» »

Apple se ob stagnaciji prodaje iPhonov tolaži z AirPodi

1
2
3

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:


It's the end of the line, Apple...

Obvezna vsakomesečna napoved skorajšnjega konca epla, s strani vrhunskega forumskega analitika.:))

Sploh pa realnosti niza rekord za rekordom.


Zgolj večletne izkušnje z uporabo teh precenjenih igračk in ocena kvalitete njihovih storitev v razponu nekaj let.

leiito ::

S psihološkega aspekta je zanimiva ta potreba Slovencev, da se ne samo identificirajo z neko agendo, ideologijo, blagovno znamko itd., ampak da z versko gorečnostjo zagovarjajo A in demonizirajo B, sploh če je B povezan s kapitalizmom in ZDA. Retorika Apple hejterjev v polemikah o Applu, je enaka anti-Janša retoriki v političnih diskusijah. Ti ljudje jemljejo drugačna mnenja zelo osebno, diskurz se spusti na čustveno in ad personam raven.

zmaugy ::

Če si imel v mislih mene, se bolj ne bi mogel zmotiti. Nisem fanboy/hater kogarkoli/česarkoli.

MrStein ::

Bomo videli, če je/bo letošnja napoved kaj bolj resnična kot 20 prejšnjih. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

zmaugy je izjavil:

Če si imel v mislih mene, se bolj ne bi mogel zmotiti. Nisem fanboy/hater kogarkoli/česarkoli.


To ni nekaj, kar sam sebe predlagaš, nihče zase ne misli, da je hejter.

zmaugy ::

Za svoje apple igračke sem plačal več kot 2000 EUR (prej jurja več). Ipad in iphone uporabljam zelo veliko, vendar opažam, da se je kvaliteta storitev poslabšala, ravno tako z določenimi dodatki nisem zadovoljen, določene stvari, ki bi bile nujno potrebne, se ne zgodijo v vseh teh letih. Zakaj? Pač zato, "ker smo apple" in ker si to lahko privoščimo. Glede na to ocenjujem, da so se izpeli in da sledi upad - trenutno je stagnacija (če je človek optimist).
Kar pa se tiče verske gorečnosti, dovolj je prebrati kakšno temo na support forumu appla in je povsem jasno, na kateri strani je verska gorečnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hojnikb ::

pac ni tak ekosistem za tebe, pa se za marsikaterega slotechovca. to se ne pomen, da je slab ekosistem.
#brezpodpisa

blackbfm ::

In kaj ta ekosistem ima kar googlov nima?

leiito ::

zmaugy je izjavil:

Za svoje apple igračke sem plačal več kot 2000 EUR (prej jurja več). Ipad in iphone uporabljam zelo veliko, vendar opažam, da se je kvaliteta storitev poslabšala, ravno tako z določenimi dodatki nisem zadovoljen, določene stvari, ki bi bile nujno potrebne, se ne zgodijo v vseh teh letih. Zakaj? Pač zato, "ker smo apple" in ker si to lahko privoščimo. Glede na to ocenjujem, da so se izpeli in da sledi upad - trenutno je stagnacija (če je človek optimist).
Kar pa se tiče verske gorečnosti, dovolj je prebrati kakšno temo na support forumu appla in je povsem jasno, na kateri strani je verska gorečnost.


V redu, pač najdeš kaj drugega, ampak zdi se, da katastrofiraš, dvomim da je to sentiment večine Applovih uporabnikov. Ne vem sicer o katerih Applovih storitvah govoriš, ki so te razočarale, hardversko in softversko vse deluje OK, valjda da bi si želel ekran do roba in brezžično polnjenje, dvomim pa, da Apple načrtno zavira razvoj, že tako ni mačji kašelj lansirati nov model in da vse deluje tako zanesljivo kot pri Applu. Lani so npr. hiteli z AirPodi pa so jih moral potem prestaviti.

NikolormousB ::

blackbfm je izjavil:

In kaj ta ekosistem ima kar googlov nima?


