» »

Slike vaših računalnikov

Slike vaših računalnikov

Temo vidijo: vsi
««
33 / 44
»»

freesty ::

TechBeats je izjavil:

Moj ghetto acid trip :D


že star dobro leto, grafa 2 meseca
4770k@ 4.7ghz 1.284v
Corsair H90 z custom Akasa Viper PP
Asus Z87 Deluxe
Crucial Balistix Elite 2133mhz CL9 OC na 2400mhz CL10/1T
XFI Titanium HD
Chieftec Nitro88+ Silver80 plus
CoolerMaster HAF932
*monitor Eizo FS2333
*zvočniki AltecLansing MX5021


Zakaj pa ti vroc zrak iz CPU coolerja piha v ohisje namesto ven z ohisja?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gddr85 ::

zato ker mu vleče hladen zrak notr v hladilnik

maticb492 ::

Moje stvari v novem ohšiju + 360 radiator(in 240 od prej torej; rezervar->pumpa->grafika->240->CPU->360->rezervar)



Isto kot prej je vse samo z straight fittingi in vsi ventilatorji razen 2 so tisti, ki so prišli zraven ohišja, pač ne bom dal 100EUR za neke fensi šmensi ventilatorje ker razlika v temperaturi je itak neopazna :)

Cevi je pa notri verjetno več kot 2 metra zdaj hahah. Tam ko se ne vidi ko je pumpa sem z cevjo naredil 180 stopinj brez da se je "prepognila". Tudi to zato ker šparam na fittingih.

EDIT: Aja, SSDja nista pritrjena pravilno, nista ravna, ker nimam takih SATA power kablov da bi šli ravno ven ampak so kabli ven pod 90 stopinjami, to morem še dobit nekje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

BorutK-73 ::

Za SSD-je bi jaz dal kar obojestranski salotejp in prilepil na isto mesto.

maticb492 ::

BorutK-73 je izjavil:

Za SSD-je bi jaz dal kar obojestranski salotejp in prilepil na isto mesto.



Saj mata te traye, kot sem rekel probelm je SATA power kabel, ga nisem hotu zvijat preveč.

Morem rečt da airflow H440 je katastrofa, par ventov ima, trenutno ima grafika celo 1-2 stopniji več kot prej, pa sem šel iz 120+240 na 360+240. Se vidi da je airflow pomemben :D Je pa 3x bolj tiho kot v prejšnjem ohišju, nekje zgleda rabiš kompromis.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

maticb492 ::

Airflow problem fixed.


Torej PRO TIP: Če kdo razmišlja o vodnem hlajenju v H440. NE,NE NE NE NE NE.

Kar sem prej napisal je bilo po par minutah Unigine heaven, po 1 uri battlefielda je bila razlika 10-15 več... torej skoraj podvojil sem povrčino radiatorjev pa je bilo tako slabše. Zato sem naredil tole, mogoče ni najlepše, ampak deluje:

 null

null



Mislim da niti ni preveč slabo izpadlo, meni je všeč ta stil.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

meganboj ::

danes dobil od kolega računalnik težek kot hudič (računalnik našel v stanovanju ki ga je pospravljal za najemniku)ko sem ga odprl po pravici povedano sam ne vem kaj je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meganboj ()

Map ::

Men zgleda to kot airbrush pištola. Sem se pa nasmejal ko sem videl drugo sliko. :))

Assass1n ::

Phase cooling mogoče, al pa neko hlajenje naštimano na kompresor od radiatorja, al pa kakšen drug prototip hlajenja :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Tastar ::

Airbrush rabi tudi zrak. Druga slika prikazuje kompresor.
Se je kr znajdu tale podnajemnik:)

meganboj ::

ko sem to čudo priklopo vrglo fit ven na štromu
izgleda da je res neke vrste home made kompresor za airbrush pištolo

Shark-357 ::

Kompresor je od hladilnika, za rezervoar stisnjenega zraka pa je uporabil gasilni aparat... dobro se je znašel :)

Assass1n ::

Točn ja, vsa čast kr stručko :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

Janac je izjavil:

Evo, to je to.

