» »

Kje kupit že pripravljen sejtan?

Kje kupit že pripravljen sejtan?

RejZoR ::

Zanima me kje se to dobi, pa da ni kakšna spešl butična štacuna z astronomskimi cenami. Lahko kot masa, še najraje pa kot predpripravljeni panirani "šnicli". Par mescev nazaj sem v Lidlu najdu neki tazga ampak so imel nek one time deal, ker zdej nimajo več, tko da iščem trgovino kjer bi to imeli pod redno robo, da lahko vedno dobiš. Se mi ga ne da delat doma, mi pa je dost kul :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

videc ::

Verjetno v Kalčku.

frudi ::

Dobiš v večini trgovin z bio/vegi hrano (tale seznam ti je lahko v pomoč), v Loving Hut restavracijah (LJ, MB in CE), od ta velikih trgovin pa zagotovo vsaj v večjih Sparih (v Vegi oddelku, običajno nekje blizu hlajenih izdelkov).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Drmr ::

Priporocam sejtan La Vida, dobis ga v Sparu. Je sicer malo drazji, samo je vsaj meni dosti bolj okusen kot kaksni cenejsi.

videc ::

Ampak ni ga čez dober zrezek iz mesa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Drmr ()

c3p0 ::

Seitan spar ima že leta v raznih oblikah, lahko ga pa narediš tudi sam iz moke, če imaš kako urco časa, najprej spiranje škroba, nato kuhanje glutena.

RejZoR ::

Ok, v Sparu vzel njihov dunajski sejtan "šnicel" (paket treh mini sejtan zrezkov) ampak je bil bolj "spongy" kot tisti takrat iz Lidla. Tle se je čutilo, da je nekaj drugače, medtem ko je imel oni takrat res texturo puranjega šnicla (ne čist ampak res noro blizu, tud dimenzijsko je bilo tisto bolj kot taprav dunajc). Vseeno dost všečno. Za foro vzel še neko Gyros zadevo v trakovih, da vidim kakšno je pa tisto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

frudi ::

Če kdaj spet opaziš ta sejtan v Lidlu, se priporočam za obvestilo tule :). Bi ga želel preizkusit, ampak sam bolj poredko zaidem v Lidl, tako da ga bom zagotovo zgrešil.

Ko pa že omenjaš gyros, kdor gre kdaj skozi Celje, toplo priporočam 'gyros v tortilji' v tamkajšnjem Loving Hut-u, meni noro dobra zadeva.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

RejZoR ::

Takrat so imel neke vegetarjanske dneve. Do zdej sem videl tisto samo 1x, medtem ko so se drugi že večkrat ponovil. Očitno ni tazga zanimanja pri nas in dajo bolj poredko. Pa tud stvari nimajo vedno istih.

Btw, ta "gyros" je isto vegi alternativa. Še nisem probal ampak zna bit dobro. Ponavad tisto zapečeno da napol mesnat okus in ker je v trakcih bo konvekcijska pečka lepo zapekla. Bolje kot npr šnicl format kjer je debela sredica.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

frudi ::

Vem, da je gyros vegi verzija :), mene itak zanimajo samo vegi stvari. Pravzaprav imam v hladilniku tak isti paket iz Spara, kot si ga omenil, ga imam namen preizkusit ta vikend.
Tudi tisti gyros v tortilji, ki sem ga omenjal, je vegi, Loving Hut je povsem veganski.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

NonPlusUltra ::

RejZoR je izjavil:

Zanima me kje se to dobi, pa da ni kakšna spešl butična štacuna z astronomskimi cenami. Lahko kot masa, še najraje pa kot predpripravljeni panirani "šnicli". Par mescev nazaj sem v Lidlu najdu neki tazga ampak so imel nek one time deal, ker zdej nimajo več, tko da iščem trgovino kjer bi to imeli pod redno robo, da lahko vedno dobiš. Se mi ga ne da delat doma, mi pa je dost kul :)

Jaz kupujem v Mercator centru, je pa mešanica seitana in tofuja, zelo dobri:
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

RejZoR ::

Thx, bom probal. Danes sem naredil še tisti gyros (sejtan+tofu) in mi je bil zelo všeč. Surovo je sicer imelo vonj po pasji hrani in tud izgledalo je tko nekako, ampak ko je bilo pečeno je bilo pa zelo fajn. Zanimivo začinjeno. Mogoče sem mal predolgo pustil v konvekcijski, da je blo mogoče mal preveč hrustljavo. Je blo vbistvu zanimivo, ko je sendviču dodalo crunch.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

18Jerry18 ::

RejZoR je izjavil:

Ok, v Sparu vzel njihov dunajski sejtan "šnicel" (paket treh mini sejtan zrezkov) ampak je bil bolj "spongy" kot tisti takrat iz Lidla. Tle se je čutilo, da je nekaj drugače, medtem ko je imel oni takrat res texturo puranjega šnicla (ne čist ampak res noro blizu, tud dimenzijsko je bilo tisto bolj kot taprav dunajc). Vseeno dost všečno. Za foro vzel še neko Gyros zadevo v trakovih, da vidim kakšno je pa tisto...

Sparov Gyros je meni zakon!