Hitre telefone.

blackbfm ::

Zbudi se, nismo leta 2010:))

NikolormousB ::

A nisi pogledal primerjave na 1. strani? Zastarel iPhone je nascal najnovejšega Samsunga za več kot pol minute.

blackbfm ::

Se enkrat samsung bolje deluje z lastnim socom

Chrome, youtube, gmail in take podobne zadeve letijo bp.. Ce pa en obskuren spil loada 0.5 sekunde dlje ker se avtorju ni dalo zoptimizirat android verzije to pa pac ni merodajno

NikolormousB ::

iPhone ne rabi izgovorov. 1 leto stara kanta šola najnovejše in najboljše iz android tabora.

blackbfm ::

A te nosi luna al kaj:))

Invictus ::

blackbfm je izjavil:

In kaj ta ekosistem ima kar googlov nima?

Redne update 2 leti starega hardwara...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Modri dirkač ::

Invictus je izjavil:

blackbfm je izjavil:

In kaj ta ekosistem ima kar googlov nima?

Redne update 2 leti starega hardwara...

Res je, in zato sem v zadnjih 5 mesecih popolnoma prešel v apple ekosistem, zaenkrat zelo zadovoljen, malo je bil learning curve ampak ko si enkrat vse nastaviš, zadeva dela seamless.

Micorosoft bi sicer z WIN10 lahko bil dostojen konkurent apple, manjka jim pa celovita ponudba/integracija phone-tablet-pc, too little too late.

Google bo pa moral prvo poenotit svoj android polizdelek, preden ga začnem jemati resno.
Everybody lies!

kotanyi ::

NikolormousB je izjavil:

blackbfm je izjavil:

In kaj ta ekosistem ima kar googlov nima?


Hitre telefone.



Heh. Nikakor. Si morda zadnje tri leta uporabljal kako moderno zadevo v istem cenovnem rangu?

(Velika) prednost Appla je v resnici izjemno dobra integracija sistema in uporabniškega računa. Backup appov, kontaktov, settingov, lahkotnost prenosa med (jabka) napravami, preprostost uporabe za laičnega uporabnika, konsistentost interface-ov med iNapravami. To je tisto, kjer je Apple še vedno leta pred konkurenco.

NikolormousB ::

Heh. Nikakor.


A zato tale malo updatan 4 leta star telefon ubije 14 dni star "masterpiece" od Samsunga v speed testu? :)

blackbfm ::

ampak ko si enkrat vse nastaviš, zadeva dela seamless.


Največja fora je da sploh ni nekih zadev za nastavljat.. Se pri androidu bi loh vec blo.

A zato tale malo updatan 4 leta star telefon ubije 14 dni star "masterpiece" od Samsunga v speed testu? :)


SE ni 4 leta star,to bi loh kot fanboy vedu :p

MrStein ::

Uh, eni še vedno nočejo sprejeti dejstva, da so iPhoni hitri?
Ježeš, ježeš...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

4knative ::

iPhone SE je res dober telefon za 300 eur.

kotanyi ::

NikolormousB je izjavil:

A zato tale malo updatan 4 leta star telefon ubije 14 dni star "masterpiece" od Samsunga v speed testu? :)


Ponavljam - si zadnje tri leta uporabljal kak moderen Android telefon? Jaz ne govorim na podlagi testov, ampak lastnih izkušenj in moj popedenan leto star Android telefon je odziven vsaj toliko kot moj tazadnji iPhone če ne bolj. Ponavljam pa, da gre za lastne, anekdotične izkušnje in ne za neke synth/realworldwannabe teste. Ne da karkoli od tega kaj dosti šteje, ampak včasih je razlika bila, in to ne majhna, danes je IMHO skorajda ni. Zato trdim, da so prednosti iOSa drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

blackbfm ::

MrStein je izjavil:

Uh, eni še vedno nočejo sprejeti dejstva, da so iPhoni hitri?
Ježeš, ježeš...


da te popravim *eni še vedno nočejo sprejeti dejstva da so androidi hitri.. ker živijo tam nekje leta 2010:)) iphone deluje glede na hw solidno, ni kej

iPhone SE je res dober telefon za 300 eur.


Kot telefon je ok, za kaj več pa je bolj bogo vse skup, pač premali displej, poleg pohabljenega sistema..

