» »

25 milijard dolarjev v 30 dneh. Je na trgu kripovalut balon?

25 milijard dolarjev v 30 dneh. Je na trgu kripovalut balon?

coindesk.com - Za en bitcoin boste danes odšteli okoli 1.700 dolarjev, kar pomeni, da je vrednost te kriptovalute v zadnjem mesecu zrasla za več kot tretjino. Nekateri analitiki že napovedujejo, da se bo vrednost bitcoina v naslednjih 8 do 14 mesecih povzpela na okoli 4000 dolarjev. Vendar zadnje mesece niso odlični časi le za bitcoin, ampak za vse kripto valute.

Skupna tržna vrednost vseh javno dostopnih kriptovalut je v zadnjih 30 dneh zrasla za skoraj 80 odstotkov oziroma za skoraj 25 milijard dolarjev. Še pred mesecem dni je bila vrednost vseh kriptovalut približno 28 milijard, danes pa se številka že bliža 50 milijardam. Zato mnogi analitiki že opozarjajo, da je na trgu kriptovalut balon.

95 komentarjev

«
1
2

gruntfürmich ::

tile pravijo da ne... http://www.coindesk.com/second-wave-bit...

v zadnjem času reklamirajo blockchain kot da bo to rešitev vseh svetovnih problemov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ne, ne, nikakor ni nobenega balona.

Kje vidite kakšen balon?

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

^borzna manipulacija, brišite^

ZaphodBB ::

Zlato pada, Bitcoin raste. Definitivno ni balon.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

K0l1br1 ::

Torej, veterani, priporočila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

dreta ::

K0l1br1 je izjavil:

Torej, veterani, priporočila?


HODL!!!

gruntfürmich ::

plemenitite fiat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Thomy ::

K0l1br1 je izjavil:

Torej, veterani, priporočila?


Če želiš bit živčn pa trgovat greš v alt-coine če pa želiš bit miren in sam gledat kako ti investicija "počasi" raste pa Bitcoin. :)

maco-maco ::

Danes so dovoljene sanje, jutri je sreda.
Kaj?

aerie ::

Vernikov je čedalje več ;)

ZaphodBB ::

K0l1br1 je izjavil:

Torej, veterani, priporočila?

Kar se investicij tiče nikoli ne verjemi priporočilom "veteranov". Kdor ima kristalno kuglo ti ne bo povedal kaj se bo zgodilo. Kdor ti pa govori kaj se bo zgodilo, pa nima kristalne kugle.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

K0l1br1> Torej, veterani, priporočila?

Investiraj čimbolj razpršeno. Tako boš izgubil najmanj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

K0l1br1> Torej, veterani, priporočila?

Investiraj čimbolj razpršeno. Tako boš izgubil najmanj.

To je pa en nasvet, ki ga dajejo veterani katerega se splača poslušat. Ker so se veterani naučili the hard way. Ampak ga novinci ne poslušajo dokler ne popušijo kupčka denarja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

kingsix ::

Opažam, da ljudje mislijo, da se je v kriptovalute pravzaprav steklo toliko denarja (25 miljard $). To je seveda pravljica.
Market cap je le vrednost vseh kovancev glede na trenutno tržno ceno kovancev...zato je ripple market cap včeraj šel gor za 3 milarde in potem kar hitro dol za kakšne 2.
Market cap nima veze z tem koliko svežega kapitala je dejansko priteklo na market.

sivistol ::

K0l1br1 je izjavil:

Torej, veterani, priporočila?


bitcoin, eth , litecoin , zcash maybe, xrp , in par 100$ za igračkanje
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

gruntfürmich ::

investiranje razpršeno v kriptovalutah morda ne velja, ker ko bo grmelo bo grmelo povsod.

marketkap se po mojem zdaj napihuje s strani kitov ki selijo premoženje iz valute v valuto iz venčka top 10 in vsekakor to ni denar ki je noter.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

K0l1br1 ::

Prav vidim, BTC iz cca 1500+ na 1700+ samo danes? Podobna strma krivulja. Ga čaka usoda rippla?

maco-maco ::

K0l1br1 je izjavil:

Prav vidim, BTC iz cca 1500+ na 1700+ samo danes? Podobna strma krivulja. Ga čaka usoda rippla?