1



2



3



4



5



And as always, don't be afraid to RATE/COMMENT.

Kritike so bolj dobrodošle kot nežni komplimenti.


Nekaj moje duše in srca je v tem buildu:P

Dr_M ::

Tiste nalepke v kisti niso ravno nekaj s cimer bi se hvalil, mi je pa vsec tvoja delavnica. :))

54j0 ::

Meni je všeč na zadnji sliki, ko je vse v ohišju BW. Dobro spravljene cevi. Super delavnica, ja.

Janac ::

Dr_M je izjavil:

Tiste nalepke v kisti niso ravno nekaj s cimer bi se hvalil, mi je pa vsec tvoja delavnica. :))


Lahko se pohvalim s tem da je unikaten, ter si ga posledično ne deli ostala polovica sveta ;)

Meni pa je všeč, delavnico sem pa tudi zrihtal v zadnjem mesecu.

KlemenL ::

Meni je tudi všeč, nekaj posebnega:) Nam zaupaš ceno vsega (res vsega) koliko je prišlo?

Janac ::

KlemenL je izjavil:

Meni je tudi všeč, nekaj posebnega:) Nam zaupaš ceno vsega (res vsega) koliko je prišlo?


Delavnice, ali?

verjetno računalnika :)

Janac ::

Mislim, da sem dal okrog 300Eur. Ampak! POudarek je na tem, kar sem sam naredu.

Če koga zanima sem pa tu predstavljal potek gradnje:

CM 690 II Watercooling

http://www.overclock.net/t/1499452/cran...

KlemenL ::

Mislil sem ceno celotnega računalnika, katere komponente ima notr, ohišje ter potem še seveda vodno hlajenje,modifikacije..Uglavnem vse kar vidimo na sliki.

Janac ::

KlemenL je izjavil:

Mislil sem ceno celotnega računalnika, katere komponente ima notr, ohišje ter potem še seveda vodno hlajenje,modifikacije..Uglavnem vse kar vidimo na sliki.


Tukajle sem posodobil komponente, kjer si jih lahko pogledaš: http://www.overclock.net/lists/display/...

Enjoy:P

krispe ::

 :)

:)

MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Map ::

Kakšno je mnenje glede ultrawide zaslona?

Razmišljam o njem, ker mi pride dostikrat prav zaradi odprtih več programov hkrati, ampak ima nekaj slabosti:
- če imam povezan PC in TV in zaslon podvojim, bodo blackbari zelo moteči
- zaradi visoke resolucije je potrebna močnejša grafična
- ne vem, kakšna je prihodnost in prednost tega formata pred 16:9, ampak bi ga kupil verjetno čez kako leto ali dve in se lahko marsikaj spremeni

Te slabosti so me pripeljale do zaključka, da je boljše kupit 2x27" ali 24", ampak zgleda pa ne tako lepo. Pa tudi primere poznam, ko se rabi en star program, ki ima stalno resolucijo npr. 700x500 in ga ne moreš resizat. Tako lahko na drugem monitorju znižaš resolucijo in imaš okno čez cel monitor.

mihco ::

Map je izjavil:

Kakšno je mnenje glede ultrawide zaslona?

Razmišljam o njem, ker mi pride dostikrat prav zaradi odprtih več programov hkrati, ampak ima nekaj slabosti:
- če imam povezan PC in TV in zaslon podvojim, bodo blackbari zelo moteči
- zaradi visoke resolucije je potrebna močnejša grafična
- ne vem, kakšna je prihodnost in prednost tega formata pred 16:9, ampak bi ga kupil verjetno čez kako leto ali dve in se lahko marsikaj spremeni

Te slabosti so me pripeljale do zaključka, da je boljše kupit 2x27" ali 24", ampak zgleda pa ne tako lepo. Pa tudi primere poznam, ko se rabi en star program, ki ima stalno resolucijo npr. 700x500 in ga ne moreš resizat. Tako lahko na drugem monitorju znižaš resolucijo in imaš okno čez cel monitor.