MrStein ::

Hecno, kako je potem SE vseeno hitrejši od zadnjega Android flagship-a?
Kje so tisti "hitrejši" modeli?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IQ Veverica ::

Folk se ne zaveda da Apple oz. iPhoni zmagujejo na dolgi rok. Če je bil S8 zmagovalec proti SE (gledal samo prvo polovico videa), potem počakaj leto, dve ko bo začel S8 že kašljat, medtem ko bo performance na SE ostal enak.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

exactly. android bo mogoce delal super ko ga potegnes iz skatle, ko pa enkrat zaserjes z appi in ko pridejo updejti, je pa grozen kos neuporabne opeke. medtem pa jabolcniki kr delajo pa se updejte dobis za prakticno anticen model.

pa da me nebo kdo obtozu; do zdaj sem mel vedno highend androide (nazadnje s6 za kratek rok) in je bla pr vseh ista zgodba. fuck that, rajse zrtvujem kak setting ali ficer ce stvar dela smooth. nismo vec 12, da bi vsak da nov rom flashal gor in pretweakal vse mogoce confige.
#brezpodpisa

blackbfm ::

Hecno, kako je potem SE vseeno hitrejši od zadnjega Android flagship-a?
Kje so tisti "hitrejši" modeli?


Meni se ne zdi neka občutna razlika. Sicer imaš pa na s8 dodatna jedra in dodaten ram, ko boš napravo zabil boš imel na s8 ziher več fore, pri iphonu boš pa lepo čakal na tisti en app ki teče v ospredju :p pa s8 proc je novejšaa generacija, ziher bolj učinkovit pri porabi

fuck that, rajse zrtvujem kak setting ali ficer ce stvar dela smooth


uf se spomnim ja kak je ios7 delal smooth na iphone 4ki:)):))

hojnikb ::

se vedno bolsmooth kot highend android iz casa 4ke ob launchu
#brezpodpisa

hojnikb ::

ce je kdo mel sanso uporablat htc desire ali s1 iz tistega casa, potem ve o cem govorim
#brezpodpisa

Furbo ::

V naslednji verziji ios gre vse na 64 bitov, me zanima, kako bo to vplivalo na hitrost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

hojnikb je izjavil:

se vedno bolsmooth kot highend android iz casa 4ke ob launchu


to je res, samo te časi so že davno mimo

hojnikb ::

zeze, ampak praksa kaze, da ti proizvajalci tudi danasn flagship ubijejo z updejti ali pa vsaj pohabijo.

zal, android je pac en velik mess, se vedno. Sj nemore bit drgac, glede na velikost ekosistema.
in potem kupis flagship, pa si cez 2 leti pecen, ker pozabijo nate. potem pa ni druge kot drkanje po xda, da najdes rom, ki ni delezen groznih exploitov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IQ Veverica ::

@hojnik

Ahh tudi tebe je iOS "obsedel" :). Si še spomnim ko si še nedolgo nazaj bil goreč droid fan, podobno kot jaz. iPhona sem se upiral do zadnjega (prej imel vse mogoče brande androidov), ampak zaradi službe (ios development), sem bil primoran zamenjati telefon (sicer že 2 leti na iOS-u sedaj).

Ne obžalujem ničesar. Kvaliteta izdelave samih Applov produktov je izjemna, sam iOS sistem pa "polished" v nulo. Zadeva kar dela, kakorkoli obrneš.

Welcome to the club. Kaj si kupil?
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

hojnikb ::

ip7. Sj ne da me je kej obsedlo, ker je še vsak telefon in OS mel tečne quirke, vkjučno s tem. Je pa daleč najbolj smooth od tega kar sem do zdaj mel, to pa. Če bi ga sodu samo po specih, bi si reku "to je ja za v smeti, 2 jedern proc in 1960mah baterija !?!?!". A kjub temu stvar bp zdrži 4 dni light uporabe.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

blackbfm je izjavil:


...ziher...
...ziher...

Ziher.
Številke pa pravijo drugače.
Ampak ja, štekamo. Čutiš na vodi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

pa s8 proc je novejšaa generacija, ziher bolj učinkovit pri porabi

učinkovitost se ne konča pri hardwareu.
#brezpodpisa

IQ Veverica ::

Če bi ga sodu samo po specih, bi si reku "to je ja za v smeti, 2 jedern proc in 1960mah baterija !?!?!"


iPhona ne moreš sodit po specis ker je OS čist drugače optimiziran. Najbolj mi gre na smeh ko berem komentarje na GSMArena in se folk prepira da zadeva ni vredna denarja, ker ima polovico slabše specse kot npr S8, čez 2 leti pa S8 dela pol manj hitro kot nov.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

blackbfm ::

učinkovitost se ne konča pri hardwareu.