Več v naslednji epizodi Hrabrega miška.



Resno, tak napet post si napisal.
Kaj?

K0l1br1 ::

maco-maco je izjavil:

Resno, tak napet post si napisal.
Talent, pač.

jype ::

gruntfürmich> investiranje razpršeno v kriptovalutah morda ne velja, ker ko bo grmelo bo grmelo povsod.

Ne pravim, da "razpršeno investirajte v kriptovalute". To je tako, kot bi rekel, da razpršeno investiraj v proizvajalce obešalnikov.

Razpršeno mislim v smislu tega, da na začetku recimo 20 letne kariere razpoložljiva sredstva redno vlagaš na tvegane trge (recimo 30% delniške, 20% kriptovalute, 20% obveznice držav na rastočih trgih in 20% ohranjaš likvidno, za nujne primere ali odlične priložnosti). Po desetih letih začneš portfelj iz delniških trgov in v kriptovalut umikati proti obvezniškim skladom in bolj stabilnim gospodarstvom, zaključiš pa IMO najbolje tako, da imaš v več državah papirje za rezidentstvo ali državljanstvo in kos zemlje, ter v vsaki državi v par stabilnih bankah naložene nekaj gotovine, oziroma v primeru da si to lahko privoščiš, da si lastiš deleže v podjetjih ali nepremičnine, ki zagotavljajo pasiven dohodek. Na tak način se lahko kotališ po svetu v skladu s svojimi potrebami po vremenu, gospodarski in politični klimi ali drugih preferencah.

To je teorija. Praksa je žal taka, da večina ljudi želi obogateti hitreje in bolj, kot so dejansko sposobni, zato iščejo bližnjice, kjer jih čakajo tisti, ki (tako kot jaz v svojem prvem prispevku v tej temi) obljubljajo nemogoče in za obljubo (dajanje, ne držanje) mastno zaračunajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

VaeVictis ::

IMHO bo nekje do Julija korekcija trga.

Potem pa bomo jeseni ponovno videli vzpon crypto valut.

Na dolgi rok bodo pa crypto valute še višje kot so sedaj...

Gregor P ::

VaeVictis je izjavil:

Na dolgi rok bodo pa crypto valute še višje kot so sedaj...
Tudi sam sem delim to mnenje (seveda ne kar za vse kriptovalute, ampak BTC ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Načeloma bodo zaradi svojih globalističnih lastnosti (katerakoli oblast jih zelo težko regulira, na noben način niso odvisne od geografske lokacije, internet se z novimi iniciativami širi hitreje, kot ga regulatorji lahko lovijo) kriptovalute ostale z nami, kljub temu je pa pomembno razumeti, da zaradi tehničnih razlogov lahko posamezna kriptovaluta, ali pa cel spekter njih, v zelo kratkem času postane ničvreden (npr. uspešen kriptografski napad ali pa že zgolj vztrajen globalen napad na omrežje posamezne kriptovalute).

Pomembno je tudi vedeti, da je cena teh valut lahko precejšnja v primerjavi s fiat valutami (transakcije v bitcoin omrežju so zdaj že precej drage, prav tako energija za vzdrževanje omrežja še vedno znatno raste). Različne tehnologije sicer ponujajo ali obljubljajo različne rešitve teh težav, od zaupanja uporabnikov pa je odvisno, koliko jih bo hranilo vrednost v vsaki posamezni obliki.

In še zadnje: Tudi trg kriptovalut se ves čas konsolidira. Mnoge so že pozabljene, čeprav so v resnici še čisto sveže. Vsi morajo, če želijo vrednost ohraniti, prej ali slej kupiti tiste kriptokovance, ki si jih lasti tudi znaten delež drugih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

AnotherMe ::

Da bi sklofutal vsakega posebej, ki mi je pred 5 leti rekel, da se ne splača minat!!!

Pac-Man ::

AnotherMe je izjavil:

Da bi sklofutal vsakega posebej, ki mi je pred 5 leti rekel, da se ne splača minat!!!
Začni pri sebi.

680x0 ::

Seveda ni balon. Definicija ekonomskega balona je, da tržna vrednost sredstva bistveno presega njegovo stvarno vrednost, bitcoin pa (baje) nima stvarne vrednosti.