Tak kot na gornji sliki (LG 34UM65) nima razen brutalne diagonale prakticno nobene prednosti in je uporaben za eno in edino stvar...gledanje filmov v kino formatu z razdalije 1,5m ali vec.

-v kolikor gledas 2 zaslona hkrati je "clone" nesmiselna opcija. V nasprotnem primeru pa lahko imas clone in preklapljas med nativnima resolucijama tv-ja in monitorja...katerega gledas v danem trenutku(in te black bari na drugem ne motijo ;))
-samo v igrah in specializiranih 3d programih
-prihodnost je zacrtana in znana...mainstream gre na 4k v 16:9
-tvoj zalkjucek je nesmiseln. Ce potrebujes veliko uporabno povrsino, igranje iger kupi TN 4k. Ce rabis barvno natancnost, vidni kot kupi IPS 1440p. Ce bi zelel vse nanavedeno skupaj je morda lahko 21:9 LG 34UM95-P alternativa vendar ni poceni.

krispe ::

Map je izjavil:

Kakšno je mnenje glede ultrawide zaslona?

Razmišljam o njem, ker mi pride dostikrat prav zaradi odprtih več programov hkrati, ampak ima nekaj slabosti:
- če imam povezan PC in TV in zaslon podvojim, bodo blackbari zelo moteči
- zaradi visoke resolucije je potrebna močnejša grafična
- ne vem, kakšna je prihodnost in prednost tega formata pred 16:9, ampak bi ga kupil verjetno čez kako leto ali dve in se lahko marsikaj spremeni

Te slabosti so me pripeljale do zaključka, da je boljše kupit 2x27" ali 24", ampak zgleda pa ne tako lepo. Pa tudi primere poznam, ko se rabi en star program, ki ima stalno resolucijo npr. 700x500 in ga ne moreš resizat. Tako lahko na drugem monitorju znižaš resolucijo in imaš okno čez cel monitor.


Pri tem modelu (34um65) niti ni potrebna zelo močna grafična, moja GTX 760 poganja vse igre na native resoluciji (2560x1080) z ultra/high nastavitvami :)
Format 21:9 ima definitivno več prednosti kot slabosti (v bistvu trenutno ne najdem niti ene same slabosti), prednosti pa so:
- gledanje filmov je pravi užitek, ker je slika po celem zaslonu
- igranje iger je fantastično. Imaš občutek kot da imaš večji FOV (fied of view)
- sam experience z ultra wide monitorjem je spektakularen :) Ko enkrat probaš, there's no going back haha :D

Vse in vse več gamerjev se odloča za en ultra wide monitor, kot pa 3x 24" oziroma 3x 27" set up, in so bolj zadovoljni :) Res da so 27" monitorji do 144Hz, ampak mislim da je bolj smiselno izbrati velikost kot pa hitrost osveževanja slike :)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

tisma13 ::

Evo še moj računalnik. Sicer se kište ne vidi, ker je na drugi strani stene - na kašči kjer mile volje brni in ne povzroča ne hrupa v sobi ter se ne pregreva. V kratkem bo dodan večji monitor ter soundbar od phlipsa (http://www.euronics.it/acquistaonline/t...


 null

null


Janac ::

Brez zamere, ampak res nevem zakaj bi kdo postavil celo kontrolno ploščo zraven monitorja oz. nad mizo, medtem ko bi ga lahko spodaj?

No, upam, da ti velik monitor prekrije to ploščo:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

BorutK-73 ::

Jaz bi dal kontrolno ploščo na mizo v desni kot ali pa naredil kak pokrov za trenutno. Ampak meni ne zgleda grdo, je pa kar prazen prostor in se tista plošča bolj opazi.
Dobro si si pogruntal to I/O ploščo.
A računalnik je zunaj, ker vlaga je prasica za komponente.

Zgodovina sprememb…

tisma13 ::

Ne računalnik je na podstrešju. I/O je tam zgoraj ker odspodaj pride soundbar, ja rabim še kakšno omarco narediti, a to pride s časom. Iščem pa še eno veliko podlago za miško in tipkovnico v meri 60x100 cm, tako kot je podlga za miško, a pozna kdo kej podobnega.

