izgled, zato sem razmišljal o vratih, da bi pokrila te ventilatorje in optično enoto. Kar naprej za en usb odpirat vrata mi pa spet ni neki fajn. Reže za ventilatorje bi postavil malo višje, kam naj postavim on/off, reset tipke, usb in 3,5mm jacke? Kje dobit magnetne filtre?

Ohišje bi dal črno eloksirat. Ima kdo informacijo, kok bi to stalo?

Kaj vam je všeč, kaj vam ni, kaj bi spremenili?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

eric_cartman ::

Kaj pa tale ideja?? :D
Zakon bi bilo, če bi lahko spredaj dodal vratca na tečajih, ki se odpirajo navzdol.

Notri pa bi bili docki za SSD in HDD. To bi omogočalo hitro menjavo SSDjev in HDDjev oz. dodajanje. Pa vsaj 3 docke, če ne celo 4ih. Nove plate tako ali tako podpirajo 3+...

Nekak tkole sem si predstavljal, kot je pri delovni postaji menjava PSU enote. Simple and easy in&out.


http://h20565.www2.hp.com/portal/site/h...

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Map je izjavil:

Evo, tudi jaz se malo igram in, zaenkrat samo še v programu, delam svoje ohišje.

Modela še nisem renderiral, mam pa nekaj slik kar iz programa:





Material je aluminij debeline 3mm in 1mm. Naredit moram še HDD in SSD cage pa coverje za pci slote. Pa še do konca dodelat vse skupaj.

Rabil bi pa nekaj nasvetov. Rad imam čist izgled, zato sem razmišljal o vratih, da bi pokrila te ventilatorje in optično enoto. Kar naprej za en usb odpirat vrata mi pa spet ni neki fajn. Reže za ventilatorje bi postavil malo višje, kam naj postavim on/off, reset tipke, usb in 3,5mm jacke? Kje dobit magnetne filtre?

Ohišje bi dal črno eloksirat. Ima kdo informacijo, kok bi to stalo?

Kaj vam je všeč, kaj vam ni, kaj bi spremenili?


Lep, samo cable management luknje uštimaj!

Map ::

Kaj ni vredu z njimi?

korenje3 ::

jaz imam hpjev pc z 2 procesorjema v službi. kišta ima 4mm debele alu plate na obeh straneh. znotraj so razni kanali za pretok zraka ipd...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BorutK-73 ::

Se da komu tole zmodelirat?
Ideja ki se mi mota po glavi že par let, ideja je da je matična plošča v svojem prostoru, diski in PSU pa zadaj plus kablovje.

Bi pa bilo standart hlajenje, mogoče bi dal close loop 240 zgoraj za CPU.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

BorutK-73 je izjavil:

Se da komu tole zmodelirat?
Ideja ki se mi mota po glavi že par let, ideja je da je matična plošča v svojem prostoru, diski in PSU pa zadaj plus kablovje.


Neumnež!;)

Corsair ti je s svojim modelm Air 540 izmaknil mesto na trgu!;((

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Se da komu tole zmodelirat?
Ideja ki se mi mota po glavi že par let, ideja je da je matična plošča v svojem prostoru, diski in PSU pa zadaj plus kablovje.


Neumnež!;)

Corsair ti je s svojim modelm Air 540 izmaknil mesto na trgu!;((

Vem! Sem bil vesel da je nekdo naredil tudi takšno obliko in sem ga mislil tudi kupit ko bi prišel v SLO, ampak sem si rekel da bom še počakal, mogoče ga pa sam naredim in boljšega.;((

Janac ::

Slike?!

legice ::

je malce zamrla tale tema a? kako mojstri, napredujete kaj? =)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

GALINTECH ::

Slike bom verjetno naložil za vikend, gneča v službi :)
http://galintech.si/

Janac ::

Kje je že bil vikend :)

ingeniero ::

Diski so lahko navpično postavljeni? Cena razreza in upogibanja prototipa je pa kar normalna. So drugje zelo podobne cene. Airflow si simuliral, da veš koliko se hladi ohišje?

Janac ::

ingeniero, veš kaj več o razrezu cnc pa to? Ker bi tudi jaz nekaj imel, od česa je odvisna cena?

ingeniero ::

Janac: Cena je odvisna od materiala, števila prebojev laserja, dolžine reza in pa seveda od količine in tipa upogibov. Če želiš pa stvar potem še pobarvati, je pa še to strošek. So pa cene prototipov dražje tam 2.5x od serije 100 komadov.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
32949195 (7905) ZandorV2
»

Ohišje za punco

Oddelek: Kaj kupiti
153072 (1672) issak
»

SolidWorks

Oddelek: Programska oprema
356284 (5231) BlackMaX
»

Nakup računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5022548 (21369) _kuhi_

Več podobnih tem