Gregor P ::

jype je izjavil:

kljub temu je pa pomembno razumeti, da zaradi tehničnih razlogov lahko posamezna kriptovaluta, ali pa cel spekter njih, v zelo kratkem času postane ničvreden (npr. uspešen kriptografski napad ali pa že zgolj vztrajen globalen napad na omrežje posamezne kriptovalute).
... da, s tem se tudi strinjam.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

maco-maco ::

Na tak način se lahko kotališ po svetu

Takšen in drugačen kapital se seli v Zeleno dolino že ves čas. Najbrž bi tudi skromnejši lahko sledili trendu.
Je pa ta tvoja teorija dokaj standardna; tista fora, kolikor si star, toliko % v kešu/obveznicah/zlatu. Samo s tem izgubiš tisto pravo razpršenost. Meni se zdi bolj smiselno dobičke iz prvih let vlagat v bolj konzervativne, ne pa same glavnice.

Da bi sklofutal vsakega posebej, ki mi je pred 5 leti rekel, da se ne splača minat!!!

Saj se ni.
27.12.2011....0.6BTC
31.12.2011...0.7BTC
5.1.2012...0.7BTC
Poraba elektrike je bila najbrž višja od cene narudarjenih BTC-jev.
Kaj?

krneki0001 ::

V prihodnosti se bo ena valuta fiksirala v razmerju do flat valut, ocenjujem da ripple, stem se bodo tudi vse ostale valute primorale vezat. S tem bo konec klasičnega trejdanja s kriptovalutami, razvili se bodo pa derivati, ki bodo neka siva področja in kjer se bo nadaljevala kariera špekuliranja, ki bodo podobne kot hipotekarne obveznice v ameriki od 2002 do 2008.
Tale gospodarski zagon, ki se začenja bo trajal maksimalno leto in pol, potem bo pa spet udarila ena večja kriza kot 2008.

oracle ::

Moje skromno mnenje:

Struktura investitorjev se naglo spreminja. Prej navdušenci, sedaj pa prihajajo še "zaslužkarji" iz konvencionalnih kapitalskih trgov. Zraven so se bitcoinu še malo tresla tla (razne težave in govorice) in posledica je bila velik porast alternativnih kovancev. Konkretno današnji podatki pa kažejo, da se bitcoinu ime mogoče že opralo in vidimo migracijo kapitala nazaj v "ziher" kovance. Vse skupaj deluje kot naval širše publike. In ta publika bo ob prvem zvoku pokanja balona pobrala šila in kopita. Tisti, ki se tega zavedajo (baza) bo ostala in cena bo padla na neko... "realno". Dolgoročno pričakujem počasno rast bitcoina z vmesnimi baloni in poki. Tudi kak altcoin se zna dolgoročno postaviti na noge.

Imam občutek, da se v tem procesu kriptovaluje odmikajo od svojega poslanstva. Vedno bolj postajajo orodje špekulantom, na nek način podaljšek delniškega trga.

maco-maco ::

Pa saj kapital se vedno seli tja, kjer je izplen najboljši. Problem je ravno v tem, da kapital nima kam it. Evro se bo sesul, petro dolar bo padel, delnice so na vrhu pred strmim padcem, bitcoin is a fad, nepremičninski balon, zlato še za zobe ni več, naftnim državam se piše konec, Kitajska v zadnjih vzdihljajih,....
Kaj?

jype ::

maco-maco> Je pa ta tvoja teorija dokaj standardna; tista fora, kolikor si star, toliko % v kešu/obveznicah/zlatu. Samo s tem izgubiš tisto pravo razpršenost. Meni se zdi bolj smiselno dobičke iz prvih let vlagat v bolj konzervativne, ne pa same glavnice.

Ja, te nianse lahko pomenijo precejšnje razlike, ampak glavni vir te investicijske modrosti je obvladovanje investicijskih tveganj. Problem čustev je, da "zakaj nism vsega dnarja porinu v Apple, bi bil zdej miljarder" deluje retroaktivno, v pravi smeri se pa konča s "klošar".

Pa še eno reč je treba poudariti: Vsi, ki so prodajali med krizo, so izgubili bistveno več kot vsi, ki smo takrat kupovali.

kingsix ::

na koncu je še vedno en in edini safe haven - zlato.

jype ::

oracle> Imam občutek, da se v tem procesu kriptovaluje odmikajo od svojega poslanstva. Vedno bolj postajajo orodje špekulantom, na nek način podaljšek delniškega trga.