Delovna površina je zame pomembna in je kakor je velika soba po dolžini cca 240 dolžine

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tisma13 ()

tisma13 ::

Evo danes sem zmontiral še soundbar od philips htl 2163 in zvok je odličen . Subwoofer je pa v spodnejm delu mize in je neviden.

 null

null



Še en zanimiv dodatek k moji računalniški mizi:)

 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tisma13 ()

NejcSSD ::

Naloži na shrani.si in prvi link samo skopiraj tu ;)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Rias Gremory ::

http://imgur.com/ je bolj zanesljiv.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

tisma13 ::

Upam da je v redu

http://imgur.com/FoJ0hP8

gddr85 ::

dobr bo, drugač pa tud tisti linki prej delajo samo doprt moraš v novem tabu

rokp ::

tisma13 je izjavil:

Iščem pa še eno veliko podlago za miško in tipkovnico v meri 60x100 cm, tako kot je podlga za miško, a pozna kdo kej podobnega.


Morda kaj takega (ni ravno 60x100)?

[D]emon ::

tisma13 je izjavil:

Upam da je v redu

http://imgur.com/FoJ0hP8


Malo bolje centriraj zadevo, ker zgleda derpy. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

m0LN4r ::

BorutK-73 je izjavil:

Za SSD-je bi jaz dal kar obojestranski salotejp in prilepil na isto mesto.

Patafix al un pocen iz tedija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GALINTECH ::

m0LN4r je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Za SSD-je bi jaz dal kar obojestranski salotejp in prilepil na isto mesto.

Patafix al un pocen iz tedija.

Lahko tudi ''ježeka''
http://galintech.si/

m0LN4r ::

Ježek, to pa bi blo superduper ideja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Berni_01 ::

 Moja kista :)

Moja kista :)



 Drobovje

Drobovje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Berni_01 ()

dottor ::

Predvidevam da grafična je Striker GTX 760. Kaj pa imaš ostalo not?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Excalibrus ::

Malo cable managementa pa tut nebi neke škodilo :) brez zamere ;)

NejcSSD ::

Škoda ti take stranice, bolš da se nebi notri videlo.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Berni_01 ::

Kam pa naj dam kable?
Sej malo sm jih popravu še vedno pa ni to to -.-
Ja grafa je Asusov Striker GTX 760, procesor AMD FX-8320, 8gb rama kar se še nadgradi...

Me pa zanima kako naj obrnem ventilatorje?

 Trenutna ventilacija

Trenutna ventilacija



Glede na to da pri stranskem spodnjem vleče grafična skozi zrak, ni prav da vleče še en ventilator zrak vn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Berni_01 ()

Janac ::

Poglej si moj komp in kako mam jst kable :)

Klemzz ::

Berni_01 je izjavil:

Kam pa naj dam kable?
Sej malo sm jih popravu še vedno pa ni to to -.-
Ja grafa je Asusov Striker GTX 760, procesor AMD FX-8320, 8gb rama kar se še nadgradi...

Me pa zanima kako naj obrnem ventilatorje?

 Trenutna ventilacija

Trenutna ventilacija



Glede na to da pri stranskem spodnjem vleče grafična skozi zrak, ni prav da vleče še en ventilator zrak vn...


3 in 4 nej ti pihata notr, vent na radiatorju pa vn piha.

freesty ::

Napajalnik obrni tak, da bo od spodaj vlekel zrak in ga pihal pac zadaj ven.

1,2,3,4 naj pihajo notr. Vodni hladilnik pa naj piha ven.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Berni_01 ::

kam pa naj gre potem vroč zrak iz grafične? ga bo moral ven vleč ventilator od vodnega hladilnika...

freesty ::

Lahk pa naredis, da 4ka not piha, 3ka ven, pa cpu cooler tudi not.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
««
33 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572216 (29616) hariscorale
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710214985 (43304) nergac
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244340 (34210) ingeniero

Več podobnih tem