Ce ti telefon drzi 4 dni potem ga imas itak bolj za okras

Ziher.
Številke pa pravijo drugače.
Ampak ja, štekamo. Čutiš na vodi.


Cutim na vodi da je 10nm proc zadnje gen je bolj ucinkovit kot 14/16nm prejsnje gen

čez 2 leti pa S8 dela pol manj hitro kot nov.


Pocistis cache in dela ko nov. Ce pa ne pa zresetiras na tovarniške, iphone included.

hojnikb ::

Cutim na vodi da je 10nm proc zadnje gen je bolj ucinkovit kot 14/16nm prejsnje gen

Dokler ne teče na njem greznica, that is.

Tudi stare nokie so bile hudo učinkovite back in 00', pa niso ble fabricirane na 10nm, niti niso mele 3000mAh baterije.

Ce ti telefon drzi 4 dni potem ga imas itak bolj za okras

Maš prav, nisem na njega prilepljen 24/7.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

blackbfm je izjavil:


Cutim na vodi da je 10nm proc zadnje gen je bolj ucinkovit kot 14/16nm prejsnje gen

Vera enim veliko pomeni. Meni pa dejstva. Imaš kaka?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

Vera enim veliko pomeni. Meni pa dejstva. Imaš kaka?


Ja eni verjamemo v tehnoloski napredek, apple oz njihovi fanboyji pa zgleda da pac ne.. :))

hojnikb ::

tehnoloski napredek ni pogojen samo z stevilkami na papirju.
#brezpodpisa

MrStein ::

blackbfm je izjavil:


eni verjamemo

Eni pa vemo.

Vsakemu svoje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

A ima kdo te slušalke (Airpods)? Imam nekaj vprašanj

- Kako vam sedejo v uho
- Kvaliteta zvoka
- Koliko zdrži baterija ob poslušanju glasbe

So vredne svojega denarja?

nejcek74 ::

shadeX je izjavil:

A ima kdo te slušalke (Airpods)? Imam nekaj vprašanj
- Kako vam sedejo v uho
- Kvaliteta zvoka
- Koliko zdrži baterija ob poslušanju glasbe
So vredne svojega denarja?

Jaz sem jih preizkusil, pa mi padajo iz uses in jih zal ne morem uporabljat. Tezko komentiram zvok, ker jih nikakor nisem mogel dobro pozicionirat v usesu. Imam pa pa probleme s kakršnimikoli slušalkami te oblike (ne samo od Appla, ne samo brezicnimi).

no comment ::

Meni ostanejo v ušesu presenetljivo dobro. Z žičnimi Applovimi sem mel pogosto težave, predvsem zaradi tega, ker jih slej kot prej cukneš za žico in padejo ven oz. jih teža same žice potegne ven.

Drugače pa nisem netopir, nisem heavy user in ne morem komentirat glede zvoka in baterije. Če so kje kakšne s pol manjšim "štilom", 3x boljše in 5x cenejše (kot je to vedno pri Applu, ane slotekerji?!) potem verjetno niso vredne svojega denarja (in dobre integraciji z ostalimi napravami)...

shadeX ::

Torej ubistvu drugega kot preizkusit mi ne preostane. Ubistvu bi jih uporabljal za poslušanje glasbe doma v povezavi z macom, kot prostoročno telefoniranje v avtu ter za kolesarit oz. tečt.

Vprašanje sedaj je.. kje bi to zadevo lahko pred nakupom preizkusil? Bigbang ne verjamem da jih ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

nejcek74 ::

jaz sem jih ukradu sodelavki :D za en dan.
Ne vem, spletna prodaja pa jih vrneš ce ti ne sedejo? A apple stacune v slo ti tega ne omogocijo?

zmaugy ::

shadeX je izjavil:

Torej ubistvu drugega kot preizkusit mi ne preostane. Ubistvu bi jih uporabljal za poslušanje glasbe doma v povezavi z macom, kot prostoročno telefoniranje v avtu ter za kolesarit oz. tečt.

Vprašanje sedaj je.. kje bi to zadevo lahko pred nakupom preizkusil? Bigbang ne verjamem da jih ima.

Prostoročno telefoniranje v avtu? Na slušalke?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024196 (21038) no comment
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811923 (9714) solatko
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830080 (25722) blackbfm
»

Apple s padcem prihodkov razočaral (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
16643180 (39282) sandmodnigga
»

Apple rekordno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6722739 (20624) nekikr

Več podobnih tem