» »

Velikani zapuščajo Apple Watch: Cooku košarico dali že Google, Amazon in Ebay

Velikani zapuščajo Apple Watch: Cooku košarico dali že Google, Amazon in Ebay

AppleInsider - Ob splavitvi najnovejše različice Googlovih Zemljevidov pred dobrima dvema tednoma nihče ni opazil, da storitve ni več možno uporabljati na Applovi pametni uri. Zanimivo je tudi dejstvo, da Google ob nadgradnji sam ni izpostavil umik svoje rešitve iz ekosistema pametne ure. Manjek Googlovih Zemljevidov so tako zabeležili šele ta teden pri Appleinsiderju, kjer so takoj začeli analizirati stanje aplikacij v svetu Apple Watcha.
Po njihovih ugotovitvah je Google umaknil svoje Zemljevide v zadnjih tednih, torej od nadgradnje. So pa novinarji Appleinsiderja uspeli najti še par velikanov, ki so se umaknili iz sveta jabolčne ure. Tako uporabniki Apple Watcha od tega tedna ne morejo več kupovati prek Amazona, Ebaya in Targeta.

Zakaj točno so velikani zapustili svet Applove pametne ure, še ni jasno. Razlog je najverjetneje čisto ekonomski – nihče pač ni uporabljal aplikacij.

Odgovor so poizkušali najti tudi pri AppleInsiderju in zato so kontaktirali vsa omenjen podjetja. Odgovoril je le Google. Velikan iz Mountain Viewa podrobnosti ni želel pojasniti, odgovorili so le, da so podporo umaknili z zadnjo posodobitvijo Zemljevidov, vendar »pričakujejo, da bodo Zemljevidi spet dosegljivi na Apple watchu enkrat v prihodnosti.«

21 komentarjev

Apple ::

Škoda, k to ne bo vplivalo na ceno teh ur.
LP, Apple

neooo ::

ena pametna naprava je dovolj :)

telefon je cisto dovolj :)

leiito ::

"Velikani zapuščajo Apple Watch"? Sliši se alarmistično, kot da je produkt že na zadnjih nogah. Za zemljevide, če jih res kdo rabi na uri, je itak OK Applov app, za eBay, Amazon ali znameniti online velikan Target (izg. taržé), pa že zaradi majhnosti zaslona ura ni primerno orodje.

Apple Watch pač zapolnjuje nišo. Resni športniki ali rekreativci preferirajo kak Suunto, ljubitelji mehanskih ur boljše in dražje proizvajalce ur, Apple Watch je pa prejkone fashion statement za potrošnike, ki želijo nekaj bolj fensi od Swatch ali Diesel, ne želijo pa investirati v mehansko uro, ali pa se jim ne zdi dovolj praktična za vsakdanjo rabo. Zato tudi toliko različnih inačic ohišja in na tisoče kombinacij paščka, da lahko potrošnik demonstrira svojo individualnost in fashion sense.

Sicer sem ljubitelj Appla in že leta z zadovoljstvom uporabljam skoraj vse njihove izdelke, Apple Watch me ni pa nikoli niti zamikala.

tikitoki ::

neuporabne smeti, nobene skode

leiito ::

Niso glih neuporabne smeti, še nisi slišal za kulturo bivanja? Da bivaš kulturno, da si torej oseba s kulturo, moraš imeti novo, moderno, po možnosti dizajnersko pohištvo, na katerega se potem estetsko navezujejo tudi naprave in aparati, enoten oblikovalski jezik čez celo linijo, ne sme ti npr. neprimeren sesalec ali beštek rušiti kulture bivanja, potem bi bilo vse skupaj zaman. Podobno obstaja kultura zapestja.

4knative ::

Ološ, neuporabno, slab procesor, fuj. Isto kot ostali Apple produkti, premium balast.

Dr_M ::

Znamka za butle.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

mtosev ::

sem si mislil, da je apple watch fail. to pač ni iphone ali mac.
nezanimiv izdelek.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JackOdpirac ::

oslarija so te kvazi pametne ure

zee ::

Update: In a statement, a Google spokesperson said the Apple Watch app has been temporarily removed but will be re-launched later. "We removed Apple Watch support from our latest iOS release but expect to support it again in the future."

Update 2: Amazon has issued a statement to CNET's Shara Tibken on its removal of Apple Watch support: "We are constantly innovating on behalf of our customers. There are a number of reasons we don't think this is the right solution for our customers at this time. We are always trying new things and look forward to experimenting with wearable solutions in the future."

(Vir: Macrumors)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

klinker ::

4knative je izjavil:

Ološ, neuporabno, slab procesor, fuj. Isto kot ostali Apple produkti, premium balast.


Ojoj...se en orgazmator 24 jeder 16gb rama ipd balasta >:D
Watch je pa itak fail...ne vem keri developer bo zgubljal cajt za nic uporabnikov...pac enaka storja kot WP.

Bencc ::

Zanimivo, v amazon vpišeš apple watch in zadevo še vedno lahko naročiš...ravno tako na ebayu... je kdopreveril pristnost novice?

https://www.amazon.co.uk/Apple-Smart-Wa...

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40...

Aja... pa ne razumem čemu je treba pljuvat po vsem in vse povprek... zgolj če ti ni všeč oz. si ne moreš privoščit... Pravico bi imelče bi si uro kupil z vašim denarjem... drugače smo pa lahko s svojim denarjem tudi ovce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bencc ()

Poldi112 ::

V novici nikjer ne piše, da se ura umika s prodajnih polic. Mape se umikajo z ure.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

jaz vzamem watch, če mi ga prodajo za 10eur :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

4knative ::

Bencc je izjavil:

Aja... pa ne razumem čemu je treba pljuvat po vsem in vse povprek... zgolj če ti ni všeč oz. si ne moreš privoščit... Pravico bi imelče bi si uro kupil z vašim denarjem... drugače smo pa lahko s svojim denarjem tudi ovce...


Ta ura ni niti za šmikerje dobra, ker zgleda zelo cheap. O funkcionalnosti ne bi raje govoril. Zanič skratka. Če ne vzameš 24k gold edition si ko navaden seljak s tekaško uro za 50 eur.

leiito ::

mtosev je izjavil:

jaz vzamem watch, če mi ga prodajo za 10eur :)


15 € pa že ne bi dal več?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

mtosev ::

leiito je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz vzamem watch, če mi ga prodajo za 10eur :)


15 € pa že ne bi dal več?
ajde 15e jim še dam. na ebayu že dobim fajn casio uro za 20eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

leiito ::

Ja sej, pa samo enkrat nošen zimski plašč za €20 na Bolhi, zdrži vsaj 10 let, moraš biti ovca, da kupuješ gorotex jakne in druge statusne simbole.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

PaX_MaN ::

Pohvalno, monopolistom se ne sme štange držat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

neonX ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WWDC 2019: Applove novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12324884 (19397) s1m0n
»

Kaj o nekomu pove pametna ura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8119381 (16234) Mare2
»

Pametne ure po dveh letih zastarele (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8724548 (14723) korenje3
»

Velikani zapuščajo Apple Watch: Cooku košarico dali že Google, Amazon in Ebay

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
216260 (3483) neonX
»

Prodaja pametnih ur naglo peša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11330712 (25961) nekikr

Več podobnih tem