Ker borz ni mogoče smiselno regulirati, se tega ne da preprečiti drugače, kot da ustanoviš novo kriptovaluto, ki ji vrednost ne bo rastla - zato je nihče ne bo niti povohal, žal.

kingsix> na koncu je še vedno en in edini safe haven - zlato.



Graf je videti popolnoma enak kot bitcoin (v odvisnosti do s&p500).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kingsix ()

mtosev ::

ne verjamem v kriptovalute. naj mi en razloži zakaj bi rabil verjeti v njih?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> ne verjamem v kriptovalute. naj mi en razloži zakaj bi rabil verjeti v njih?

Ni ti treba verjeti vanje.

maco-maco ::

ne verjamem v kriptovalute. naj mi en razloži zakaj bi rabil verjeti v njih?

Verjel? Najbrž jim ne zaupaš? Včasih so verjeli v školjčne lupine in zlato.
Kaj?

mtosev ::

to sem mislil. uporaba slabe besede.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Looooooka ::

mtosev je izjavil:

ne verjamem v kriptovalute. naj mi en razloži zakaj bi rabil verjeti v njih?

Jst ne verjamem v boga...pa poznam kup ljudi, ki vanj verjamejo/verujejo.
Na koncu dneva sem s kriptovalutami v enem letu potrojil vlozke. Tko da tud ce ne verjamem v njih ne spremeni dejstva, da se je zaenkrat vlaganje vanje bolj splacalo kot vlaganje v vecino drugih zadev, kjer se obljublja denar brez dejanskega dela.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

dobro, da vi imate jajca. mene je strah, da bi dosti izgubil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

kingsix ::

jype je izjavil:


kingsix> na koncu je še vedno en in edini safe haven - zlato.

Graf je videti popolnoma enak kot bitcoin (v odvisnosti do s&p500).


Ja, ampak vprašanje kaj bo, ko bo prišla nova kriza. =)
Tu me zanima kako se bodo odzvale kripto-valute. Zaenkrat še 2008 recesije ne mormo štet, ker je še bil krpto-svet v povojih.

Aston_11 ::

Saj nič nimaš. Službe nimaš, zgubil bi denar od matke. Seveda pa tudi ta ni tema o tebi.

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Se je pa dobro ocenil. Pač ni za take zadeve. Ampak ja, tema je o balonu kriptovalut.

Še ena za lahko noč.

Kaj?

krneki0001 ::

mtosev je izjavil:

dobro, da vi imate jajca. mene je strah, da bi dosti izgubil.


Kdor ne upa, ta ne profitira.

Meni je kolega rekel, da se bo držal orodja in da bo z njim zaslužil dovolj, jaz sem samo danes v parih urah na dobičku za njegovo letno plačo.

pegasus ::

In kako je svet v globalu zaradi tega boljši?

Machete ::

Pa si prodal in si potegnil na svoj račun dolarje? Če nisi, nisi na nobenem dobičku. Zgolj teoretičnem in trenutnim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tr0n ::

Kaj pa kaksen https://www.iconomi.net/ kjer hkrati investiras v razlicne digitalne assete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

neznanko ::

Machete je izjavil:

Pa si prodal in si potegnil na svoj račun dolarje? Če nisi, nisi na nobenem dobičku. Zgolj teoretičnem in trenutnim.


Pri tej logiki potem nisi na profitu dokler nimaš denarja v žepu.

krneki0001 ::

Machete je izjavil:

Pa si prodal in si potegnil na svoj račun dolarje? Če nisi, nisi na nobenem dobičku. Zgolj teoretičnem in trenutnim.


Če še gor leze in danes ponoči je segwit. Zakaj bi sedaj prodajal?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika razprodaja na trgu kriptovalut (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
312111961 (84809) Saul Goodman
»

Bitcoin najnižje v zadnjem letu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
10726905 (20316) A. Smith
»

Bitcoin presegel 2000 dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
13041382 (30275) shadeX
»

Kar gre gor, mora tudi dol: ether (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7137929 (32033) Hair
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832745 (25994) psickolog

Več podobnih tem