NonPlusUltra ::

Tudi nuggetsi (Spar) so odlični.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

RejZoR ::

Uf, tega pa nisem videl. Ostalo so imel v hladilnikih, edini ta Veganz napis sem videl tam pri navadnih policah, sam se mi zdi, da bi tole moralo bit ohlajeno, ne? Je možno, da je to samo v večjih Spar centrih?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

NonPlusUltra ::

Je možno ja, jaz kupim v hipermaretu. Dobiš v hladilniku tam kjer njihovo Veggie linijo. Imajo tudi Veganz 'klobase', tiste pikant so zelo dobre.
Je pa zanimivo, da do sedaj še noben od vsejedcev, ki so to pri meni poskusili, ni ugotovil, da to ni piščančje meso. 8-)
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Ti so že hudo podobni pravim, le da le-ti niso narejeni iz odpadkov ob predelavi mesa.

Hofer je imel tudi dobre polnjene panirane zrezke, boljše od "pravih", a jih žal več nimajo v ponudbi.

Drmr ::

Gyros je hud ja. Btw Loving hut je tudi v Lj, v Siski je kontejner, priporocam njihov gyros. Nasproti zelezniske pa je proper gostilna Loving hut.

radmannsdorf ::

c3p0 je izjavil:

Ti so že hudo podobni pravim, le da le-ti niso narejeni iz odpadkov ob predelavi mesa.

Torej delajo iz seitana jed, ki je podobna jedi iz odpadkov? :))

maco-maco ::

Sicer ni tema o tem, ampak, a kdo dela ta gluten doma? Narediš kepo, namočiš v vodo, izpiraš in skuhaš. Je res tako enostavno? Če delam njoke, štrukle in podobne reči, to ne bi smel bit nek problem?
Dober tek!
Kaj?

c3p0 ::

radmannsdorf je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ti so že hudo podobni pravim, le da le-ti niso narejeni iz odpadkov ob predelavi mesa.

Torej delajo iz seitana jed, ki je podobna jedi iz odpadkov? :))


Rajši rečimo tako: mesnim odpadkom dodajo podobne arome in dodatke, da dobijo v obeh primerih brbončicam in nosu užiten rezultat.

maco-maco je izjavil:

Sicer ni tema o tem, ampak, a kdo dela ta gluten doma? Narediš kepo, namočiš v vodo, izpiraš in skuhaš. Je res tako enostavno? Če delam njoke, štrukle in podobne reči, to ne bi smel bit nek problem?
Dober tek!


Od njokov definitivno enostavneje. :) Če njokov ne narediš prav, so gumijasti in trdi, gluten pa težko zaj***, ker mora bit tak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

imagodei ::

c3p0 je izjavil:

Seitan spar ima že leta v raznih oblikah, lahko ga pa narediš tudi sam iz moke, če imaš kako urco časa, najprej spiranje škroba, nato kuhanje glutena.

Do elaborate... Morda recept v nekaj korakih? URL?
- Hoc est qui sumus -

Cervantes ::

Šejtana se izogibaj!
To je hudič!

fosil ::

c3p0 je izjavil:

Ti so že hudo podobni pravim, le da le-ti niso narejeni iz odpadkov ob predelavi mesa.

Namesto tega so proizvod kemične industrije.
Če misliš da je to boljše.
Tako je!

maco-maco ::

1kg moke + 0,5L vode. Zgneteš. Kuglo zaliješ z vodo za 2 uri. Potem izpiraš škrob. Tvorijo se nekakšni možgani, ko izpereš ves škrob nastane mehkejša umetna dojka - slika

Kuhaš slabo uro, zadeva naraste, ohladiš, narežeš in uporabiš po svoje.
Kaj?

c3p0 ::

fosil je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ti so že hudo podobni pravim, le da le-ti niso narejeni iz odpadkov ob predelavi mesa.

Namesto tega so proizvod kemične industrije.
Če misliš da je to boljše.


Imam ravno en paketek pri roki, edina "čudna" sestavina je modificiran škrob.

Ti produkti so bolj za tiste, ki pogrešajo kak mesni proizvod, ki so ga včasih jedli, pa ga zdaj nočejo več, zaradi drugih pomislekov. Verjetno pa tega ne jedo vsak dan.

wasd ::

Živa center, Tomačevo. So dobavitelji tovrstnih izdelkov za Mercator. Menda dobra ponudba in ok cene.

Unknown_001 ::

Me samo informativno zanima. Po čem ima tole okus? Oz. čemu se najbolj približa.

Vidm da je dost đabe cenovno. Moka je poceni, voda tudi... se da fino najest od tega?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

NikolormousB ::

Jaz občasno doma delam seitan. Postopek je prilepil že maco-maco. Receptov je ogromno na netu.

Me samo informativno zanima. Po čem ima tole okus? Oz. čemu se najbolj približa.


Seitan sam po sebi nima ravno izrazitega okusa. Končni okus narediš z začimbami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44459013 (3852) m0LN4r
»

Nobel Kebab (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30141209 (27655) Mare2
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313302 (4035) c3p0
»

Hrenovke - škodljive? Da ali Ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10228847 (25532) mojsterleo

Več podobnih tem